Автор Тема: Татуировките  (Прочетена 66251 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Татуировките
« Отговор #60 -: Септември 19, 2011, 04:12:15 am »
...
Ако не си куц, но ползваш патерица, рано или късно окуцяваш. Питай който и да е лекар ортопед.
Аз лично не се смятам за куц. И патерици не ми трябват.
Съжалявам, че смяташ дискусията с мен за деструктивна. Аз пък лично, се смятам за много "конструктивна" личност. И аз на моменти си мисля, че трябва по-рядко да влизам и да пиша. Но какво да се прави. Пристрастеност.
Цитат
А, аз пък питам защо покрай дълбокия смисъл и цел в живота, човек да не изпробва и някои удоволствия, за да се поглези например (нямам предвид само татусите, за скъпите коли и дрехи не говоря). Всеки по различен начин изразява индивидуалността си и това е интересното. Ако всички бяхме направени под калъп щеше да бъде скучно. Нали казват, че живота бил кратък...
Зависи от гледната точка. От една страна е хубаво да експериментира и да се забавлява човек.
Но за някои пък част от забавлението е да се преследват цели. И понякога тези цели могат да са много крайни.

Цитат
човек е личност и като такава има право да изразява себе си както намери за добре, всичко останало е русло, което някои хора се опитват да избегнат. залитането в крайности като одобрение или неодобрение, не е най-силната страна на човека и поради тази причина трябва да се избягва.
Русло е цял живот да носиш някоя татуировка.
Или цял живот да ходиш със синя коса, направена на гребен и скъсани кубинки, и кожено яке.
"НеРусло" е, когато си свободен във всяка секунда да създадеш някое ново творение.
Ако някой свири на пиано, и се труди там по 15часа на ден, и стига такава автоматизация, че душата сама почва да илиза през пръстите му и да твори, това е творение.
Ако си отишъл на татуировчика и си си поръчал татуировка, това си е покупка. Ти реално не си изявил нищо творческо и креативно. И друг да беше отишъл да си поръча, все тая. Пак същата татуировка щеше да му сложат. Не виждам къде е момента ТИ да ПРАВИШ НЕЩО, че да го наречеш изкуство и изразяване.
Но явно имаме различни представи под думата "изразяване".
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Татуировките
« Отговор #61 -: Септември 19, 2011, 08:04:00 am »
Русло е цял живот да носиш някоя татуировка.
Или цял живот да ходиш със синя коса, направена на гребен и скъсани кубинки, и кожено яке.
"НеРусло" е, когато си свободен във всяка секунда да създадеш някое ново творение.
Ако някой свири на пиано, и се труди там по 15часа на ден, и стига такава автоматизация, че душата сама почва да илиза през пръстите му и да твори, това е творение.
Ако си отишъл на татуировчика и си си поръчал татуировка, това си е покупка. Ти реално не си изявил нищо творческо и креативно. И друг да беше отишъл да си поръча, все тая. Пак същата татуировка щеше да му сложат. Не виждам къде е момента ТИ да ПРАВИШ НЕЩО, че да го наречеш изкуство и изразяване.
Но явно имаме различни представи под думата "изразяване".

русло е когато извършваш дадено нещо повече от няколко пъти. поставянето на татуировка не е русло. би могло да стане русло, ако човек започне да си слага татуси навсякъде, но ако е само една е пълен абсурд да се говори за русло!

явно ти е прекалено затворено съзнанието за да свързваш думите творчество и креативност само с "творчески професии". творчество и креативност са да се научиш да живееш и да създаваш сам живота си! всичко останало е второстепенно! твоят живот е най-важното нещо в живота ти и трябва да се научиш първо него да управляваш и създаваш, а чак после ако ти остане време и ти се занимава, тогава да решиш натвориш нещо странично  ;)

но си прав - имаме различно мислене и затова е безпредметен един такъв спор  8)
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Татуировките
« Отговор #62 -: Септември 19, 2011, 09:14:21 am »
Цитат
Ако си отишъл на татуировчика и си си поръчал татуировка, това си е покупка. Ти реално не си изявил нищо творческо и креативно. И друг да беше отишъл да си поръча, все тая. Пак същата татуировка щеше да му сложат. Не виждам къде е момента ТИ да ПРАВИШ НЕЩО, че да го наречеш изкуство и изразяване.
Но явно имаме различни представи под думата "изразяване".
Явно не си запознат достатъчно с материята,не че няма достатъчно хора които правят точно както казваш.За тях ще кажа само нещо добро или нищо.Другата група често сами си измислят творенията,ако не са достатъчно добри сами да ги нарисуват,търсят помощ от художници.Има и друг вариянт ,но обикновенно не се практикува от първият път,а именно ,да кажеш на татуиста идеята си и символите и да го оставиш той да създаде композицията.
 
