Автор Тема: План “Баязид"  (Прочетена 27400 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Re: План “Баязид"
« Отговор #15 -: Октомври 16, 2005, 11:25:23 am »
Здр. Атила,
номера е че ти като говориш за малцинсттво имаш предвид документарната част на нещата, а аз проижода...
ако говорим за българско малцинство в Турция, да има и това са хората с двойно грахжданство. Но ако отидеш и питаш тези хора, вие българи ли сте или турци, знаеш че ще те ще кажат че са турци...
А ми е много чудно как Петър Младенов казва, че в българия няма турско малцинство? при условие че като се прави преброяаване се пита към коя еническа група спадате... Ок тези хора са българи по гражданство, но турци по проижод. И след 1898 са останали по земите си, а не са се изселили обратно в Турция.През 1967-май пак имаше изселване.
що се отнася до визите... Ами разбира се че 400-600 ще доъдат да искат грайданство... не е луд този който яде от баницата а този който я дава... оба4е ако поставим вапроса на турците с българско грайданство така: изберете или едното или другото грайданство...
кайи ми колко от тях ще се домъкнат от турциъа и ще зайивеят отново в БГ само заради визовия проблем... а въпроса със заплатите е много несериозен... зна4и представяш ли си турците които са се изселили през 1989 напускат турция и идват в БГ след като йивеят ве4е там 15 години и вече говоръат развален български (а тези които са били 1-2 клас като са се изселвали изобщо не говоръат) и заради някакви си 1000 лева ще продадат йилище покъщнина и ще дойдат да ба4кат тука....
глупаво е....
Не! те ще отидат в Белгия, Холандия, Франция и Германия..
Точно с тези думи вийдаш че тварденията ти за визи и заплати са несъстоятелни защото те са си без визи в Германия(няколко милиона) и без визи са си в западна европа....от години... и получават много повече пари отколкото в ТР или БГ. А и Истанбул е много по скап град отколкото София, и заплатите повъарваъ ми са мноооого много по големи оттука...
така че не варви обяснението с визи и заплати...

а относно латиницата и връзките: сорръ ще гледам да не се повтаря; кви връзки бе... аз съм обикновен усер...аз му се извиних на хорус за латин-а
:)) аъде поздрави

PS - vijte kakvo stava kato nqmam Cyrilic, tuka :)))

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: План “Баязид"
« Отговор #16 -: Октомври 16, 2005, 15:55:48 pm »
Цитат
ако отидеш и питаш тези хора, вие българи ли сте или турци, знаеш че ще те ще кажат че са турци...
а да имаш случайно обясниение защо тези хора се вдигат всеки път като има изботи в България и идват да гласуват?
Само в Добрич са гласували около 100 000 на последните избори -> това е минимум 1 000 км (2х500 км) път
Имаш ли обяснение на това щом са турци и си живеят добре в турция?
Кое ги кара според тебе да правят това - мотивация, причини и тн. ?

Резултатие от последните избори са на всички ви известни. Погледнете гласовете на ДПС и ще ви стане ясно за колко хора става дума.

От това следва че българското малцинство в Турция -турски граждани които имат и бтлгарско гражданство които милеят за Българи и се вдигат на път за да си дадът гласа за избор на бъдещето Българско правителство са много повече от турското малцинство в България !!!

Поздрвави
Атила

I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Eon

  • Гост
Re: План “Баязид"
« Отговор #17 -: Октомври 16, 2005, 16:14:17 pm »
отговора на трите ти вапроса е в преди6ния ми постинг
спомни си за баницата
и какво 6те стане ако се постави въпроса за избора между
двата вида гражданство...
колко от тях 6те изберат БГ

айде...

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: План “Баязид"
« Отговор #18 -: Октомври 16, 2005, 21:12:29 pm »
аз примерно съм българин и имам турски паспорт - т.е. имам право да гласувам в 2 държави.
Живея в България и се чувствам българин. Идват избори в Турция и за да гласува трябва да мина 1000 - 1300 км, да платя хотел за една нощ и разбира се да си отделя поне 2 днеа от моето време.
Та ще седна аз, ще извадя пари за път, хотел, храна и тн. само и само да пусна една бюлетина в Турция щото имам право ... а иначе за мене си съм българин, живея в България и всички ме приемат за такъв  !??!?

