Автор Тема: Ангелите  (Прочетена 33989 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Ангелите
« -: Август 30, 2012, 13:39:14 pm »
С настоящата тема бих искала да разбера ...вярвате ли в ангели? Това е свързано
 /давам насока на темата да не се отнесете прекалено и да си приказваме общи приказки- кой какво е чул, а може би преживял, какво прочел, какво си е мислел като дете- не! Вярвате ли?/

с онзи въпрос в предходната тема, когато попитах "Защо Бог е създал човека?" имало е ангели.

И понеже сме в раздел религия, ще приложа един цитат за разбиранията според Корана. Ще установите доста общи неща с християнството, но така или иначе, идеята не е да се търсят разлики, а да разтълкуваме смисъла и целта на това да са нужни и да съществуват ангели.

Цитат
Ангелите

Според Корана преди да създаде човека, Аллах сътворява от "зноен", "фин" огън ангелите, своите крилати вестители. Те са всепроникващи и се покоряват на повелите на Аллах. „Той низпослава ангелите, разкривайки Своята повеля комуто пожелае от Своите раби: "Предупреждавайте, че няма друг бог освен Мен! И да се боят от Мен!" (16: 2).

Говори се за четирима архангели: Джибрил (Гавриил), пратеник на Аллах, вестител и на даването на Откровението чрез Корана; Микал (Михаил), пазител на сътвореното; Исрафил (Серафил), който с тръба възвестява възкресението за Съдния ден, и Асраил, ангелът на смъртта, който прибира душите на мъртвите, за да ги възвърне при Аллах. Ангелите са застъпници за човека пред Аллах, помагат на човека, милосърдни са. Всеки човек има двама ангели (джинове) пазители, които записват делата му за пред Страшния съд.

По повеление на Аллах ангелите се покланят на Адам, на човека. Само един от тях, Шейтан (сатана, т. е. препятствие, преграда) на име Иблис, отказва да му се поклони. "Каза тогава Иблис: "И когато казахме на ангелите: "Сведете чела пред Адам!", те се поклониха, освен Иблис. Рече: "Нима да се поклоня на този, когото Ти сътвори от глина?" (17: 61). Над възгорделия се Иблис тегне проклятие до Съдния ден.

Знанието на ангелите е по-ограничено от това на човека. Той е поставен по-високо от ангелите като "наместник на Земята" (халиф). "И когато твоят Господ рече на ангелите: "Ще създам на земята наместник." - рекоха: "Нима ще създадеш там някой, който ще сее по нея развала и ще лее кърви, докато ние Те славим с възхвала и възнасяме Твоята святост?" Рече: "Знам, каквото вие не знаете" (2: 30). И Аллах, сътворил Адам и Хава (Ева, т. е. живот и даваща живот), научава него, човека, на имената на всички неща, за да знае той тайните на земята, на онова, което ангелите разкриват и което скриват – ето защо изисква от ангелите преклонение пред човека. А от човека – вяра в ангелите като Негови вестители.

 

http://religiology.org/religions/islam/angels

"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Ангелите
« Отговор #1 -: Август 31, 2012, 00:54:16 am »
 Надявам се да приемеш отговора ми. Трудно ми е да кажа "вярвам в ангели", защото понятието е добило човешки облик. Ако говорим за силите, присъстващи в духовното измерение, близо до Бог, който чрез тях (най-общо казано) се свързва с по-плътните области на Всемира, та дори и със Земята -  да има ангели. "Според момента" на тяхното присъствие те са различни, но общо казано обитават единната същност на Божествената Обител, според степента на действие. Слизането в по-плътни измерения, би представлявало трудност, ако нямаше моменти, в които това да бъде избегнато...необходимо е взаимно намерение,  иначе присъстват в света на идеите..невидимия  свят, отстоявайки баланса...и биват видни, според избора за това, което е като 'контакт' за тях..притегля ги...

