Автор Тема: САТ  (Прочетена 6289 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 305
Re: САТ
« Отговор #30 -: Януари 23, 2024, 11:38:42 am »
Привет Хоум, и за много години !
Имаш вкус за хубавелки, визирам първото фото с вълка и агнето.
Това гледа ли го? (с товариш Насобин):


Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 379
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: САТ
« Отговор #31 -: Януари 24, 2024, 09:57:46 am »
Привет-привет,Паци ,за много години,живи-здрави,както казваме на село.

То с тия прераждания ,като се замисля - наистина ЗА МНОГО години ще е...оптимистично или песимистично,кой както му изглежда.
...

Хубавелка викаш...е,радвам се,че ти харесва този ипостас на Нейно Величество.
Длъжен съм да предупредя - зад нея сирианецът следи дали някой няма да се изкаже непочтително за Нашата Дама(*) - Мама.
Това беше шегичка..Безобидна.


(*). Notre Dame на френски.

Гледал съм го,даже имам папка  „Насобин“ с наченат превод на въвеждащ материал и след като един вид „възкръснах“ като пишещ,ще започна да го представям с подборка от преводи.А сега едно кратко видео,креативен монтаж,но изразява моето и на всички прогресивни (смея да се надявам) хора към давоската пасмина.От Телеграма на Насобин.

https://t.me/Nasobin/8087

...

Кремлядските гандони у нас изкарват Путин едва ли не рицар на светлите сили,борещ се срещу Zлия Zапад.
Така ли е наистина?

https://www.youtube.com/watch?v=sJ3mjYKZhd8

Путин предаде Русия на Клаус Шваб!

Тук бдителен гражданин от Русия показва съобщение от ТАСС,че  правителството (Кабмин - кабинет на министрите) и Световният Швабоиден Форум са подписали меморандум за създаване на Център на четвъртата промишлена революция.
Извадка от скрийншота:

„През 2022г. съвместно със Световния икономически форум се планира да се разгърнат проекти в областта на прилагането на експериментални правови режими (*), изкуствения интелект и интернет на нещата,отбеляза вицепремиерът Дмитрий Чернишенко“.

(*). Подчертаването е от мен.Това ми звучи доста Ню Уърлд Ордър-ски.

Отдолу един от коментиращите,  @user-user1961 е написал:
„сега разбираме постоянните му твърдения, че всичко върви по план, сега е ясно по какъв и чий план върви всичко“

Такая Vот Zараза ползучая(*),Читатели.

(*). пълзяща




"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 538
Re: САТ
« Отговор #32 -: Февруари 10, 2024, 16:14:06 pm »
Homer, привет!

Цитат
Доста разделно е времето покрай некои паметници и в тая връзка Норис,съвсем актуална е темата ти за демонтирането им,където аз ще монтирам своите

https://opoznai-bg.cdn.ampproject.org/v/s/opoznai.bg/amp/guide/pametnik-na-ivan-vedar-ruser?amp_gsa=1&amp_js_v=a9&usqp=mq331AQIUAKwASCAAgM%3D#amp_tf=%D0%9E%D1%82%20%251%24s&aoh=17075745438424&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&ampshare=https%3A%2F%2Fopoznai.bg%2Fview%2Fpametnik-na-ivan-vedar-ruser



А, какъв паметник би монтирал , примерно на този на Иван Ведър ?!
 
« Последна редакция: Февруари 10, 2024, 16:36:36 pm от Noris »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 538
Re: САТ
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2024, 11:57:35 am »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 538
Re: САТ
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2024, 12:06:03 pm »
И,защо е сменил името си?!
От Данаил Николов на Иван Ведър?;
И Дънов го прави!
Иван Ведър, с рождено име Данаил Николов, известен още с псевдонимите си Яни Ингилиз, Ованес Ефенди, Денкооглу (от Деню, Данаил), е български общественик
 

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 538
Re: САТ
« Отговор #35 -: Февруари 11, 2024, 13:16:38 pm »
Забелязахте ли, че има не само няколко имена, но и 2 паметника...
Може и повече да има...
Единият с пирамидата е с върха нагоре:

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%92%D0%B5%D0%B4%D1%8A%D1%80

Другият е с върха надолу:

https://opoznai-bg.cdn.ampproject.org/v/s/opoznai.bg/amp/guide/pametnik-na-ivan-vedar-ruser?amp_gsa=1&amp_js_v=a9&usqp=mq331AQIUAKwASCAAgM%3D#amp_tf=%D0%9E%D1%82%20%251%24s&aoh=17075745438424&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&ampshare=https%3A%2F%2Fopoznai.bg%2Fview%2Fpametnik-na-ivan-vedar-ruser

 :writer:

Разбрахте ли кой къде е погребан?
Имам предвид Данаил Николов и Иван Ведър?...




Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 538
Re: САТ
« Отговор #36 -: Февруари 13, 2024, 18:21:08 pm »
На какво попаднах!

По времето на ранните години на Данаил на баща му уста Карастоян е заръчано да построи къща за местен турски големец. Поръчителят отказва да плати, избухва скандал, вадят ножове и, за да спаси баща си, Данаил убива турчина с камък. Сменя името си и заживява под прикритие.

Тоест  Иван Ведър и Данаил са едно и също лице



https://www.bulgariantimes.co.uk/ivan-veder-the-mason/
« Последна редакция: Февруари 13, 2024, 18:28:42 pm от Noris »

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 379
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: САТ
« Отговор #37 -: Февруари 14, 2024, 16:13:00 pm »
Норис,докато интернетът ми беше бавен реших да изчакам да видя докъде ще стигнеш с тоя Иван Ведър.
И след като през Булгариан Таймс направи откритието,че Иван Ведър и Данаил са едно и също лице...е па не изтраях и рекох да се включа.
Това откритие е като да тръгнеш от Видин за София,примерно и да минеш през Карнобат,да речем,понеже не знаеш за по-прекия път...или пък обичаш обиколните маршрути.

В твоя Отговор #33,който случайно съвпада с масонската степен на господин Ведър си дала линк към Уикипедия.
И там,ако беше кликнала на „Биография“,щеше да прочетеш това,което цитираш в своя Отговор #36.
Vот Так:



Но може би,помислих си,може би се правиш на разсеяна и недосетлива,докато всъщност си агент под прикритие,разиграващ сложна многоходовочка.(*)

(*).https://sinonim.org/t/%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B0

„Многоход“ в разговорен контекст обикновено означава сложен, хитър план или стратегия, включваща няколко последователни стъпки, всяка от които води до крайна цел. Този термин често се използва за описание на действия, които изглеждат объркващи или ненужно сложни, но всъщност са внимателно обмислени.
.....

Като стана въпрос за агенти и прикритие,моето не е сложно,а направо полупрозрачно...и в тая връзка,можеш ли да предположиш какво е искал да каже авторът на следващата картинка.
Подсказвам - аз съм авторът...е,на промпта,картинката я прави онзи там изкуствен полуинтелект.



Подсказка бонус:
Знаеш ли на кое съзвездие нашият (за вашия не знам) народ вика/нарича го "Ралица"?

"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 538
Re: САТ
« Отговор #38 -: Февруари 14, 2024, 19:59:31 pm »
Еха ...открил си нещо. Едно е да
прелиташ със самолет, до Нова Гвинея примерно и разказваш за преживяванията си и друго е да преживееш пътуването с велосипед, с автобус или пеша .. :D

Предполагам, че си се досетил, че  Иван и Данаил, както и паметниците им не са истинската причина да подхвана тази тема, но понеже ги  спомена, а също управляващите , които вместо да се занимават със съществени неща, необходими за народа, са се захванали с вандалски актове
реших и този паметник да сложа в листата.
Моята истина е,че не трябва политици, бунтовници, правителства да разбунват духовете на мъртвите. Да разместват паметници и костите им
А,да ги оставят да почиват в МИР.
И се концентрират към живота на ЖИВИТЕ .
За Иван Ведър и очите му изобразени на паметника му ,ако искаш  повече да прочетеш има такава във форума.

Цитат
Подсказка бонус:
Знаеш ли на кое съзвездие нашият (за вашия не знам) народ вика/нарича го "Ралица"?
 

Е,.що си го сложил в кавички?!
Или те е срам да го наречеш Орион.

Не знам към кое съзвездие или сателит са те вързали. Но знаеш, че напоследък и Мъск си направи много съзвездия в небесата. Та ще ти го кажа с прости думи, че Нашият създател  казва, че е закачил на небесната твърд светила?!

Какво мисли " Ралица" за това!



« Последна редакция: Февруари 14, 2024, 20:14:27 pm от Noris »

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 538
Re: САТ
« Отговор #39 -: Февруари 14, 2024, 20:49:09 pm »
Ето това имама в предвид, относно  съзвездията?!

