Автор Тема: САТ  (Прочетена 5980 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
САТ
« -: Септември 04, 2019, 12:37:41 pm »



Въведение     

Заглавието САТ е абревиатура на „Сборка Анонси на Теми“,а също така и английската дума за любимото ми животно,което избрах като символ.


Преди да започна погледнах пак Правилата,струва ми се,че не съм в нарушение(дано не греша) с тази,надявам се ненатрапчива уводна част.

Поглеждах насам още когато бях заек (Usagi) в obe-bg.com - мястото на първата ми интернет „инкарнация.“
Но тогава Синият форум ми се стори твърде голям,не се чувствах достатъчно уверен.В обе-то се регистрирах,защото още преди да имам интернет бях впечатлен от книгите на Р.Монро,а там имаше материали по темата.Там бе спокойно място,като цяло с преобладаваща Светла вибрация.Постепенно писането ми  заглъхна,имам  67 поста за около две години,доколкото си спомням.

По някое време попаднах на Паралелна Реалност,където ме „хвана“ концепцията на М5 и Висшите Азове.
Сега бих казал,че се оплетох в пипалата на Медузата.

Всъщност след като се запознах с ПР разбрах за форума,от тази страница:
https://www.parallelreality-bg.com/statii/53-technical/288-2011-02-03-19-56-24.html

Постепенно повечето от читателското си време взех да прекарвам в ПР,даже разменихме няколко мейла с Н. и той ме посъветва да се изнасям от обе-то,което съвпадаще с постепенно засилващото ми се усещане,че има друго,по-подходящо място за мен,но къде?
Тогава прочетох “Вътрешен космос”,разменихме и с Юлиана няколко мейла,тя ми каза,че има регистрация тук.Четейки,си помислих,че тя е July.От нея всъщност заимствах израза “Синият форум”.

Дори и сега си спомням с лека носталгия за обе-то.Админът беше добър,дори се видяхме в София веднъж.Той беше вегетарианец(или веган,не помня),но не някой маниак - показа ми едно заведение,където човек можеше да си пуши спокойно,на фона на официалната забрана.

Но иначе Админът държеше на чистотата на форума.Веднъж се появи един,който пишеше някакви простотии.Заподозрях го,че или е пиян или някой неуравновесен.
Админът му рече кратко и делово:”Спри или ще те банна.”Всъщност беше малко по-дълго,но последните три думи са точни.
Онзи не спря,но не можа и да продължи,защото бе баннат веднага при следващия си пост.
Дори и аз бях сгълчан така: “Усаги,не ми е приятно да трия.Извиси вибрациите си”.
(Заради една снимка на Майли Сайръс в по-раздвижена сценична поза,така да се каже)

Разбира се,занапред внимавах в картинките,но извисяването на вибрациите не ми се получаваше.
Те бяха тръгнали в посока,подходящо илюстрирана от картинка “Б”.



Ей така съм си представял Бандерснач.
Тази картинка имах отпреди,в обе-то понякога я гледах и ми се струваше,че символично предвещава нуждата ми от промяна,която усещах.

Всеки от нас е на своя Път на Героя.Да,Читателю,ти също,точно в конкретния ти живот,със случките и хората,които срещаш.
Моят ме отведе в Жълтия форум (xcombg.net).

Там видях някои потребители,които ми бяха познати от Синия форум,почувствах,че това е Мястото и след два-три месеца четене „от орбита“ „кацнах“ като „HomerCat“.Първоначално мислех да използвам за име „Bandersnatch“,но ми се стори,че е малко по-агресивно,отколкото ми подхожда на натурата.
Жълтият форум бе комбинация от съдържателни (според мен) материали и говорилня,понякога преминаваща в джавкалня.
Не съм скучал и минута ,за времето на престоя ми там.

В статията си „The School of the Future" от сборника "Recent Issues in the Analysis of Behavior" by B.F. Skinner, 1989. Скинър казва (превод от руски):

„Думата „училище“(school) е стигнала до нас от гръцкия през латинския.За болшинството учители и ученици  ще бъде неочаквано да узнаят,че първоначално думата е означавала „отдих“ и „свободно време“.В онези времена тя е обозначавала това,с което хората са се занимавали през свободното си време - разговори.След това е започнала да означава място,където се разговаря -  „говорилня“,а когато разговорите придобили формални рамки,думата започнала да означава място за поучения и дискусии“.

