Автор Тема: Има ли смърт и какво е тя?  (Прочетена 144389 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #255 -: Октомври 11, 2012, 01:27:04 am »
Доста по-просто е, отколкото ти си го представяш и интерпретираш.

Никой нищо не ни кара да забравяме. Само един тип информация се трансформира и остава, онази част от нея, която е полезна за някаква същност.
Впоследствие тази същност дали развита от опита си се инкарнира (ако приемем някаква възможност за това) или просто се слива с друга същност през която да съществува като проявление, не е решение и умисъл на Бог. А на качествата на определена същност.
Това не означава, че Бог или нещо друго тебе те е избрало да се прераждаш и да пребъдеш, а че от твоето домоментно развитие, каквото и да е то се е оформила консистенция, с която да се зареди следващо тяло/съзнание "в". То няма предишни спомени като архив, а само опит като способности и възможности да се справя. Тези неща не се виждат и усещат още като се родиш, а с времето.

С няколко думи, смъртта е част от един цикъл, в който ти нямаш реално участие. Като да я предотвратиш или да си мислиш, че отлагайки я би еволюирал или би се развил. Това си е ... липса на съществуване. Откъсваш едно цвете, живее колкото може без корени и увяхва, умира, няма го. От семето може да се роди или присади друго, но няма да е същото и няма да изпълни същия смисъл, който е бил предопределен за предходното.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #256 -: Октомври 11, 2012, 07:18:10 am »
Ама е така се пише... въпроса е как ще се учиш от минали грешки, ако не ги помниш. Може би на подсъзнателно ниво или нещо такова, ще кажете и пак къде е смисъла, да се преродиш с амнезия, както казвате, ако смятаме, че Бог или за друг космическият принцип и така нататък е вложил смисъл в човек да напредва по някаква стълбица нанякъде. Защо ще си усложнява така живота, да ни кара да забравяме и да ни удължава времето докато се слеем с абсолюта или се върнем в лоното на бог или там в каквото желаете да вярвате.
Някои хора в темата казаха, че помнят. Ама много рядко. И на мен ми се иска да помня. Да взема да се затворя в къщи и да медитирам една седмица. Току виж съм си спомнил.

А аз не разбрах капацитета на интелекта дали иде от тялото и мозъка на материалната кукла, или е даденост на висшия аз, или там конкретното духовно въплъщение.
И в крайна сметка човек с мозъка си ли мисли? Имаше някакви теории, че човек можел да мисли и без мозък.

Също и не ми е ясно, очевидно сме печени, с по хиляда предишни живота на колана. Само не ми е ясно, защо повечето хора са толкова утрепани. Мързел, глупост, безхаберие. Ще кажеш, че 1000 живота само чалга сме слушали. Разбирам някой да се ражда за първи път. Все пак още се ориентира човекът. А ние тука ще кажеш не "про" ами супер "про" майстори прераждачи, и майстори на живота, а народът неграмотен. Солен суджук и кисела ракия и ще е доволен поне още 1000 прераждания.  :D ???
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #257 -: Октомври 11, 2012, 08:22:46 am »
  Преди няколко дни запях :"Не е истина това,че ще се срещнем в друг живот навярно,просто знам-Няма друг живот.Не е истина,но остава нещо,може би случайно,тук и там,след една любов"
Ближния ме погледна едно тъжно и каза:Стигаааа(помислих си-еййй аз май много фалшиво го изпях  :lol: ) ,но той допълни-не може да не се срещнем,искам да има друг живот!

Искаш,искаме,искате......защото сме се привързали!Яко сме привързани и за това не ни се мре,но пък като ще живеем-да го правим СЕГА и качествено.А ние си спинкамееее и сънувамееее едни сладки сънища,колко велики личности сме били и колко още по-велики ще бъдем.Сънищата-сладки,живота-горчив.
 Едно въпросТче да попитам-като си сбръчкаме до неузнаваемост физическата  дрешка и полетим към безкрая-пак у наш`то село ли отиваме?"Милоооо-имам странното усещане,че сме сродни души" :-* И там ли сме наши и ваши?Не се ли предполага,че вече няма пристрастия?Като обичам Там-обичам всички еднакво-както може да се обича.
 Иначе приказката за прераждането е много хубава-унася те и лека-полека заспииииваш.
И да не ме вземе някой на сериозно ;)Лека нощ!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #258 -: Октомври 11, 2012, 10:33:44 am »
"Прераждане" води със себе си представата за праволинейност в животите,събитията,годините...Била съм шаман на племе през 568 година,после нямам спомен за това и през 1785 се прераждам като балерина и така нататък.

