Автор Тема: Има ли смърт и какво е тя?  (Прочетена 144507 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #270 -: Октомври 12, 2012, 15:13:58 pm »
m2f, аз имам друг въпрос. Ясно е, че трябва да сме автентични и истински. Но при положение, че не помним как тогава научаваме уроците си от миналото? Тя идеята на един изпит е да се види колко сме научили, а не да използваме пищови. То знанието трябва да е в главата вече ако сме си научили урока. Надявам се правилно да съм поставила въпроса.
Не, не е в "главата" знанието, в "сърцето" е. Пасифлора го обясни много нагледно или тук, или в другата тема, за съдника...Ще се опитам да го намеря и ще го пейстна тук.

ЕТО ГО:
 
"Целта е да осъзнаеш. Какво като помниш, че си ударила шамар на детето си за разпиляната храна на килима, какво като знаеш, че не трябва да го удряш, като следващия път пак си изтърваш нервите и му зачервиш бузата? И какво като след това се обвиняваш и т.н. (Примерно) Помниш, но резултат никакъв. Но ако теб те зашлевят и изпиташ ураган от чувства и емоции, следващия път няма да посегнеш. Това е осъзнаване и не е необходимо да го помниш, не е необходимо да го знаеш; просто чувстваш..."

« Последна редакция: Октомври 12, 2012, 15:19:35 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #271 -: Октомври 12, 2012, 18:14:17 pm »
След смъртта ако има евентуално прераждане, не искам да си спомням нищо от предния/ите живот/и. Тотално заличаване на паметта и с начале.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #272 -: Октомври 12, 2012, 19:33:07 pm »
Смисъла да не помниш е за да си АВТЕНТИЧЕН, ИСТИНСКИ, "НЕПРЕПИСВАЩ", да изявиш онова, което е СТАБИЛНО ЗАКРЕПЕНО в теб като минала опитност, до степен да е станало част от теб /т.е. "инстинкт" на който даже амнезията не може да попречи да се изяви!/. Също така: за да можеш да изпитваш страх, самота, отчаяние, безнадеждност...Ако знаеш кой си всъщност, няма да можеш да се вживееш в ролята си на "изгубен"...А Ти /истинския Ти/ искаш да се изгубиш, за да се намериш!!!Все едно да питаш: какъв е смисъла на изпит да не ни дават да си ползваме учебниците...
Разбираш ли?
И както каза Митко, падаме си малко мазохисти...Влече ни трудното...Не лесното. Защото то ни дава възможност да се променяме най-интензивно...Е, друг въпрос е, че понякога не си правим точни сметки и...се пречупваме, но това е същата история: нашите прекомерни амбиции /когато сме горе/ ни докарват до това...Горе "морето ни е до колене"...Защото ТАМ знаем и помним кои сме!!!
И какъв е смисъла всеки живот да се изгубваш за да се търсиш и намираш, наново и наново.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #273 -: Октомври 12, 2012, 19:39:51 pm »
Здравей Ashaman

Цитат
И какъв е смисъла всеки живот да се изгубваш за да се търсиш и намираш, наново и наново.

Ми примерно, дали не си ментил в предишния живот.Ако си го можел в предишния,ще го можеш и сега.Няма нужда да го помниш.Затова си имаме инстинкти.Ма ако, в тоя не го можеш,е има оооооох.Или господи защо ме наказваш. :drinks:
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #274 -: Октомври 12, 2012, 20:23:19 pm »
Не, не е в "главата" знанието, в "сърцето" е. Пасифлора го обясни много нагледно или тук, или в другата тема, за съдника...Ще се опитам да го намеря и ще го пейстна тук.

ЕТО ГО:
 
"Целта е да осъзнаеш. Какво като помниш, че си ударила шамар на детето си за разпиляната храна на килима, какво като знаеш, че не трябва да го удряш, като следващия път пак си изтърваш нервите и му зачервиш бузата? И какво като след това се обвиняваш и т.н. (Примерно) Помниш, но резултат никакъв. Но ако теб те зашлевят и изпиташ ураган от чувства и емоции, следващия път няма да посегнеш. Това е осъзнаване и не е необходимо да го помниш, не е необходимо да го знаеш; просто чувстваш..."