Думата „говорилня“ (същата е и в руския) е придобила негативно значение.Наистина,ако бъде оставена на самотек,потенциалът ѝ за учене се погубва ,затрупан от прекомерно бръщолевене.Но дори и в това има потенциал за извличане на поука...за този,който може да я вземе.
Тук съм с поуката от жълтия форум(надявам се).

И тук е имало моменти на „говорилня“ и неофициален „Клуб на недоволните потребители“,но форумът е успял да премине през тези детски болести на развитието.Без да се конкретизирам,известни са ми някои мнения,че Синият форум е затихнал,че вече няма бъдеще,едва ли не е умрял.Всеки вижда това,което иска да види,има такъв израз.Аз бих добавил,че всеки вижда това,което може.Нещо като очила,образно казано,които наслагват несъзнателните субективни нагласи на гледащия върху гледаното от него.Субективно-психологическа „Augmented reality“ ,бих казал.Аз съм тук заради това,което виждам.Ще го изразя с тази картинка,с която приключвам въвеждащата част.



"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: САТ
« Отговор #1 -: Септември 04, 2019, 21:36:44 pm »
Привет " CAT " !

Имам елементарен въпрос към теб, защо когато пишеш за  себе си не ползваш думата "котка", а " CAT "..?!

Също, защо ориентираш, читателите в този форум да боравят с английски и руски?!

Срамуваш ли се да се наречеш " домашна котка" на чист български и според правилата на форума.

Безсмислено е да инсценираш фалшивия английски ( американски )... Архай..

....:)

п.п.
Езикът на програмирането е английски!
И трябва ли да бъде изучаван от индианците например, за да не бъдат унищожени!

:)



Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: САТ
« Отговор #2 -: Септември 04, 2019, 23:08:42 pm »
п.п.
Езикът на програмирането е английски!

  :XXX:
Е па ние, глухонемите кво прайм? А слепите? А подреждането на кристалните решетки на атомите и те ли са на АНГЛИЙСКИ?   :XXX:
Рядко пиша знаеш тук, ама просто не се сдържах  :lol: :lol: :lol:
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: САТ
« Отговор #3 -: Септември 04, 2019, 23:36:32 pm »
Привет,Гал(само предполагам)!

Имам чувството,че си пропуснала първото ми изречение,под думата "Въведение".
Извини ме сега,малко съм зает,но въпросите ти са важни за мен.Затова,ако не възразяваш,ще изчакам да се посъберат още,ако по-нататък имаш и ще ти отговоря с пдф в докс.бг.
Линк към него бих поставил на подходящо място - да кажем в раздела FUN.
Стига това да не нарушава някое от Правилата,например - за коректно отношение към потребителите.
А сега,ако не възразяваш,а също и ако възразяваш,ще си продължа по темата.
*****


Предварителна бележка

По всички теми,които ме интересуват съм самодейно самообразоващ се неспециалист.Образование -  средно.И аз,като някои автори на блогове мога да кажа,че материалите,които ще предлагам на вниманието на читателя не са за масова употреба.
Причината - след няколкогодишно назобване с книжки и текстове от интернет,посещения на курсове,семинари и пази,Боже - инициации,масовият е(к)зотеричен потребител започва да си мисли,че е напреднал.
Може,но аз бих заместил буквата „е“ с „Ъ“.

Моята група евентуални читатели са малцинство,интересуващи се от езотерика,най-общо казано,които след няколкогодишно четене,евентуално посещаване на разни семинари,в резултат на размисъл и вътрешна искреност са започнали да допускат,че май...не са сигурни какво всъщност знаят.Те са на прага на важен етап - осъзнаването,че не знаят.Тогава имат шанс да станат истински начинаещи.

Истинският начинаещ знае,че не знае и благодарение на това има шанс да започне да се учи.

Аз може би съм само една крачка по-напред от тези евентуални начинаещи и от тази позиция не мога да уча никого,мога само да предложа това,което на мен ми се струва,че има стойност.А дали е така за конкретния читател - решението е негово.
(И да,дори с подобни изрази не съм оригинален,нямам и претенции)
Друго нещо - имам някаква степен на ADD,което намалява кпд-то ми,така да се каже,затова работата ми с текстовете е по-бавна отколкото ми се иска.Иначе досега да съм превел и книгата на Дж.Маркс и на Свали и да съм преполовил трета.Уви,няма как.
*****

Сега по същество.Това е нещо като план или чернова на бъдещи теми.За някои съм почти сигурен,че съм ги определил правилно за кой раздел са.Но умът ми работи с нещо като хипервръзки между различни теми от различни раздели,в резултат на което се получават тематични хибриди.