Неактивен Strelok22

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Ангелите
« Отговор #2 -: Август 31, 2012, 03:50:19 am »
Да ... вярвам във всички митологични създания.Защото според моето виждане всички от тях /създанията като цяло/ са извънземни видове (предпочитам ''инопланетяни'') или другоизмерни форми на съществуване.
Срещат се навсякъде и някакси няма как всички древни да са се напушили и да са я карали на свободни съчинения за неща които не съществуват,в това число и ангели.Приемам всичко казано за тях /с малко логична информация като от на Deja пост-а/ за истина.
Това че не сме ги виждали не трябва да ни ограничава по никакъв повод.Доказателствата са важни.

 :hi:

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ангелите
« Отговор #3 -: Август 31, 2012, 16:48:56 pm »
Надявам се да приемеш отговора ми. Трудно ми е да кажа "вярвам в ангели", защото понятието е добило човешки облик. Ако говорим за силите, присъстващи в духовното измерение, близо до Бог, който чрез тях (най-общо казано) се свързва с по-плътните области на Всемира, та дори и със Земята -  да има ангели. "Според момента" на тяхното присъствие те са различни, но общо казано обитават единната същност на Божествената Обител, според степента на действие. Слизането в по-плътни измерения, би представлявало трудност, ако нямаше моменти, в които това да бъде избегнато...необходимо е взаимно намерение,  иначе присъстват в света на идеите..невидимия  свят, отстоявайки баланса...и биват видни, според избора за това, което е като 'контакт' за тях..притегля ги...

хе-хе, защо е това притеснение дали ще приема отговорът ти :) Разбира се, че го приемам ... и ти благодаря за него :)Някак ми е ... мило-мъчно за теб, защото имам чувството, че прекалено съвестно приемаш забележките. Но аз наистина не съм искала да те стресирам, само да ти покажа, че е много трудно в началото, когато почнеш да пишеш. Казвам ти го от много-много горчив опит! Знам какво е. Така че, не се отказвай или притеснявай, а опитвай, докато сама себе си харесаш като се четеш :)
Извинявам се за отклонението.
Отговорът ти ми харесва, защото е ЯСЕН! Такива отговори много харесвам. Но има проблем.
Ти смесваш Ангелите, за които аз говоря с представата, която имат хората за тях от книги, филми и слухове-митове-легенди.
В един момент, някъде по темите имаше за това смесване между Духове и Ангели. Различно е.
За мен Ангелите са съвсем реални, колкото хората, НО невидими. Един ден, човек като измисли как да стане невидим обаче, няма да се превърне в Ангел. Защо? оставям на теб да помислиш.

Strelok22,
много ме зарадва искреното ти мнение и вярата ти "без наглед" или опит- от там и знанието ти.
Аз си мисля и нещо друго обаче- има някакъв смисъл в "призванието" им. И това че, един ангел може да падне и да стане човек, но дали човек може да стане Ангел? Ако същността на някого (или Духът/Душа) е била Ангелска, но е въплътена в човек/мъж-жена, без значение/, дали може да се "роди" ...Бог?
Защо са невидими?

old4,

защо да не ти отговарям? Нещо сърдиш ли се?  :( :unknown:

Споменах, че контекста в историите за Ангели си приличат. Но какво от това? За мен означава, че по-скоро наистина съществуват, но са описани по различен начин, според различната гледна точка. Дали е Майкъл или Мишо няма значение името. Важно е какви ги върши и защо? Примерно лошите хора имат ли си ангели? Техните, с какво са по-различни, от на всички останали хора? По-слаби ли са ... или са от ония от отбора на чичо Луци и всичко е една игра...
Сигурна съм, че Бог е създал човека, разбира се!  Нали ти или вие обяснявате, че майките ни само ни раждат.
Дори детето ми преди време ме изненада, когато ми се изрепчи сърдито: "Ти не можеш да ми казваш! Ти не си ме създала!"- "Така лиииии? А кой те е създал?"- "Бог!"- хъм! Бях като зашлевена... това не го е чуло от мен. Попитах от къде. Каза, че никой не му го е казвал, просто така мисли. А какво е Бог? Този, който ме е създал. Какво значение "какво" е?
Мирише ли на парфюм, свети или искри, може ли да се смее и плаче...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Gold_K

