Автор Тема: Татуировките  (Прочетена 65959 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Татуировките
« Отговор #15 -: Септември 11, 2011, 23:01:44 pm »
нещо материално на планетата което е изцяло негативно

Дам, за мен е негативно. Тук не успявам да видя положителното или ако се абстрахирам за момент, че това е татус и мислено го пренеса върху платно, (ако естествено картинката е приятна за окото) - тогава, да - ще се възхитя на твореца, който го е сътворил. Но за мен иначе, татус мейкъра (или както там се нарича) е комерсиален творец (ориентиран натам, защото по-лесно е да печели пари, татусите са по-модерни от например една акварелна картина) с вероятни садистични наклонности.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Татуировките
« Отговор #16 -: Септември 11, 2011, 23:04:34 pm »
Е чак пък грозно, жалко и смешно не мисля. Уж говорите за духовност пък съдите хората по вънщния им вид. Демек в случая по татуировките. Имам приятелка от години искаше да си сложи татуировка и накрая си я сложи. Ама знаеше какво иска да е и че ще е завинаги. И жената няма никакви комплекси. Не е роб или нещо такова. В една хубава татуировка няма нищо мангалско. Виждала съм много грозни, а друг път много красиви татуировки.
Аз нямам желание да си слагам. Но всеки има право да си драска по-тялото както си намери за добре.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Татуировките
« Отговор #17 -: Септември 11, 2011, 23:20:50 pm »
Калан :), не съдя и не осъждам никого. Но имам право на мнение и го споделих. И глава на раменете си да преценя какво да правя в случая с тялото, като всеки един човек на Земята.
Ти не можеш да си сигурна дали приятелката ти има комплекси или не спрямо това, което виждаш, незнаеш какво се случва в душата й. Всяко действие има причина и тя е някъде дълбоко в нея самата, може би е неосъзната след като е последвало действието.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен revolume1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Татуировките
« Отговор #18 -: Септември 12, 2011, 04:19:16 am »
Пиърсингът едно време ми беше интересен, но сега мисля, че татусите са по секси и показват идентичноста на даден човек. Аз предпочитам абстрактни форми и ми е интересно потребителите на този форум какви предпочитания имат и действително какви татуировки притежават - животни, послания на различни езици, символи, образи и т.н.т.

Интересна тема.  ;D

За каква идентичност  говориш, че не разбрах ?

В момента в който забележа, по някое тяло каквато и да е татуировка, ми говори, че този човек изобщо няма идентичност със себе си, след като е решил да се идентифицира с някой дракон, прилеп, животно и тем подобни символики.

Забелязах също, че в много от случаите  татуиранити са определено хора с глобални комплекси и проблеми, които копенсират недостатъците си с някой пиърсинг или татуировка, когато не откриват изход в ситуацията.

Грозно, жалко и смешно е принаждането на символики и татуировки, върху плът, чиито дух е отдалечен от своето истинско себе и е принуден да го замени с  мастило или пирсинг, съответстващи на моментното му емоционално състояние.

revolume1 , какво те накара да се татуираш целия, и изпитваш удоволствие да ги реконструираш с времето ?

Само не ми казвай, че те ти придават идентичност от която ти имаш нужда, за да си в крак с времето и те забележат  ;D

Ако нямаш изрисуваните символики на тату, как би се почувствувал?

Или те те захранват с егрегорни символики, образи и послания, отразени в татуирането?

Разбира се, ако искаш ми отговори ?.... :)
 
 
Ами най-вече идеята за свободен дух и вътрешна/външна естетика. :) Фактът, че си харесвам татусите, все още, и не влагам никакво значение или смисъл в тях - те май нямат и такъв, говори, че не ме притесняват. ;D Кефя се на тях съм ок. В друго състояние (най- вероятно неприятно)щях да се почувствам след време, ако си бях татуирал послания или фрази на арабски, иврит или китайски, японски и т.н.т. Имам си собствена идеология и нея си я изповядвам. Не бих си татуирал цялото тяло, но на определени места - да :)

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Татуировките
« Отговор #19 -: Септември 12, 2011, 11:37:17 am »
Сега добре, младата ви кожичка е изпъната, а после?!
Ще гледате жално, като дядката от снимката, щом почнат да ви се разкапват месцата.
Голям цирк ще започне по улиците-клун до клоуна. ::)
Пък за жените още по-зле... Жална картинка. ;D