Тема: Невроклъстърен модел на мозъка, раздел „Наука“ ?
(Подбор от сайта - редактиран превод,разбира се.За начално запознаване)

Това най-общо е в домейна на т.нар. Невронаука(Neuroscience),превеждана и като неврология,което е друго,според мен.
Във всеки случай ми изглежда като част от официалната наука.Думите на картинката на английската версия (аз ползвам руската) означават: „мозъчният модел,базиран върху невронауката демистифицира,разкрива и обяснява всички религиозни и окултни феномени“.

За мен интересното е,че бих могъл да направя тема  с работно заглавие „Множествен ум“,обединяваща извадки от НевроКлъстърния Модел, за кратко - НКМ,заедно с цитати от Гурджиев,Успенски,Спрингмайер и Г.Лозанов( „Сугестопедия - десугестивно обучение“),свързани от мои коментари.Тема хибрид.Но засега не е на дневен ред,защото трябва първо да се запозная по-обстойно.
Автоматичен превод на руската версия:

https://dox.abv.bg/download?id=76965cdfbf

Източник(да,повтарям линка,но тук си е по темата):

http://neuroclusterbrain.com/ru/neurocluster_brain_model_ru.html


Тема: Пътят на Хомо Сапиенс Етикус , Раздел: Езотерика
Превод от този източник:

http://www.conscioushugs.com/wp-content/uploads/2015/04/Homo-Sapiens-Ethicus-Phoenix-III-Daniel-Revised-2015-04-05.pdf

Преведен е в Академията и го препоръчвам,но понеже ми трябва и на мен,ще използвам моя редакция на автоматичен превод.Целия текст,с диаграмите

Тема: За и против Реинкарнацията , Раздел: Езотерика
Различни модели на реинкарнация,които са ми известни;с диаграми и мои коментари.
Защо съм скептичен към регресивната хипноза.

Темата за  Хомо Сапиенс Етикус също е реинкарнационен модел,но понеже е дълъг текст ми изглежда по-удобно да е отделно.Аз ще я коментирам от едно по-ниско ниво,защото Реципрочната система не ми е по силите.

(Засега ще прекъсна,трябва да си подредя папките,че е бъркотия и това ме затормозява.Ако междувременно ми спре нета,например утре,ще продължа след няколко дена)
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: САТ
« Отговор #4 -: Септември 07, 2019, 16:37:05 pm »
  :XXX:
А подреждането на кристалните решетки на атомите и те ли са на АНГЛИЙСКИ?   :XXX:


Не, Блек !
Имах друго предвид относно английския, че се опитват да ги подредят по тяхната система, водена от англоезичния/ американски тъмен Архай, включително и ДНК...геномите на народите на планетарно ниво, да променят/съзнанията/ NWO(англ.) по американски да речем, като те накараме насила да изучаваш или мислиш на този език във всеки континент и държава от третия свят примерно.
И тук лично във форума се наблюдава, препоръчване на филми или музика, съдържаща американска вибрация и само на английски.
Геноцицид на планетарно ниво, налолежен на племена, народи и държави,
от столетия.

 Можеш, да ми изтриеш мненията, ако сметнеш, че
са спам . Аз лично съм отвратена от англоезичното влияние,  върху държави, континенти и раси!
(защото, не става въпрос за разпространяване на истински знания, а за планетарен контрол на населението на американско и англ.ниво )...

п.п.На "Сат" му отговорих
на ЛС.



Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: САТ
« Отговор #5 -: Септември 07, 2019, 19:20:58 pm »
 :D
Мара  Noris
Цитат
Цитат
Имах друго предвид относно английския, че се опитват да ги подредят по тяхната система, водена от англоезичния/ американски тъмен Архай, включително и ДНК...геномите на народите на планетарно ниво, да променят/съзнанията/ NWO(англ.) по американски да речем, като те накараме насила да изучаваш или мислиш на този език във всеки континент и държава от третия свят примерно.
Туй то няма как да стане,щото има промяна откъм АЗа.Тъй де, АЗа си отговаря откъм деяния и енергиен баланс,и пукат кат мухи.
Станаха бая промени и всичките са в енергийното,материалното е проекцията му ,ма бая "мухи" залепнаха макар да са "домашни".
Следва голям реф,ма кво.Каквото си направиш си го папкаш.

