Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 488316 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gettattoo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1245 -: Декември 26, 2012, 18:06:29 pm »
Миналата зима правих нощни снимки близо до мястото което живея..Драмен,Норвегия.
Ползвах статив и камера Канон д60. Над хълма на града се вижда светлина в небето която се е преместила не много бързо за 20 секунди докато е било времето за снимане...Exposure time...
Интересно е, и нямам обяснение за светлините.Двете снимки са правени една след друга минута разлика.
Прикачвам оригиналните файлове с екзиф инфото.
Моля за коментар от хората които са на ти с фотографията и математиката :) Ще ми бъде интересно мнението ви !



Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1246 -: Декември 26, 2012, 21:04:41 pm »
Добри снимки, харесват ми. Експозицията е може би малко дълга, ама и така е добре:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Slim313Shady

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1247 -: Март 03, 2013, 17:42:13 pm »
Хм.Преглеждах си снимките и случайно забелязах това (нещо) в небето.Вижте!!!
http://store.picbg.net/pubpic/37/95/16fb8797b4243795.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/FA/7E/209cd3e768c6fa7e.jpg

Неактивен forian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
  • Amor vincit omnia.
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1248 -: Март 04, 2013, 11:38:27 am »
Да Ви споделя и аз една моя случка.Беше през лятото , вечерта. Преди около 3 години в Банкя забелязах нещо като падаща звезда,но "падаща" нагоре . Т.е. отдолу нагоре,движейки се с много по-бавна скорост описвайки лека парабола.Представляваше ярка светлина оставяща огнена диря след себе си,след което стана малко по-ярка и изгасна.Тази светлина започна от нищото и загасна в нищото.Тогава ,като го видях, първото нещо което си помислих беше ,че това нещо беше свалено(около Банкя има военно поделение на ПВО на цялото софийско поле),но сега като анализирам ситуацията ми приличаше повече като повреда в двигателя на потенциалното НЛО(или каквото и да беше) при набиране на височина.Всичко това се случваше на не много голяма височина (по груба преценка 500-1000м)

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1249 -: Април 04, 2013, 12:48:50 pm »
Forian, мисля, че знаеш какво е сигнална ракета и как точно изглежда тя! След внимателен прочит на твоя разказ стигам до заключението, че си видял бавното издигане и заглъхване на една ярка сигнална ракета, най-вероятно изстреляна без обективна причина, просто за забавление. Дори може да е фойерверк, но те по принцип са по бързи и летят право на горе, докато сигналните ракети винаги извършват параболични движения, докато накрая не загаснат след мъничък взрив...
П.С. По една случайност съм запознат поне бегло с ПВО на страната ни и мога да кажа със сигурност, че ако беше изстреляно нещо от поделението, първо щеше да чуеш силен шум, после вероятно още по-силен гръм и да видиш доста ярка светлина.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен sunpower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1250 -: Април 09, 2013, 13:23:50 pm »
Forian, мисля, че знаеш какво е сигнална ракета и как точно изглежда тя! След внимателен прочит на твоя разказ стигам до заключението, че си видял бавното издигане и заглъхване на една ярка сигнална ракета, най-вероятно изстреляна без обективна причина, просто за забавление. Дори може да е фойерверк, но те по принцип са по бързи и летят право на горе, докато сигналните ракети винаги извършват параболични движения, докато накрая не загаснат след мъничък взрив...
П.С. По една случайност съм запознат поне бегло с ПВО на страната ни и мога да кажа със сигурност, че ако беше изстреляно нещо от поделението, първо щеше да чуеш силен шум, после вероятно още по-силен гръм и да видиш доста ярка светлина.
Относно шума и светлината не съм съгласен.Когато има изтрел или някакъв взрив- първото нещо, което човек вижда е светлината и след това, с малко закъснение е звука и накрая ударната вълна.

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1251 -: Април 26, 2013, 22:33:02 pm »
Здравейте!

Имам подозрения, че вчера в 15.10 часа българско време засякох НЛО в небето над София. Аз се намирах у нас в квартал Бояна, а обекта имаше координати около 150 градуса по хоризонтал и около 70 градуса по вертикал. Това се пада по югоизточна посока. Наблюдавах обекта през изключително качествен бинокъл Zeiss 12x45 BT*Conquest но не можах да го детайлизирам, впоследствие смених бинокъла със съветски БПЦ 20х60, но и с него заради малкият размер на обекта и вибрациите при ръчното управление на бинокъла пак не можах да го детайлизирам. Тогава накрая взех съветската зрителна тръба ЗРТ 457 М 30-60х70 и през нея наблюдавах следното нещо:

бяла топка с ъгловият размер приблизително на планетата Юпитер. Бялата топка ту стоеше на едно място в небето, ту започваше да се движи нагоре и надясно. Такова поведение балоните нямат, второ не видях никакъв канап под топката или канап със съответната апаратура на него, трето съм гледал клипове в интернет с почти същият начин на движение на НЛО...