Битие: 1:14

И рече Бог: да бъдат светила на небесната твърд, за да осветляват земята и да отделят ден от нощ и да бъдат знакове и за времена, и за дни, и за години;


Съзвездие:

В миналото и в ежедневието, под съзвездие се разбира група от звезди. Съзвездието обикновено води името си от обект, на който е оприличена конфигурацията от звездите в групата, например: Скорпион, Орел, Делфин, Лебед, Орион и др. Различните народи са оприличавали различни групи звезди на различни предмети, животни или герои, обикновено свързани с легендите, преданията, бита и културата на съответния народ. Много от имената на съзвездията са свързани с древногръцката митология – Орион, Андромеда, Касиопея, Цефей, Пегас и др. Някои съзвездия носят имената на предмети – според фигурите, образувани от влизащите в тях звезди – Щит, Триъгълник, Стрела и др.
« Последна редакция: Февруари 14, 2024, 20:53:15 pm от Noris »

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 379
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: САТ
« Отговор #40 -: Март 22, 2024, 11:50:49 am »
Здравейте.

Честита Пролет първо (макар че го казвам злобно,но не към Вас,Читател(к)и ,за което ще стане дума по- надолу).

Не съм занемарил Форума,редовно гледам дали някой ще напише нещо,но посетителите предпочитат да четат (е,всеки сам си преценя),а забелязвам като че ли известно повишаване на посещаемостта.
Аз чета това,дето му викат астрал,но не като овладяно умение,а неволно прихващане на разни сигнали,да го кажем;и не е четене,а усещане,което се проявява чрез образи,картинки,емоции и думи.

Усетих разни турбуленции,гадни вибрации,които се наслагват върху вибрацията на Пролетта...един вид заразяване...агресия.
Само предполагам,че и други може да са го усетили,инстинктивно ли ще го назовете,интуитивно ли...и може би (само предположение) това има връзка с повишаването на читателската посещаемост.

Образно казано:

Като Градина е нашата земя...земята тръпне...тревата шепне...водата се гневи...вятърът предупреждава в листата на дърветата ...една дума: „Враг!“.И още : „Предателство!“.
Мордор ни атакува с пришълци-недочовеци,понеже предатели отвориха портите.

Класиката (в случая руската) затова е класика,понеже не остарява и е винаги актуална,защото поставя вечни въпроси,а търсенето на отговорите или бягството от тях бих могъл да нарека...защо не пък ...Играта.Ето два въпроса:

„Кой е виновен? и „Какво да се прави?“

И това не е игра за дечурлига и недорасляци (все едно на каква възраст са).

***
Пролетна картичка,съответстваща на настроението ми.То не е пессимисстично,ссъвссем не.
Полушеговито-полузлобно бих я нарекъл така: Весна Змиянац - оригиналът.



И сега една песен с подходящо име,а също така и подходящи(според мен) за фон са тези звезди-ищарици осмолъчки.
https://www.youtube.com/watch?v=fQxtSe1sGW4

Любителски превод  на първите два куплета от тук:
https://tekst-pisni.com/maryna-i-kompaniya-vesna/

Калината когато зацъфтя
почука на вратата пролетта.
Крила ни даде и със себе си понесе.
Когато пролетта дойде
тя топлина донесе в моето сърце
така добре не бяхме още чувствали се с теб.

Каква тогава беше пролетта,
как сладки бяха твоите слова,
що каза ми кога калината цъфтя.
Калината -  тя скоро прецъфтя.
Но не отмина пролетта
за нас със тебе, мили мой.
Цъфти тя в нашите сърца.

***
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: САТ
« Отговор #41 -: Март 22, 2024, 23:32:19 pm »
Здравей, честита пролет и на теб  8)

Усетих разни турбуленции,гадни вибрации,които се наслагват върху вибрацията на Пролетта...един вид заразяване...агресия.
Само предполагам,че и други може да са го усетили,инстинктивно ли ще го назовете,интуитивно ли...и може би (само предположение) това има връзка с повишаването на читателската посещаемост.

Относно за твоето предположение има нещо гнило наистина, имам голям аквариум и всичко вътре се гони и хапе от две седмици насам а преди не беше така. И днес точно това се чудех къде и какво сбърках за да има такава агресия, даже си мислех че от някоя техника в къщи и разкарах всичко подозрително, но без ефект. Става нещо вярвам ти рибките са прекалено чувствителни и усещат всичко невидимо за нас, от колко години ги гледам такова нещо не имало до сега. Благодаря, че сподели  8)

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 379
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: САТ
« Отговор #42 -: Март 24, 2024, 17:48:30 pm »
Благодаря за обратната връзка,Морфей.
Не го казвам от куртоазия,защото когато има отговор,тогава имам чувство за диалог,а иначе като пиша и няма отговор,все едно си приказвам сам.
Бих могъл да кажа: "Ето,виж как познавам,рибките ти го доказват",но това е елементарно и го оставям на тия езотерици,дето обичат да се пра'ят на експерти.