Неактивен revolume1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Татуировките
« Отговор #20 -: Септември 12, 2011, 17:13:36 pm »
Снимката която си сложил е наистина потресаваща. Такива работи не бих си причинил. Не си правя портрети, икони и пейзажи по тялото, просто определени малки изображения. Какво пък ако ние с татусите остареем и ни се сбръчкат изображенията (имам в предвид хората които са наясно какво правят с тялото си и не се влияят от модата). Първо не е болка за умиране и второ питаш ли ги тези които си правят всякакви пластични интервенции за коригиране на тялото за да бъдат красиви и желани или за да изглеждат като някой техен кумир. Обикновено съм забелязал, че хората които си правят в умерено количество татуси се харесват, но това е един вид собствено изживяване и изразяване. И накрая ако видиш медиите, обществото, политиката голям цирк е почнал и по улиците и по ефира и почти навсякъде в нашата родина. И по лошото не е да си визуален клоун, а духовен. :) ;D
« Последна редакция: Септември 14, 2011, 21:09:55 pm от Mirotvorec »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Татуировките
« Отговор #21 -: Септември 13, 2011, 09:39:43 am »
Да си правиш татуировки е доста глупаво, но не защото те въздействат енергийно по някакъв начин на човека. Точно обратното: татуировките в повечето случаи показват определени наклонности и предразположения в човека, които са достигнали голям размер. Ако аз си татуирам нацистки орел и кръст примерно, това показва, че влечението ми към въпросните идеи е достигнало до зависимост. Или пък ако си татуирам името на приятелката ми - това би показало, че мислите ми са обсебени от нея. Често татуировките показват комплекси, друг път са просто желание да се направи нещо нестандартно, в трети случаи се правят защото са модерни в даден кръг към който се чувстваме приобщени, т.е. имаме подражание. Но при всички случаи в човека, който си прави татуировка вече съществува някакво желание, което го е обсебило и го прави зависим. Т.е. не татуировките влияят на човешката психика и я правят зависима, а самите татуировки са израз на някаква зависимост и нещо неизживяно в психиката.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Татуировките
« Отговор #22 -: Септември 13, 2011, 10:01:00 am »
Според мен се отнесохте.Аз моята татуировка си я направих в 9 клас.Беше малка и символична.Без какъвто и да е умисъл,просто реших че искам да имам,след няколко водки.Това по точно говори за спонтаност.После я промених 2 пъти.Повече не мисля да я променям.Според мен татуировката изразява и свободен дух.Татуировката ми не означава нищо. Всеки вижда различни неща в нея.Според мен по точно говори за стари души със някакъв остатъчен спомен от племената в който са живяли. Да нарисуваш нещо на тялото си не е патология, както се опитвате да го изкарате.Относно остаряването,така и така циците ми ще са грозни на 70,кво ще ме интересува татоса? Фантастиките също често описват цивилизации с шарки по тялото.Кое толкова ви изуми и потресе в татосите не знам.

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re:Татуировките
« Отговор #23 -: Септември 13, 2011, 11:02:05 am »
Просто има създаден някакъв много странен стереотип за духовност и кое еправилно,полезно и т.н. Не исках да се стига до това да го кажа, но ще го направя защото трябва да има баланс! Имам ин-ян на гърба и думи олицетворяващи живота и тремежите ми на латински. Направих си я преди няколко месеца,защо? Защотото така го почувствах така ми каза вътрешният ми глас. Не съжелявах тогава не го правя и сега. След като си я направих имах различни видения и внезапни визуализаци,които ми помогнаха много! Лесно е да се разделите на два лагера .. за и против и всеки бурну едва ли не да атакува другите. И едните и другите са прави,забравихте че всеки е индивидуален и си има свой път? И че полезното и вярното е обратното за друг...повече обективност,вникване в гледната точка на другия и любов хора :) Благодаря ви

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Татуировките
« Отговор #24 -: Септември 13, 2011, 15:01:45 pm »
И едните и другите са прави,забравихте че всеки е индивидуален и си има свой път?
Това е истината!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Татуировките
« Отговор #25 -: Септември 13, 2011, 15:33:15 pm »
 Все пак нека сме наясно откъде и от кога произлизат.2000г?3000г?? Незнайни малазийски острови,Ява ,Нова Гвинея,северноамериканските индиянци ,аристократични родове,прабългарските канове,египтяните ,Индия.Най-старата е на замразена мумия в Южна Америка на,няма да кажа колко години ,поинтересувайте се преди да пишете социялно, религиозно лишените си от лично мнение коментари.
 За какво служат ?В различните времена и места  са служели за различни цели от родово маркиране,възмажаване,до робска и социялна  принадлежност в наши дни , и вече все по често мода и личностно осъзнавъне.
  Дали са грозни?Не мисля.Дори и най- лошо изработените които съм виждал носят своето послание и не изглеждат мангалски дори и на циганите.Много от мненията по темата ме отвратиха.Звучи ми като татурасизъм и дискриминация.За съжаление много хора все още разсъждават така и докато не се научим да уважаваме другите и тяхните решения за какво ти духовно издигане говорим и каква свобода.
 Хайде до скоро Ганйо,мрази съседа си ,подпръцквай весело вкъщи и се радвай на собствения си аромат ,бий хлапето и ако има възможност казвай по някоя лоша дума всеки ден за да хармонизираш света със себе си.
 

