Автор Тема: Кой и защо измисли религиите?  (Прочетена 39520 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ичи

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #75 -: Май 18, 2012, 16:26:12 pm »
konstantin2007,  мисля, че те разбирам донякъде когато казваш "Ако вярата се базира на нещо,то тя е знание..." , а аз бих довавил и доверие, но това е мое допълнение.
Нека те запитам обаче нещо. До колко живота ни се влияе от тези, които вярват на тези вицове? Защото малко "конспиративни" познания ни трябват за да достигнем до знанието на кого се кланят управниците по света.
"...за теб Луцифер може и да е патица с рога,но за мен е късчето лук,което ти носи просветление тук в материята!" Би ли пояснила за какво просветление и как го получаваш.

bogoizbrania , ще пропусна личните нападки и ще се опитам да коментрирам някои от написаните от теб редове. Моля те да си пишем на ти, смятам "вие" за форма на дистанциране, а всички сме хора и според мен би трябвало да сме по-близо като се има предвид хода на съвременните събития.

"това определено не е ваше мнение, а нещо което ви е натресено в съзнанието от нечистоплътни спамъри" - Лично мое си е, а ти обиждаш някакви въображаеми спамъри.

"Религията винаги се създава от хора, дали е лоша или добра е друг въпрос." - Да, има и хора които създават религии, но също така според мен хората се водят от идеи и философии предшестващи тяхното собствено съществуване и пак според мен, от далеч по-интелигентни източници.

"Повечето хора днес и на тази планета вярват в неща противни на Божието слово, но това е от скоро и е само за тази планета, другаде и в миналото е имало достаъчно правоверни и всъщност грешните религии не са проблем за самоят Бог." - Да, съгласен съм но само до първата запетая. Не мисля, че е от скоро. Казвам го на базата на иформацията на която съм попадал до сега. Когато казваш "и е само за тази планета", да разбирам ли че има религии и на други планети? Ако грешните религии не са проблем за Бог ще те попитам: Защо тогава бива разрушена вавилонската кула, а общия език бива разбит на най-различни парчета?

"Религията не може да „ненавижда” нещо си, това е свойство на хората." - Ако религията е създадена като противоположност на друга това не прави ли хората представящи дадена религия противоположни едни на други? Една религия може (според мен) да бъде създадена с ненавист и като ненавист към друга, а хората ако са отдадени на религията си стават част от нея.

"Човешките учения имат за цел да подпомагат контрола и манипулацията над тълпата, дали Божието Слово е с тях или против тях има смисъл само за контрола и това не ги интересува, важни са ползите за „учителите” им." - Отново до първата запетая съм съгласен, но ще допълня, че зависи от това какви са ученията (разбирай добри или лоши, най-просто казано). А дали Божието Слово е против или не, трябва да е от значение при положение че религиите се базират на подобни неща. И ако са важни само ползите горко им на такива религии и учители.

"Нищо такова, повечето хора днес са си заблудени по начало и ученията религиозни, политически и дори философски експлоатират невежеството и греховността им." - Да, добре го написа "по начало". Раждаш се и се почва с лъжите, тъжно но факт. От малък ако те лъжат за природата и ученията на Бог, ще трябва да почакаш докато развиеш критично съзнание подлагащо на проверка разните авторитети и учители (тук включвам и информацията като съставка за съставяне на критично мнение).

"Това е частична проповедническа интерпретация, ритуала е със социален хатактер, да даде на хората уверение за обща вяра, очистване и спасение." - За това писах,(което ме подсеща да те питам защо не коментира и другите ми постове,а само първия?) но не съм проповедник. Не са ли повечето католически ритуали точно такива, със социален характер, обслужващ личната нужда а не правилния път.
Като за последно искам да те попитам каква е идеята зад подписа ти bogoizbrani -  "Познай своите демони, обикни ги и ще намериш душата си !" ?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #76 -: Май 18, 2012, 17:35:51 pm »
Писала съм конкретно за Луцифер в темата за Сатана и Христос.Да не се повтарям..

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #77 -: Май 19, 2012, 14:12:58 pm »
Надявам се на повечето да им е ясно както на мен, че не е добре всички хора да "имат достъп" до религиите.
Има хора, които не разбират правилно нещата в ученията. А те не могат да се назубрят. Други имат нарочно такъв капацитет, за да не решат да използват определени достъпни неща за лични и криворазбрани стремежи към власт и материално благополучие.