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Ангелите
« Отговор #4 -: Август 31, 2012, 19:33:31 pm »
Супер тема! Твърдо вярвам в ангелите.Смятам,че всеки един от нас има такъв- ангел. Някои ги наричат ангели-хранители други духовни учители.Не съм виждала своя,но знам че съществува и той ме води напред.Разбира се всичко в живота си зависи от мен,но ангела винаги помага.
По принцип цялото ми семейство вярва в съществуването на такива ангели-хранители.Майка ми например, много много често в трудни за нея моменти усеща неговата помощ.Той винаги й изпраща сигнали, било чрез сън или някаква странна спонтанна мисъл.
Също така смятам,че ангела е първият 'човек'който ни посреща след като душата ни напусне тялото.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Ангелите
« Отговор #5 -: Август 31, 2012, 20:01:16 pm »
Надявам се да приемеш отговора ми. Трудно ми е да кажа "вярвам в ангели", защото понятието е добило човешки облик. Ако говорим за силите, присъстващи в духовното измерение, близо до Бог, който чрез тях (най-общо казано) се свързва с по-плътните области на Всемира, та дори и със Земята -  да има ангели. "Според момента" на тяхното присъствие те са различни, но общо казано обитават единната същност на Божествената Обител, според степента на действие. Слизането в по-плътни измерения, би представлявало трудност, ако нямаше моменти, в които това да бъде избегнато...необходимо е взаимно намерение,  иначе присъстват в света на идеите..невидимия  свят, отстоявайки баланса...и биват видни, според избора за това, което е като 'контакт' за тях..притегля ги...

хе-хе, защо е това притеснение дали ще приема отговорът ти :) Разбира се, че го приемам ... и ти благодаря за него :)Някак ми е ... мило-мъчно за теб, защото имам чувството, че прекалено съвестно приемаш забележките. ...
Отговорът ти ми харесва, защото е ЯСЕН! Такива отговори много харесвам. Но има проблем.
Ти смесваш Ангелите, за които аз говоря с представата, която имат хората за тях от книги, филми и слухове-митове-легенди.
В един момент, някъде по темите имаше за това смесване между Духове и Ангели. Различно е.
За мен Ангелите са съвсем реални, колкото хората, НО невидими. Един ден, човек като измисли как да стане невидим обаче, няма да се превърне в Ангел. Защо? оставям на теб да помислиш.


Аз си мисля и нещо друго обаче- има някакъв смисъл в "призванието" им. И това че, един ангел може да падне и да стане човек, но дали човек може да стане Ангел? Ако същността на някого (или Духът/Душа) е била Ангелска, но е въплътена в човек/мъж-жена, без значение/, дали може да се "роди" ...Бог?
Защо са невидими?

