Автор Тема: Има ли смърт и какво е тя?  (Прочетена 144404 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #225 -: Октомври 08, 2012, 17:43:02 pm »
Митко, на въпросите ти ще отговоря малко по-късно. Тъкмо ще излизам. Отговорът ще е какъвто предполагаш.
Само една бърза реплика към m2f.
Тангра, това, че някой е опитен в пътешествията, не значи непременно, че правилно интерпретира видяното там. Аз съм чела някои неща и от него. Но той, като всички нас, си остава просто човек. И пречупва нещата през собствените си възможности да проумее. Дали ще му викаме "прераждане" или "превъплътяване", или ще махнем "пре" от тия две думи, говорим все за едно и също. А данни има предостатъчно, че прераждане има. Аз препоръчвам Майкъл Нютън като автор или Силвия Браун. Бо-Ин-ра също става, но с гореспоменатата уговорка.
m2f, Ами нали и аз точно това ти казвах преди няколко постинга. Това, че имаш опит с излизане извън тялото (ако имаш такъв, но приемаме, да), изобщо не означава, че правилно интерпретираш нещата.
Както и преди казах, не казвам, че твърдо прераждане няма, но МОЖЕ и да няма.
Ето, че както ти сама казваш, интерпретациите са разни! Каква е гаранцията, че не е твоята грешна, а също и на Нютон?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #226 -: Октомври 08, 2012, 19:14:03 pm »
Майкъл Нютън всъщност само е обобщил регресиите на ОГРОМНО количество хора, които са се подложили на тях. Той не е АВТОР, а просто е събрал този удивителен материал. Изводите му са отделени от същинските регресии. Всеки, който чете може сам да прецени ФАКТИТЕ /автентичните записи на регресиите/, и е напълно свободен да си състави собствени изводи, различни от тези на Нютън. Това е безценното в неговите книги.
Колкото до това как разбираш кое е истина и кое не е...Има един изпитан начин: може да нямаш съзнателен достъп до "архивните си файлове" /да не си спомняш кой си и миналите си животи/, но ти на подсъзнателно ниво си същият онзи, който си. И дори и ума ти да не помни, сърцето ти знае. И дори понякога да не знаеш откъде знаеш дадено нещо, на някакво "клетъчно" подсъзнателно ниво ти изпадаш в резонанс с истината. Аз му казвам "сърце", но то е душата ти. С амнезия си, но в тази амнезия си пробиват път "проблясъци", които чси способен да усетиш..."с кожата си" дето има една дума...
...Ама така го обясних и аз, че :(...леле-мале ::)...Извинявам се, за момента това ми е максимума.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #227 -: Октомври 08, 2012, 21:26:32 pm »
Ама сте много сладки така като задълбаете нещата. :P
Истината си е една. Просто явно се пречупва през всеки индивидуално и то до такава степен, че направо да почнете да се обвинявате в лъжа.
Примерно. Тангра обича бяло грозде, а m2f червено. Истината е, че гроздето си е грозде. :D

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #228 -: Октомври 08, 2012, 22:39:57 pm »
С какво блазни идеята да се преродиш като субстанция, неосъзнаваща миналото си аз.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #229 -: Октомври 08, 2012, 23:05:27 pm »
    Коварен  въпрос!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #230 -: Октомври 08, 2012, 23:16:06 pm »
    Коварен  въпрос!
Коварен или не, се нуждае от отговор. Аз не съм го поставил с коварна цел, ако и да ти се струва коварен. Харесва ми идеята да се преродя и след това но ми убягва смисъла по начинът по който се твърди че е конструирано.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #231 -: Октомври 08, 2012, 23:20:34 pm »
Ако начина по който се твърди, че е конструирано е верен, то смисъла е - за да успееш да вземеш "уроците" на които си се продънил в миналото. Ако имаш осъзнатост за миналия аз, винаги ще се дъниш на тези уроци и няма да може да направиш следващата крачка. Ако десет човека живеят по 100 години последователно един след друг, ще имат много по-голям кръгозор във "вижданията", отколкото ако един човек живее 1000 години. Това е според мен.
« Последна редакция: Октомври 08, 2012, 23:25:17 pm от Пурку »
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #232 -: Октомври 09, 2012, 00:06:29 am »
   