Хитлер и Сталин много ми харесват като исторически персонажи, които с достатъчно основание можем да твърдим, че са живяли и дори успели да спретнат една световна война.
Хитлер, какво е разбирал от религии? Търсил е някакви артефакти, започвал и недовършвал някакви окултни проекти и за по-запомнящо се, искал да изтребе евреите. Защо? Има какви ли не версии. От истинският му баща, който е изоставил майка му, че е бил такъв, до извънземни, които са му промили съзнанието, за да го направи. Но аз лично, считам, че ако живеех по онова време, щях да успея да го разубедя да прави подобна свинщина. Очевидната причина е, че всъщност евреите са чистата раса. Най-древната от древните с най-чистата възможна божия кръв. Вместо да се правят деца на еврейките, обаче и да се "размие" божественият ген, по добре да се изчистят и да се заяви съществуването на нова Велика /божествена/ раса.
Да, но както знаем това не се е получило.
Сталин, от своя страна е бил ... един нещастен грузински "ръб", който пък въобще и не е предполагал, че съществува нещо друго, освен самолети, танкове и пушки.

Ако тези двама малоумници, само и за миг или по някаква случайност бяха попаднали и разбрали същността на религиите, този свят нямаше да съществува.
За това мисля, че е добре някои хора, дори повечето да не вярват и да не разбират религиите. Да си имат мнение. може. Но не и да тълкуват и да се замислят. Загуба на тяхното житейско време ще е просто.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #78 -: Май 19, 2012, 14:16:26 pm »
За това мисля, че е добре някои хора, дори повечето да не вярват и да не разбират религиите. Да си имат мнение. може. Но не и да тълкуват и да се замислят.

???


 Мдаамм..И както е казал Ганди..“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.”.. :D
« Последна редакция: Май 19, 2012, 14:17:44 pm от konstantin2007 »

Неактивен Ичи

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #79 -: Май 19, 2012, 15:10:14 pm »
Че са били кукли на конци били са, ама високопоставени кукли, а такива кукли трябва да поназнайват за религиите особено след като са в братството.



А, Ганди за мен е поредния индийски гуру-философ, който след публична изява се отдава на извращения и перверзни оргии.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #80 -: Май 19, 2012, 17:19:04 pm »
Е не съм му светила,кво прави,ма думите му ми харесват.Хитлер и Сталин са обслужвали един и същи фронт.Не виждам кво сте се хванали за тях..

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #81 -: Май 22, 2012, 08:58:04 am »
Не знам за какво братство става въпрос, нито как точно Ганди "влезе във филма", но подозирам, че може би нещо не се разбрахме.

Нека видим какво знаем и какво предполагаме.

1. Знаем, че има религии. Факт. 
2. Знаем, че тези религии имат за конвенция определени ... символи на вярата. Свети писания, артефакти, различни видове истории и чудес/ии/а.
3. Знаем, че благодарение на тези религии, може и доста хора имат призвание и необходимост да ги изповядват и разпространяват...

Какво предполагаме?

1. Тези религии са създадени с някаква цел. Неописана ясно и точно никъде, но все пак едно нещо, за да има смисъл и да съществува, трябва да има цел. Очевидните цели са власт, манипулация и евентуално по-широко господство, което си идва със своите необозрими материални блага.

2. Самият замисъл или идея на една религия, е да възпитава вяра в нещо. Не е задължително в Бог- вездесъщ, добър, но справедлив, - а в това да вярваш, без да знаеш нещо. Това е трудно. С времето човек става все по-самостоятелен и оправен, и няма нужда от благоволението на някого, за да живее, решава и греши.

3. Ако нямаше религии, светът би бил по-добър - за живеене (?) Без вяра в нещо ирационално, човек би бил по-рационален, а от там и безстрашен в постъпките и добротата си(? )
Опитвам се да си го представя. Светът без религии. По-лесно е да приема, че няма Бог. Но какво от това?
Ами ако има?
« Последна редакция: Май 22, 2012, 09:03:25 am от Yoda »

Неактивен Ичи

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #82 -: Май 23, 2012, 12:59:42 pm »
Под братство имах предвид масони, илюминати и др. подобни и за това използвах такива снимки, а Ганди коментирах заради  konstantin2007.

