Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 483790 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1260 -: Юни 09, 2013, 02:49:34 am »
За скоростта на снимане и за другите неща съм съгласен. Но тази снимка няма нужната разделителсна способност и качество за да се види обекта. А и дали самия обект е бил на фокус? f 2.8 е прекалено отворена бленда, което означава, че облаците вероятно са на фокус, а обекта - не. Предполагам това е някаква птица, но е размазана. :)

Да разбира се, най-вероятно да е птица, но човека не споменава да е мяркал птици по време на снимката. То обикновено рядко се обръща внимание на такива неща. И аз съм щракал много случайно прелитащи пилци в кадър които после изглеждат странно, но точно това много трудно може да се оприличи на птица в полет... евентуално, ако е с прибрани към тялото криле.

Но по отношение на снимката - хора това не е снимка с да го кажем истински фотоапарат... нещо което да има сравнително по-голяма и по-добра матрица и истински обектив. Това е телефон и цялата оптика тук е по-малка от на УЕБ камера! По-скоро нещо като на шпионските. Елементарна оптика с фиксиран фокус (fixed-focus / focus free)! Това е 3 мегапиксела сензор и оптика с фокусно разстояние 3.6мм, а бленда на практика няма това си е максималния отвор f2.8 което си е постоянна стойност, тук се работи изцяло само със скоростта на електронния затвор! В този случай всичко което е по-далеч от 0,5-1 метър от камерата е винаги на фокус като на Pinhole обектив. Всичко на всичко 1 квадратен сантиметър е цялата тази техника, 1см х 1см е камерата! Затова и казах в предния коментар "ако изобщо може да се вярва на техниката" имайки предвид всичко това.

Неактивен smarfcho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1261 -: Юни 09, 2013, 11:11:14 am »
Да разбира се, най-вероятно да е птица, но човека не споменава да е мяркал птици по време на снимката. То обикновено рядко се обръща внимание на такива неща. И аз съм щракал много случайно прелитащи пилци в кадър които после изглеждат странно, но точно това много трудно може да се оприличи на птица в полет... евентуално, ако е с прибрани към тялото криле.

Но по отношение на снимката - хора това не е снимка с да го кажем истински фотоапарат... нещо което да има сравнително по-голяма и по-добра матрица и истински обектив. Това е телефон и цялата оптика тук е по-малка от на УЕБ камера! По-скоро нещо като на шпионските. Елементарна оптика с фиксиран фокус (fixed-focus / focus free)! Това е 3 мегапиксела сензор и оптика с фокусно разстояние 3.6мм, а бленда на практика няма това си е максималния отвор f2.8 което си е постоянна стойност, тук се работи изцяло само със скоростта на електронния затвор! В този случай всичко което е по-далеч от 0,5-1 метър от камерата е винаги на фокус като на Pinhole обектив. Всичко на всичко 1 квадратен сантиметър е цялата тази техника, 1см х 1см е камерата! Затова и казах в предния коментар "ако изобщо може да се вярва на техниката" имайки предвид всичко това.

Добре съгласен съм, че може да е постоянно на 2.8 бленда. Ама избора на фокус е произволен. А при 2.8 няма нужната дълбочина на фокуса. Така, че ако фокуса е на облаците, а това нещо не е на нивото на облаците има огромна вероятност да е размазано, както и според мен е. Така, че този обект не може да се определи какъв е.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1262 -: Юни 21, 2013, 18:19:00 pm »
И аз прегледах снимката, и мога да кажа на 100%, че обекта според мен е ниско, защото корема му е в сянка.
Какво е - не мога да кажа. Ама е НЛО - неидентифициран летящ обект:) НЛО не означава винаги извънземен летателен апарат, нали се сещате:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен smarfcho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1263 -: Юни 23, 2013, 00:37:17 am »
И аз прегледах снимката, и мога да кажа на 100%, че обекта според мен е ниско, защото корема му е в сянка.
Какво е - не мога да кажа. Ама е НЛО - неидентифициран летящ обект:) НЛО не означава винаги извънземен летателен апарат, нали се сещате:)

Прав си. :)

Неактивен aismak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1264 -: Юни 25, 2013, 12:21:18 pm »
Здравейте,днес си поиграх с една  камера на която махнах инфрачервения филтър и направих около 100 снимки през прозореца в къщи.Камерата е китайска от тези които приличат на дистанционно за кола.Появиха се някои доста интересни снимки на ярки обекти,които летят из небето.Не са птици защото ще публикувам и снимки на които са хванати и птици,но тези НЛО-та не приличат на тях.Ако някой има обяснение какво мже да е да сподели.http://prikachi.com/images/170/6259170p.jpg