    1. Колко  бита  информация  съдържа  една  жива  клетка?
     2. Какво  си  мисли  бебето  в  утробата  на  майка  си,  защото  е  научно  доказано,  че  мозъка  работи  на  високи  обороти?
    3. Какъв  е  този  импулс  който  кара  да  се  свие  и разпусне  една  клетка  (първата)  от  бъдещото  сърце?
    4. Кога  възниква  първата  мисъл  в  главицата  на  бъдещият  хомо?
    5. И  един  въпрос  който  ти  бях  задал  преди  години  -  Защо  се  върти  Земята  около  оста  си!  Все  въпроси  свързани  с  науката  където  ти  си  в  свои  води?
    6. Смяташ  ли,  че  близките  ти  хора  (хората  които  те  обичат)  не  се  притесняват  за  теб,  макар  и  да  знаят  със  сигурност,  че  там  където  живееш  е  по-добре  отколкото  тук??
    7. Не  важно  защо  се  прераждаме,  важното  е,  че  е  възможно,  и  още  по-важно  е  -  ТИ  се  съгласи  с  това!
       Извинявам  се,  че  се  наложи  да  повтарям  въпросите  си,  но  и  на  мен  ми  е  приятно  накой  да  ми  чеше  любопитството!
1. Не знам колко, но много. Щом от една клетка може да се клонира цял нов индивид. Гигабайти, терабайти, петабайти и не знам колко.
2. Какво си мисли бебето? Може и да медитира. Не знам.
3. Вероятно Бог. Или светият дух. Същото, което кара Живота да се заражда, поражда и ражда. (но аз никога не съм спорил дали той съществува. Говорихме само за прераждането.)
4. Нямам идея. Възможно е и да е преди раждането. А може и да е веднага след. Във всеки случай щом почне да плаче, определено мисли. Чувал съм, че неродените деца се радват на музика и ритъм. А също и ритат. Това също би могло да се брои за мисъл.
5. Защо се върти Земята? На опрделено ниво гледна точка, отговорът е "гравитацията". Но кой е създал и определи правилата, в това число и гравитацията, определено е въпрос от по-високо ниво гледна точка. Може би "онзи горе".
6. Да, определено се притесняват. Но именно защото вярват в преходността на моя и техния живот. Ако вярваха в преражданията, нямаше да се притесняват нито за тоя живот, нито за следващите. А и защо би се притеснявал човек? Ако няма какво да губи и само си играе на животи?
7. Че е възможно, възможно е. Но също е и възможно да не се прераждаме. Аз лично много искам да се прераждаме. Някак си ще е загуба на такъв ценен кадър (като мен). Но едно е да ти се иска, друго е да се случва. Може и да съм се съгласил, но винаги има доза съмнение. Нито регресиите са пълно доказателство, нито излизанията от тялото, нито наставниците.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #233 -: Октомври 09, 2012, 00:14:41 am »
С какво блазни идеята да се преродиш като субстанция, неосъзнаваща миналото си аз.
Осъзнаваш, че дори и помниш!
Но попадаш в едно общество с наложен модел и това общество по всякакъв начин те вкарва в общоприетите рамки. Докато да навършиш пълнолетие толкоз вече си в мъглата, че се забравят елементарни неща.
Тогава идва на помощ интуицията, но тя може да бъде чута само като се премахне точно тази наложена от вън рамка (по-скоро окови).
А най-трудна и най-сладка е борбата за свобода и точно в тази борба става ясно кой къде е!

Камилче пита майка си:
- Мамо, защо имаме две гърбици?
- За да можем да издържим без вода дългите дни, през които прекосяваме пустинята.
- А защо ни е такава дебела шията?
- За да не ни е студено през нощта и да не ни е горещо през деня в пустинята.
- А защо имаме такива големи копита?
- За да можем по-лесно да ходим през пясъците на пустинята.
- Мамо и за какво са ни, по дяволите, всички тези екстри, след като живеем в зоопарка?!?


