Автор Тема: Вярвате ли в съдбата ?  (Прочетена 15195 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен drakkar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Вярвате ли в съдбата ?
« -: Декември 28, 2011, 12:00:06 pm »
Не знам дали ви се е случвало да чувствате, че нямате никакъв контрол над събитията  в живота ви. Просто нещата се случват независимо от вашето упорство да не станат точно по този начин. Или нещо, което много желаете и сте по пътя да го постигнете да се провали в последния момент, когато вече си мислите, че е факт, примерно несподелена любов. Сякаш някаква невидима сила се намесва, разваля постигнатото до момента и ви "вкарва" в някаква предварително зададена траектория.
Има го и другия момент да постигнеш нещо, примерно кариера без да си положил почти никакви усилия, без да си се стремил съзнателно към него и без да си го желал толкова колкото нещата, които са се проваляли без логично обяснение... Дори в моменти, когато едните неща се провалят нарочно от упорство да саботираш другите и те пак да вървят, примерно да те повишат?!? Имам чувството, че живота ми се развива по сценарии, който не съм писал аз и всякакви опити за "измъкване" от зададената траектория завършват трагично и с неминуемо връщане в същата. Избор просто няма и по никакъв начин не мога да влияя на случващото се...
Има ли начин да започна да контролирам живота си и сам да си избирам пътя?

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #1 -: Декември 28, 2011, 13:33:22 pm »
Цитат
Има ли начин да започна да контролирам живота си и сам да си избирам пътя?

Не. И АЗ десетки пъти съм си правил бизнес планове, даже съм имал по няколко варианта за постигане на целта, и накрая кукиш. Все нещо се случва и нещата тотално се объркват. Не знам дали съдбата ги обърква плановете ми, или по-точно други хора, но се объркват работите. Животът е това, което ти се случва до като си правиш планове. Факт. За гаджета не съм имал за сега проблеми, понеже не съм искал някоя жена по-силно от останалите, но и там като нищо ще ударя на камък ;D. Така де, все ще се появи някой с по-голями мускули и ще я отмъкне ;)........
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен element

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #2 -: Декември 28, 2011, 13:49:40 pm »

Има ли начин да започна да контролирам живота си и сам да си избирам пътя?
Има начин, доверяваш се на интуицията си, правиш така както според теб е правилно, което е свързано и с лично твоето разбиране за нещата. Също е важно да знаеш какво искаш, защото ако незнаеш, то тогава задължително ще се окаже, че не можеш да контролираш живота си.
Случайност - това е начина чрез който Господ, се опитва да запази анонимност.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #3 -: Декември 28, 2011, 14:11:33 pm »
Eми явно знам какво искам, щом съм имал-План А, План В, План С за пътя по който ще достигна до целта си. И мисля, че интуицията не е от значение. Винаги човек или фирма или нещо друго ме проваля. А в единия случай, когато почти бях на финала, и бях вложил камара кинти, зет ми ме повика в офиса си и ми обясни да не се бъркам в бизнеса на голямите батковци ;). Ставаше въпрос за бизнеса с минерална вода. АЗ нямах амбицията въпросната марка да я правя №1 у нас, но ми обясниха, че на Маргините и Златко Баретата няма да ''преча'' . Точка. И други ''провали'' имам от този сорт. За това вече не се занимавам с нищо.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен element

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #4 -: Декември 28, 2011, 14:27:58 pm »
Нямах предвид материалната част, иначе на мен също не ми върви с бизнеса, имах си фирма, имах си доставчици на стоки, имах си и работници, но тези неща са си просто опити да изкарам пари, нищо повече... Да, докато има такива като баретата, незнам си кой си, нормален бизнес няма как да стане. България за съжаление си е мафиотска държава.
« Последна редакция: Декември 29, 2011, 07:04:45 am от Mirotvorec »
Случайност - това е начина чрез който Господ, се опитва да запази анонимност.

Неактивен drakkar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 67
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #5 -: Декември 28, 2011, 15:36:53 pm »
Не съм имал предвид материални неща.
Мислите и желанията моделират реалността. Е да, ама при мене не се получава. Получавам нещо, което не съм искал / или не съм искал толкова силно / за сметка на това, за което винаги съм мечтал. Имам чувството, че винаги във важни моменти има чужда намеса / сила / и живота ми е програмиран да следва някакъв алгоритъм. А аз искам да си го управлявам сам.

