Автор Тема: Турско робство  (Прочетена 122034 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Турско робство
« -: Октомври 14, 2005, 17:49:51 pm »
Това е интересна тема (поне за мене) пълна с мистика и конспирации!

Като се почне от термина "робство" та се стигне до "освобождението" (някои го наричат още руска окупация).

В следващите дни/седмици ще събера информация и ще я постна тука. Ако някой го болят очите от правописни грешки икам още от сега да го предупредя, че аз пиша ама не чета кво съм написал.

Поздрави
Атила, бич божи
« Последна редакция: Януари 10, 2007, 19:38:04 pm от Horus »
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Турско "робство"
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2005, 01:38:18 am »
Сега ме подсети за нещо което щях да ви питам ама забравих. В средата на септември като обикалях книжарниците видях някаква нова книга, в която се казваше, че Васил Левски бил масон. Сега не си спомням заглавието как беше. Та, имали нещо вярно в това, че е бил масон или това е поредния боклук на пазара?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Турско "робство"
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2005, 04:26:58 am »
Хахахахаха - точно за тази книга ставаше въпрос преди няколко дена :P Някой да не се излъже :P Платено е, за да се напише такава книга ;) Супер зле :P

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Турско "робство"
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2005, 16:14:08 pm »
ххиихихих,,,пълна лудница!
Аз пък четох едно време как в испания присъствието на турците въобще не е било толкова агресивно,а по-скоро нещо като "интеркултурен обмен" - кулинарии,козметика,бани и к'ви ли не още шашми...А в България нещо все на робство избива,защо ли?






Където няма роби,няма и господари
musica universalis

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Турско "робство"
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2005, 16:20:52 pm »
Ви остайте майтапа ама има съвсем "научни" публикациив които се твърди че идвайки на Балканския полуостров и превземайки земите ни турците ни направили огромна услуга щото сме били в криза и видиш ли те ни помогнали иначи сме щели да се разпаднем тотално  :P

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Турско "робство"
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2005, 16:36:19 pm »
стига,нямам това предвид! ;D
musica universalis

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Турско "робство"
« Отговор #6 -: Октомври 15, 2005, 19:03:47 pm »
относно "робство" и "присъствие"

роб е човек, на който личната свобода е отнета, разглежда се като предмет и е собственост на някой.
Ако в България е имало туско робство то тогава всяка една война трябва да е поробителна (това е само мое мнение).

Има няколко аспекта които на мене са ми пълна загатка:

1. Турската империя през по голямото си "присъствие" или "робство" (не искам да споря за термина) е имала средно около 2000 заптиета на територията на България - да само 2 000. Към тях идват няколко десетки еничерски села - българи обучени да защитават турските интереси и ако трябва да се намесват при разимирици

2. Цялото оправление на "поробена" България е било в ръцете на чорбаджиите които са получавали данъчно облкечение и са имали пълен контрол над месното население.

... и това цяло нещо е траело 500 години ?!?!?

Е как няма да трае като чорбаджиите са си живяли много добре и те са били единствената възможност за вътрешна намеса чрез спонсориране на въстания и чето което не са правили. Кой си реже сам клона на който седи ?!?!?

... и така докато става едно мазало и турците изколват сума си Българи. Пресата гръмва в цял свят ама никой нищо не предприема ... с исключение на руснаците които ни "освобождават" или "окупират". И това е интересна тема.

поздрави за сега и пак ще пиша скоро

Атила
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Турско "робство"
« Отговор #7 -: Октомври 15, 2005, 21:11:50 pm »
Право в целта,Атила,точно това мисля че е проблема много отдавна - на българите все едно им е много лесно да се оправдават и хленчат под нечия робия,но не и да се събудят и наистина да смажат главата на змията.
Винаги ще помня гневът на Левски!!!
musica universalis

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Турско "робство"
« Отговор #8 -: Октомври 17, 2005, 03:29:14 am »
И тогава както и днес голяма част от населението е било заспало. Малцина са били тези които са се осмелявали да направят нещо вместо да седят безучастни. Имало е и хора които са се опитвали да ги спрат и да им попречат, но те не са се отказвали. Има големи прилики с днешните времена, не мислите ли?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Oberon

