Автор Тема: За кучетата и ние  (Прочетена 55062 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: За кучетата и ние
« Отговор #75 -: Септември 24, 2012, 09:33:36 am »
       Решението  на  проблема  е  много  просто!  На  всяко  домашно  куче  да  се  сложи  чип!  Солени  глоби,  за  изхвърлено  на  улицата  куче!  Куче  не  потърсено  до  40дни  за  осинавяване - еватаназия!    Нека  просто  да  препишат  закона  от  Щатите!
      Но  докато  се  печелят  черни  (нерегламентирани)  пари  от  проблема  ................. 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #76 -: Септември 24, 2012, 09:48:01 am »
И не само това Мите. Имаше закон който задължаваше абсолютно всички стопани на кучета да кастрират любимците си. Е познай закона спазен ли е.  То ако опира до закони не е трудно да се направят. Въпроса институциите да работят, пък и самите хора да спазват закона.
Впрочем тия от Екоравновесие ги мързи да дишат. Два пъти съм ги викала заради големи глутници в квартала. И познай. Наблюдавах отстрани как хванаха само част от глутницата, а другите не ги пипнаха. Върнаха се след няколко дни и ги пустнаха. И нападенията продължиха. Значи евтаназия за абсолютно всички улични кучета :---, а кой тръгне да осиновява-да е длъжен да си го гледа в къщата вътре.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: За кучетата и ние
« Отговор #77 -: Септември 24, 2012, 10:52:42 am »
   Така  е  Калан, 
   Ние  с  безотговорноста  и   с  алчноста  си  създаваме  проблема! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: За кучетата и ние
« Отговор #78 -: Септември 24, 2012, 12:13:12 pm »
И не само това Мите. Имаше закон който задължаваше абсолютно всички стопани на кучета да кастрират любимците си. Е познай закона спазен ли е.  То ако опира до закони не е трудно да се направят. Въпроса институциите да работят, пък и самите хора да спазват закона.
Впрочем тия от Екоравновесие ги мързи да дишат. Два пъти съм ги викала заради големи глутници в квартала. И познай. Наблюдавах отстрани как хванаха само част от глутницата, а другите не ги пипнаха. Върнаха се след няколко дни и ги пустнаха. И нападенията продължиха. Значи евтаназия за абсолютно всички улични кучета :---, а кой тръгне да осиновява-да е длъжен да си го гледа в къщата вътре.
Не си дала живот и нямаш право да отнемаш живот.Що не говориш за евтаназия на цигани-те са много по-вредни и са голям проблем и напаст.ШУБЕНЦЕ НАЛИ.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: За кучетата и ние
« Отговор #79 -: Септември 24, 2012, 15:26:25 pm »
И не само това Мите. Имаше закон който задължаваше абсолютно всички стопани на кучета да кастрират любимците си. Е познай закона спазен ли е.  То ако опира до закони не е трудно да се направят. Въпроса институциите да работят, пък и самите хора да спазват закона.
Аз мойто нямам никакво намерение нито да го кастрирам, нито пък да го чипирам. То на 15 години горкото. Не му остава много.
kalan, не се заяждам! И аз моето няма да го кастрирам /защото претърпя достатъчно операции и упойки и вече е опасно за него това/, нито пък ще го чипирам /защото това означава плащания за мен към хазната отново и отново за няма за какво/.
Митко, твоите кучета кастрирани и чипирани ли са? /казвал си, че имаш и ти кучета/...Интуитивно усещам, че и ти не си го направил!...

Та...закона го има, но ако може някакси да го спазват всички останали, не ние...Не е ли така?
Аз затова и не приказвам по темата. Защото и аз /както и вие!!!/ не съм спазила съществуващия закон.

