Автор Тема: Има ли смърт и какво е тя?  (Прочетена 143691 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #240 -: Октомври 09, 2012, 10:24:14 am »
Всичко,което има да се случва,във всеки възможен вариант-вече съществува.Мозъкът възприема събитията като на филмова лента-съединени,с начало и край.Първо защото скоростта на възприятието е много бавна и второ,защото не му се връзва на логиката да е на много места едновременно.Но ако отрежеш лентата кадър по кадър и ги разбъркаш,ще видиш че и началото и средата и края са си там.И пак казвам-във всички възможни варианти.За това хора,имащи по-широк честотен обхват могат да видят кой да е кадър,но го обясняват като минало или бъдеще.Това е да го видиш-това не е да си го преживял преди или след настоящия момент.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #241 -: Октомври 09, 2012, 11:58:36 am »
Наскоро ми попадна ето това интервю:
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,21072.0.html
Така е.Принципно си прав.Затова същият автор(за Нютън говоря) има издадена книга,един вид ръководство към прилагащите хипноза(по-точно регресията)и именно това е основният въпрос там.Как ДА НЕ се задават подвеждащи отговори.Нея я открих и изчетох последна,след другите му книги..
Тези със "записките" на сеансите ги четох по няколко пъти,като специално обръщах внимание на диалозите.Търсех уловка.Не открих..А хората въпреки това,говореха за едно и също нещо,с различни думи..

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #242 -: Октомври 09, 2012, 12:21:45 pm »
Passiflora какво точно имаш предвид? Че се ражда на земята за пръв път или че е нова душа и това и е първия живот.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #243 -: Октомври 09, 2012, 13:10:19 pm »
Да кажа нещо за книгите Нютън..Всички описват горе-долу едно и също нещо..Завръщането си към своята група!Т.е.свой отбор/клас души,които са на едно и също вибрационно ниво.Само,че..Групата не е една..Може да говорим за едно и също вибр.ниво/пояс/зона,но не и за една група.Т.е.на едно и също "място"има много групи.Някои ги оприличават на грозд..Като всяко зърно е душа..
Аз лично мисля,че тези групи/гроздове са всичките останали инкарнации на конкретния Аз/които са на съответното ниво.Присъединяваш се към самият себе си.Същото мисля,и за водачите,учителите и т.н.Някак..не ми се вързва Висшият Аз на МФ2 например,да се занимава с мен(не и повече отколкото тук изразеното)..Значи..дори МФ2 да приемем,че е  много"по-напреднала" от мен,и части единици от нейното индивидуално съзнание/Висш Аз,са в някви много "висши нива,пак не ми се връзва да тя да ми учител,наставник,ангел-хранител и т.н..Ми,че тя си има(колкото и да си"висш"щом не си се слял с Първоизточника,значи има кво да учиш) достатъчно спящи инкарнации,на които да помага.Нашите по-висши аспекти,помагат на по-нисшите..Но на твоите си.Не на моите.Аз си помагам сам на себе си.Точно както си трябва.Ти на себе си.
Естествено смятам,там понятието Аз е несъизмеримо с понятието Аз тук.
А да..Това не изключва и не отрича общата работа на Азовете,създавайки сценариите в 3д-то.

п.с.Всяка прилика с лица и събития е случайна. :drinks:

« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 13:15:37 pm от konstantin2007 »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #244 -: Октомври 09, 2012, 18:33:21 pm »
konstantin2007, аз оприличавам т.нар."наставници" на навигатори и отделно на тесни специалисти. Навигатора не е някой, който е на еони в развитието си от теб, но...той гледа в картата /твоята!/, а ти - в пътя.  ;) А "тесни специалисти", защото са си "чупили главите" в същите камъни, в които и ти си избрал да си удряш главата... :D...Ако си решил да учиш математика тоя път, е няма да ти пратят филолог... :D
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #245 -: Октомври 09, 2012, 20:10:35 pm »
Аха..А..Кой е изпращачът?Приемникът ясно.Аз.Посредникът ясно-"математикът"..Кой е изпращачът?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #246 -: Октомври 09, 2012, 20:16:59 pm »
Цитат
Аз лично мисля,че тези групи/гроздове са всичките останали инкарнации на конкретния Аз/които са на съответното ниво.Присъединяваш се към самият себе си.
Май и друг път сме споменавали за тези гроздове, не помня точно в коя тема. Моята информация за тях е по-различна. Гроздовете са сборище на междинни Аз-ове, отговарящи за инкарнациите в дадена реалност. Те са като един приятелски кръг, в който обикновено има един, който е в центъра. Той е с най-голяма опитност и знания. Около него са други 4-5 Аза с доста опитност и знания, а около тях пък други 9-10 Аза, които са в процес на набиране на опитности. Така един грозд има около 14-16 Аз-а, които в разбирателство помежду си се инкарнират на Земята, примерно. 
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #247 -: Октомври 09, 2012, 22:11:14 pm »
Аха..А..Кой е изпращачът?Приемникът ясно.Аз.Посредникът ясно-"математикът"..Кой е изпращачът?
Знаех си, че това ще попиташ! :D Просто бях сигурна 100%! :D
Изпращача си ти, онзи Ти - преди амнезията. Не е и правилна думата "изпращат ми". Вярната е може би "избирам си".
НО! Това не значи, че Ти си си навигатора все пак, нито "тесния специалист - консултант на себе си".
Ти като едното нищо можеш да станеш навигатор на някой друг. Но на себе си, е по - удобно и целесъобразно да си "пратиш" някой повече патил от теб по твоята тема.

« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 22:16:57 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #248 -: Октомври 09, 2012, 23:56:53 pm »
Пак изписани слова оплетени като корда.
Защо му е на Бог, да ни кара да забравяме миналото си съществуване. Ако иска да се учим от грешките си.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #249 -: Октомври 10, 2012, 00:22:03 am »
ти пък! Какъв Бог?!

Тук се пише за азове и грозде.

Амнезията е несъзнателно подтискане на спомени, не тотално забравяне и заличаване на спомени.

Важно е гроздето да е узряло и сичките зърна да не са кисели ... :lol:

Ако и когато се превръща на вино или ракия не знам какво става вече!  :unknown: тогава се инкарнираш в банани  :lol:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #250 -: Октомври 10, 2012, 11:34:03 am »
Е то на един портокал великата амбиция може да бъде само инкарнирането в банан !!!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #251 -: Октомври 10, 2012, 12:20:13 pm »
Пак изписани слова оплетени като корда.
Защо му е на Бог, да ни кара да забравяме миналото си съществуване. Ако иска да се учим от грешките си.
Не разбрах за кордата..
Бог не ни изпраща никъде. Нито пък иска нещо от нас. Ние сами драпаме да сме тук, защото тук се променяме по-бързо. Като на "Сървайвър" сме. Амнезията предполагам, че се явява страничен ефект. Но така и така я има: тя ти дава възможност да си автентичен, неподправен, т.е. да изпробваш себе си и ясно да се види кое от опита ти е нестабилно закрепена /все още/ в теб опитност, кое е убедително усвоено до степен на автоматизъм. И още: амнезията ти дава възможност да се вживееш по-дълбоко в ролята си /за целите на ролевата игра/.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #252 -: Октомври 10, 2012, 12:45:27 pm »
Не разбрах за кордата..
Бог не ни изпраща никъде. Нито пък иска нещо от нас.
А откъде знеш кой Бог праща и кой не ... кой на кого принадлежи още повече пък какво иска? Тези изводи си ги вади за себе си(1л.  ед. число)

Кой познава по - добре Бог и какво има у Него освен самия Бог и кой познава подобре човек от самия човек, макар и за второто да не съм убеден.
 
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 12:52:41 pm от fishbone »

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #253 -: Октомври 10, 2012, 13:10:55 pm »
Passiflora какво точно имаш предвид? Че се ражда на земята за пръв път или че е нова душа и това и е първия живот.
Че се ражда на Земята за първи път. Това в никакъв случай не определя възрастта на душата.

Срещала съм твърдения според които Христос се е родил само веднъж на Земята, за това и при него няма прераждане, но не означава, че и за всички други души е така.

Земята е просто една от множество алтернативи. Тук се раждаш, но другаде началото на живот може да не е раждане. А примерно просто материализиране или друго.
« Последна редакция: Октомври 10, 2012, 13:13:58 pm от Passiflora »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #254 -: Октомври 11, 2012, 01:11:40 am »
Ама е така се пише... въпроса е как ще се учиш от минали грешки, ако не ги помниш. Може би на подсъзнателно ниво или нещо такова, ще кажете и пак къде е смисъла, да се преродиш с амнезия, както казвате, ако смятаме, че Бог или за друг космическият принцип и така нататък е вложил смисъл в човек да напредва по някаква стълбица нанякъде. Защо ще си усложнява така живота, да ни кара да забравяме и да ни удължава времето докато се слеем с абсолюта или се върнем в лоното на бог или там в каквото желаете да вярвате.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27