Неактивен bg2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #83 -: Май 23, 2012, 21:31:27 pm »
Здравейте,
Да се чудиш от къде да започнеш в тази тема  :) .
От това с което аз съм се сблъсквал в търсенията си смятам, че голяма част от религиите са създадени от Луцифер, а другата част от римо-католическо-езическата църква( за това я наричат "майката на всички религии" и за това сега тя се опитва да събере децата си и да създаде удобната с НСР единна религия), голяма заслуга имат и йезуитския орден, уж подвластен на папата.
Не знам дали сте забелязали, но всички религии ненавиждат библейското християнство и Исус Христос. Това е така защото ученията в библията са диаметрално противоположни на всички останали философо-догматични религии.
Та, искам да кажа, че религиите са създадени с цел да заблудят и да се противопоставят на думите и ученията на Бог. Видях да споменавате евхарсията. Чрез този ритуал Исус бива разпван отново и отново за греховете на хората, а е пределно ясно в писанията, че той трябва да умре един път и чрез кръвта си да пречисти всички грехове на хората и след това няма да има нужда от жертвоприношения за изкупление на грехове.
Забелязах също, че един от вас прилага преведена статия от книга на Дейвид Айк по отношение на религиите. Моето мнение е, че на този човек не трябва да се вярва защото е толкова заблуден колкото и повечето от нас. Това видео http://www.youtube.com/watch?v=rr73PTiZPlY може би ще ви помогне да оформите по-информирано мнение за него и ученията му.
Дейвид Айк е интересен с изследването си за приликите между християнството и други учения. От информацията в и-нет излиза, че това е любима тема за любителите на конспиративни теории и за последователите на някои адвентиски църкви. Наистина са удивителни приликите, например между Римо-католическата църква и тайните общества. Символика, облекло, ритуали, организация и прочие. Да се чуди човек кой от кого е взаимствал и дали едни и същи не стоят зад двете неща.
Интересно е и че повечето църковни традиции и догми са измислени и утвърдени на църковни събори. Събират се, решават и го налагат като закон. Когато нещо не се разберат се цепят и отделят в самостоятелни църкви. Удивително е колко са силни църквите и как "имат власт" над светите писания на които се позовават.
<><><>

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #84 -: Май 23, 2012, 22:00:19 pm »
Цитат
Интересно е и че повечето църковни традиции и догми са измислени и утвърдени на църковни събори. Събират се, решават и го налагат като закон. Когато нещо не се разберат се цепят и отделят в самостоятелни църкви. Удивително е колко са силни църквите и как "имат власт" над светите писания на които се позовават.

Ами не съм съгласна.

Не е установено по този безапелационен начин, граничещ с терор и диктатура. Имали са основания, и то не субективни, а именно основаващи се на "символи на вярата". Единственото разцепление е с приемането/отричане на едно... за светия Дух, колко е Божествен и вярата в него. Което е реалният разкол- схизмата:

Цитат
Друга важна причина са разликите в религиозните схващания. Различията се образуват през векове на относителна изолация. През 589 г. на събор на испанската църква в Толедо към Символа на вярата се добавя прибавката "и от Сина" (Филокве) с цел да бъде предаден по-точно оттенъкът, че Духът, независимо, че продължава да произхожда само и единствено от Отца, същевременно с това изхожда и от Сина - тоест, едновременно произхожа от Отца и изхожда от Сина. С тази поясняваща прибавка по никакъв начин Западната църква не е имала намерението да въвежда ново, различно учение от отразеното в приетия в Никея Символ на вярата. Просто, преводната дума на латински "procedit" не може да предаде напълно смисъла на гръцката "ἐκπορευόμενον". Следователно, не само не може да се говори за злонамерена и вероломна добавка (както някои обвиняват Римокатолическата църква днес), но и за стремеж към филологическа и богословска добросъвестност.
- http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%85%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0

Но последното изречение е леко безсмислено. Нямат власт "над" а "със" Светите писания, защото ги тълкуват за масата хора както им е удобно и на хората им харесва да се успокояват, че имат все пак някаква възможност за сравнително смислен живот. Който и да не зависи само и единствено от тях, може да ги накара да се чувстват полезни, че са били на тази Земя.

Ако някой учен се позове на неразбираема теория за фотони, кварки и други вселенски сили и енергиии, ще е обикновен луд, а свещеникът "божи човек", който иска да ти помогне.
Това е тъжно. Да позволяваш някой друг да ти казва какво и как да мислиш. Но е по-лесно. Да бъде Светлина, какво толкова, като има готини слънчеви очила :)

пп. Леле, как съм се разписала днес. Направо не мога да се позная :) и то без да ми модерират мнения... май ще трябва да почерпя за благосклонността!  :)
« Последна редакция: Май 23, 2012, 23:28:12 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Ичи

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #85 -: Май 23, 2012, 22:19:07 pm »
"Дейвид Айк е интересен с изследването си за приликите между християнството и други учения." Да, интересен е за тези, които не правят разлика между римо-католическото "християнство" и това на ранните последователи на Бог. Под ранните последователи визирам тези написали книгите от библията и тези които са се придържали към думите на Господ. Общо взето повечето езотерици и окултисти (май няма разлира м-у двете  ::) ) обичат да разконспирират само католическата църква като "представител" на християнството. Това е така, може би защото библейското такова ги прави на пух и прах и им е доста трудно да защитават безумните си идеали и философии. За това пуснах линк с този филм, защото автора доста добре показва подобни неща.
Да не забравяме, че точно на римо-католическата църква дължим съществуването на доста вече не толкова тайни общества.
Когато написа "облекла" се сетих нещо интересно. Знаеш ли, че когато в началото на свещенослуженето на разните му богове свещениците правили ритуали и магии. За да се защитят от демонични сили начертавали кръг на земята и стояли в него докато не завърши ритуала. Обаче напрежението и страха били големи и те искали постоянно да са защитени и вместо да чертаят кръг го правили от въже, което след ритуала връзвали около кръста си  ;)

