Автор Тема: Не пийте вода "Горна Баня"  (Прочетена 92591 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #105 -: Юли 16, 2009, 09:30:21 am »
Щом няма лаборатория значи могат да си ни тровят колкото искат ?

Абе мисля, че нямат сметка да ни тровят чак толкова ;), защото после кой ще е жив да им купува водата. :D Не съм ли прав (поне мъничко) :---
Да де, разболяват ни по този начин и след това защото имало толкова хронични заболявания и купувате хора лекарства да се лекувате.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #106 -: Юли 16, 2009, 12:47:23 pm »
Щом няма лаборатория значи могат да си ни тровят колкото искат ?

Абе мисля, че нямат сметка да ни тровят чак толкова ;), защото после кой ще е жив да им купува водата. :D Не съм ли прав (поне мъничко) :---
То затова не е директно умъртвяване. Тук някой химикал, там друг. ..Така стават нещата. И не умираш директно, а лягаш в ръцете на медици и фармацевти.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен MB

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #107 -: Август 16, 2009, 19:08:09 pm »
От няколко месеца все забравям да отворя тема. Онзи ден на срещата и Оберон заговори за това и пак си спомних. Извора на "Горна Баня" е - 1-во:
- до сметище.

2-ро:

- до болница, в която изхвърлят органични отпадъци. Например правят ампутация и хвърлят ръката близо до извора...
Имаше и трето. Водата е токсична направо обаче... Този път Оберон-а може да потвърди.
Оберон-е, направо изнеси една лекция. Ти май знаеш повече по темата. Но това е много старо инфо... Аз преди пиех почти само "Горна Баня", защото мислех, че е най-чиста. Само че преди няколко месеца ми казаха и... Абе не беше красиво... :P
Силно се съмнявам в тази "истина", поради фактът, че с крайниците, които се премахват се действа по друг начин. За бунището не знам, дори не знам къде се намира извора.
ABC

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #108 -: Март 11, 2010, 17:19:52 pm »
Темата сте я позабравили нещо...
Аз до скоро пиех само минерална вода някъде от около 8-9 месеца. Първо купувах всякаква, а в последствие започнах да купувам само Девин и Хисар заради слуховете(приемам ги за истина) че на много места, главно София, минералната вода била замърсена от отпадъци. :bad:

Сега ползвам само вода от водоснабдителната мрежа(източник на тази вода е яз. Йовковци).
Dreams are messages from the deep.

Неактивен castlevania

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #109 -: Октомври 30, 2010, 13:20:14 pm »
Макар и късно - вярно, че темата малко е позабравена - искам да се включа и аз. За "Девин" - преди известно време, може би година, превеждах техен вътрешен отчет до собствениците на фирмата (които са австрийци). Няма нищо мутренско, хората там непрекъснато въвеждат нови технологии. Впрочем, те са първите, въвели най-скъпите и нови технологии за пречистване на водата и съхраняването й, без да използват газ при затварянето й за по-дълга трайност. Това важи както за минералната, така и за изворната. Отчетът не беше предназначен за широка аудитория, поради което му вярвам и силно започнах да ги уважавам. Оттогава, ако се наложи да купувам минерална вода, търся първо Девин - било то изворната, или минералната. Тръбопроводите им са нови, изпълняват всички санитарни предписания, изобщо - не мога да цитирам целия доклад, но нещата там са читави. Колкото до "Горна баня" - както знаете, има две горни бани, едната, която е с червената точка, и която НЕ Е читава, държат я мутри (единият от тях стана зет в нашата махала, отврат, много забогатя покрай нея.) Другата фирма е старата държавна фирма - на етикета има златен медал с № 1 и буквите са червени печатни - там е истината. Щом хитрецът Софиянски там си е закупил акции, за какво да говорим. Там се изпълняват всички хигиенични предписания, докато другите, когато изчерпят извора, наливат във вани и водата престоява в тях непокрита - сещате се за какво става въпрос. Едно лято бяха изпонадрискали всички малки деца. Така че горнобанската си е хубава, зависи коя фирма я предлага.
Но жив е, жив е, Българският Бог!