Та...И моето дете го хапа куче, не съм от тия дето не знаят за какво става въпрос. Но, ако мерките не се приложат едновременно и навсякъде, ще стане като с циганите: едни хора "принасят", други "изнасят"...А на мен ми омръзна да съм примерния гражданин, когото всички го скубят.../Всеки от нас работейки развъжда циганите с данъците си. /

Гледайте "Говорещият с кучета" ...не знам по коя програма беше...Човека точно, ясно и нагледно показва кое защо се случва при кучетата.
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 15:34:27 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: За кучетата и ние
« Отговор #80 -: Септември 24, 2012, 18:17:56 pm »
Едно предложение за тези, които се прекланят пред помиярите- лозунг: Убий човек, спаси куче! Калан, вие какво чакате още? От екото нищо няма да направят, защото  нямат интерес. В нашия квартал безпризорни псета няма.

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: За кучетата и ние
« Отговор #81 -: Септември 24, 2012, 18:25:24 pm »
Едно предложение за тези, които се прекланят пред помиярите- лозунг: Убий човек, спаси куче! Калан, вие какво чакате още? От екото нищо няма да направят, защото  нямат интерес. В нашия квартал безпризорни псета няма.
Странно!?!Аз досега не прочетох мнение в което някой се прекланя пред помиярите,но за сметка на това прочетох много помиярски мнения.Имам чувството че съм във форума на биг брадър.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: За кучетата и ние
« Отговор #82 -: Септември 24, 2012, 18:30:49 pm »
Между другото някой от тези, които най-силно защитават кучетата замислял ли се е дали той не е сред хората, които са най-вредни за тях? Имам предвид кастрация, чипиране, поробване (Каквото си е на практика отглеждането на куче, поне ако са коректни спрямо другите хора, държат ги на каишка и т.н.) и т.н.? Вие как бихте се почувствали на тяхно място?

Лично аз от доста време си мисля, че т.н. любители на кучетата хич не са такива, а само се залъгват.

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: За кучетата и ние
« Отговор #83 -: Септември 24, 2012, 18:38:24 pm »
Между другото някой от тези, които най-силно защитават кучетата замислял ли се е дали той не е сред хората, които са най-вредни за тях? Имам предвид кастрация, чипиране, поробване (Каквото си е на практика отглеждането на куче, поне ако са коректни спрямо другите хора, държат ги на каишка и т.н.) и т.н.? Вие как бихте се почувствали на тяхно място?

Лично аз от доста време си мисля, че т.н. любители на кучетата хич не са такива, а само се залъгват.
За големите градове и кучетата в апартаменти споделям твоето мнение,те затова накрая ги изхвърлят.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #84 -: Септември 24, 2012, 19:27:04 pm »
Шогунчо, аз дечко не съм расистка за разлика от теб. Ми хайде ходи трепи цигани, някой де те е спрял. А темата не е за цигани, а за кучета. Отвори си тема за циганите. Но като те гледам така и те претеглям как се джафкаш нищо чудно и ти да си от тая раса - циганската. Може би те е срам от своите си хора :D Ходи някъде потичай да ти се изразходи агресията или в банята му удари една ч*ия.
И впрочем блокирала съм те тъй, че вече не виждам публикациите ти. Просто не смятам да общувам с теб, щото си ми под нивото.За разлика от теб, аз съм тук не да се заяждам наляво и надясно, а да водя диалог.
---

Едно предложение за тези, които се прекланят пред помиярите- лозунг: Убий човек, спаси куче! Калан, вие какво чакате още? От екото нищо няма да направят, защото  нямат интерес. В нашия квартал безпризорни псета няма.
Що пък мен реши, че съм защитник на кучете или хора. За разлика от някой други поне съм обективна. Иначе е така. Там където има такива глутници хората да си ги избият. Мен куче улично досега не ме е нападало, освен обучено да напада, но за щастие от изстрела се напика и избяга.
Но тук в нашия квартал си има кучета. И следващия път като стане нещо наистина хич няма и да му мисля.

