Автор Тема: Кой и защо измисли религиите?  (Прочетена 39517 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #60 -: Май 13, 2012, 17:45:30 pm »
Учителю, особено ми е приятно! :)

Склонна съм да се съглася с обяснението за "приказките" като предшестващи, а защо не и подготвящи ни за знанията, които бихме получили от религиите.
Но си мислех какво би се получило, ако не следваш само една или определена религия непременно и всеотдайно, а още една или две?
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #61 -: Май 16, 2012, 15:07:22 pm »
Сами по себе си религиите са с повече общи неща, отколкото различия. Има в исляма дори убеждение, че е била една обща религия, но хората прекалено са си повярвали, че са способни да са Бог/Богове и за това били измислени определени "закони", които да разграничават една от друга религия. Като историята с различните езици. Но тук се е получило обратното. И хората вследствие на "козметични" различия са били готови на смърт, за да наложат тяхната вяра.
Ако хората са запознати именно с тези малки различия, ще могат по-ясно и убедено да избират.
Сигурно като свободен човек, всеки може да следва няколко религии, дори без официално да е записан в определени канонични регистри като принадлежност.
Но е ненужно смесване, а от там и би довело до объркване при следване на определен Път.
Религията е нещо като "климат" по време на пътуването. Ако едновременно е някаква виелица, дъжд и слънце пече, кое от трите състояния ще ти помогне или навреди?
Представено приказно, все едно Звяра (от Красавицата и звяра) да реши да отиде да разгледа арабския свят, където щастливо си живеят Жасмин и Аладин. Влиза омагьосаният в двореца Жасмин започва да пищи, идва Аладин и го посича. Бел научава ужасната новина, праща известие до приятелката си Мулан. И Жасмин е намерена мъртва. Аладин се ядосва и организира един поход срещу Азия...

Интересното тайнство в християнството е евхаристия. В другите религии това го няма. Защо?

« Последна редакция: Май 16, 2012, 15:11:20 pm от Yoda »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #62 -: Май 16, 2012, 15:50:28 pm »
Под евхаристия разбирам Светото причастие. Нямаше ли нещо такова и при евреите или се бъркам?

Светото причастие мисля, че беше приемане на хляб и вино, което символично значи, че се приема тялото и кръвта на Исус. И тъй като в другите религии Исус хич не им присъства в религията, то няма смисъл да го правят ритуала.
« Последна редакция: Май 17, 2012, 09:34:18 am от Mirotvorec »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #63 -: Май 16, 2012, 23:06:06 pm »
Евхаристията има за цел опрощаване на грехове, които ги имат само християните. В другите религии може да си само добър или лош, но не и грешн по същество.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #64 -: Май 16, 2012, 23:24:08 pm »
 Активен bogoizbrania,това е много интересно, което си написал!
Но аз ще го ратълкувам малко по-пространно.
От една страна може да правиш грешки, но можеш и да бъдеш опростен. Т.е. имаш възможност да ти се прости- МИЛОСТ! Случва се, така да се каже. Не е имало кой да те научи.
Останалото лошо добро, което правиш при останалите си върви с някакви инкарнации или други символи на саможертва.
НО интересното тук е как точно се "пречистваш"?
Какво като е Исус. Имаме и Буда и Мохамед или Айрън Мен.
Но точно "тялото и кръвта" на Исус (явно са с нещо) Божествени.
Тогава, дори и символично на теб/нас с това тайнство ти се ДАВА нещо Божествено, с което не просто греховете- ужасни или не толкова- трансформират в съзнанието ти разбирането, за да не правиш повече такива.
Само с медитация в будизма или някакъв курбан и саможертва в исляма, подобни неща не те пречистват. Не ти "дават" Божественост.
А в християнството има нещо, което ти "обещава", че би могло да се доближиш до Бог.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #65 -: Май 17, 2012, 08:31:44 am »
А в християнството има нещо, което ти "обещава", че би могло да се доближиш до Бог.
:hi:
 
Не, християните са си оставили вратичка ;) , точно като нашите закони :D .Жалко че толкова хора се подлъгват, подлъгват се богатите защото на всяка крачка "настъпват котарака", подлъгват се и бедните, болните, сакатите защото не виждат помощ от никъде, а тя помоща е в самите тях, но това е много трудно за разбиране и малко го могат.
 