нещо не виждам никаква логика в това което пишеш.
Кво ми дреме на мене кво ще става/правят в Турция - НИЩО
... а ако добавя и фактите - смяна на имена, гоненеи преследване на етническа основа от тази държава и тн ... тогава няма да искам да чуя за тия хора камоли да гласувам - това е пълен апсурд!

ето една малка сметка с която става ясно че апсурдът е ПЪЛЕН

Смяната на имената засяга 850 000 хора
да извадим 250 роми (аз им викам цигани) => остават 600 000 от така нареченото турско малцинство от всякаква възрастова група.

Сега да погледнем колко са гласували за ДПС на последните избори около 470 000
Да предположим, че 15% от тях не принадлежър към турското малцинство => остават към 400 000
Тия 400 000 са на възраст над 18 и ако прибавим деца и малдежите към тях идват пак към 600 000

Ако предположим, че туркосто малцинство не се е променило през последните годин (не е намаляло или нараснало) стигаме до извода, че минимум 80-90% (то 100% идват ама нека все пак не преовличавам) от тях са гласували независимо каде живеят и дали са им сменени имената, дали са преследвани и дали са репресирани.

Та кво излиза - почти всички от тези хора се интересуват от развитието на България и все ощи имат българско гражданство.
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: План “Баязид"
« Отговор #19 -: Октомври 17, 2005, 03:20:54 am »
Гласуват за Доган, защото разноските им ги плаща турската държава и дори да не искаш да гласуваш пак ще намерят начин да те накарат. Те на изборите нали им взимаха интервюта на дошлите с автобусите. Питат ги, за кого гласуват и защо, а те като кажат ДПС и не могат да измислят никаква причина защо са го направили. Може на една част да им милее за родината, но повечето са изнудвани по един или друг начин да гласуват и то знаете за кого.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: План “Баязид"
« Отговор #20 -: Октомври 17, 2005, 11:33:34 am »
Цитат
повечето са изнудвани по един или друг начин
от трън та на глок  :o
мене ако ме принудят са си сменя името и ме преследват на етническа основа с краен резултат - продавам всичко което имам и заминавам в съседна държава, никога не бих се върнал да гласувам.
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Eon

  • Гост
Re: План “Баязид"
« Отговор #21 -: Октомври 17, 2005, 12:02:14 pm »
Атила - прав си...

asdfghjkl - чакай сега малко, дай ми някакви доказателства, че турската държава им е поемала разходите...

съмнявам се да са били изнудвани изселниците от турция да гласуват....
чак пък изнудвани... ;), откъде научи че са били изнудвани

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: План “Баязид"
« Отговор #22 -: Октомври 17, 2005, 13:45:15 pm »
asdfghjkl - чакай сега малко, дай ми някакви доказателства, че турската държава им е поемала разходите...
ето един пример:
http://ide.li/modules.php?name=News&file=article&sid=702
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: План “Баязид"
« Отговор #23 -: Октомври 18, 2005, 02:33:42 am »
Точно както казва Атила, използвали са като предтекст двойното им гражданство и са ги заплашвали. А, автобусите и нощувките им са поети от Турция, понеже всички от изнудваните са гласували за Доган. А знаем, че той действа за интересите на Турция, не за нашите. ДПС постоянно получава инструкции от Анкара. Лесно и просто. Знаят, че Доган няма да може да бъде избран само с гласове от България. Затова от Турция прилагат малко заплахи, инструктират хората какво да правят и ги мятат на автобусите. Те идват, гласуват за Доган, и така до следващите избори.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: План “Баязид"
« Отговор #24 -: Октомври 18, 2005, 12:23:30 pm »
@asdfghjkl

... само дето Доган е бивше ченге от ДС и ако верно е така както ти говориш до сега да са му свитнали малсото. Не се притеснявай - Доган е по-българин от много българи дето се бият в гърдите.

Относно турското малцинство в България - стигнах до извода че това е пълна промивка на мозъка. Офицялно България не признава малцинствата и според парижкият договор след руско-турската война Турция няма никакви претенци към територи и към хората живеещи на тези територии. За произход, самосъзнание и тн. не става никаде дума.

Та на каде ни води тази промивка на мозъка - разцепление на българия може би !?!?!
Дали верно съществува тоя план Баязид ?