  • Гост
Re: Турско "робство"
« Отговор #9 -: Октомври 17, 2005, 17:11:37 pm »
Атила !
Вече ме нервиш брат :))) Едно е правописна грешка ( тука е пълно с такива, но е разбираемо по обясними причини ), друго е стилистична грешка ( в предвид и предвид ). Няма нужда на всеки пост да ме дразниш ок? Извиних ти се, кво повече искаш? Всеки си има моменти на нервност и тн, и пише понякога без да мисли. Да ти уредя една кака ли искаш кво?

Оберон - нервен :)))) 8) 8)

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Турско "робство"
« Отговор #10 -: Октомври 18, 2005, 02:09:08 am »
Цитат
Вече ме нервиш брат
мери си пусла прди и след като прочетеш мои съобщения и ако има огромни отклонения ще се постарая да не те разстройвам мноо  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
« Последна редакция: Октомври 18, 2005, 13:41:25 pm от Атила »
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Morrigan

  • Гост
Re: Турско "робство"
« Отговор #11 -: Ноември 17, 2005, 19:19:02 pm »
Ще изразя мнение, за което може и да ме линчувате:)))
Българите през османското владичество са имали много по-висок стандарт и са живеели по-добре от селяните и мнозинството от градското население в Западна Европа. А за Русия да не говорим. В сравнение с руските селяни тук са си живяли супер.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Турско "робство"
« Отговор #12 -: Ноември 17, 2005, 20:43:45 pm »
А в сравнение със сомалийците сме живели като крале. Добре че са доши да на "освободят" братята турци без тях щяхме да се разпаднем като народ нали ?

Morrigan

  • Гост
Re: Турско "робство"
« Отговор #13 -: Ноември 17, 2005, 22:05:25 pm »
Не съм твърдяла това. Просто отбелязвам фактът, че е можело да е много по-зле. Всъщност съм на мнение, че Освобождението ни е закъсняло доста.
Завладяването на Балканите от турците в никакъв случай не е заради военния гений на турците или заради тяхната по-висока обществена организация. Просто тук е имало голямо разцепление сред управляващия елит.

Неактивен zaio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
Re: Турско "робство"
« Отговор #14 -: Ноември 17, 2005, 22:39:39 pm »
Хм ако може и аз да се включа с мнение (Alien знае всъщност какво ще кажа -сори ама не мога да се стърпя). Когато бях в Университета и ни преподаваше една професорка която твърдеше, че българите трябвало да бъдат благодарни на турците,че са вземали децата им за еничари понеже разбирате ли по това време българите имали по много деца и не можели да се грижат за тях. А когато ги вземели те ги водели редовно на баня, хранели ги и т.н. Това за мене беше нечувано твърдение просто и до ден днешен не мога да повярвам, че тази жена го каза. Дали пък забравя факта че същите тези деца, които са вземали от домовете на българите след това са се връщали и с промити мозъци са убивали собствените си родители без окото им да мигне. Преди няколко седмици майка ми и баща ми ходиха в Жеравна обиколили хората музеите и един доста любезен човечец се заприказвал с тях и какво се оказало че цяла Жеравна е изличена  от турците не е останал един кореняк там, след това (селото/града-не съм много сигурна) е бил заселен от цигани въглищари.Представяте ли си един от центровете на Революционното движение дефакто остава без жив човек. Да не започвам и за кланетата в Батак и т.н.Честно казано всеки път като си помисля за това направо се разтрепервам.Как така някой ще има наглостта да твърди, че не сме били под турско робство-робство е точната дума, били сме клани, потурчвани и изличавани от родната ни земя. Робство което в най-скоро време ще стане факт отново защото може и да не знаете, но огромни територии от земите ни в пограничните райони минават в турски ръце без ние да знаем нищо за това.Пък щом се стигна до това да имаме турски министри, и някои български историци да искат да правят паметник на турските войни загинали на Шипка процесът е доста напреднал.
Най-добрата рецепта за щастие е- да използваш парите си не за да трупаш вещи, а преживявания!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27