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #86 -: Май 24, 2012, 16:15:03 pm »
Под братство имах предвид масони, илюминати и др. подобни и за това използвах такива снимки, а Ганди коментирах заради  konstantin2007.

Как мислиш, братствата ли "контролират" религиите, или религиите (от които сам си написал са произлезли братствата), контролират братствата-ордените?

Също така, може ли да приемем, че братствата-ордените, не са "секти", в смисълът на организации промиващи мозъци, за лично материално благополучие, без оглед на "приношението"(жертвата) на членовете. А като различно "ниво"- клас на посвещение в тайнствата. Което ниво, разбира се не е достъпно за всеки, още повече без пари или власт.
И ако с парите и властта, може да си "купиш билета за вход", то с определени по-различни и впечатляващи способности, без да са ти нужни пари и власт, да спечелиш ... "бонус""промоция" признание по "заслуги и способности"?

Отново намесвайки Сталин и Хитлер, които разбираемо са имали доста впечатляваща власт, искам да отбележа успокоението си, че въпреки някакъв видим достъп, те реално не са имали способността да използват, това което са могли. И по-добре.
« Последна редакция: Май 24, 2012, 16:16:39 pm от Yoda »

Неактивен Ичи

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #87 -: Май 25, 2012, 16:25:35 pm »
"Как мислиш, братствата ли "контролират" религиите, или религиите (от които сам си написал са произлезли братствата), контролират братствата-ордените?" - Най-общо казано те са преплетени и работят за една кауза, разбира се мравките работници, които са най-долу в йерархията дори и не подозират (може би с изключение на ордени, религии и братства създадени само за високо ниво посветени). Това, че понякога от историята виждаме борба между дадена религия и орден [католическата църква и йезуитите и отново католическата църква и илюминати ( знаем че Вайсхафт е йезуит)] не трябва да ни обърква, защото подобни заблуди се използват често.
"Също така, може ли да приемем, че братствата-ордените, не са "секти", в смисълът на организации промиващи мозъци, за лично материално благополучие, без оглед на "приношението"(жертвата) на членовете. А като различно "ниво"- клас на посвещение в тайнствата. Което ниво, разбира се не е достъпно за всеки, още повече без пари или власт.
И ако с парите и властта, може да си "купиш билета за вход", то с определени по-различни и впечатляващи способности, без да са ти нужни пари и власт, да спечелиш ... "бонус""промоция" признание по "заслуги и способности"?"
- Ако съм разбрал правилно ще ти отговоря така. Вземи например ордена на илюминатите, доктрината и догматиката им е сбор от същите на различни секти. Друг пример са масоните и мормоните, последните просто имат за фронт християнството. От личните си наблюдения съдя, че за да те включат в подобна организация зависи от това как искат да те използват. При едни това става наследствено, при други пък се иска членски внос и т.н. Но като цяло според мен, за да се качиш по-високо по стълбата им трябва да имаш добра генетика. Затова при тях е важна наследственоста, защото ако предците ти са се занимавали с магии,призовавания и др. това се отразява и в генетичната памет, част от която ще наследиш. В такива ордени и религии са най-важни тези хора, а всички други са служители с поставени цели.


Неактивен bg2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #88 -: Май 26, 2012, 13:48:59 pm »
Princess_Deja, от инфото в wikipedia изглежда, че причините за разделението на църквите са политически, борба за власт и влияние.
И ако църквата може да цензурира да тълкува както си иска и да изопачават, "над" писанията ли са или "със"?


Ичи, обяснимо е защо Католичестката църква е цел на конспираторите. Именно заради подобни суеверия и заради историята на самата църква. Има ли друга християнска църква при която да има толкова много спорна символика, суеверия и ритуали?
<><><>

Неактивен Doran

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #89 -: Май 28, 2012, 13:47:28 pm »
Братства, ордени, зидари, масони и др........какво е общото между тях? Някаква сила, която не е от този свят.
Това филмче, дава някои отговори. http://www.youtube.com/watch?v=iUmcBxx5d9o
"Не буди спящия, преди да му е дошло времето. Напразно ще е..."Буда

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27