Автор Тема: Татуировките  (Прочетена 65962 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Татуировките
« Отговор #45 -: Септември 16, 2011, 21:47:04 pm »
Доста глупости са написани в темата относно бои,хигиена и тн.
Хора които са прочели нещо или са чули,се изказват като експерти. ;D
Занимавам се с татуиране от 20 години,последните 10 работя в Норвегия.
Не съм имал досега клиент с възпалена татуировка или някакви последици от нея.Ние сме художници и сме отговорни за естетическото изпълнение и сигурноста(хигиената).Клиента също е отговорен,докато трае процеса на зарастване.
Ето и моята работа:
http://www.flickr.com/photos/gettattoo/sets/72157626951927283/


За да се докаже твърдението ти трябва списък с контактите на всичките ти клиенти за тези 20 години, които да бъдат издирени и да се изследва здравословното и психо-емоционалното им състояние.
И понеже никой няма да го направи, предпочитам засега да не ти вярвам.
Така правят страхливците. Или като имаш големи изисквания (контактите на хората)си готов и на големи постъпки или като не знаеш кво искаш,не ангажираш хората да ти дават доказателства. Явно желаеш просто да спориш,над проблем в чиито отговор самата ти не не си сигурна.

Неактивен d3n3r1s

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Татуировките
« Отговор #46 -: Септември 16, 2011, 22:15:53 pm »
Моето тяло е моят храм и в него живее моят дух.Символът на входа го поставих аз ,за да плаши лошите,да насочва добрите към вратата и да кара глупавите да задават въпроси.Относно хигиената при направата ,без коментар.


Много добре казано все  пак всеки си решава за себе  си. Аз лично имам 2 татуировки и много си ги харесвам 1та която си направих е заради раждането на синът ми
Don't be afraid be terrified

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Татуировките
« Отговор #47 -: Септември 16, 2011, 23:10:29 pm »
Какво е това независимо мнение?Мнение от което нищо не зависи ли?Всички са субективни. [/i]

Въпросът ми беше към revolume1. Зададох го в мнение 37. После си отговорих сама. :)


Така правят страхливците. Или като имаш големи изисквания (контактите на хората)си готов и на големи постъпки или като не знаеш кво искаш,не ангажираш хората да ти дават доказателства. Явно желаеш просто да спориш,над проблем в чиито отговор самата ти не не си сигурна.

Какъв страх те гони, eses? Нещо не ти разбрах мисълта.
Човек, който си вади хляба с правене на татуировки, казва гордо в темата: Правете си татуировки, няма проблем. Глупости било това за хигиената и отровите.И толкова. Никаква аргументация, нищо.
И ти ме наричаш "страхливка", затова, че искам доказателства.
И ги искам не за мен, защото аз не искам да се татуирам, а за тези, които още се колебаят.
Случайно да съм писала, че аз ще ги издиря тези хора и ще ги изследвам? ::)
Казвам, че за да се изтъпаниш тук и да твърдиш, че татуировките са безопасни, трябва да си подплатиш мнението с нещо.
Аз не споря заради спора( спорта)!
Май ти обичаш да спориш.
Който има татуировка, да си я носи с чест ( все пак е направил осъзнат избор, нали така твърдите), ама недейте се засяга, ако някой не вярва, че всичко, което хвърчи, се яде.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Татуировките
« Отговор #48 -: Септември 16, 2011, 23:12:23 pm »
Доста глупости са написани в темата относно бои,хигиена и тн.
Хора които са прочели нещо или са чули,се изказват като експерти. ;D
Занимавам се с татуиране от 20 години,последните 10 работя в Норвегия.
Не съм имал досега клиент с възпалена татуировка или някакви последици от нея.Ние сме художници и сме отговорни за естетическото изпълнение и сигурноста(хигиената).Клиента също е отговорен,докато трае процеса на зарастване.
Ето и моята работа:
http://www.flickr.com/photos/gettattoo/sets/72157626951927283/


Съжалява, че трябва да ти го кажа директно  :), но от подобни художници в последно време, които няма къде да изразят  изкуството си и таланта си наяве, и са решили да го изографисат на някой "обезвъздушено" човешко тяло (щот няма къде), за да изкарат някой лев ми се повдига  :bad:

 



Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Татуировките
« Отговор #49 -: Септември 17, 2011, 00:07:27 am »
gettattoo, поздравления за рисунките! На мен би ми било интересно да споделиш причината, която те подтикна да правиш татуси и това да стане твоя професия? Защо не картини на платна, а рисунки върху човешка кожа? 
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 00:10:22 am от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен revolume1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Татуировките
« Отговор #50 -: Септември 17, 2011, 02:18:19 am »
Татусите, които си направих бяха с цел естетика. Не съм допускал и не допускам да означават нещо, да ме пазят или да медитирам върху тях и тем подобни. Не ми навредиха, слава богу и най-важното е, че не са ми омръзнали повече от 10 години. Кефя им се все още и през ум не ми е минавало, че като остарея, ще си ги залича. :) Всеки преценява и решава какво да прави с тялото си и дали това, което прави с него е полезно ;)
« Последна редакция: Септември 17, 2011, 02:22:01 am от revolume1 »