Тоест искаш да кажеш, че уроците от миналото са един вид в подсъзнанието, вкоренени в нас, част от характера. Примерно един родител знае, че детето не трябва да се удря за разлика от другия дето още не се е научил и чака някой да го думне, че да се освести малко.
И все пак ако приемам, че истинските ни Аз-ове там горе са съвършени, какъв е смисъл тогава. Ако там горе сме съвършени какъв ни е смисъла от таз практика?

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #275 -: Октомври 12, 2012, 22:28:42 pm »
Защо не си признаете, че е въпрос на вяра...

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #276 -: Октомври 13, 2012, 09:36:56 am »
И какъв е смисъла всеки живот да се изгубваш за да се търсиш и намираш, наново и наново.
Смисъла е, ...че всеки път "намираш" някой "нов себе си"...Ти не си съвсем същият от инкарнация в инкарнация. Ти растеш! И с инкарнирането си се "обличаш в личен опит".
Тоест искаш да кажеш, че уроците от миналото са един вид в подсъзнанието, вкоренени в нас, част от характера.
Да.
И все пак ако приемам, че истинските ни Аз-ове там горе са съвършени, какъв е смисъл тогава. Ако там горе сме съвършени какъв ни е смисъла от таз практика?
Съвършени се раждаме /висшите ни Аз-ове/, но неопитни. Невинни. В пълна хармония с Бог. Изпълнени с потенциал. Потенциал който не познаваме, докато не се инкарнираме. НО! Инкарнирайки се, ние изгубваме равновесието си /съвършенството си, хармонията си/...И жадуваме за това равновесие инкарнация след инкарнация. И накрая го постигаме. Но вече на ново ниво. Като следваща навивка от спиралата: уж си на същото място, на което си бил, но всъщност си една навивка /на спиралата/ по-нагоре. Ето това жадуване на хармонията е причина за т.нар. "карма". Ние самите търсим равновесието в себе си. А това ни кара да избираме различни видове опитност тук на земята всеки път. Заради вътрешното ни равновесие. Кармата не е някакъв съдия и съд и принуждаване към нещо. Кармата е наш стремеж. Стремеж на истинския ни Аз. Да преоткрие себе си по нов начин.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #277 -: Октомври 13, 2012, 23:41:02 pm »
Защо не си признаете, че е въпрос на вяра...

Защото какво става с Вярата след смъртта?

И за Вяра в какво става въпрос?

По-лесно е да вярваш и да си изградиш някаква разбираема, макар и инфантилна представа за Аз-ове, отколкото да приемеш, че има неща които като преживееш и извършиш няма как да си горд с тях или да имаш някакъв "бонус", а просто ще се забравят ... освен ако не си Ким Ир Чен  :lol:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #278 -: Октомври 16, 2012, 16:27:14 pm »
Има няколко измерения. В това измерение действа физиката, т.е. нараняваш физически, но душата е недокосната (почти).
Следващото по-висше измерение, може да се наранява и душата... Тялото ни е за една инкаранация, но доста често си носим нараняванията и в следващо прераждане. Това е една от причините (но не винаги) за раждането на деца със здравословни проблеми.

Сега си представете, че не наранявате тялото, а направо душата!
Как да смениш душата си?- Не можеш! Тялото ни предпазва. Но въпреки всичко спомените са това, което се отразява и в душата ни...
Тук, в това измерение се подготвяме за следващ етап от развитието на душата ни.
И както много често се пише, че Земята е в етап на преход... Някои ще преминат и ще продължат да се прераждат на Земята, т.е. ще влезнат в училище... останалите просто ще бъдат пренасочени в друга детска градина.  :D
 :blush:
А ако някой иска да му включа и Библията за това мое твърдение (макар че въобще не е въз основа на нея, а по-скоро интуиция): 1 Коритяни 15: някъде от 47 нататък се загатва, но много силно впечатление ми прави 1 Коритяни 15:50.