Неактивен element

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #6 -: Декември 28, 2011, 16:05:33 pm »
Не забравяй, че трябва да имаш търпение, също така може да си искал нещо подсъзнателно. Когато си готов за нещо което искаш, винаги го получаваш.
« Последна редакция: Декември 29, 2011, 07:05:14 am от Mirotvorec »
Случайност - това е начина чрез който Господ, се опитва да запази анонимност.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #7 -: Декември 28, 2011, 17:30:46 pm »
Винаги съм бил много раздвоен от тази тема. Иска ми се да знам че няма съдба но в същото време няма как да я изключа напълно защото може наистина всеки да има предопределен път. Аз винаги съм смятал че всичките решение ги взимаме сами, чрез решенията си се проваляме или успяваме, съответно, ти си горд защото си направил някакво решение или си тъжен защото си направил грешка, и ти си сам причината за това. Но това може да звучи някак повърхностно защото има събития които засягат нашия живот над които ние нямаме директен контрол. Това не е доказателство че има такова нещо като съдба но има някои събития които изглждат прекалено случайни и толкова трудни за вярване но всъщото време са истинни, че могат да ни накарат да си помислим че това събитие вече е предопределено. Просто не знам какво да мисля върху темата.
" Trust no one."

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #8 -: Декември 28, 2011, 17:45:58 pm »
Съдбата ни ни се случва ЧРЕЗ нас. Има причина - следствие и там не можем нищо да променяме, освен начина по който изживяваме следствията. Ако си в такова "следствие" просто го изживяваш - нямаш избор. Има обаче и моменти на избор: разклонения. Това са моментите в които "държиш кормилото". Едните моменти се редуват с другите.
Най - големият проблем е, че хората НЕ СЪЗНАВАТ КАКВО ИЗЛЪЧВАТ като вибрация. Мислят, че излъчват едно, а всъщност излъчват съвсем друго. Но дори и когато напълно съзнаваш какво излъчваш и то не те устройва, не винаги можеш да промениш вибрацията си, защото тя не се формира само от нагласата на ума ти по дадена тема.
Степента, в която не можем да променим волево вибрацията си, а тя се явява следствие и отражение на това, което приемаме през сетивата си, това е степента, в която ни се случва "съдбата ни".  :hi:

П.П. Харесва ми как го казва Зеланд: "Абе, че имаш право - имаш го, ама не можеш да си го вземеш" - в случая - перефразирано за свободната воля: "Че я имаш - имаш я, ама не можеш да си я вземеш"
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 17:49:00 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #9 -: Декември 28, 2011, 19:20:11 pm »
От личен опит знам, а не от книги ала Джон Кехоу(или там както се казваше), че нещата са 50/50. 50% зависят от нас, а другите 50% от околните. Ние сами вземаме решенията, дали да започнем даден бизнес или някаква връзка, кроим Планове А,В,С и пр., но дали ще се случат нещата, т.е. крайния резултат не зависи от нас. Попадаме във водовъртеж от срещи с разни хора, ситуации......вървим, спираме...връщаме се....умуваме....и пр. Според мен, трябва да усетим кога да спрем. Защото пак от опит знам, че ако не спреш и не се откажеш от мечтата си(бизнес, жена или др.)ти вече се вкарваш в черна серия. Въпреки трудностите, които те съпровождат, ти си си навил на пръста, че трябва да постигнеш целта си и вървиш с рога на пред. Въпреки предупрежденията или знаците на съдбата, ти вече си се амбицирал и започваш да ОТСТРАНЯВАШ трудностите по пътя си по кофти начин. Подкупваш, шамаросваш, изнудваш и пр., но да бъде на твойта. И след като си прегазил ''трудностите'', победата в началото ти е сладка, а след това усещаш, че ти горчи. Тва е. Трябва да не минаваме границата и да знаем кога да се откажем. АЗ и за това се отказах от проекта си за мин.вода. Мислих, мислих....мислих и накрая се признах за победен.....отказах се. Никой не го очакваше, даже започнаха залози от авери, на кого първо ще скоча.....на зет ми, или за пореден път на сестра ми, която не минава ден да я зачаткам, че е женена за мутра ;D. ООООоообаче, не си тръгнах с празни ръце. Мутрафончо ми изплати всичко което вложих до стотинка, и ме включи в друг бизнес ;). Един вид го изнудих за обезщетение.......Та сега съм си по-добре. Даже понякога си казвам, добре че не се случиха нещата, защото в тая криза където ни удари, можеше и да фалирам....Факт. Та ето до каква степен зависят от нас нещата-да знаем кога да спрем. И ако се наложи да се откажеш да се бориш за обещетение все пак ;). Не бива човек да е капо :yes:.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #10 -: Декември 28, 2011, 19:21:27 pm »
 Твоята съдба е това ,което ти се случва,независимо от желанията ти.Не можеш да я управляваш,можеш само да я следваш.Когато всичко върви си на прав път,отклониш ли се започват проблемите.Най-основан идикатор.Твърде много разнородна информация постъпва в мозъкът и обърква съзнанието,за това което си мислиш ,че искаш,което не е свързано с това което трябва да направиш.