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Татуировките
« Отговор #51 -: Септември 17, 2011, 02:36:22 am »
Доста глупости са написани в темата относно бои,хигиена и тн.
Хора които са прочели нещо или са чули,се изказват като експерти. ;D
Занимавам се с татуиране от 20 години,последните 10 работя в Норвегия.
Не съм имал досега клиент с възпалена татуировка или някакви последици от нея.Ние сме художници и сме отговорни за естетическото изпълнение и сигурноста(хигиената).Клиента също е отговорен,докато трае процеса на зарастване.
Ето и моята работа:
http://www.flickr.com/photos/gettattoo/sets/72157626951927283/


Съжалява, че трябва да ти го кажа директно  :), но от подобни художници в последно време, които няма къде да изразят  изкуството си и таланта си наяве, и са решили да го изографисат на някой "обезвъздушено" човешко тяло (щот няма къде), за да изкарат някой лев ми се повдига  :bad:

 
Абре човече „обезвъздушени„ ,хората не изразяват изкуството,а себе си чрез него.Платното понякога не говори и трябва ти да говориш на него,в случая може и то да ти каже какво иска.Място за рисуване колкото щеш.Всичко е изразно средство дори думите ,които изписваме.Как ще ги използваме е вече ясно -че мацаме там нещо.Съжелявам,че трябва да съм толкова директен ,щот няма къде ,а тука става,ама аджеба и некой лев да метнеш,че загубих ценно време.А за повдигане опитай този сайт за веществата и цифрите в храната http://otrova.org/


В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Татуировките
« Отговор #52 -: Септември 17, 2011, 16:24:00 pm »
Доста глупости са написани в темата относно бои,хигиена и тн.
Хора които са прочели нещо или са чули,се изказват като експерти. ;D
Занимавам се с татуиране от 20 години,последните 10 работя в Норвегия.
Не съм имал досега клиент с възпалена татуировка или някакви последици от нея.Ние сме художници и сме отговорни за естетическото изпълнение и сигурноста(хигиената).Клиента също е отговорен,докато трае процеса на зарастване.
Ето и моята работа:
http://www.flickr.com/photos/gettattoo/sets/72157626951927283/

Май не четеш темата внимателно.Питах за "независимо мнение". Мислиш ли, че твоето мнение е такова?
За да се докаже твърдението ти трябва списък с контактите на всичките ти клиенти за тези 20 години, които да бъдат издирени и да се изследва здравословното и психо-емоционалното им състояние.
И понеже никой няма да го направи, предпочитам засега да не ти вярвам.
Брех, Magnolia, ако и за оргонитите поставяш същите условия, кой ще ти ги изпълни?
Представяш ли си да искаш здравното състояние за 20години назад на собственици на оргонити (и самите оргонити също да са от 20 години).
Не че съм за татуировките, но слагаш здраво двоен аршин тука.
Ще се радвам ако бъдеш така мнителна и с оргонитите. Без да се влияеш от "какво би ми харесвало да е истина". Което много хора правят.

И преди да кажеш, че при оргонитите не е същото, според мен е точно същото. Никой не знае какъв е дългосрочния ефект при тях, и дали не прецакват нещо, къде твоето здраве, къде да извикат някоя тъмна същност, къде да изкривят волята ти и да ти очернят кармата.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Татуировките
« Отговор #53 -: Септември 17, 2011, 22:25:55 pm »
Танграта, веднага ти отговарям. Много е лесно да се разбере и ти го писах дори в темата за оргонитите.Един оргонит съм си сложила точно до лаптопа и пак замерих( за по- сигурно), секунди преди да ти напиша отговора. Няма лъжа, няма измама. Действа! Излъчва положително,  а без него махалото се върти обратно над лаптопа.( Да не говорим, че в оргонита няма нещо, което да ти влияе отрицателно по презумпция, а във въпросните мастила ИМА!! Затова и "художникът" в темата си обра крушите набързо, без да даде никакъв отговор.Все едно аз съм производител на цигари и идвам тук и ви обяснявам, че цигарите са полезни,няма проблем с тях. И вие ми казвате: Да, ама има 200( или колкото там) отровни съединения вътре. И аз да ви кажа: "Глупости!" Нали ще ме убиете с камъни! Може и да ме осъдят за лъжа.)
Тоест 100% съм убедена, че ако замерим боите за татуировките с вълномер, вълната ще падне рязко, което ще рече, че е нещо, което вреди.