 п.п.Вече се замислям как ще си направя татуировка и за хората като вас ,да могат да я виждат , да се отвръщават от себе си и да са горди с това което са постигнали.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Татуировките
« Отговор #26 -: Септември 13, 2011, 16:02:07 pm »
Татуировки, пиърсинги(може и по срамните... части ;D ) флешове, цепене на езици и прочие, са дошли от древните анунаки(рептилоподобни)така поне съм чувал и донякъде бих могъл да се съглася.
Аз лично не съм против татусите, стига да са направени с пълно самосъзнание, а не щото така било модерно, и наистина да са красиви ако не за всички то поне за техния притежател. Като цяло в повечето случаи са плод на чародейство и както каза по горе Ирис...
Цитат
Т.е. не татуировките влияят на човешката психика и я правят зависима, а самите татуировки са израз на някаква зависимост и нещо неизживяно в психиката.
.......а може и нещо изживяно.
Също така незнам защо се явява тази ненавист от страна на тези, които нямат и не биха си направили тату към тези дето са се понашарили.
« Последна редакция: Септември 13, 2011, 16:04:23 pm от fishbone »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Татуировките
« Отговор #27 -: Септември 13, 2011, 16:03:23 pm »
В днешно време татуиравката е много актуална. Редица изследвания обаче са показали, че използваните в процеса мастила съдържат различни вредни вещества - фталати, метали, въглеводороди.

Те са канцерогенни и предизвикват смущения в ендокринните функции. Това е накарало специалисти от американското Управление за контрол над храните и лекарствата да направят поредното проучване. Целта им е била да проверят дълготрайните ефекти от мастилата, като например какво се случва при разграждането им в тялото или под въздействието на светлина.

Един от често използваните за черни татуировки химикали е бензопиренът, който е сред най-силните канцерогени. Тестове с животни са показали, че той причинява рак на кожата.

Специалистите са установили още, че цветните мастила за татуиране често съдържат олово, кадмий, хром, никел, титан и други тежки метали, които могат да предизвикат алергии и заболявания.

Някои от пигментите спадат към категорията на индустриалните оцветители, използвани в принтерни мастила или автомобилни бои.
Източник: actualno.com

http://tatoo-bg.net/Tatuirovkite-mogat-da-predizvikat-rak.html

Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен revolume1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Татуировките
« Отговор #28 -: Септември 13, 2011, 16:34:25 pm »
Според мен се отнесохте.Аз моята татуировка си я направих в 9 клас.Беше малка и символична.Без какъвто и да е умисъл,просто реших че искам да имам,след няколко водки.Това по точно говори за спонтаност.После я промених 2 пъти.Повече не мисля да я променям.Според мен татуировката изразява и свободен дух.Татуировката ми не означава нищо. Всеки вижда различни неща в нея.Според мен по точно говори за стари души със някакъв остатъчен спомен от племената в който са живяли. Да нарисуваш нещо на тялото си не е патология, както се опитвате да го изкарате.Относно остаряването,така и така циците ми ще са грозни на 70,кво ще ме интересува татоса? Фантастиките също често описват цивилизации с шарки по тялото.Кое толкова ви изуми и потресе в татосите не знам.

Всичко е много добре казано/написано :) абсолютно е такова и моето мнение  ;)
« Последна редакция: Септември 13, 2011, 16:37:53 pm от revolume1 »

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Татуировките
« Отговор #29 -: Септември 13, 2011, 19:36:45 pm »
С изключение на няколко, не повече от 2-3, мнения всичко написано в тази тема са пълни глупости!
Татуирането идва от много дълбока древност и историята му е много богата и интересна! Няма да се задълбочавам в това, защото явно няма как да променя мнението на повечето от вас, но ако вие решите да научите нещо повече, из нета, а и не само, е пълно с инфо по темата.
Аз смятам да си направя татуировка свързана с философията, която изповядвам.

Magnolia, предизвиквам те, искам да се срещнем лично и да ме накараш да изчовъркам татуса си! Съгласна ли си? @---

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27