П.С.Не само в християнската религия има обещания а във всички, иначе кой ще седне да им вярва ;) .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Ичи

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #66 -: Май 17, 2012, 16:07:32 pm »
Здравейте,
Да се чудиш от къде да започнеш в тази тема  :) .
От това с което аз съм се сблъсквал в търсенията си смятам, че голяма част от религиите са създадени от Луцифер, а другата част от римо-католическо-езическата църква( за това я наричат "майката на всички религии" и за това сега тя се опитва да събере децата си и да създаде удобната с НСР единна религия), голяма заслуга имат и йезуитския орден, уж подвластен на папата.
Не знам дали сте забелязали, но всички религии ненавиждат библейското християнство и Исус Христос. Това е така защото ученията в библията са диаметрално противоположни на всички останали философо-догматични религии.
Та, искам да кажа, че религиите са създадени с цел да заблудят и да се противопоставят на думите и ученията на Бог. Видях да споменавате евхарсията. Чрез този ритуал Исус бива разпван отново и отново за греховете на хората, а е пределно ясно в писанията, че той трябва да умре един път и чрез кръвта си да пречисти всички грехове на хората и след това няма да има нужда от жертвоприношения за изкупление на грехове.
Забелязах също, че един от вас прилага преведена статия от книга на Дейвид Айк по отношение на религиите. Моето мнение е, че на този човек не трябва да се вярва защото е толкова заблуден колкото и повечето от нас. Това видео може би ще ви помогне да оформите по-информирано мнение за него и ученията му.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #67 -: Май 17, 2012, 20:52:54 pm »
Доста объркано и неясно мнение Ичи  ::)

Защо религиите да са създадени от Луцефер? Как ще го докажеш?

Ако религиите не признават Исус и нещата от Библията, как Християнството е водеща религия, основавайки се и уповавайки се именно на тези неща?

Евхаристията не е жертвоприношение, а тайнство.
Когато говорим и пишем за нещо подобно, още повече го тълкуваме по определен начин, трябва да имаме предвид, че не всеки приел причастие е пречистен и с опростени грехове. Самото действие или ритуал е чисто символично, с нафората и виното. Дори може да се приеме като конспирация на производителите на вино и хляб, за да ... забогатеят покрай това.
Но като цяло моментът с "доближаване" до Божественото остава, за разлика от останалите религии, в които това "действие" или възможност, поне не е реално докато си жив и смъртен на този грешен свят. Би било по-логично, вместо своевременно да се дава подобно причастие. Веднъж, накрая преди да умреш и напуснеш този свят, да се прави и така ше е справедливо всъщност. Без успокоение, че пречистен е нормално да продължаваш да грешиш, след като по Великден винаги можеш да си опростен.
За това си мисля, че е важно това с ... (дали е необходимост, не знам) получаване на някаква разбиране или просветление, ако искате го наречете, постепенно, до пълното осъзнаване. Не за да си Бог! (а да видим какво му е на него  ;) :yes: )
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Ичи

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #68 -: Май 17, 2012, 23:02:43 pm »
 :)  Да , объркано е наистина. Причината е малкото информация, която имат хората. И аз самия бях объркан в началото, но малко по-малко картината относно подобни въпроси се изяснява с течение на времето.
Защо от Луцифер ли, ами защото той е бащата на лъжите и ако се запознаеш с доктрината му ще получиш някои ключове (както би казал някой езотерик), които ще ти помогнат да разбереш някои от основите на повечето религии. Предлагам ти да си потърсиш кои са петте " I will" на Луцифер, като за начало.
Как ще го докажа ли? Амии, аз за себе си съм си го доказал и в момента въпроса според мен е - ти как ще го докажеш и провериш за себе си? Според мен единствения начин да се направи това е да започнеш свое собствено търсене, а не както повечето правим или сме правили, да слушаме и четем разни езотерици и окултисти да ни поучават по тия въпроси.
Ако съм разбрал правилно 3-тия ти въпрос ще ти отговоря така:
От всички различни християнски деноминации водещата е католическата ( с най-много подръжници ), която си е чисто луциферианство с християнски фронт, както и е замислено през 3-ти век. Има ли смисъл да изброявам други като мормони, харизматици и т.н. Просто хората не си четат библията и оставят другите да им разясняват какво пише там , както и е било през по-голямата част от двете хилядолетия след Христос. Не знам дали знаеш но за правото обикновения човек да може сам да чете библията са се водили войни.
Честно да си призная, от известно време когато чуя думата - тайна - и ми настръхва косата. За евхарстията ти предлагам да провериш и за други гледни точки по въпроса, а не само тази на католицизма. Нали се сещаш, че в католическата църква освен евхарстията има понятия като- кралица на небесата и  чистилище- което не ги прави по-малко лъжовни.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #69 -: Май 18, 2012, 02:32:17 am »
Като чул недочул ми звучиш нещо. :-X
Ако имаш да казваш нещо, което незнаеш или неможеш да ни обясниш или те е срам по добре недей.
« Последна редакция: Май 18, 2012, 02:33:32 am от fishbone »