Споменах, че контекста в историите за Ангели си приличат. Но какво от това? За мен означава, че по-скоро наистина съществуват, но са описани по различен начин, според различната гледна точка. Дали е Майкъл или Мишо няма значение името. Важно е какви ги върши и защо? Примерно лошите хора имат ли си ангели? Техните, с какво са по-различни, от на всички останали хора? По-слаби ли са ... или са от ония от отбора на чичо Луци и всичко е една игра...
Сигурна съм, че Бог е създал човека, разбира се! просто така мисли. А какво е Бог? Този, който ме е създал. Какво значение "какво" е?
Мирише ли на парфюм, свети или искри, може ли да се смее и плаче...
   Princess Deja, да ти отговоря...
Бог Ухае, Искри, плаче и се смее.
Името всякога е от значение... Ангелите винаги идват по двойки. Когато се връщат, стават едно цяло -духовна същност, но тук няма как. Като човеци,тук чувстват по-интензивно, крайно. Нямат защитата на мястото, на сферата от която идват, лесно могат да се заземят и да не могат да се върнат, затова защото по същност идват от място "без сенки". Нужно е да не допускат да се отклонят твърде много от същността си, но това е много трудно, затова и пребиваването им тук не може да е дълго, ...ще забравят.
Няма лоши хора, следователно няма как да няма ангели .., има хора, чийто постъпки отдалечават ангелите, поради несъвместимост, различни вибрации...те всякога спазват баланса.
Ако човек в себе си въплати ангелска същност, то духовното му тяло ще има видимост за същността, но това го може и човек, ако си насочи волята към Бог, а не към влеченията на егото. Затова се казва, че ангелите "завиждали" на хората, а първите двойки отказали да способстват размножаването на Земята... Сатанаил не е по-лош или по-добър, заземен е до степен на невъзвратимост, а това вече нарушава баланса, но толкова се е отделил, че и с него Човека е "изпаднал" от по-висшите сфери, и няма "очи за Бог" -може би децата...докато са малки... За това, и от човеците зависи връзката с Бог и нейното възстановяване - От всеки поотделно зависи... няма и един маловажен човек. Земята е буквално изградена от намерение...

Неактивен Strelok22

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Ангелите
« Отговор #6 -: Август 31, 2012, 23:05:50 pm »
Strelok22,
Аз си мисля и нещо друго обаче- има някакъв смисъл в "призванието" им. И това че, един ангел може да падне и да стане човек, но дали човек може да стане Ангел? Ако същността на някого (или Духът/Душа) е била Ангелска, но е въплътена в човек/мъж-жена, без значение/, дали може да се "роди" ...Бог?
Защо са невидими?

Ангелите също са с душа,съзнание и по-висшо "Аз",без значение те самите от кое измерение/свят са (защото сигурно има десетки в-ве ангели).
Което "Аз" още в астрала /или където душите чакат прераждане/ чертае със молив бъдещето в новото им пребиваване в света в който принадлежат.Като те после после повтарят с маркер ... това също важи за всички хора на тая вселена.

А иначе човек може да стане каквото си поиска стига да вложи волята си.Не просто чрез всекидневно натякване а чрез всекидневно примиряване и канализиране на енергия без да трябва дори и да се сеща за това /от личен опит/.Приживе мисля,че е възможно да се ''издигнеш'' и да смениш средата (измерение/свят) но тук ще считаме издигналият се за мъртъв.Защото духът обитаващ ''черупката си'' трябва да заеме нова за да стане ангел ...

  :yes:



Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ангелите
« Отговор #7 -: Септември 01, 2012, 12:19:29 pm »
Не възприемам съществуването на квото и да било,като нещо отделно от собственият ми аспект..Ангели,демони..учители,водачи..Все са части от самият мен..

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ангелите
« Отговор #8 -: Септември 01, 2012, 12:23:35 pm »
      Как  възприемаш  всеки  твой  познат,  като  част  от  себе  си  ли?
« Последна редакция: Септември 01, 2012, 20:12:49 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Ангелите
« Отговор #9 -: Септември 01, 2012, 12:34:55 pm »
Добър въпрос! Ако би следвало да е така, няма проблем, ще има "видимост" за същината на взаимовръзката между всичко и всеки, във всеки смисъл... Ще има  отговорност и уважение към  всяка проява.  Естествено приемане и разбиране, грижа като проява към другите, както към себе си.
« Последна редакция: Септември 01, 2012, 20:13:01 pm от Mirotvorec »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ангелите
« Отговор #10 -: Септември 01, 2012, 13:19:55 pm »
del,
... "тонът" на отговорът ти е, все едно си говорител на Бог или Ангелите. А аз може да вярвам в Ангели, но на говорителите малко може да не им обърна внимание. "Бог мирише, смее се...", ЖИВЕЕ може би пее и танцува- айде по-сериозно. Докажи го. Празните приказки са за тези хора, които или ги мързи да помислят, т.е. да си задават въпроси, а не да приемат буквално написано и прочетено или точно са загубили вярата си и им е по-лесно с клишетата за Вездесъщия добър Дядо Боже, който стои кацнал на някой облак и си ... поглажда бялата брада.