 Вероятноста да няма съдба и нещата просто да се случват също не е за изхвърляне,но остава фактът ,че се случва томно това което се случва ,независимо от твоето желание или нежелание.
 Няма начин за контрол,има само сляпо подчинение за да бъдеш щастлив,или дане се замисляш над подобни въпроси и внимателно да правиш избор в моментите от които зависи промяната в посоката на живота ти.Доколко правото на избор е вид контрол,зависи от гледната точка ,която всеки има за реалноста която преживава,съответно и възприятието за контрол може да се обособи с изборът .Единственият начин да разбереш дали е правилен е като го направиш.След някалко решения,ще ти стане ясна и посоката в която трябва да се движиш,и пътеките по които да вървиш.Желанията ти с нищо не променят реалноста,всичко просто се случва,дори не се налага да мислиш,просто действаш.Ти си част от огромен механизъм с точно определена функция,била тя и да отидеш до Париж,да поседиш на една пейка за две минути в точно определен момент.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #11 -: Декември 28, 2011, 19:42:48 pm »
Съд-ба..Ба..тракийска дума за душа.Душа в съд.Т.е.тяло..Таа в к'во да вярвам.То е факт.Ако имаш предвид дали човек сам кове битието си,да!Твърдо ДА!
Каквото съм си пожелала,се е сбъднало.Както и най-големите ми страхове!Вселената май наистина не разпознава отрицателната частица ;D
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 19:44:41 pm от konstantin2007 »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #12 -: Декември 28, 2011, 19:53:58 pm »
Цитат
.Единственият начин да разбереш дали е правилен е като го направиш.

Тц. Не трябва да го правиш. Усетиш ли, че нещата се закучват, спираш анализираш какви стъпки трябва да предприемеш и преценяваш. Ако трябва да водиш мръсна битка, по-добре се откажи. Защото, ако приемем, че в тази битка ти си злото, това означава, че ти тръгваш да играеш по свирката на Ариманчо и се съюзяваш с него. Ето я и борбата м/у доброто и злото. За това човек ясно трябва да знае какви игрички да играе, и кога да се оттегли. И да наведе ако трябва главата, да стисне зъби, да забрави егото си и да си тръгне. Знам, че е трудно, но е за предпочитане пред това да си счупиш главата. Защото на всички ни е ясно, че стена с глава не се разбива. АЗ естествено го разбрах по трудния и болезнен начин, ама както и да е :). Щом не зная кога да спра ще ме млатят и ще търпя.....който каквото си направи, друг не може да му го направи.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #13 -: Декември 28, 2011, 20:09:10 pm »
Абсурдно е да се търси рецепта за такова нещо в една единствена тема.
Да, има и съдба, да има и лична работа/готовност/труд/стремеж.

Това, че си моделираме реалността, ей така с щракане с пръсти са тинтири минтири.
Иска се много работа за да се научиш да си "повишаваш шансовете" в реалността.

Истината е, че масата хора, дори тия, дето се мислят за голяма работа са "гола вода".
Пълни са, освен с мързела, егоцентризма и неадекватността си, също и с един тон погрешни сващания. Например, че някоя жена им е длъжна по някакъв начин. Или, че светът им е длъжен по някакъв начин.
Чудят се каква ще да е тая крива карма, дето се гаври с тях.
А да се погледнат (образно казано) в "огледалото" изобщо не се досещат.

Разбира се, има го и момента погрешните схващания да са насадени от семейство, приятели, общество и тн.
Това по някакъв начин може и да отнема част от отговорността им по въпроса.
Но неразрешения проблем остава. Има работа, която трябва да се свърши.

При едно 99.99% от случаите, несполуките с жени (а и с живота по принцип) не се дължат на лоша карма (или дори да се дължат, това е съвсем поправимо), а по-скоро на лична неадекватност и липса на стабилна психика.

Ако имаш желание да работиш върху себе си, виж сайта в подписа ми. Но се иска да преглътнеш това, че те е шубе, че те мързи, че за някои ставало "лесно", "защо за мен трябва да е трудно".