Неактивен Ичи

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #70 -: Май 18, 2012, 11:41:55 am »
Добре  :D тоя път ще се хвана...
1. Католиците биват учени, че кръщението на новородени и малки деца опрощава греховете.
Това разбира се е пълна глупост и ако се замислиш ще разбереш защо. И още нещо. Когато пораснеш и си мислиш, че си опростен и си за рая къде ще се дене връзката ти с Бог. Получава се малко като при евреите, които си мислят че след като са се родили евреи и веднага получават билет за рая.
2. Католиците си мислят, че след като приемат малко хляб и вино приемат и Исус в себе си.
Католическите свещеници вярват, че буквално преосъществяват (transubstantiated) кръвта и тялото на Христос. Това преосъществяване се превръща в едно непрестанно "инвокиране" на Исус за да се спаси приемащия. Исус с кръвта си изчисти греховете на всички само един път и ако това "тайнство" се прави неспирно на литургиите всеки първи ден от седмицата се превръща в грях, подигравка и постоянно разпване на кръста. Спомнете си как когато Христос прави от водата вино тя вече е нямала вкус на вода. Да не говорим, че с преосъществяването на хляба и виното те се превръщат в Исус който заслужава почит. Е, питам аз, как ви се струва да почитате хляб и вино?
3. Католиците смятат, че чрез тайнствата ще бъдат спасени.
Това само по себе си изключва връзката им с Исус и неговите учения, а спомага стадото да се задържа в католическата църква като практик на подобни тайнства за спасение.Вярвайте и практикувайте тайнствата, а Исус и библията да стоят на страна.  ::)
4. Католиците вярват, че свещениците имат силата да опрощават грехове.
Поредната лъжа, всеки който е чел библията ще го разбере, ама няма кой да чете. Кой е пътя, истината и живота и чрез кой единствено можем да достигнем до Отца?
5. Католиците се надяват да попаднат в чистилището, където ще изчистят греховете си, а от там право в рая.
Да, вярват, че  огньовете на чистилището ще изгорят греховете им. Да ама не. Как ще стане, след като такова нещо като чистилище няма? Греховете се очистват с покаяние,вяра и искане на прошка от Бог.
6. Католиците показват любовта си към Исус като коленичат и целуват образа му.
На християните запознати с ученията на Бог им е ясно, че това води към грях и е грях. И от къде разбраха как изглежда Исус след като раннохристияните не са изобразявали Христос, защото са им ясни думите на Бог.
7. Католиците вярват, че божията майка Мария е медиатор между тях и Бог.
От къде ги измислят тия глупости не ми е ясно. За всички, които вярват в проявленията на Мария, Фатима, плачещи и кървящи икони ще кажа да се вземат в ръце. Мария макар и майка на Исус е човек и е мъртва. От писанията е ясно, че след като човек умре той изпада в състояние на сън до второто причастие. Ама кой да чете. Вместо това хората канализират разни паднали ангели които само си играят с тях. Да, католическата църква доста се постара да направи от Мария една Queen of heaven (прегледайте си библията и да видим какво ще намерите за тази кралица) и да измести Исус от предни позиции, и да папа Йоан Павел II има голяма заслуга за това и неслучайно го наричат папата на Queen of heaven.
Няма да продължавам повече защото има още мнооооооого, а който иска да чете католически лъжи има доста инфо пуснато от ватикана (като пример Vatican II ).
fishbone така по-добре ли е  :D

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #71 -: Май 18, 2012, 12:23:27 pm »
Ичи,католиците вярват в едно,друг в друго.. ти в това,че Луцифер е самото зло..а аз дори не вярвам в съществуването му,камо ли пък да му приписвам деяния от подобна величина! :o
-Въпрос на вкус..-казало котето, и се близнало под опашката..