И ИМА лоши хора! Вярвай ми! Има и МНОГО лоши хора! Има и луди хора, но те също биват лоши и добри.
Така че, няма как да се въплъти  ангелска същност в човек. Ангелът си е Ангел, човек си е човек. Въпросът ми беше, когато Ангелът падне или стане видим, за теб може да е човек, защото отговаря на представата ти за човек, но той си е Ангел и решиш да си имате дете, какво ще се роди Ангел или човек?

Strelok22,
Аз не отричам "пълнежа" с Душа/Дух на Ангелите. Напротив. Дори считам, че тяхната същност е по-сензитивна и развита да се защитава или да предвижда. На интуитивно ниво са по-яки! Но какво им липсва или защо всички не изпопадат и не станат хора? Реално те не служат на Бог, а на човек. Явно не им е много комфортно да дондуркат цял живот някаква торба кокали, която има и способността да е жестока. Това с издигането отново е някакво смесване с разновидности на душевно-духовни проявления.

Ако Ангелите нямат чувства ... значи са само Дух! Това би било интересно. Защо са безполови? И Бог май е безполов. Какво ги различава тогава от Бог?

konstantin2007,
това е добре. Че ни информираш за тези интересни неща. Но защо така? Или просто да си знаем, че си имаш един Ангел-домашен любимец, с каишка или окован за крака ти и всичко е наред. Ами ако си нямаш Ангел-хранител? Щото за теб може да са се свършили... шегичка  :D


"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Ангелите
« Отговор #11 -: Септември 01, 2012, 14:26:41 pm »
del,
 но той си е Ангел и решиш да си имате дете, какво ще се роди Ангел или човек?
   Ще се роди човек с душевна структура, осигуряваща 'видимост', за това, което ти наричаш невидими ангели.

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: Ангелите
« Отговор #12 -: Септември 01, 2012, 14:37:02 pm »
del,
 но той си е Ангел и решиш да си имате дете, какво ще се роди Ангел или човек?
   Ще се роди човек с душевна структура, осигуряваща 'видимост', за това, което ти наричаш невидими ангели.


Ще се роди изополин
del,
 но той си е Ангел и решиш да си имате дете, какво ще се роди Ангел или човек?
   Ще се роди човек с душевна структура, осигуряваща 'видимост', за това, което ти наричаш невидими ангели.
Би трябвало да се роди нефилим, да е огромен на ръст, да разбира езика на всички растения, животни и така нататък... Някой може ли да подкрепи думите си с ...айде да не са факти, но поне източник/литература, защото или излиза, че сред нас има съфорумци, които са много "гъсти" с ангелите или всеки съчинява религия. Мисля, че още в първия пост е пояснено:
/давам насока на темата да не се отнесете прекалено и да си приказваме общи приказки- кой какво е чул, а може би преживял, какво прочел, какво си е мислел като дете- не! Вярвате ли?/

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ангелите
« Отговор #13 -: Септември 01, 2012, 15:06:25 pm »
         Е  развинти  ви  се  фантазията!!! 
         Въплътеният  ангел  (душа  на  по-високо  ниво  като  еволяция)  си  е  човек  и  нищо човешко  не  му  е  чуждо!  Ще  го  различите  но  това,  че  той  няма  свои  интереси,  вашите  интереси  са  и  негови!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: Ангелите
« Отговор #14 -: Септември 01, 2012, 16:20:42 pm »
Ако ангелите са хора не смяташ ли, че падналите ангели няма за какво да завиждат и следователно няма да е имало никакъв бунт, от което следва, че няма да е имало и паднали също както и нефилими. Излиза, че обръщаш цялата религия наопаки? Можеш ли да кажеш това лично твое твърдение ли е и ако не можеш ли да посочиш източника, защото май наистина се разводни темата. Поздрави :).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27