Така ги усещам нещата, а пък ако искате си поспорете с мен, нямам нищо против! Всеки има право на мнение!  :)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #279 -: Октомври 16, 2012, 20:30:39 pm »
        1/  Следващото по-висше измерение, може да се наранява и душата... Тялото ни е за една инкаранация, но доста често си носим нараняванията и в следващо прераждане. Това е една от причините (но не винаги) за раждането на деца със здравословни проблеми.

        2/  Но въпреки всичко спомените са това, което се отразява и в душата ни...
        3/  Тук, в това измерение се подготвяме за следващ етап от развитието на душата ни.
И както много често се пише, че Земята е в етап на преход... Някои ще преминат и ще продължат да се прераждат на Земята, т.е. ще влезнат в училище... останалите просто ще бъдат пренасочени в друга детска градина.  :D
 :blush:
     4/   А ако някой иска да му включа и Библията за това мое твърдение (макар че въобще не е въз основа на нея, а по-скоро интуиция): 1 Коритяни 15: някъде от 47 нататък се загатва, но много силно впечатление ми прави 1 Коритяни 15:50.

      1/   Когато  допуснем  грешка  и  не  си  вземем  поука,  значи  да  повтаряме  едно  и  също  докато  се  превърне  в  навик  -  пушене,  алкохол  и  всичко  към  което  се  пристрастяваме!  Грешката  наранява  тялото,  навика  наранява  душата,  защото  е  вече  на  подсъзнателно  ниво.  В  следващата  инкарнация  това  ще  бъде  задължителен  урок!  Всяко  пристрастяване,  независимо  какво  е     води  до  урок  в  следващия  живот!  Но  ако  този  проблем  се  остави  нерешен  и  се  повтаря  в  няколко  инкарнации  вече  не  е  урок,  а  кармично  задължение  -  водачите  се  намесват  драстично  и  ни  утежняват  живота,  тоест  слагат  лихви!
      2/   Да,  не  знам  колко  пъти  съм  го  казвал:  Смисълът  на  живота  е  в  спомените.  Всеки  емоционален  спомен  оставя  следа  в  душите  ни  и  то  като  бразда!!  Един  от  начините  да  променим  кармата  си  са  хубавите  спомени  на  другите  за  нас!
      3/   "Земята  нито  сега,  нито  когато  и  да  било  не  се  е  намирала  в  преход,  тя  Земята  винаги  се  е  намирала  в  процес  на  развитие!!"  Сравнете  мисленето  на  няколко  поколения  преди  нас,  със  сегашното  ни  мислене  и  и  поведение!   
      Няма  избранници,  в  развитието  всички  сме  равни!!!!
      4/     1 Коритяни 15:19
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #280 -: Октомври 17, 2012, 08:25:45 am »
  Много ти се радвам,Пасифлора!Точно това е начина по който се гледа на различното мнение.Радвам се,че не се разгневи,че не се налагаш на всяка цена,че просто излагаш това,в което вярваш,че подхождаш с уважение,че не събираш фен-клуб,който да гали егото. :hi: Чудесно!
  Ето моето мнение:Има ли преживявания извън физическото тяло-Има!
      Има ли множество превъплъщения-Има!Но частта,с която не съм съгласна е,че тези превъплъщения се осъществяват само и единствено в човешка плът.Ние по същество сме късчета енергия,светлина,които имат всичкото знание на света.На нас не ни е нужно да трупаме още знания-просто няма какво повече да научим.Ето тук се крие смисъла на живота-тук сме да изразим всичко онова,което вече сме,имаме теорията-тук сме за практиката.И това Всичко не може да бъде ограничено само до човешкия живот.
 Не съм съгласна с това надграждане,не съм съгласна,че има списък с качества,които трябва да развием,не съм съгласна,че има по-напреднали или по-изостанали в развитието си.
 Не съм съгласна,че има краен срок и изпит и присъда и връщане в първи клас.Всеки ще изживее всичко!Има разлика в скоростта ,с която преминаваме по пътя,но това не е състезание.Тук печелят всички.Няма медали,няма порицание.Както Митко каза:"Няма  избраници,  в  развитието  всички  сме  равни!!!!"
 Ако в сегашния си живот съм червива от пари,развалена така да се каже(парите разваляли човека,казват :D ),то според разбирането за Карма-в следващия ще трябва да съм бедна-да ми е гадно и да си взема поука от проявената наглост  да имам пари сега.Ето с това не съм съгласна.Не гледам на Кармата като наказание за делата ми.Разбирам я като опознаване на двете страни на едно и също нещо.
 А какво става,когато изживеем всичко-минали сме през битието и погледа се насочва към небитието-Нирвана.Пламъкът угасва-нищичко не остава.Няма дипломи.Ако кажем,че там се събират Будите-нищичко не сме разбрали!
 