п.п.Индигото да се бъгнало,че дойде тук да ръсиш глупости?

Неактивен Ичи

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #72 -: Май 18, 2012, 12:34:50 pm »
И на какво базираш вярата си?
Да по-лесно е да лепнеш етикет("глупости") без да провериш съдържанието.
Аз споделям мнение, все пак това е форум.
Квака като патица, върви като патица, лети като патица, изглежда като патица значи е патица. Е, за някои може и да е лук.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #73 -: Май 18, 2012, 13:32:22 pm »
Ако вярата се базира на нещо,то тя е знание,а не вяра..Да речем,че вицовете за Луцифер като страшилище и посмешище са ми омръзнали.. ::)
И така..за теб Луцифер може и да е патица с рога,но за мен е късчето лук,което ти носи просветление тук в материята!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Кой и защо измисли религиите?
« Отговор #74 -: Май 18, 2012, 14:19:16 pm »

 Здравейте,

 Да се чудиш от къде да започнеш в тази тема http://forum.xnetbg.com/Smileys/default/smile.gif .
 От това с което аз съм се сблъсквал в търсенията си смятам, че голяма част от религиите са създадени от Луцифер, а другата част от римо-католическо-езическата църква( за това я наричат "майката на всички религии" и за това сега тя се опитва да събере децата си и да създаде удобната с НСР единна религия), голяма заслуга имат и йезуитския орден, уж подвластен на папата.

Купчина цитати от там насам без особен смисъл, това определено не е ваше мнение, а нещо което ви е натресено в съзнанието от нечистоплътни спамъри. Религията винаги се създава от хора, дали е лоша или добра е друг въпрос. Повечето хора днес и на тази планета вярват в неща противни на Божието слово, но това е от скоро и е само за тази планета, другаде и в миналото е имало достаъчно правоверни и всъщност грешните религии не са проблем за самоят Бог.

 Не знам дали сте забелязали, но всички религии ненавиждат библейското християнство и Исус Христос. Това е така защото ученията в библията са диаметрално противоположни на всички останали философо-догматични религии.

Религията не може да „ненавижда” нещо си, това е свойство на хората. „диаметрално противоположни” предлагам да не ползвате фрази с такава неясно и в случая смешна употребда, сам не разбирате смисълът им, написали те това за да изглежда постингът по-така, но се излагате. Човешките учения имат за цел да подпомагат контрола и манипулацията над тълпата, дали Божието Слово е с тях или против тях има смисъл само за контрола и това не ги интересува, важни са ползите за „учителите” им.

 Та, искам да кажа, че религиите са създадени с цел да заблудят и да се противопоставят на думите и ученията на Бог.

Нищо такова, повечето хора днес са си заблудени по начало и ученията религиозни, политически и дори философски експлоатират невежеството и греховността им.

Видях да споменавате евхарсията. Чрез този ритуал Исус бива разпван отново и отново за греховете на хората, а е пределно ясно в писанията, че той трябва да умре един път и чрез кръвта си да пречисти всички грехове на хората и след това няма да има нужда от жертвоприношения за изкупление на грехове.
Това е частична проповедническа интерпретация, ритуала е със социален хатактер, да даде на хората уверение за обща вяра, очистване и спасение.

 Забелязах също, че един от вас прилага преведена статия от книга на Дейвид Айк по отношение на религиите. Моето мнение е, че на този човек не трябва да се вярва защото е толкова заблуден колкото и повечето от нас. Това видео
http://www.youtube.com/watch?v=rr73PTiZPlY може би ще ви помогне да оформите по-информирано мнение за него и ученията му.

Дейвид Айк е бивш футболист, не много успешен, необразован, сребролбец, прелюбодееец, лъжец и крадец, който му вярва е същия като него.
Soli Deo Gloria!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27