... въпросите си остават същите
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: План “Баязид"
« Отговор #25 -: Октомври 18, 2005, 21:35:11 pm »
Аз попаднах на един материал, в който става въпрос за план "Баязид 2". Интересен е, но е дългичък горе-долу една вестникарска страница. Хорус да каже дали да го пиша.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: План “Баязид"
« Отговор #26 -: Октомври 18, 2005, 21:52:13 pm »
Хехе, що за въпрос :) Поствай разбира се ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: План “Баязид"
« Отговор #27 -: Октомври 19, 2005, 02:06:52 am »
Ето го материала, дългичък е.
 
      Димитър В. Аврамов е орден в гр. Враца. Завършва българска филология в Софийският университет "Свети Климент Охридски". Работил е в централния печат автор на много публикации, третиращи обществено значими цели.
 
                        Планът "Баязид-2" и разгрома на съвременна България
                                          Как българите станаха турци
 
  Сред примитива на политическите нрави у нас особено потърпевшо се оказа красивото, но твърде 
злощастно в тукашните ширини понятие "демокрация".Петнайсет години усилията на  нейните преторианци и гръмки защитници завършиха с блестящото и окарикатуряване. Докато флиртът между БСП, НДСВ и ДПС превръща демокрацията в бездарен фарс, терорът срещу българите в т.нар. смесени райони става все по-арогантен. Джамиите никнат като гъби, а децата на българо-мохамеданите сричат буквите на непонятен за тях и родителите им турски език и с неукрепнала ръчица вписват в тетрадките си поредната диктовка: "Моята родина е България, но най-обичам Турция!"... Цели области в страната, на юг и на север, стават заложници на пълзяща автономия и етно-религиозно обособяване в угода на чужди великодържавни интереси. Втренчени в свойте лични и корпоративни интереси, псевдодемократи и посредствени политически комедианти обявиха, че връщане назад няма-Европа на колене иска ръката ни и поведоха просъзени публиката ни към... Босфора. Други, встрастени(?) в любимата си щтраусова поза, забравиха, че никой народ не може да бъде заблуждаван вечно. И докато стоят с главата в пясъка, истината изтича като пясък-намира пролуки във всики посоки и механизмите на зле конструираната машина за манипулиране на обществото започват да блокират.
 Днес у нас е в ход планът "Баязид-2" - Второто потурчване на България
 Зад името на печално известния у нас османски завоевател се крие десетилетна многопосочна стратегия за разгром на българската държава и откъсване на големи части от бившия Дунавски вилает в полза на югоизточната не съседка. Основите на тази стратегия поставя създателят на светска Турция - Мустафа Кемал, по-известен с прозвището Ататюрк(баща на турците). Политическата му кариера е стремителна. През 1912/13г. той е военен аташе в България. След края Първата световна война е пряк участник в освобождаването на турски територии от окупационните части на победителите държави. Помагат му значителни по численност кюрдски отряди. Следва Севърският договор (1920 г.), който признава на кюрдския народ правото на автономия и възможниост да създаде  своя държава. На 29 октомври 1923 г. Меджилисъ избира Мустафа Кемал за първия президент на република Турция. Същата година, след задкулисни игри на великите сили и Анкара, е сключен Лозанският договор, който анулира клаузите на Северският и кюрдският вулкан избухва. Серия възстания разтърсват републиката, която ще се окаже по-без,илостна от империята. През 1925 г. британският военен аташе-Армстронг, пише ужасен до своето правителство в Лондон: "траданията на българи и гърци по време на османското владичество бледнеят пред зверствата на турската армия в кюрдските региони"...
 Това е армията на обожествявания в Турция Мустафа Кемал! Той налага господстващата и до днес в страната агресивна спрямо съседните страни доктрина-кемализъм, чийто основен принцип е турският национализъм. Тази идеология е пряко свързана с постулатите, обявени от бащата на пантюркизма Зия Гьокалп: една държава-един народ-една нация. В тон с тях Ататюрк ще каже: "Нужно е да заявим на нашите съотечественици-християни и евреи: нашата партия счита и тези граждани без съмнение за турци"... През 1924 г. е създадена и първата републиканска конституция. Нейният член 88 е категоричен - всеки гражданин на турция е турчин. По-късно (1934 г.) ще бъдат приети и т.нар. СС-закони. Назвамието им идва от първите букви на две понятия: Сюргюн(депортиране) и Сойкъръм( геноцид). По силата им инородното население се прогонва от родните места и се заселва сред компактни турски маси, за да бъде асимилирано. Същата година се променя и именната система- фамилните имена стават турски, без разлика на етноса. Така умишлено се заичават именните системи на всички нетурски народности. Основен метод за прилагането на и на този закон е насилието.
 