 

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #281 -: Октомври 17, 2012, 11:09:34 am »
   Ако в сегашния си живот съм червива от пари,развалена така да се каже(парите разваляли човека,казват :D ),то според разбирането за Карма-в следващия ще трябва да съм бедна-да ми е гадно и да си взема поука от проявената наглост  да имам пари сега.Ето с това не съм съгласна.Не гледам на Кармата като наказание за делата ми.Разбирам я като опознаване на двете страни на едно и също нещо.
 А какво става,когато изживеем всичко-минали сме през битието и погледа се насочва към небитието-Нирвана.Пламъкът угасва-нищичко не остава.Няма дипломи.Ако кажем,че там се събират Будите-нищичко не сме разбрали!
 
       Има  наказания!!!!!! 
       Да  се  възползвам  от твоя  пример:  Като  основна  проверка  за  нивото  на  достигната  духовност  се  дава  възможност  да  се  упражнява  власт!    Ти  казваш  пари,  да,  но  ако  си  зададеш   въпросите  -  С  какво  съм  заслужила  възможноста  да  печеля  пари?  Защо  учени  и  много  по-умни  от  мен  са  бедни?  Аз  с  какво  съм  повече  от   другите?  Крайният  извод  които  трябва  да  се  достигне  е  -  Това  е  проверка   
       Дава  ти  се  възможност   (дар  свише)  да  лекуваш  хора!  Задаваш  си  същите  въпроси  и  трябва  да  стигнеш  до  извода  - Дар  се  дава  даром!   Божи  дар  не  се  комерсиализира. 
      И  проблема  не  е  във  власта,  а  в  това   за  какво  какво  и  как  я  използваш!   
      Наказанието!  Сега  си  богата  и  използваш  власта  на  парите  да  мачкаш,  и  да  се  фукаш.  Демонстрацията  на  власт  е  вид  фукане!!  В  следваща  инкарнация  пак  ще  бъдеш  богата,  но  болна  или  грозна,  а  може  и  двете!  Така  ще  бъде  докато  не  достигнеш  до  извода,  че  истинската  власт  е  служене  на  зависимите  от  теб
      Бедноста  (нещастието)  е  същият  проблем  и  отговаря  на  същите  въпроси,  и  отговора  е  същият:  Това  е  проверка!  И  ще  бъдеш  бедна  докато  не  ти  писне,  и  не  кажеш  стига! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #282 -: Октомври 17, 2012, 21:01:34 pm »
Не съм съгласен, че растенето ти се базира на инстинкти, иначе животните щяха да са най-напред, те имат много по-добри усещания.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #283 -: Октомври 18, 2012, 01:47:31 am »
Браво на Alien за статията!

http://www.parallelreality-bg.com/index.php/statii/ezoterika/432-2012-10-17-14-23-35.html

Като я прочетох стигнах до извода, че Висшият ни Аз може да се окаже някой програмираща станция.... :D, а вие толкова сте се вживяли в инкарнациите си.

Митко, прочети я пише и за твоите наставници.... ;)

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #284 -: Октомври 18, 2012, 06:46:30 am »
Тоя дето го е писал това доста дълго време не си е пил хапчето  :D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27