Един случай с рибки не е доказателство,виж ако се направи проучване за други любители на същите рибки и се установят подобни случаи,може да се направи не знам доколко обосновано предположение какво става.

Това е извън сферата на официалната нАука и тъй като не съм учЕн ,своеволно ще направя ненАучно и неекспертно предположение,спекулативно и недоказателствено.

Чел съм Юнг и не помня в коя от книгите си той описва как е наблюдавал повтарящи се архетипни образи(с различни вариации) в сънищата на свои пациенти,самият той е имал подобни сънища и накратко  колективното несъзнавано е "избутвало" нагоре към съзнанието на хората развиващите се динамики и натрупвано напрежение,което след някоя и друга година довело до световна война,Първата ли,Втората ли,не помня.Този случай е разказван и цитиран от други автори,но сега само набързо го споменавам.

Личен случай,който нищо не доказва,но ще споделя,за да сравнят със свои преживявания евентуално някои читатели.Месец и нещо преди пландемията имах натрапчив импулс да слушам по няколко пъти поред и то по няколко пъти на ден основната мелодия от 28 дена(и седмици) по-късно.След няколко дена отзвуча.

Подобно,преди Путлер да нападне Украина се бях зациклил ей на тази мелодия и подобни вариации,а после ми мина.
https://www.youtube.com/watch?v=l_rbFhbcbT8
...

Става това според мен:

Целото международно положение е напрегнато,не само заради разните геополитически упражнения,а защото и в колективното несъзнавано има много напрежение и гняв към системата на установения доскоро световен ред,който се пропуква.Може да бъде обяснено от кадърни социолози,социални антрополози,политолози,защо не и от аналитични психолози,в един цялостен подход.

Но аз не съм специалист,плюс това си падам по образния изказ и неекспертно ще кажа така:

Надигат се хтоничните богове от дълбините на човешкото несъзнавано,наречете ги и "архетипни динамики",що не.Сатурн си точи сърпа за жътва.Земните управители на царства изпаднаха в мерзост и блудство със дадената им власт...демек,и тоя Вавилон пореден почва да се пропуква и зидарите търчат насам-натам,защото им се налага да правят ремонт по време на започващо земетресение.

И у нас както и по света,със съответните специфики.Мислех отпреди за една тема,но сега заглавието ми се чини,че може да е натоварващо за някои:
"Войната срещу България и нашето място в нея"

Затова обмислям друго:
"Време Разделно - Пътеводител".

А може и да е хибридно заглавие.Лично аз виждам потенциал за писане във Форума,а който предпочита може само да чете.



"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: САТ
« Отговор #43 -: Март 24, 2024, 20:49:28 pm »
Цитат
Лично аз виждам потенциал за писане във Форума, а който предпочита може само да чете.


Разбира се, че има потенциал в този форум, преди години тука срещнах прекрасни приятели и всички бяхме някак си задружни в общуването си и събирането на информация. Не знам какво точно стана за да се стигне до тук, но вярвам че пак е дошло повторение на старото време на форума. Препоръчвам на потребителите, които не са се научили още да уважават гледната точка на другите да не пишат а само да четат 8) Мисля, че Блеки трябва да сложи това, като 1 точка от правилата на форума. Вече няма с кого човек да разговаря нормално на каквато и да е тема без да има извращения, стигна се до там да предпочитам разговори само с ИИ и да избягвам хората не искам да се превръщам в машина  8) Вярвам, че разумните хора които търсят истината ще се върнат отново тук.
 
Цитат
Затова обмислям друго:
"Време Разделно - Пътеводител".
Ще се радвам да споделиш проекта си и да се запозная с него  :drinks:


Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 538
Re: САТ
« Отговор #44 -: Март 25, 2024, 20:01:47 pm »
Морфей
Цитат
Относно за твоето предположение има нещо гнило наистина, имам голям аквариум и всичко вътре се гони и хапе от две седмици насам а преди не беше така. И днес точно това се чудех къде и какво сбърках за да има такава агресия, даже си мислех че от някоя техника в къщи и разкарах всичко подозрително, но без ефект.

Стъклата, Морфей!
Самоизяждат се. Не искат да са домашни любимци в стъклен аквариум. Не искат да са затворници  :hi:, в човешки хамбар . Може да се нарече осъзнаване!


Нормално е!


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27