Също ми се струваше, че обекта излъчваше светлина защото беше наистина много ярък!
Опитах се да му направя снимка, но докато се бавя и приготвям апаратурата за заснемане загубих обекта от поглед. Търсих го около половин час безрезултатно...

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1252 -: Април 29, 2013, 16:28:13 pm »
Шанс да видиш подобно нещо не се пада често в живота! При това доколкото разбирам ти си имал достатъчно време да го наблюдаваш през три различни зрителни апарата, но така и не си намерил време да му направиш поне една ниско качествена, съвсем обикновена снимка, което е странно за мен. Но въпреки всичко съм склонен да вярвам на подобни явления, тъй като вече са изключително много, но не винаги са автентични.

P.S. Искам отново да напомня за най-голямата заблуда в последно време около предполагаемите НЛО, а именно китайските фенери. Те нямат канап или каквото и да е друго свързващо ги със земята средство, а се носят съвсем свободно из нощното небе и светят, разбира се. Не е изключено това да си видял. В зависимост от отдалечеността, те могат да изглеждат и кръгли, въпреки че по принцип са с правоъгълна форма. А колкото до ранния час, не е невъзможно и тогава да се наблюдават фенери, само е леко странно.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1253 -: Април 29, 2013, 21:29:36 pm »
P.S. Искам отново да напомня за най-голямата заблуда в последно време около предполагаемите НЛО, а именно китайските фенери.
Точно затова съм си направил труда да снимам, монтирам и обясня това явление, за непрочелите ето пак линк:
Китайски фенери - Пример за сравнение

Но доколкото познавам методите на работа на File099, човека със сигурност не може да ги обърка. Достатъчно добре е подготвен и технически и теоретично.
Е, не е снимал, но ти мислиш ли, че толкова бързо може да се монтира качествен фотоапарат на зрителна тръба или бинокъл.
Добре би било и други, видели същото явление да съобщят какво са наблюдавали, но надали ще стане.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен ssb558

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1254 -: Май 26, 2013, 10:42:43 am »
Миналата година лятото, си снимах кемтрейлс над Варна и на тази снимка, от дясната страна на следата, малко в страни, се вижда нещо което не  е самолет или хеликоптер и на птица на прилича, че си е на доста прилична височина. Снимката е оригинална с всичкия ексиф. Като се увеличи в цял размер, се вижда по ясно.
http://imageshack.us/photo/my-images/211/dsc00014ei.jpg/

Неактивен ssb558

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1255 -: Май 26, 2013, 10:56:49 am »
Да Ви споделя и аз една моя случка.Беше през лятото , вечерта. Преди около 3 години в Банкя забелязах нещо като падаща звезда,но "падаща" нагоре . Т.е. отдолу нагоре,движейки се с много по-бавна скорост описвайки лека парабола.Представляваше ярка светлина оставяща огнена диря след себе си,след което стана малко по-ярка и изгасна.Тази светлина започна от нищото и загасна в нищото.Тогава ,като го видях, първото нещо което си помислих беше ,че това нещо беше свалено(около Банкя има военно поделение на ПВО на цялото софийско поле),но сега като анализирам ситуацията ми приличаше повече като повреда в двигателя на потенциалното НЛО(или каквото и да беше) при набиране на височина.Всичко това се случваше на не много голяма височина (по груба преценка 500-1000м)

2 години съм бил ПВО и си мисля, че си видял фугасен снаряд. Те се стрелят с едни по-малки гаубици и може и да не си чул гърмежа. Ползват се за обучение за различни инфрачервени ракети от всякакъв тип. Такива съм се нагледал на Шабла на полигона.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1256 -: Май 26, 2013, 22:32:36 pm »
Снимката е оригинална с всичкия ексиф. Като се увеличи в цял размер, се вижда по ясно.
Само на този кадър ли го има? Защото ми прилича или на прашинка в обектива или на люспа.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1257 -: Май 27, 2013, 12:51:21 pm »
... нещо което не  е самолет или хеликоптер и на птица на прилича, че си е на доста прилична височина...
http://imageshack.us/photo/my-images/211/dsc00014ei.jpg/

Да, трудно може да се определи какво е, но пък можем да кажем какво не е. При тази скорост на затвора 1/3200s, ако беше хеликоптер щяха да му се виждат перките... ако беше птица щяха да и се виждат крилата... очевидно не е и самолет... Прашинка или люспа както казва Black Adder също няма как да е защото човека е снимал с телефон Sony Ericsson W595 (според EXIF-а)... тоест на тази "малка" оптика една прашинка изобщо няма да е видима, а ще завоалира част от зрителното поле... защото ще се намира на милиметър от обектива и на няколко от самата матрица. Така както няма да забележите прашинка върху очилата си, но тя ще ви замъглява зрителното поле, тъй като е твърде близо до очите ви за да може да бъде на какъвто и да е фокус... същото е и с видео и фото техниката. А пък и не присъства на другите снимки. При увеличение се забелязва вретеновидна или торпедовидна форма на обекта... с по-светла "предна" заострена част. Малко прилича и на ракета с къси "перчици" и светъл "нос".  Или евентуално пикираща граблива белоглава птица с прибрани криле.