---
m2f, не виждам заяждане. Всъщност погледнато от друга страна едно кастриране поне на по-младите би свършило огромна работа. Дори в закона си спомням, че се предвиждаше който не иска да ги кастрира да си плати за породисто куче. Това, че аз не съм го направила не значи, че не харесвам закона. Пък и никой не е дотърчал при мен да ми търси сметка. Аз съм си отговорна и никога не съм изхвърляла кучета, а като съм ги гледала от малки винаги съм им намирала дом. Абе Бриджит Бардо да идва и да си ги взима в къщи.  Нямаше да има нужда от такъв закон за кастриране, ако хората бяха отговорни към любимците си.

Проблема определено е в хората, но това не значи, че трябва да търпим глутници да нападат както им скимне.  Кучезащитниците да си ги взимат. Аз нося отговорност за моето куче и за себе си, а не за съседа.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: За кучетата и ние
« Отговор #85 -: Септември 24, 2012, 20:19:24 pm »
kalan, малко неправилно построих изреченията и  за това може би не си ме разбрала правилно. Зная позицията ти по темата и напълно я одобрявам. Искам да кажа, че е крайно време ние хората да изградим това пусто гражданско общество и да се борим за правата си, като другите народи. Не става само въпрос за кучешката тирания. :hi:

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #86 -: Септември 24, 2012, 21:16:03 pm »
Ми кучешка тирания и човешка тирания - няма край. Е преди две седмици пак някой глупак си изхвърли кучето. Ама едно красивичко, нежно. Да го прибера ми се искаше и да му намеря дом, но ако го бях взема щяха вкъщи да ме изхвърлят барабар с него. :(Какъв акъл имат тия хора не знам. То ако самите граждани постъпваха отговорно, нямаше да се измислят разни закони за кастрация, чипиране и прочие. Аз се чудя и не мога да разбера как може някой да вземе куче, да го гледа, да го храни и да го изхвърли. Просто защото когато се грижиш за някого било куче, коте или дори и човек се получава привързаност и се изпитва още по-голяма обич. Още по се увеличава ако се гледа болно същество.Но пък хората децата си изхвърлят, то остава за кучетата да им се чудят. Даже преди години ми попадна и гледах едно малко двумесечно кученце. Хич не го обичах. Беше ми антипатично и ме дразнеше. Но въпреки това си го гледах. И като се разболя и трябваше да го лекувам чак тогава изчезна тази антипатия към него. Но дори и антипатията към него в началото не ме спря да го гледам. То не е само в държавата проблема. От самите хора идва и после те пък обвиняват държавата. То преди да я променяме държавата, трябва и себе си да променим. Ма един двама променени на 5000 души е нищо.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: За кучетата и ние
« Отговор #87 -: Септември 24, 2012, 21:22:44 pm »
Kalan, просто казвам, че когато не си Уставен по закон, нямаш право да изискваш /очакваш/ от другите да са такива /т.е да спазват закона/. Нищо повече. А го казах това, защото ти се позоваваше в един от постовете си именно на закона..."Че ето, имало закон, но той не се бил спазвал..."
За мен кучета и хора са много близки категории и аз не ги противопоставям. Има калпави и "незаслужаващи да живеят" и в двете категории.

 
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #88 -: Септември 24, 2012, 21:58:04 pm »
Така е. Но аз имах друго предвид. Че не се спазва закона. И не визирах самите граждани, а самите институции. Бълват закон след закон, пък дали се спазва не им дреме. Ако наистина държавните институции работеха би следвало да тръгнат да правят проверки кой какви кучета има и кастрирани ли са или чипирани. А и го споменах закона за кастрирането, но никъде пък не съм се налагала всеки да ходи да си кастрира животното. То всъщност законът са го приели с надежда да се спре популацията и е породен от безсилие от действията на тези "гражданчета" дето си изхвърлят кучетата.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: За кучетата и ние
« Отговор #89 -: Септември 24, 2012, 22:08:32 pm »
Да kalan права си, но пък виж с котките няма такива грижи макар, че се множат двойно и тройно повече, както и изхвърлят в канавки и от балкони .:D  Също и котешка тения има, само бяс незнам дали има.. :(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27