Цитат
За мен лично татуса е обида върху тялото, а също и неговия създател.
Също, това е знак, че ти липсват изградени личностни качества, с които да покажеш себе си, своята душа и индивидуалност, и разчиташ на външни белези. Разбира се, не е чак толкова страшно, колкото звучи. Някои купуват скъпи леки коли и дрехи, за да покажат същото. И не винаги парите са мотива. Други пък купуват металски дрехи, кубинки, метални гривни, биволски пийрсинги на носа и тн.
Ако човек има дълбок смисъл и цел в живота си, едва ли ще се занимава с татуировки.

А за вредния (биологичен и духовен) ефект, дори не говорим.


  Познавам много от описаните от теб хора и всечки са изградени като личности,интелигинтни,някой с по две и три виши образования,компютърни спецялисти,дори един който е националист с идеята ,че не познаваме Бг и популяризира и намира места в страната за които малко хора знаят ,че има останки от нашето минало.Мисля,грешно си разбрал защо изглеждат така и аз няма да ти обясня.А предполагам ако ги попиташ защо изглеждат така ,ще кажат че майка ти така им е казала(нищо лично).Разбира се всеки има лично мнение и питам аз и огговор не искам,Кога ще се научим да уважаваме избора на хората около нас ,без да ги съдим и има ли това почва у нас?
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен DAOC

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Татуировките
« Отговор #63 -: Септември 19, 2011, 12:01:30 pm »

Хммм, аз съм против татуто!

Първо защото мисля че кожата е важен орган от тялото и не си заслужава издевателството само, защото в момента нещо ти се върти в главата.

Второ не мисля че ми трябва знак за да се изразявам на околните вътрешните ми желания , пренадлежности и т.н.

Трето сори, но не ми се целува татуто на половинката, все едно да целуваш бижутата или някакво украшение и да казваш колко ми харесва /кое?/!?!

Хайде със здраве  :)

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Татуировките
« Отговор #64 -: Септември 19, 2011, 13:05:48 pm »
Ехххооо!
Не разбрахте ли, че по-голяма част от живота ви/ни е едно голямо подражание.
Не ми говорете за "избор", "индивидуалност" и т.н. ;D

Всеки си "избира" в коя програма на Матрицата да влезе! ;D

Неактивен M.E.S.S.I..A.H

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Татуировките
« Отговор #65 -: Октомври 25, 2011, 08:23:36 am »
Форум за конспирации, уфология и мистика. >  Духовно  > Езотерика  >  Татуировките

Моля ви обърнете сериозно внимание в кой РАЗДЕЛ - подРАЗДЕЛ - ...... ТЕМА\последно по важност\ пишете,поствате,помагате,хейтвате,спамите ......

Татуировките са стари колкото цивилизацията и са разделени главно по региони и култури.
И в древността и сега важат едни и същи принципи :
Татуировките служат основно за украса и идентичност. Важно е да опиташ да почустваш дали след 10-15 год ще ти носи същите емоции или ще съжаляваш че я носиш. Повечето не знаят какво и защо си татуират, но и повечето не знаят защо слушат чалга от 10-15 год. От доста време се използват еднократни-стерилни материали и относително безвредни бои,но това не трябва да е предмет на темата въпреки че се дълбае основно в тая насока и то с аргументи от "актуално""24 часа".
За такива като Магнолия и З-931 ви препоръчвам да си татуирате сериозна защитна символика на видимо място ,в случай че ги срещнете на улицата  ;D тва е майтап разбира се\и не съвсем.
Темата е сериозна и има какво да се каже, моля ви да пускате само полезни съвети и информация ,защото тези след нас ще търсят именно това тук!

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re:Татуировките
« Отговор #66 -: Октомври 30, 2011, 20:39:55 pm »
Ехххооо!
Не разбрахте ли, че по-голяма част от живота ви/ни е едно голямо подражание.
Не ми говорете за "избор", "индивидуалност" и т.н. ;D

Всеки си "избира" в коя програма на Матрицата да влезе! ;D
с това темата общо взето се изчерпва : )

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Татуировките
« Отговор #67 -: Октомври 30, 2011, 21:00:39 pm »
Голяма глухост но ако за теб всичко и само избор и подръжание,като гледам по скоро избор за подръжание,то се е изчерпала ,още повече че чегъртате по камъните на трийсетина метра от темата  ???
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Татуировките
« Отговор #68 -: Ноември 01, 2011, 03:28:51 am »
Русло е цял живот да носиш някоя татуировка.
Или цял живот да ходиш със синя коса, направена на гребен и скъсани кубинки, и кожено яке.
"НеРусло" е, когато си свободен във всяка секунда да създадеш някое ново творение.
Ако някой свири на пиано, и се труди там по 15часа на ден, и стига такава автоматизация, че душата сама почва да илиза през пръстите му и да твори, това е творение.
Ако си отишъл на татуировчика и си си поръчал татуировка, това си е покупка. Ти реално не си изявил нищо творческо и креативно. И друг да беше отишъл да си поръча, все тая. Пак същата татуировка щеше да му сложат. Не виждам къде е момента ТИ да ПРАВИШ НЕЩО, че да го наречеш изкуство и изразяване.
Но явно имаме различни представи под думата "изразяване".