Само за сравнение - при тази скорост на затвора с който е правена снимката (1/3200s) говорим за отрязък от време равен на 0.0003125 секунди! ... ако изобщо може да се вярва на техниката. Та в този случай един F-22 движещ се със скорост 2400км/ч (666м/с) ще се е преместил само с 20 сантиметра... ако говорим за обект с почти звукова скорост 333м/с това са 10 сантиметра отместване. При примерно разстояние до обекта 1000 м, а даже и при 100 м, ъгловият градус е толкова малък (нямам представа колко точно е, но във всички случаи е под половин градус), че на практика това би бил статичен за фотоапарата обект.
« Последна редакция: Май 27, 2013, 12:54:28 pm от forcomnet »

Неактивен ssb558

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1258 -: Май 29, 2013, 09:40:44 am »
Помня само, че се прибирах от плажа и много се издразних, че небето е пълно с кемтрейлс и реших да ги снимам с телефона, качил съм и други снимки, които са правени в същото заедно време с тази снимка и няма да е прашинка или каквото и да е, щеше да се вижда и на останалите. Реално докато снимах, даже не съм забелязъл, че има нещо в небето, в последствие като разглеждах, видях и това, което и вие виждате.  Не ми се вярва да е ракета, ракетите оставят следи след себе си, пък за орел над града да пикира и то в централната част, малко се съмнявам :)
Още 2 пъти съм виждал неяобисними за мен неща в небето. Първия път беше една вечер към 10 часа, се прибирах от работа, тогава живеех в къща и обикновено имах навик да поглеждам към небето, за да видя дали е облачно или се виждат звезди, за да добия представа какво може да бъде времето на другия ден. Над мен мина нещо като тези типични триъгълници, тъмно тяло с 3 оранжевеещи светлини, не ми се стори да е много нависоко, даже напротив доста ниско. Да ми е било в полезрението 2-3 секунди, много си търках очите след това, защото си помислих, че нещо не съм добре със зрението. Случаката е в Швеция.
Втория път, добре че не бях сам и имам приятел свидетел на това, (та не се притесних много, че съм почнал да изперквам) във Варна на морската алея, някъде около трета буна, вечерта към 9, и там има едно високо дърво, вървим си ние и една ярка светлина над дървото, но сме били на 300-400 метра от него примерно. Абе викам, кой пък е тоя луд да сложи лампа над това дърво, приятелчето и то така. Ама си вървим към него де и както си се приближаваме обаче в един момент, това нещо взе да се извърта бавно, примерно както се върти морски фар, само че по-бавно и взе да се отдалечава на север с една доста прилична скорост, като може да се каже, че си държеше хоризонтална височина. Двамата стояхме и се чудехме много, какво мамка му беше това. Не беше от тези фенери фърчащите, виждал съм такива. Това беше октомври миналата година.
« Последна редакция: Май 29, 2013, 09:46:50 am от ssb558 »

Неактивен smarfcho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1259 -: Юни 07, 2013, 17:35:14 pm »
Да, трудно може да се определи какво е, но пък можем да кажем какво не е. При тази скорост на затвора 1/3200s, ако беше хеликоптер щяха да му се виждат перките... ако беше птица щяха да и се виждат крилата... очевидно не е и самолет... Прашинка или люспа както казва Black Adder също няма как да е защото човека е снимал с телефон Sony Ericsson W595 (според EXIF-а)... тоест на тази "малка" оптика една прашинка изобщо няма да е видима, а ще завоалира част от зрителното поле... защото ще се намира на милиметър от обектива и на няколко от самата матрица. Така както няма да забележите прашинка върху очилата си, но тя ще ви замъглява зрителното поле, тъй като е твърде близо до очите ви за да може да бъде на какъвто и да е фокус... същото е и с видео и фото техниката. А пък и не присъства на другите снимки. При увеличение се забелязва вретеновидна или торпедовидна форма на обекта... с по-светла "предна" заострена част. Малко прилича и на ракета с къси "перчици" и светъл "нос".  Или евентуално пикираща граблива белоглава птица с прибрани криле.

Само за сравнение - при тази скорост на затвора с който е правена снимката (1/3200s) говорим за отрязък от време равен на 0.0003125 секунди! ... ако изобщо може да се вярва на техниката. Та в този случай един F-22 движещ се със скорост 2400км/ч (666м/с) ще се е преместил само с 20 сантиметра... ако говорим за обект с почти звукова скорост 333м/с това са 10 сантиметра отместване. При примерно разстояние до обекта 1000 м, а даже и при 100 м, ъгловият градус е толкова малък (нямам представа колко точно е, но във всички случаи е под половин градус), че на практика това би бил статичен за фотоапарата обект.аа

За скоростта на снимане и за другите неща съм съгласен. Но тази снимка няма нужната разделителсна способност и качество за да се види обекта. А и дали самия обект е бил на фокус? f 2.8 е прекалено отворена бленда, което означава, че облаците вероятно са на фокус, а обекта - не. Предполагам това е някаква птица, но е размазана. :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27