Така че: Къде, по дяволите, се намирате вие с всичките си знания?!?

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #234 -: Октомври 09, 2012, 00:20:23 am »
Майкъл Нютън всъщност само е обобщил регресиите на ОГРОМНО количество хора, които са се подложили на тях. Той не е АВТОР, а просто е събрал този удивителен материал. Изводите му са отделени от същинските регресии. Всеки, който чете може сам да прецени ФАКТИТЕ /автентичните записи на регресиите/, и е напълно свободен да си състави собствени изводи, различни от тези на Нютън. Това е безценното в неговите книги.
Колкото до това как разбираш кое е истина и кое не е...Има един изпитан начин: може да нямаш съзнателен достъп до "архивните си файлове" /да не си спомняш кой си и миналите си животи/, но ти на подсъзнателно ниво си същият онзи, който си. И дори и ума ти да не помни, сърцето ти знае. И дори понякога да не знаеш откъде знаеш дадено нещо, на някакво "клетъчно" подсъзнателно ниво ти изпадаш в резонанс с истината. Аз му казвам "сърце", но то е душата ти. С амнезия си, но в тази амнезия си пробиват път "проблясъци", които чси способен да усетиш..."с кожата си" дето има една дума...
...Ама така го обясних и аз, че :(...леле-мале ::)...Извинявам се, за момента това ми е максимума.
Наскоро ми попадна ето това интервю:
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,21072.0.html
Интервю на някаква жена Бети Хил, във връзка с разследванията на отвличания от извънземни.
Конкретно там, тя казва, че на регресивни хипнози изобщо не може да се вярва, защото хипнотизаторът, дори само с поставянето на въпросите си, несъзнателно подвежда и обърква хипнотизирания. Съответно той казва това, което се очаква да се чуе от него. Именно по тази причина, казва тя, при всички по-известни хипнотизатори, които публикуват книги с описаните случаи има странният ефект, хора, поддали се на регресия при определен хипнотизатор, разказват все един и същи тип истории. Описват извънземните по един и същи начин, отвличането по един и същи начин и тн. При друг хипнотизатор, същото, със други характерни елементи в описанието.
Очевидно издаването на книги от хипнотизатори е много модерно. И очевидно всеки си прави самостоятелно изводите. Има някои изводи, които могат да се направят и не от четенето на самата книга. А от самите тенденции в издаването на книги.

Та пак опираме ... на какво ниво/кръг на възприятие човек си поставя гледната точка. И какви въпроси си задава.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #235 -: Октомври 09, 2012, 00:41:25 am »
На мен ми хрумна друго Тангра. Силно се съмнявам всички хора имащи спомени от предишни животи да са в резултат от хипноза.
Митко ти на хипноза подлагал ли си се?

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #236 -: Октомври 09, 2012, 00:45:18 am »
На тези въпроси ще ти отговоря"
   
     Колко  бита  информация  съдържа  една  жива  клетка?
    И  един  въпрос  който  ти  бях  задал  преди  години  -  Защо  се  върти  Земята  около  оста  си!  Все  въпроси  свързани  с  науката  където  ти  си  в  свои  води?
    Смяташ  ли,  че  близките  ти  хора  (хората  които  те  обичат)  не  се  притесняват  за  теб,  макар  и  да  знаят  със  сигурност,  че  там  където  живееш  е  по-добре  отколкото  тук??

Една клетка съдържа ДНК информация, която се съхранява в ядрото на еукариотната клетка. Ако премахнеш ядрото (т.е. ДНК - информацията), клетката продължава да живее. Но ако поставиш в различна среда клонирани генетично еднакви стволови клетки, тези идентични клетки, тогава се развиват по различен начин. Тогава какъв е изводът? Дали информацията в самата клетка е най-важната, или средата около клетката?  ;)  Да ти разкажа ли и как се променя ДНК на клетка?

Земята се върти заради завихрянето, което е в резултат на процесите протичащи в цялата Вселена.

Може да се страхуват за мен (това е тяхно право), но този страх не им позволява да ме превръщат в робиня и да отнемат свободната ми воля на избор!