Здравей Borislava.
Как така помниш точната година кога си била шаман и балерина па друго не помниш или поне не споделяш. Защо?
Как излиза тоя спомен за шамана, че и годината (на раждане ли на смърт ли ти си знаеш) ми е особено интересно.

Защото и аз започвам да си внушавам, че съм бил монголец пък може и индиец будист... коя година незнам. Може би някоя врачка щя ми каже и аз ще и повярвам. :D
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 10:44:31 am от fishbone »

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #259 -: Октомври 11, 2012, 10:48:22 am »
 Здрасти,fishbone
Ами там е работата,че нямам такива спомени-грешката е моя-пак между редовете съм написала някои уточнения :)Обещавам да вложа всичкото си старание следващия път,за да не се получават недоразумения. :yes:Казваш внушения-ето една чудесна дума.Смятам,че сме на едно мнение по въпроса с прераждането.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #260 -: Октомври 11, 2012, 10:51:54 am »
А аз не разбрах капацитета на интелекта дали иде от тялото и мозъка на материалната кукла, или е даденост на висшия аз, или там конкретното духовно въплъщение.
Танграта, знаеш че си ми слабост и твоите въпроси не мога да ги прескоча току така.  :writer:

Комплексно е! На хората, които държат на тезата, че духът може да влияе на тялото и видиш ли материалното е без значение, им казвам "Хайде хапни си цианкалий и наложи на тялото си да мисли, че си хапнал захарче!"
На хората, които ми казват, че е само материалното и духовното не съществува, им предлагам да идат да погледнат в моргата, щото там има материя, но няма живот. Осъзнавам колко гадно звучат тези примери, но си е така.
Ако спреш да се грижиш за тялото си, умира и духът в него. Ако спреш да се грижиш за духа, тялото се разболява и умира.
Мъдрите хора са си го казали "Здрав дух в здраво тяло!"
(Може да е заложено  на човек да е вундеркинд, но някакво нещастно стечение на събитията да го доведе до там, че дори елементарни, ежедневни дейности да не може да извършва.)

Също и не ми е ясно, очевидно сме печени, с по хиляда предишни живота на колана. Само не ми е ясно, защо повечето хора са толкова утрепани. Мързел, глупост, безхаберие. Ще кажеш, че 1000 живота само чалга сме слушали. Разбирам някой да се ражда за първи път. Все пак още се ориентира човекът.
Кой "мързелив", "глупав", "безхаберник" (в кавички, защото това не са нищо повече от етикети)... Не си живял техния живот, за да знаеш защо... Не си бил в техните условия... Ще кажеш аз щях да постъпя така или така, да но с тези знания и умения, с условията, които на теб са ти се предложили... Това е от духовна гледна точка.
От материална гледна точка: мързелът доста често е в следствие на авитаминоза и признак за започващо сериозно болесно състояние... Не пожелавам на никого да усети как ставаш от сън и пак ти се иска да си поспиш, как и 10 метра ти се виждат като километри... Когато не си бил  болен, не можеш да разбереш болните... Аз разбрах мързеливите, щото страдах от най-съвременната болест: хронична умора (някой му викат хроничен мързел).  В момента имам знания и така мога да доставя необходимите нутриенти на организма си, че над 40 часа да не спа и да не почувствам физическа умора (изпитан лично върху мен експеримент  :D ).
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 11:02:53 am от Passiflora »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #261 -: Октомври 11, 2012, 13:46:44 pm »
Ама е така се пише... въпроса е как ще се учиш от минали грешки, ако не ги помниш. Може би на подсъзнателно ниво или нещо такова, ще кажете и пак къде е смисъла, да се преродиш с амнезия, както казвате, ако смятаме, че Бог или за друг космическият принцип и така нататък е вложил смисъл в човек да напредва по някаква стълбица нанякъде. Защо ще си усложнява така живота, да ни кара да забравяме и да ни удължава времето докато се слеем с абсолюта или се върнем в лоното на бог или там в каквото желаете да вярвате.
Мисля, че ти отговорих с предния си пост. Амнезията според мен е страничен ефект от инкарнирането. За предимствата на инкарнирането с амнезия също отговорих. Какво значи: "Е така се пише..."? Аз нищо не правя "Е така". Може би "Е така" си прочел...? Прочети поста ми отново, ако е така.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #262 -: Октомври 11, 2012, 22:05:37 pm »
     1/   Някои хора в темата казаха, че помнят. Ама много рядко. И на мен ми се иска да помня.
     2/  А аз не разбрах капацитета на интелекта дали иде от тялото и мозъка на материалната кукла, или е даденост на висшия аз, или там конкретното духовно въплъщение.
     3/  И в крайна сметка човек с мозъка си ли мисли? Имаше някакви теории, че човек можел да мисли и без мозък.
     4/  Също и не ми е ясно, очевидно сме печени, с по хиляда предишни живота на колана. Само не ми е ясно, защо повечето хора са толкова утрепани.
      1/  Никой  не  помни,  показано  му  е.  Може  да  ти  се  покаже,  но  само  ако  имаш  нужда!
      2/  Горе  ценностите  са  малко  шантави.  Например  престижни  са  трудните  инкарнации,  затова  се  определя  инкарнацията  наречена  Танграта  да  изживее  живота  си  с  20%  от  интелекта  на  основният  АЗ.  Колко  по-трудно,  толко  по-добре!  Инкарнационният  интелект  като  правило  е  в  пъти  по-нисък  от  ирационалният  такъв!
     3/  Мозъка  е  просто  преводач!!! От  какъв  на  какъв  език  превежда  е  въпроса  ми  към  теб - наука??   
     4/  Просто  са  избрали  нисък  интелект!!
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 22:09:06 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #263 -: Октомври 11, 2012, 22:57:28 pm »
Здравей mitko