 
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: План “Баязид"
« Отговор #28 -: Октомври 19, 2005, 03:11:40 am »
 Преди няколко години доморасли туркофили лансираха идеята да построим у нас паметник на Ататюрк - навярно умилениот сантименталната му връзка с една българка в София. Но забравиха или не знаеха, че като военно аташе той не си губеше времето, а е шпионирал държавата тотално. По-късно ще използва опита си от секретната мисия, за да създаде "Нова разузнавателна програма", директно насочена срещу България. Разработката му се прилага и до днес, тя ляга в основите на стратегията наречена със събирателното име "Баязид-2".
 Ще се появи и доктрината за т.нар. "външни турци" - също част от експанзият срещу бившия Дунавски вилает. В ход влиза и теорията за турско-ислямският синтез - опасна симбиоза между имперският националшовинизъм и исляма. Етносът се идентифицира с религията, целта е помаците да се откъснат от българският им корен, а туркоезичното население да се превърне в пета колона на Анкара. Първата задача на кемалистите е да преиначат истината за неговия произход. Историческите факсти трябва да се заличат, а изследванията на дестки наши и чужди учени, дипломати и експерти по балканската проблематика - изпратени в забвение. Масирана дезимформаця залива общественото мнение у нас и в Европа, пропагандната машина на Анкара настойчиво проповядва фалшивата теза за "турска колонизация" на завладените бългрски земи. Срещу нея в различни периоди се иправят видни имена на европейската наука: проф. д'Отрив, Емануел фон Рьослер, В. Пресел и др. Мюсюлманите в България, твърдят те, "нямат турски произход, те са част от ислямимизирано местно население". През 1840 г. изтълнатият френски учен Ами Буе ще каже: "Мюсюлманите в Европейска Турция са почти винаги славяни или албанци". До същите изводи ще стигне в долкада си и Международната комисия за разследване причините за балканските войни, известна като Карнегиевата анкета. В други времена наслиствената ислямизация на българите ще признае и турският историк Шефкет Айдемир. "Тази идея, пище той, възниква в резултат на политиката на османската върхушка за претопяване на населението от поробените земи. Още от 1362 година с приемането на закона "Пенджик" ислямизацията придобива характер на държавна политика. Други изследователи ще докажат, че мюсюлманите в Лудогорието са хора "калъч-качкън". Т.е., за да се спасят от ятагана на завоевателя, приемат исляма. Среед многото свидетелства има и един уникален документ статията "Турция, минало, настояще и бъдеще", чийто автор е бившият управител на Дунавският вилает, а после велик везир, Мидхад паша. тя е публикувана на 8 юни 1978 г. във френското научно списание  "Журнал д'Ориан", а по-късно е преведена на английски за лондонското списание "Деветнадесети век". Ето какво пише високо образованият Мидхад паша: "След като управлявах много години Дунавският вилает, ще изкажа някои съобръжения за Румелия и България. Най-напред трябва да се има предвид, че между българите, към които се проявява толкова жив интерес, има повече от 1 милион мюсюлмани. Те не са дошли от Азия, за да се установят в България, както се вярва обикновенно. Това са потомци на тези българи, обърнати към ислямизма по време на завладяването и в следващите години. Това са деца на същата страна, от същата раса, от същия корен. Има между тях такива, които говорят само български"...
 Мустафа Кемал знае това и е наясно,че стратегията за разложение на българската държава налага нова политика. Негови са думите: "Тези земи са наши и пак ще бъдат наши. Дедите ни са стигнали до там със силата на оръжието, а ние ще стигнем със силата на културата и напредъка". Ататзрк е наясно също, че един от механизмите за дестабилизиране на нашата страна е туцизирането на българо-мохамеданите. Сред тях, обаче текат опасни за експанзионистичната политика на Анкара процеси.
  През 1912 г. започва масовото им покръстване. Добровлоно, неизпирирано от властите възраждане, връщане към християнството и родовия корен. За около полови година 200 хиляди българо-мохамедани приемат наново християнската вяра. Уви само след няколко години това е погребано от късогледа и безотговорна политика на д-р Васил Радославов и ръководената от него Либерална партия. Заради конюктюрни политически сметки и гласовете на няколко турско-езични депутати, той анулира покръстването и възстановява турско-арабските имена на помаците. Безумието на радославов, в друга форма ще повторят и българските политици след 1989 г.
                                                                                                           /Следва/
                                                                                     в. "АТАКА" Година I, брой 1
Има още по този въпрос ама е в другия брой на вестника, а аз го нямам. Все пак ще пробвам да го издиря, че тъкмо стана интересно. Поздрави.  ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Eon