А сега да ти го обясня по- подробно, защо няма как да се сбърка тук:

Например, отивам до магазина и си купувам домати- био, със сертификат.Убедена съм, че това са чисти домати, а и производителят е дал гаранции. Но ей така, за проба, вадя махалото и то ми показва, че тези домати не са за мен, по една или друга причина.Тази причина също може да бъде изяснена радиестезично- дали организмът ми не усвоява домати или пък вследствие на друга поета храна, не е добра идея да ги изям сега. Факт, не трябва да ги ям.Тоест субективната истина ( моята в случая) е една, а обективната- съвсем друга.
Сега разбра ли ми мисълта? Още в самото начало въпросът със здравословността на татуировките е  гнил, докато с оргонитите- не е.
Така че няма никакъв двоен аршин тук.
Това с доматите беше пример. Не си мисли, че цял ден само махалото въртя. ;D
« Последна редакция: Септември 20, 2011, 21:01:10 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Татуировките
« Отговор #54 -: Септември 18, 2011, 09:22:49 am »
здравейте,
съвсем нова съм тук, но отдавна ви чета. искам да споделя моето мнение за татусите. останах с впечатление от дискусията, че разглеждате татуса като външен агресор върху тялото. в самото начало - ДА, така си е, но в последствие татуса приема енергетиката и излъчването на тялото, върху което е направен. няма никакво значение според мен един осъзнат човек какво си татуира (за неосъзнатите има огромно значение, защото това автоматично може да ги прикрепи някъде  ;) ), ако самият той знае какво иска и най-важното защо го иска.

Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Татуировките
« Отговор #55 -: Септември 18, 2011, 17:04:17 pm »

мисли, че цял ден само махалото въртя. ;D
Точно това си помислих. Всъщност, двоен аршин продължава да има.
Това, че ти лично смяташ нещо за полезно или вредно, или пък махалото ти, не е достатъчно оправдание да налагаш стереотипа си и на останалите.

Точно със същата чиста съвест са били онези, които са горили вещиците на клада, и са били абсолютно убедени, че правят най-полезното нещо.

За тебе махалото може да е последна инстанция и връх на езотеричната истина. За мен пък е точно обратното.
Ако погледнем обективно, и за момент решим да не определяме дали махалото показва истина или не, оргонитите и татуировките са на равни начала.
Не може да искаш от едното, доказателства и изследвания, а да не изискваш от другото.
Аз като поисках по-подробна информация и изследвания за оргонитите, едва ли не ме разпънахте на кръст. Какъв ли не ме изкарахте. И материалист, и скептик и не знам още какъв. А чисто и просто исках да видя същото, което и ти сега.

На всичкото отгоре, тия изследвания трябва да се правят, не от почитателите на оргонитите, също както не можем да искаме изследванията за татусите да се правят от техни почитатели. Защото винаги ще го извъртят така, че да изкарат положителен резултат. И дори не опира до 'чиста съвест', а по-скоро до лична само-манипулация на подсъзнателно ниво. Просто човек приема това, което иска да е истина, и се мъчи да намери доказателства.
И тази схема на разсъждение не съм си я измислил аз, но съм чел по въпроса и е доста характерно явление в историята на света.
Предишно изградената система от вярвания дава посоката, в която ще се движат изследванията и доказателствата.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Татуировките
« Отговор #56 -: Септември 18, 2011, 17:10:12 pm »
здравейте,
съвсем нова съм тук, но отдавна ви чета. искам да споделя моето мнение за татусите. останах с впечатление от дискусията, че разглеждате татуса като външен агресор върху тялото. в самото начало - ДА, така си е, но в последствие татуса приема енергетиката и излъчването на тялото, върху което е направен. няма никакво значение според мен един осъзнат човек какво си татуира (за неосъзнатите има огромно значение, защото това автоматично може да ги прикрепи някъде  ;) ), ако самият той знае какво иска и най-важното защо го иска.


Няма хора, които знаят какво искат и защо го искат. Това са заучени клишета, повтаряни от масите. Човешкото същество е крайно непостоянно във времето и пространството. Няма, няма човек, ако ще и най-големия гуру да е, който да иска едно и също, когато е на 5, 15, 25, или пък на 105 години.
За мен лично татуса е обида върху тялото, а също и неговия създател.
Също, това е знак, че ти липсват изградени личностни качества, с които да покажеш себе си, своята душа и индивидуалност, и разчиташ на външни белези. Разбира се, не е чак толкова страшно, колкото звучи. Някои купуват скъпи леки коли и дрехи, за да покажат същото. И не винаги парите са мотива. Други пък купуват металски дрехи, кубинки, метални гривни, биволски пийрсинги на носа и тн.
Ако човек има дълбок смисъл и цел в живота си, едва ли ще се занимава с татуировки.

