Автор Тема: Има ли смърт и какво е тя?  (Прочетена 144612 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #195 -: Октомври 06, 2012, 20:03:18 pm »


Ми Пурку издребняваш малко. :blum1: Както щеш го разбирай - там горе, отвъдното, астрала, ирационалния свят, духовния и прочие. Смисъла е важен, а не толкова думата. Не съм религиозна, а просто така съм си свикнала да говоря.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #196 -: Октомври 06, 2012, 20:17:36 pm »
Здравей epsiloni
Отговора  ме и е, Нц не позна.
Даже и за поздрава.Не бързай усети разликите.
Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #197 -: Октомври 06, 2012, 20:21:18 pm »
Аааа, има още един лаф - вчера изпратихме бай Иван.
По темата - смъртта е трансформация. Самата дума "смърт" при това положение става относително понятие.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #198 -: Октомври 06, 2012, 20:56:47 pm »
Мен па ме кефи"почина"...Щот си е точно така.."Отиде си","почина"..Много по-верни и изпълнение със смисъл и съдържание са,отколкото"умрял"..Защото наистина си отиваме(макар и временно)от материята..И мисля,че там наистина отпочиваме,и събираме сили за следващата крачка(каквато и да тя)..

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #199 -: Октомври 06, 2012, 20:57:25 pm »
Не си разбрал правилно казаното от мен и веднага бързаш да захапеш.... ::)
Много добре съм те разбрал. 

Трябва да се разграничи смъртта на 90 годишната ми баба и 12 годишното дете премазано на пътя!Всяка сълза е уважение и почит към тези които ги няма вече.

П.С.Това е към всички "смелчаци", не говорете празни приказки защото съдбата е изменчива, поставя капани които са много болезнени ...... Един медиум ми каза думите, да не мислиш че там горе ни искат, изобщо не им и трябваме а и там не е това което пише.

Щот си е точно така.."Отиде си","почина"..Много по-верни и изпълнение със смисъл и съдържание са

Така е.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #200 -: Октомври 06, 2012, 21:00:55 pm »
Ми Олд,при цялото ми уважение..Ма медиума нещо бърка..Знаеш колко ми пука дали му"трябвам"на някой"горе"и дали"ме иска"..И аз не искам цялата тая паплач по Земята,смятам,че сме"ту мач",ма кво..Търпя си ги,кво друго мога да направя..Та и ония горе..Никой не ги пита кой кво иска,щот воля свободна!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #201 -: Октомври 06, 2012, 21:09:45 pm »
Ма медиума нещо бърка.....................,щот воля свободна!

Медиума не бърка ( бях му казал че вече не ми се стои тук няма какво да ме задържа ... ), а воля свободна дал Господ както се казва ама само ние си го хортуваме това  за да не сме капо ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #202 -: Октомври 06, 2012, 22:13:33 pm »
Здравейте.
Израза, почина се използва за човек който си е "извървял" земния път.Даже и такива хора си знаят времето на "смъртта".
Умрял се използва за човек на когото е прекъснат земния път,И то умишленно.
И в двата варианта скърбим,и двата варианта ни помагат да бъдем самостоятелни.Но първия ни дава пример за начин на живот.
И имаме приказка-да им е видено.И има защо.
А какво ще кажете за втората двойка изрази?
Живи и здрави.  :hi:
П.с.Има още нещо.Всеки който е "умрял" не губи Живота си,а всичко(това което има да прави) минава за сметка на погубилия го.От там идва и предупреждението-Не убивай!!!
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 22:22:28 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен epsiloni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • ЗВЕЗДИТЕ МИ ГО ГОВОРЯТ
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #203 -: Октомври 06, 2012, 22:41:47 pm »
абе точно така си е както аз го казвам ама вие всички тука правите безмислени упражнения по литература и стилистика и украсявате нещата и се правите на интересни и умни

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #204 -: Октомври 06, 2012, 22:46:27 pm »
За починалия схванах - ако си стигнал до знанието, че си извървял пътя, напълно логично е да имаш знанието и за времето на "смъртта". Ако времето е предопределено, начина по който тя ще настъпи е възможно да се измени - поправи ме ако греша?

Как "умрелия" стига до знанието?
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен epsiloni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • ЗВЕЗДИТЕ МИ ГО ГОВОРЯТ
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #205 -: Октомври 06, 2012, 22:48:49 pm »
ами нали като умре се среща с некви дето му помагат и с висшия си аз и той му разказва всичко и така стига до познанието

това и в детската градина го знаят ве

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #206 -: Октомври 06, 2012, 22:56:47 pm »
ами нали като умре се среща с некви дето му помагат и с висшия си аз и той му разказва всичко и така стига до познанието

това и в детската градина го знаят ве
я бягай си учи уроците.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #207 -: Октомври 06, 2012, 23:10:03 pm »
Много добре съм те разбрал. 
Трябва да се разграничи смъртта на 90 годишната ми баба и 12 годишното дете премазано на пътя!Всяка сълза е уважение и почит към тези които ги няма вече.
Говорим с теб за различни неща и на различни езици, Old4, и не ми се нахвърляй агресивно, защото в случая не си провокиран от мен по никакъв начин. Всеки има болка в душата си, не си единствен ти. Прояви уважение.

я бягай си учи уроците.

epsiloni, не го слушай, стой си тука! Добре си дошъл/дошла във форума!  :-*
« Последна редакция: Октомври 06, 2012, 23:17:20 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен epsiloni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
  • ЗВЕЗДИТЕ МИ ГО ГОВОРЯТ
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #208 -: Октомври 06, 2012, 23:23:57 pm »
я бягай си учи уроците.

добра идея. по-добре отида да ги уча отколкото да вися тука и да разтягам езотерични локуми  :drinks:

чаооо

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #209 -: Октомври 07, 2012, 16:01:39 pm »
Говорим с теб за различни неща и на различни езици.

Точно така, ти разбираш само себе си.
Никой не ти се нахвърля а точно обратното, няма да ти цитирам твои постове за доказателство, успокой топката и по кротко не си човека от който да се учим  ;)!


П.С.В предният ми пост само това ( Много добре съм те разбрал.) беше отправено към теб другото е за уастниците по темата.
« Последна редакция: Октомври 07, 2012, 16:06:43 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27