Tangrata, аз не съм се подлагала на хипноза или на регресия, но от малка имам спомени от предишни животи. Дори преди да чуя и думичка за прераждане, за Нютон или каквото и да е или който и да е. Имала съм случай за човек, за който знам какъв точно е бил в предходен мой живот и когато го видях на улицата (тогава още не се познавахме), само това отключи допълнителни спомени... Никак не ми беше трудно да си спомня каквото и да е.
Вече миналото не ме вълнува, но тези спомени ми помогнаха да превъзмогна наслоената болка от трагична случка в този мой предходен живот, донесоха ми много сътресения в сегашния ми живот, но точно това ме накара вече да гледам напред, а не само да се боря с огромна и изпепеляваща болка още от раждането ми.
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 00:57:58 am от Passiflora »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #237 -: Октомври 09, 2012, 01:43:12 am »
С какво блазни идеята да се преродиш като субстанция, неосъзнаваща миналото си аз.

    Коварен  въпрос!

xa...xa......Смисъла на смърта ви е да подобрите " сегашната си субстанция".....според  "наставниците"  си  !

mitko, ако реша да се преродя, като "Динозавър", как ще ме възприемат твоите наставници  ?

Няма да пръскам с "кемтрълс" и оставям ХС "....., но не искам "ЧОВЕКА", да ми пречи с неговите химични и езотерични

 отпадъци  за прераждания на  " ЗЕМЯТА “..... :diablo:

Претенции за цивилизации?

 К'ви..?

Да се  преражда ?

В к'во  ? ...... :writer:
« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 02:12:16 am от Z-931 »

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #238 -: Октомври 09, 2012, 08:25:11 am »
"Прераждане" води със себе си представата за праволинейност в животите,събитията,годините...Била съм шаман на племе през 568 година,после нямам спомен за това и през 1785 се прераждам като балерина и така нататък. :nea: Тази линия на времето е присъща за възприятията ни в пространство-време ,т.е в триизмерното пространство.Кой твърди,че измеренията са само три?И в този ред на мисли,ако заменим "спомен от минал живот" с "Проблясък от паралелен живот"?Защо никой не си спомня бъдещ живот?И защо не помним всичките си животи,за какво сме ги живели?Ако целта на прераждането е да трупаш опит-то с прискърбие трябва да отбележим,че канчето на прераждането е спукано!

Тъй като можем да възприемаме и анализираме на една ограничена честота,то и обясненията ни за тези проблясъци са видоизменени,за да намерим изказ за случващото се.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #239 -: Октомври 09, 2012, 09:21:16 am »
Защо никой не си спомня бъдещ живот?
Има и такива хора. Знаят какво ще им се случи в този живот. Но това са изключително малко хора, познавам такъв човек и до тук се е сбъднало предначертаното. А бъдещ живот няма как да си спомниш, не и на Земята.
Тук си спомняме земните животи (поне повечето). Аз съм си спомняла и за животи на други планети, но част от този опит си го прехвърих и тук на Земята.

И защо не помним всичките си животи,за какво сме ги живели?Ако целта на прераждането е да трупаш опит-то с прискърбие трябва да отбележим,че канчето на прераждането е спукано!
 
Целта е да осъзнаеш. Какво като помниш, че си ударила шамар на детето си за разпиляната храна на килима, какво като знаеш, че не трябва да го удряш, като следващия път пак си изтърваш нервите и му зачервиш бузата? И какво като след това се обвиняваш и т.н. (Примерно) Помниш, но резултат никакъв. Но ако теб те зашлевят и изпиташ ураган от чувства и емоции, следващия път няма да посегнеш. Това е осъзнаване и не е необходимо да го помниш, не е необходимо да го знаеш; просто чувстваш...

И пак повтарям помните! Но не искате да изкарате тези спомени на повърхността, защото може да ви съсипят, т.е. било е много стресиращо и не сте готови да се справите. Когато му дойде времето ще се и отключат.

Има и друг вариант, но това е изключително рядко срещано в днешно време: за първи път да се раждате на Земята, но не е изключено. Доколкото разбрах такава е Инелия Бенц.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27