Цитат
Здравей mitkо
 :lol:
Ши са пробвам:

     Колко  бита  информация  съдържа  една  жива  клетка?   =1 бит(знание)

     Какво  си  мисли  бебето  в  утробата  на  майка  си,  защото  е  научно  доказано,  че  мозъка  работи  на  високи  обороти?
   Бебето не мисли а сваля инфо от харда на мама.

Какъв  е  този  импулс  който  кара  да  се  свие  и разпусне  една  клетка  (първата)  от  бъдещото  сърце?-отговорността за работата която върши.

Кога  възниква  първата  мисъл  в  главицата  на  бъдещият  хомо?-когато си удари/му ударят главата достатъчно силно че да се появи гънка.

    И  един  въпрос  който  ти  бях  задал  преди  години  -  Защо  се  върти  Земята  около  оста  си!  Все  въпроси  свързани  с  науката  където  ти  си  в  свои  води? - за да могат всички да се припичат на слънце
 :drinks:
Живи и здрави. :hi:
Подмина ме като стопаджийка и не разбтах познал ли съм???
Цитат
  3/  Мозъка  е  просто  преводач!!! От  какъв  на  какъв  език  превежда  е  въпроса  ми  към  теб - наука??
Ето още едно мнение:
Мозъка не превежда а приема и изпраща.(пак е "наука") ма явно тая не ти е ясна. :writer:
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #264 -: Октомври 11, 2012, 23:08:26 pm »
Мисля, че ти отговорих с предния си пост. Амнезията според мен е страничен ефект от инкарнирането. За предимствата на инкарнирането с амнезия също отговорих. Какво значи: "Е така се пише..."? Аз нищо не правя "Е така". Може би "Е така" си прочел...? Прочети поста ми отново, ако е така.
Какъв е смисъла, да не помниш. Ето това не може да се обясни добре от гледна точка на целта на прераждането. Защото ние вярваме че Бог или Принципа, пак казвам както искате е вложил смисъл в нещата.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #265 -: Октомври 12, 2012, 09:55:46 am »
Какъв е смисъла, да не помниш. Ето това не може да се обясни добре от гледна точка на целта на прераждането. Защото ние вярваме че Бог или Принципа, пак казвам както искате е вложил смисъл в нещата.
Смисъла да не помниш е за да си АВТЕНТИЧЕН, ИСТИНСКИ, "НЕПРЕПИСВАЩ", да изявиш онова, което е СТАБИЛНО ЗАКРЕПЕНО в теб като минала опитност, до степен да е станало част от теб /т.е. "инстинкт" на който даже амнезията не може да попречи да се изяви!/. Също така: за да можеш да изпитваш страх, самота, отчаяние, безнадеждност...Ако знаеш кой си всъщност, няма да можеш да се вживееш в ролята си на "изгубен"...А Ти /истинския Ти/ искаш да се изгубиш, за да се намериш!!!Все едно да питаш: какъв е смисъла на изпит да не ни дават да си ползваме учебниците...
Разбираш ли?
И както каза Митко, падаме си малко мазохисти...Влече ни трудното...Не лесното. Защото то ни дава възможност да се променяме най-интензивно...Е, друг въпрос е, че понякога не си правим точни сметки и...се пречупваме, но това е същата история: нашите прекомерни амбиции /когато сме горе/ ни докарват до това...Горе "морето ни е до колене"...Защото ТАМ знаем и помним кои сме!!!
« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 10:07:08 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #266 -: Октомври 12, 2012, 11:30:58 am »
А какъв е смисълът да си спомня човек?  Ако помни предишните си пребивавания тук то настаящото му пребивание се обезмисля. Всеки път сме тук в различно време и при различни фактори. Никога не е едно и също понеже и  нещата,  които искаме да научим са различни. Един спомен са предишно пребивание не просто няма да ни е от полза , а може и да навреди.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #267 -: Октомври 12, 2012, 11:36:50 am »
Е нали тъкмо тва ви обяснява МФ2?
Четете ..Не само да повтаряте едно и също!


Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #268 -: Октомври 12, 2012, 13:20:51 pm »
Това със спомнянето Митко веднъж го обясни. Хората не могат да се справят с проблемите и преживяванията си през този живот, а какво остава да бъдем затрупани с отрицателни емоции и случки от 10 живота. Дали ще ни издържи психиката?
m2f, аз имам друг въпрос. Ясно е, че трябва да сме автентични и истински. Но при положение, че не помним как тогава научаваме уроците си от миналото? Тя идеята на един изпит е да се види колко сме научили, а не да използваме пищови. То знанието трябва да е в главата вече ако сме си научили урока. Надявам се правилно да съм поставила въпроса.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #269 -: Октомври 12, 2012, 14:54:05 pm »
...

А аз не разбрах капацитета на интелекта дали иде от тялото и мозъка на материалната кукла, или е даденост на висшия аз, или там конкретното духовно въплъщение.
И в крайна сметка човек с мозъка си ли мисли? Имаше някакви теории, че човек можел да мисли и без мозък.

...

Във връзка с темата за смъртта, аз мисля, че определено интелекта ти е свързан с физиологичния орган-мозък в тялото. Ако сърцето е просто една помпа, мозъкът е освен нещо доста сложно като функции, но и определящ за развитието на който и да е човек и интелект. Когато тялото ти умре умира и конкретния интелект, който се е проявявал с това тяло.
Ако имаш много ценни мисли и теории, до които си стигнал през живота си и са важни за напредъка на човечеството или просто желаеш да останат и след физическата ти смърт, пишеш книга, запазваш на диск или видеоклип и филм, това което си искал да се види като резултат от твоя интелект.
Подозирам обаче, че такъв тип "способност" не се предава генетично. А се развива в рамките на конкретния живот. Зависи разбира се от средата, от психологичната ти устойчивост и физическо тривиално здраве.
В този смисъл, аз мисля, че по отношение на интелект всички се раждат равни, буквално! И за мен няма природно глупави хора, а ограничени и неразвили интелекта си. За това повече ми харесва определението инфантилен, отколкото глупав.

Веднъж с един човек-музикант си говорехме докато гледахме концерта на Депеш Мод в Париж и той ми каза, че Дейвид Геън (вокала) не бил особено интелигентен. Попитах защо така мисли и от къде си вади такива заключения? Понеже не е завършил университет или щото има много татуировки по тялото? Защото не той пишел музиката и текстовете, а Мартин. Дейвид само пеел-изпълнявал. В известна степен се съгласих, защото звучи основателно, но това не прави Дейвид по-малко харизматичен и впечатляващ .

И така остава интересно /не толкова за помнене и непомнене, защото и там имам забележки, за един спомен като кошмар и някакъв друг розов и прекрасен, дали и колко си спомнят с подробности като картинка или кадър от филм: от точния сезон и времето, което е било до самите усещания, които с течение на времето притъпяват реалната случка и преживяване до смътна картинка с откъслечно останали емоционални утайки/

след физическата смърт на тялото - уточнихме, че дори да имаме деца и наследници, това са някакви комбинации от гени, но не са наши идентични копия- какво автентично от нас като интелект-съзнание остава, къде се съхранява или пребивава и има ли доказателства, че е ... рентабилно да се въплъти в следващо тяло-образ?

Защо не съм един учен, до сега да бях оползотворила запазеният мозък на Айнщайн, с максимална етична осторожност и в съответствие с всички човешки закони за правата и свободата.  :yes:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27