А за вредния (биологичен и духовен) ефект, дори не говорим.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Татуировките
« Отговор #57 -: Септември 18, 2011, 17:22:55 pm »
с риск да те изненадам, аз съм от хората, които знаят какво искат и защо го искат, което е странно по принцип за жените  ;D . не твърдя, че съм знаела преди години, но вече със сигурност знам!

относно другото, не споделям това мнение. човек е личност и като такава има право да изразява себе си както намери за добре, всичко останало е русло, което някои хора се опитват да избегнат. залитането в крайности като одобрение или неодобрение, не е най-силната страна на човека и поради тази причина трябва да се избягва.

сега, ако аз заявя, че имам татус и то точно определен символ на точно определено място със сигурност потребителите, които не одобряват това ще влязат в такива филми с тълкуването му, че чак не ми се мисли. и честно казано няма и да се доближат и на йота от истината. обаче това не ми пречи да бъда това, което съм и това, което искам. ;)

относно ефектите - били те положителни или отрицателни - всичко е в ума. ако човек изобщо допусне нещо да му влияе, то със сигурност ще му влияе. способността за самосугестия е може би най-силната човешка черта  :P
« Последна редакция: Септември 20, 2011, 21:04:52 pm от Mirotvorec »
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Татуировките
« Отговор #58 -: Септември 18, 2011, 20:50:53 pm »

Точно това си помислих. Всъщност, двоен аршин продължава да има.

Tangrata, като ти казах, че не, не е така, ти защо ме набеждаваш сега пак в това:

За тебе махалото може да е последна инстанция и връх на езотеричната истина. За мен пък е точно обратното.
Виждаш ли колко си предубеден! Че и вещици намеси и какво ли не.
Само дадох пример, че всичко може да бъде измерено с подходящия инструментариум.
Не, не е върхът на езотеричната истина. Казах го и в темата за оргонита.Споменах думата "патерица", не помниш ли. Оргонитите също са патерици.
( Впрочем татуировките НЕ СА. Продължавам да го твърдя.)
Ако погледнем обективно, и за момент решим да не определяме дали махалото показва истина или не, оргонитите и татуировките са на равни начала.

Много ти се ще, ама не е така. И как ще погледнеш обективно, бе Тангра? Аз ти дадох пример за обективност и субективност. Който разбрал, разбрал.
Замислям се, въобще да не ти отговарям на провокациите вече, защото дискусията с теб е деструктивна.( То от споровете по принцип нищо хубаво не може да се очаква.Що ли въобще пиша още? Най- ми е добре като си вземам дълги ваканции от нета.) Ти четеш избирателно и предварително знаеш всичко. Скучно е така. :)
« Последна редакция: Септември 18, 2011, 20:52:27 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен revolume1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Татуировките
« Отговор #59 -: Септември 19, 2011, 02:53:28 am »
здравейте,
съвсем нова съм тук, но отдавна ви чета. искам да споделя моето мнение за татусите. останах с впечатление от дискусията, че разглеждате татуса като външен агресор върху тялото. в самото начало - ДА, така си е, но в последствие татуса приема енергетиката и излъчването на тялото, върху което е направен. няма никакво значение според мен един осъзнат човек какво си татуира (за неосъзнатите има огромно значение, защото това автоматично може да ги прикрепи някъде  ;) ), ако самият той знае какво иска и най-важното защо го иска.


Няма хора, които знаят какво искат и защо го искат. Това са заучени клишета, повтаряни от масите. Човешкото същество е крайно непостоянно във времето и пространството. Няма, няма човек, ако ще и най-големия гуру да е, който да иска едно и също, когато е на 5, 15, 25, или пък на 105 години.
За мен лично татуса е обида върху тялото, а също и неговия създател.
Също, това е знак, че ти липсват изградени личностни качества, с които да покажеш себе си, своята душа и индивидуалност, и разчиташ на външни белези. Разбира се, не е чак толкова страшно, колкото звучи. Някои купуват скъпи леки коли и дрехи, за да покажат същото. И не винаги парите са мотива. Други пък купуват металски дрехи, кубинки, метални гривни, биволски пийрсинги на носа и тн.
Ако човек има дълбок смисъл и цел в живота си, едва ли ще се занимава с татуировки.

А за вредния (биологичен и духовен) ефект, дори не говорим.

Според мен тази тема започва да губи смисъл. А, аз пък питам защо покрай дълбокия смисъл и цел в живота, човек да не изпробва и някои удоволствия, за да се поглези например (нямам предвид само татусите, за скъпите коли и дрехи не говоря). Всеки по различен начин изразява индивидуалността си и това е интересното. Ако всички бяхме направени под калъп щеше да бъде скучно. Нали казват, че живота бил кратък...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27