русло е когато извършваш дадено нещо повече от няколко пъти. поставянето на татуировка не е русло. би могло да стане русло, ако човек започне да си слага татуси навсякъде, но ако е само една е пълен абсурд да се говори за русло!

явно ти е прекалено затворено съзнанието за да свързваш думите творчество и креативност само с "творчески професии". творчество и креативност са да се научиш да живееш и да създаваш сам живота си! всичко останало е второстепенно! твоят живот е най-важното нещо в живота ти и трябва да се научиш първо него да управляваш и създаваш, а чак после ако ти остане време и ти се занимава, тогава да решиш натвориш нещо странично  ;)

но си прав - имаме различно мислене и затова е безпредметен един такъв спор  8)
Кой е казал, че свързвам творчеството само с творческите професии?
Просто обясних принципа. А ти тоя принцип можеш да го прилагаш и в живота.
Русло е не когато повтаряш нещо повече от няколко пъти.
Русло е, когато повтаряш нещото БЕЗ да имаш присъствие на съзнанието и без да има желание за подобрение.
Русло е, когато някой друг ти е утъпкал пътя, и ти вървиш по утъпкания път. Когато някой друг ти е направил татуировката.
И след като вече си я направил един път, русло е да я носиш цял живот. Все една и съща. Без да влагаш нова мисъл и ново действие.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re:Татуировките
« Отговор #69 -: Ноември 03, 2011, 12:18:33 pm »
Примерът е доста глупав и изсмукан през пръстите,въобще не виждам приложението му към темата

Неактивен mImE

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • Spiritus Imperat Res Rei
Re:Татуировките
« Отговор #70 -: Ноември 08, 2011, 11:10:24 am »
Приятна тема.

В духа на един дисбалансиран подрастващ - бунтар си направих 2 татуировки в осми клас  8) .
Тогава просто ми харесваха, а след време осъзнах, че не е било случайно. Нито модела, нито периода, в който си ги направих.
В резултат наскоро ги освежих и си направих и трета. Харесвам си ги много, може би защото не са показни и са си за мен.  :yes:
Искам да предупредя, тези които се колебаят дали да се татуират или не - в 99% от случаите важи максимата - " Без една може, с една - не може!" ;)
Expectation is your dread. Intention is your future.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Татуировките
« Отговор #71 -: Април 26, 2012, 23:30:24 pm »
Моята си я направих 2008 г. Много съм доволна и много ми харесва... без значение, на кому е нужно да я `изчегърка` с лъжица...
Бях попитана от човекът, който прави татуси, защо това искам. Обясних, че ми харесва нежността, красотата и свободата, като символ в една пеперуда. Отделно мой колега-състудент, странно за мъж, през 1998 си беше направил подобна, но чернобяла и аз страшно я харесах.
Никой до сега не ми е казвал някакви нелицеприятни или некомфортни позиции спрямо това, което са виждали. Единствено са се изненадвали, че е истинска, а професионалисти са казвали, че е много красива!
Горда съм с тази татуировка.
(но май тук бях гледала някакви клипчета в тубата за символите и ...дреме ми!- който не ме харесва го ... , който ме харесва два пъти :)) Наздраве  :drinks:
 



пп. Бялата ми блузка, всъщност е с картинка на Че Гевара. Нямаше как да се снима и да се види, но, ако бях си намерила с Христо Ботев, непременно щях да я носа и показвам ... поне на кубинците :)
« Последна редакция: Април 26, 2012, 23:38:59 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Татуировките
« Отговор #72 -: Април 27, 2012, 00:26:56 am »
Е, то тази пеперудка  казва много  :)  !
 
http://www.parallelreality-bg.com/index.php/statii/control/348-2011-07-21-16-49-00.html
 
 
 
 

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Татуировките
« Отговор #73 -: Април 27, 2012, 08:58:29 am »
Ако става въпрос за пеперудката от линка и статията или че `тя` е написала статията от линка... ок. Видимо поне е много. Поради тази причина не го изчетох. Но може би нещо в `интрото` на текста не ми хареса и не ме впечатли или провокира... Но ако това "казване" е ВАЖНО! за живота ми :( ще помоля да ми го синтезирате и конспектирате в основните неща, които трябва или съм... Да отбележа, че когато някой ми напише и предупреди три пъти да не чета нещо, аз много съвестно слушкам :)
И дори да не ми хареса редуцирането на информацията, мисля, даже съм убедена, че ще продължавам да си харесвам татуировката, докато не си направя следващата и харесването ми не се раздвои между двете. Ако си направя още една пеперуда ... абе въобще се нашаря яко с пеперудки и по гърба и на дупето... това дали няма да е много нахално вече :(
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Татуировките
« Отговор #74 -: Април 27, 2012, 10:36:21 am »

Аз имам на лявата гърда този символ... мисля, че всеки сам може да открие в него значението му!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27