Котьо къф ще го лапа му е бедна фантазията.

Ти как си,ще го духаш ли скоро?
 :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: САТ
« Отговор #6 -: Септември 08, 2019, 08:39:53 am »
 :hi:
Ето ви един пример как си играят със нас.
Няма да се оправдавам за написаното щото е факт.
Така си играят с нас и когато говориме със някой,със мислите ни,със писането ни.
За жалост все още го правят,но му се вижда края.Има големи промени в енергийното,касаещо АЗ носител на живот.Проблемите не са в материалното а в енергийното.Ние сме енергийни същности облечени в материя не наша и много скъпа.Тука може да се направи нещо само чрез материята,всичко през енергийното става обратно на желаното.
Всеки сам да се оправя не му трябват чужди приказки и мераци.
 :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: САТ
« Отговор #7 -: Септември 09, 2019, 18:57:13 pm »
Норис,Меандър,

Вашите коментари са важни за мен,защото получавам обратна връзка,че някой ме чете.

Меандър,
Понеже често споменаваш енергийното,ако искаш може да прокоментираш средната картинка горе, как ти се струва.Това са част от схемите за темата за Хомо Сапиенс Етикус.
Не съм ги копирал,реших да си ги направя сам,гледайки от оригинала на Даниел.Набарах една програма за схеми и диаграми и има доста сгодни функции,които разучавам.




На следващата картинка виждате(надявам се)една моя идея за по-нататък.Вторият ред ,дето прилича на формула е точно това - схематична "формула" на структурата на "демон".Егото например,има "демонична" защита.Използвам думата в контекста на белите букви отдолу.
Долният ред  показва как се опитах да измисля нова дума-хибрид;оказа се,че руснаците пак са ме изпреварили.Но аз ще я използвам по моему,макар и не напълно оригинално.






"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: САТ
« Отговор #8 -: Септември 10, 2019, 11:28:16 am »
Цитат
   Ето ви един пример как си играят със нас.
Няма да се оправдавам за написаното щото е факт.
   

Хубу, ма това как да го разбирам?
Цитат
Мойто костюмче грее,има още един два "троянски коне" за изсиране и са ухилвам до уши.И го постигнах както съм го описал
в темата която прехвърлих от оня форум.   

чи и това:

Цитат
  Споделял съм че съм изкарал от мене бая "троянски коне"и намирам голяма разлика в живота си преди и сега.
   

Втори и трети цитат противоречат на първия. Знаеш че следя какво пишеш, така че не се изненадвай, нито се сърди. Аз лично ги засичам/усещам, когато се пробват да вкарват гадни мисли, понеже се познавам сравнително добре, и веднага усещам чуждото влияние. Веднага им споменавам майките. :-X
Шизофренията е признак на нещо, ако се сещаш, а и не всеки има доблестта да си признае.
Там, червеничкото.
 :hi:

п.п. Хоумър, готини графики! Оная за демона ми хареса.
Между другото ако разполагаш с необходимата технология, можеш да избегнеш прераждане с всичките му карми-марми и причинно - следствени връзки, като останеш във вид на демон в енергийната част и от там да си влазяш в което тяло си поискаш.(обсебване)
Това и май са направили ония пичове, дето Чедото ги споменава постоянно.
 :-X



« Последна редакция: Септември 10, 2019, 11:55:23 am от paci1 »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: САТ
« Отговор #9 -: Септември 10, 2019, 14:04:04 pm »

Между другото ако разполагаш с необходимата технология, можеш да избегнеш прераждане с всичките му карми-марми и причинно - следствени връзки, като останеш във вид на демон в енергийната част и от там да си влазяш в което тяло си поискаш.(обсебване)


Става въпрос за обсебване на енергийното/светлинно тяло след смъртта.
 Имах такива преживявания със същества, които бяха затворени в "тъмна материя и наноботове" и искаха помощ от мен да се освободят от контрола, който им е наложен да трупат енергия от нас, чрез тази тъмна материя за да оцелеят в това пространство според технологията, в която са затворени.
***
( т.е.да се унищожи тази технология, за да не заблуждават земните души и ги обсебват...)