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #110 -: Ноември 08, 2010, 13:25:47 pm »
Не знам аз, но за тази на Халите съм чувал, че е радиоактивна, дo колкото знам.. А от край време пия Горна баня, понеже на вкус най-ми харесва. Не, че тази от Халите не е хубава, но ... Абе вече всичко е вредно и негодно за пиене...

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #111 -: Ноември 08, 2010, 14:53:08 pm »

Знам че някой може да каже че самовнушение, но точно водата от Халите ми действа най-добре на стомаха, физически усещам облекчение след някое голямо ядене, за разлика от каквато и да е друга вода, освен това когато си намокря лицето и главата с нея усещам и олекване и на самата глава.
« Последна редакция: Ноември 08, 2010, 19:11:52 pm от Mirotvorec »
Soli Deo Gloria!

Неактивен ceko26

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #112 -: Ноември 09, 2010, 09:06:58 am »
Миналата година се заформи скандал около "Девин", защото извора бил в Брацигово а те я продават под името "Девин". Местните в гр.Девин казват, че е собственост на ДПС.
Лично за себе си вода си наливам сам , а за готвене чешмяна през филтър уж пречистващ 98% от хлора.
http://www.aktivnipotrebiteli.bg/?p=167
« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 09:15:19 am от ceko26 »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #113 -: Ноември 09, 2010, 09:13:24 am »
Аз пък пия само нея ;D

Неактивен castlevania

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #114 -: Ноември 11, 2010, 20:43:48 pm »
За тази на Халите знам, че лекува много неща, ама забравих точно дали беше вътрешно - бъбреци и тем подобни, или разни външни болежки. Знам, че е много хубава, но не се препоръчва да се пие повече от месец, защото е единствената вода в София, която разгражда желязото в организма - тоест, който има анемия, да не я пие. То по начало май за всички води без Горна баня препоръчват да се пият на пресекулки, в смисъл, да се прави почивка и да се сменят. А някой знае ли за княжевската, че откакто сложих очила за компа си развалих тотално зрението - казват, че помагала за очите, просто трябвало да си ги премиваш ежедневно с нея. Знаете ли нещо по въпроса?
Но жив е, жив е, Българският Бог!

Неактивен de4i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #115 -: Ноември 11, 2010, 21:30:50 pm »
Казах го в друга тема, ще го повторя и в тази - баба ми и дядо ми пият вода от Халите вече повече от 50 години. Непрекъснато. И не са се оплаквали от нищо, свързано с обмяна на веществата.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #116 -: Ноември 11, 2010, 22:57:19 pm »
А дали само изворите в Горна Баня са близо до сметище? Като стана въпрос за това, дали има карта на сметищата в БГ (поне на регламентираните)? Сигурно има, но работна, някъде. ;)

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #117 -: Ноември 13, 2010, 22:50:26 pm »
Пийте трапезна вода-"Савина"-прочетете какво пище в сайта й и ще разберете. Нашия организъм има нужда от деминерализирана, алкална вода. Иначе това е голяма тема.

Неактивен ceko26

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #118 -: Ноември 24, 2010, 15:49:05 pm »
Градовете са ни сметища, а водата извира от поне 200 метра.Има два извора на Горна баня и две фирми които бутилират. Предполагам, че долния до околовръстното е проблемния.

Неактивен dedenze

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Не пийте вода "Горна Баня"
« Отговор #119 -: Ноември 24, 2010, 18:04:20 pm »
Нарисуваната апокалиптична картина е дело на конкуренцията и нищо повече. Водата в горнобанския извор идва от голяма дълбочина с помпи, не е възможно подпочвено замърсяване. Съдържа естествени консерванти и температура убиваща бактериите, не променя вкусовите си качества с години.Уникално природно богатство подарено на частни лица за експлоатация - справка виж цената спрямо другите води.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
18 Отговора
12214 Прегледи
Последна публикация Юни 16, 2010, 21:08:50 pm
от insomnia1304
42 Отговора
20738 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2008, 12:28:57 pm
от daskala
8 Отговора
7035 Прегледи
Последна публикация Април 26, 2008, 22:30:14 pm
от Ashaman
66 Отговора
31127 Прегледи
Последна публикация Май 08, 2010, 20:23:40 pm
от insomnia1304
1 Отговора
5869 Прегледи
Последна публикация Април 24, 2008, 02:40:54 am
от asdfghjkl

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27