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1265 -: Юни 25, 2013, 18:25:10 pm »
Ако става дума за черните размазани петна, които се виждат на една и съща позиция на всяка от снимките, то силно ме съмнява това да са НЛО-та, камо ли пък с чуждоземен произход! Сам каза, че си си поиграл с камерата, съответно може да си повредил някоя леща или друг елемент от нея, та това да е тъмен повреден сектор, замърсено поле или нещо друго подобно, Самият факт, че са размазани, тоест не са на фокус, говори, че най-вероятно са в изключителна близост до обектива или на самия него. Като цяло бих нарекъл наблюдаваните от теб мистериозни обекти НСО - Неидентифицирани Стоящи Обекти.
П.С. Да не се прави аналогия с едно друго НСО! :D
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен aismak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1266 -: Юни 25, 2013, 19:16:05 pm »
                                      Не става въпрос за черните петна а за сивите които както изглежда се движат
« Последна редакция: Юни 25, 2013, 19:19:20 pm от aismak »

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1267 -: Юни 26, 2013, 18:06:25 pm »
Да, при по-внимателно взиране в първата половина от публикуваните снимки се откриват странни бели петна. Но силно се съмнявам в случая това да е летящ обект с извънземен произход. Не мога да отхвърля факта, че преди да направиш снимките си бърникал обстойно по камерата, тоест тя най-вероятно дава някои "смущения" и отклонения от нормална снимка. Не съм специалист, но съм явно твърде голям скептик, за да приема няколко размазани, нефокусирани сиви петна са обект с изключително значение! Плюс това шансът ей така, без никакво усилие, просто да насочиш камерата и да уловиш в няколко кадъра НЛО е нищожен. Рядко има действителни случаи, при които обектът наистина е нещо интригуващо.

П.П. Аз лично също съм правил подобни, хайде да го наречем сходни експерименти и преди 2-3 години случайно докато съм снимал през терасата с камерата на телефона, освен обичайното ято гларуси (живея в Бургас и тези птици са нещо нормално) съм уловил и по-различен на форма сивкавочерен обект, но смятам, че вероятността да е за този форум и да правя проблем от него е нищожна. :)
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен aismak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1268 -: Юни 26, 2013, 20:24:58 pm »
Колега съмнявам се да е някакво смущение има 3 или 4 снимки когато ги цъкам бързо си личи че обекта се движи.Аз също съм от бургас.Това отсреща е меден рудник сниман откъм славейков.Може да има нещо щом и ти си снимал.Знам ли

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1269 -: Юни 26, 2013, 22:24:18 pm »
Хм, тук вече започва да става странно заради някои съвпадения, колега! И аз живея в Славейков, а наблюдавания от мен обект беше някъде над хотел Мираж. Но силно се съмнявам в моя и в твоя случай да става въпрос за нещо идентично.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1270 -: Юни 27, 2013, 14:37:43 pm »
Я вижте в кой блок сте, да не сте комшии:)
Ако пък сте комшии, ебаси якото!
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен aismak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1271 -: Юни 27, 2013, 17:15:02 pm »
Много ми е любопитно защо когато снимам с обикновен фотоапарат който има инфрачервен филтър не ги заснема тези обекти.И не е от това че съм му махнал филтъра да ми дава някакви отклонения.Дори мах на една снимка си личеще че обекта е сферичен с хоризонтална лента по средата но за съжаление съм я изтрил.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1272 -: Юни 27, 2013, 18:31:16 pm »
Въпросният обект, за който говоря, го видях високо над хотел Мираж в к-с "Славейков", град Бургас. На кадъра има ято гларуси, но този обект е изключено да е птица, поради твърде голямата височина, на която се намира и отдалечеността си от самото ято. За съжаление не знам как точно да кача снимка тук, освен ако не е взета от интернет, затова моля за леко разяснение! :unknown:
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен aismak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1273 -: Юни 27, 2013, 18:54:19 pm »
качваш снимката ето тук http://prikachi.com/
после избираш символа на който има нарисувана Мона Лиза img /img
курсора започва да мига по средата и там поставяш линка на прикачената снимка

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1274 -: Юни 27, 2013, 19:33:19 pm »
Мерси aismak за информацията! Прилагам снимката, направена на 24 октомври 2009 г,  през късния следобед:
Да уточня, че въпросният обект е този високо в небето в дясната част на снимката, точно над високата сграда със сивкав връх - хотел "Мираж". Има леко издължена форма и е по-скоро черен, отколкото сив. Твърде отдалечен е и не съм в състояние да кажа със сигурност какво е. Най му подхожда именно дефиницията НЛО, поради липсата на повече информация за него.


(Подсказаха ти да използваш този символ при пускане на връзката,  за да вмъкнеш човешки снимката, ама май защо да е прегледно, като може да е горе-доле)
« Последна редакция: Юни 27, 2013, 22:47:05 pm от Black Adder »
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27