  • Гост
Re: План “Баязид"
« Отговор #29 -: Октомври 19, 2005, 12:08:40 pm »
Не се притеснявай - Доган е по-българин от много българи дето се бият в гърдите.

Относно турското малцинство в България - стигнах до извода че това е пълна промивка на мозъка. Офицялно България не признава малцинствата и според парижкият договор след

руско-турската война Турция няма никакви претенци към територи и към хората живеещи на тези територии. За произход, самосъзнание и тн. не става никаде дума.
какво имаш предвид с това, че е "по-българин"...??
Защо промивка на мозъка, според мен си има малцинства, дай като пише в някакъв договор, че няма малцинства и хората да кажат: ОК щом си пише там, ние не сме турци а българи с промити

мозъци"...
просто това са хора, които са останали тук след 1878г. и не са си заминали в Анадола...

Ето инфо от първа ръка, от хора с двойно гражданство от Турция:

Инфо 1:

"Честно да ти кажа, не искам да навлизам в тези теми, но искам едно нещо да поясня, и нещо в което съм сигурен. Например в Истанбул с представителството на ДПС се ангажираха много

автобуси за гражданите, които бяха безплатни за да могат те да отидат и да си пуснат гласа."

Инфо 2:

Твоят познат направо говори "глуспоти". В никакъв случай няма подобно нещо, който искаше отиде, а който не искаше не отиде, никой не е карал никого насила. Например сестра ми отиде

на изборите  - и си пусна гласа, а аз не отидох, т.е. никой не е карал сестра ми насила да отиде да си пусне гласа или пък да ме е карал мене."

Вярно, че ДПС спонсорира хората с двойно гражданство за да гласуват на изборите, но в никакъв случай според мен не може да става за"насилване". Просто е абсурдно.

А и не се притеснявайте Доган не "получава заповеди от Анкара". Ако беше така досега да са забранили ДПС.
Мислите ли, че нямаше да се усети цяла България??? Статията ще я прочета, но asdfghjkl, я виж откъде е взета...
в-к Атака... да не мислиш, че от този вестник ще разцелуват турците и Доган??? Без да чета мога да кажа, че това си е чиста пропаганда...
Вероятно много от вас сега се кефят на Атака, но именно хора като тях доведоха до кланетата на мюсюлмани от сърбите и враждатата м/у сърбите и мюсюлманското и католическото

малцинство... А по времето на комунизма, че даже и преди това всичко си беше Ок.
Същото щеше да стане и в БГ. Допреди 1989 всичко е ОК, българи и турци си живеят нормално в българия без турците да правят ни най-малък проблем, до момента в който на някой

"гениален" политик му хрумва мисълта да смени имената на турците, че видиш ли по този начин ще елиминира малцинството в БГ. И резултатът е налице....
щеше да стане едно мазало като в Сърбия, и тогава базите около Бургас щяха да ви се струват като детска песничка.
Ако Атака вземе властта, аз съм първия който ще хване самолета за чужбина, защото най-късно до 1 година Натовски бомби ще валят из София.
това, което искам да кажа е, че точно такива хора като тези от атака провокират вражда срещу малцинствата и резултатите ги виждате малко по на запад какво стана...

айде чао

п.с. - исках и други работи да кажа но сега не се сещам
поздрави

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
6 Отговора
7968 Прегледи
Последна публикация Януари 31, 2006, 18:07:56 pm
от viryska
4 Отговора
6999 Прегледи
Последна публикация Октомври 26, 2005, 13:27:44 pm
от Атила
3 Отговора
4548 Прегледи
Последна публикация Ноември 21, 2005, 13:43:53 pm
от Eon
3 Отговора
9143 Прегледи
Последна публикация Януари 23, 2006, 00:44:55 am
от Дъвиан
0 Отговора
2880 Прегледи
Последна публикация Юли 23, 2006, 05:17:03 am
от asdfghjkl

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27