Жените са уникален барометър на мъжката психика.
За да ти върви с тях или трябва да си абсолютно говедо, или пък да имаш чиста психика. Чиста от комплекси, страхове, и тн.
Ако не си от първите (говедата), то тогава задължително трябва да си от вторите. Иначе трети тип С успехи с жените няма (като изключим парите, но те са в сила за много малка част от жените. Към 5% сигурно.)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Frozaskes

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
  • [You Can`t Exist Beyond God!]
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #14 -: Декември 28, 2011, 20:12:03 pm »
      Интересна тема. В тоя дух искам да разкажа на бързо една случай с мен. Понеже стана наскоро и още ми е пресен, така да се каже. Съвсем обикновен ден, бях си на работа, очаквах деня да свърши и мислех само как ще се прибера вкъщи да си продължа заниманията. Нямах намерение да ходя никъде другаде, направо от работа -> вкъщи. Та някъде около 13:15 почна да ме сърби ръката . Обикновенно като ме сърби взимам пари. И понеже беше такъв ден в който нямаше начин да взема или по някакъв начин да изкарам пари, а и нечаквах по никакви стечения на обстоятелствата да получа пари, ми стана доста сранно. Обикновенно вярвам на разни такива „знаци“, когато се появят. Та докато се возех в метрото на път за вкъщи (понеже винаги задремвам) тъкмо се бях унесъл и ме усени идеята, че трябва да мина до магазина да взема нещо дребно, за прияждане. При което ми стана досадно, като знам каква бутаница е по това време из магазините и после да чакам автобус...пффуууу. Ама няма как, трябваше да ида. Та купих каквото трябваше максимално бързо, колкото можах. И отивам до касите да платя, обаче опашките огромни. И си мисля: „Ще ида до Self-checking-a“ машините бяхя празни. От 8 машини само на 2 имаше хора. Избощо не съм се замислял на коя машина да ходя. Исках само да платя и да тръгвам за вкъщи. Чекирах си стоката, вкарвам дебитната карта да плащам и погледа ми „случайно“ минава през долната част на машинката, дето се намират слотовете за кеш. Понеже има такива, който са за вкарване на банкноти и монети, под тях има за ресто. Та погледа ми се спрят точно там. И познайте... 3 паунда и нещо. Някой си беше забравил рестото. Естественно взех ги. Та покупките ми излязоха почти без пари :). Още неосъзнавам ситуацията понеже бързам за спираката да хвана автобуса. Като се качих в автобуса почва малко, по-малко да ми се избистря ситуацията. От къде на къде ще получавам „знаци“ че ще взема пари днес. Ръката ме сърбеше към 13:15, а реално взех/намерих пари чак към 18: и нещо. Значи нещо ( може би Висшия Аз :) )ми е подсказвал, че ще стане нещо, не точно какво, а крайния резултат. При това вероятността да неида на тая машина беше 1/8. Следователно, ако може да се направи някакъв извод, едва ли разполагаме с много свободна воля или си живееме с илюзията за такава, защото ни се иска (или на егото) да мислим, че контролираме живота си. А всъщност излиза така, че сме нещо като пионки. Хубав пример е някоя компютърна игра тип стратегия.. или The Sims. В която виждаш човечетата долу и им задаваш определени команди. Къде да идат, какво да направят, как да се държат и т.н. Ние съответно (човечетата) си мислим „АЗ КОНТРОЛИРАМ ЖИВОТА СИ! И НИКОЙ НЕМОЖЕ ДА МИ КАЖЕ КАКВО ДА ПРАВЯ С НЕГО!“ Последиците от което идат естественно на нашия гръб. После плачем или се радваме. А и от гледна точка на астрологията, ако щете, нещата са вкарани в някакви релси, в някаква посока, ако искаш се съгласи с нея и я следвай, по лесно ще ти е. Ако искаш противопоставяй се. Това ти е избора, който имаш. Рано или късно СИЛИТЕ, ще те вкарат в пътя. Ако искате го погледнете от перспективата на Matrix V или Карлос Кастанеда и Толтеките и ученията им. Естественно ако си разбереш каква ти е мисията аджаба на тaя планета по-добре за тебе. Ще си в синхрон с нещата и такива неща като провали/успехи в бизнеса или в любовтта и т.н. ще бъдат разбрани/осъзнати на по-друго ниво. Та... според мен, живота не трябва да се взима много на сериозно, това незначи че трябва да се живее безотговорно. Просто да се радва на това което има, и да си следва вътрешния инстинкт той (персонално) никога небърка. Поне мен не е, само че късно почнах да го слушам и да му вярвам.
      П.С. Към ARRI: Не се обвинявай, че не си направил бизнес в БГ. Бизнеса там се прави по други принципи и закони, които са извън обхвата на логическата последователност. Просто държавата си ние сбъркана. Малко ми напомня Анк Морпорк на Тери Пратчет :) . Мисълтта ми беше, не съжалявай, може би е по-добре за теб по тоя начин.
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 20:19:14 pm от Frozaskes »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27