Те нямат достатъчно избор и енергия за това да оцелеят,  затова са и лесни за манипулация.
Трупат енергията си когато спим, свързани са и с кармата ни от по висши същества.
Светлинното ни тяло след смъртта изглежда точно, като това на светулка, която свети в нощта . И веднага се нахвърлят върху него, за да го лапнат, различни фракции и тъмни същества.
Има и нещо друго!
Тези същества - демони са неориентирани и строго контролирани и използват енергията ни, било то под формата на контрол или незнание ( няма значение),защото нямат достатъчно знания.

И ще го напиша в момента точно за тях, от моя позиция и знания!

Че  енергийно биха могли да се зареждат не само от нас  с енергия, но и от място, където има разместване на тектонични плочи и " meander", където
тече и преминава - река\водоизточник под формата на подкова.
(p.p. " meander"...не се отнася за лицето меандер, а за този водоизточник, от който ако имаха знания могат да се зареждат с енергия, без да притесняват хората)

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: САТ
« Отговор #10 -: Септември 10, 2019, 14:24:48 pm »
P.S.
Това имах предвид от предния си пост за  "енергийните същества "

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Meander

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: САТ
« Отговор #11 -: Ноември 07, 2019, 10:06:20 am »
Норис,Паци1,

Поради разсейване и отплесване се позабавих с отговора си,така че малко да се поизвиня,че може да изглежда игнориране на коментарите ви.Понеже очаквам спиране на нета,само набързо по коментарите ви.Относно този на Норис за меандрите,поне такава е моята асоциация,сетих се за Фън Шуй и ето един пример.Не мога да знам доколко си кореспондира с това,което Норис има предвид,разбира се.

"Реките се извиват естествено, а пътищата завиват. Така една къща може да бъде разположена от вътрешната или външната страна на завой на път или река."
(...)
"Ако имате възможност да закупите имот, разположен в близост до река, изберете този, който е от вътрешната страна на завой или този, който е обърнат към меандър на река. Когато река се меандрира, тя се забавя и доброто ци се натрупва."

Източник:
http://fengshuiunzip.com/inside-and-outside-of-a-bend/

*****
"Терминът буквално се превежда „вятър-вода“, което произлиза от израза:
"Ци се носи по вятъра и се разпилява, но се запазва, когато срещне вода."

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%8A%D0%BD_%D1%88%D1%83%D0%B9

*****
Паци1,

Относно този вариант за влизане от енергийното в тяло по избор,чел съм откъслечни информации,значи,неизвестно колко достоверни,че някои даоски школи(или секти) са се интересували от подобен подход,най-общо казано.Но дори по принцип да го приемем за възможен вариант,самия стремеж за влизане в тяло си е пак резултат от кармична "гравитация",която "дърпа" към въплъщаване.Това ми е интересно,но сега нямам възможност за разпростиране по темата.
*****
Най-подир може би ще дойде време да представя своя работен езотеричен модел,така да се каже,под формата на тема с картинки.Ще използвам спирането на нета за това,че иначе се разсейвам по разни информации.А сега ще представя една картинка,която направих като пробен вариант.




"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: САТ
« Отговор #12 -: Ноември 07, 2019, 17:18:02 pm »
Добре си разбрал, нещата
Homer.

Искат да има естествени източници, като  води и меандри......
 Вместо да се изграждат плочи и тротоари;сгради... индустрия...Коли ..да ..нарушават деня им по магистрали....
Това ги задушава и
затова  натискат нас.




Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: САТ
« Отговор #13 -: Ноември 08, 2019, 00:11:31 am »
Тук ги има нещата обяснени подробно:

Не съм съгласен с използването на определението за съсзнание(Със знание) от лектора, но явно той така си ги разбира нещата, освен ако разбира се не го прави умишлено.
« Последна редакция: Ноември 08, 2019, 00:19:45 am от paci1 »

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: САТ
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2019, 00:57:23 am »
В допълнение на горният пост, контролиращото звено според мен не е съзнанието, а нещо като своеобразно алтер ЕГО,имащо непосредствена връзка с менталното/лъжливото тяло. Вградена изкуствена структура в пирамидалната енергийна структура на човека.

П.п. Видеото е с бг субтитри, включват се долу от менюто.
« Последна редакция: Ноември 08, 2019, 01:02:39 am от paci1 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27