Автор Тема: Татуировките  (Прочетена 66378 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jelio0o

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
  • ''Think'' (LEVEL UP)
Re: Татуировките
« Отговор #75 -: Май 05, 2012, 22:00:02 pm »
Как се казва този татус ??? много ме радва искам да разбера повече за него :P

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Татуировките
« Отговор #76 -: Май 06, 2012, 12:57:31 pm »
Нямам представа как се казва. Но това което знам е, че символизира божественото в човека, ин-ян, четирите елемента и свещенното G :)


Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Татуировките
« Отговор #77 -: Май 06, 2012, 20:04:32 pm »
Наречено е Хунаб Ку - галактически център. Това е от космогонията на маите.
http://www.google.bg/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%D0%A5%D1%83%D0%BD%D0%B0%D0%B1%D0%BA%D1%83
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re: Татуировките
« Отговор #78 -: Май 06, 2012, 22:21:36 pm »
 :D  Как така си татуираш нещо,а дори не знаеш как се казва ? Почти съм убеден,че си прочел 5 реда текст преди да си го направиш...

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Татуировките
« Отговор #79 -: Май 07, 2012, 00:53:28 am »
 Както кажеш... явно знаеш повече от мен какво аз съм направил.
Все пак, ако си бях татуирал драконче, едва ли щеше да ти направи такова впечатление!
« Последна редакция: Май 07, 2012, 07:25:53 am от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Татуировките
« Отговор #80 -: Май 07, 2012, 03:06:20 am »
Само едно не ми е ясно.
Темата за чипа я направихте 1000 страници, само и само за някаква чисто теоретична и хипотетична възможност да ви "маркирали".
А вие доброволно се маркирате с тези печати.
И отгоре на всичко и "сила" ви давало.
То ако беше нужно, Дедо Божи щеше целите в татуировки да ни проектира.


Все пак, ако си бях татуирал драконче, едва ли щеше да ти направи такова впечатление!

Аз ако разчитам с татуировката да впечатлявам хората ...
Ами то ако е такава работата, вземи едно дайре. Сигурен съм, че ще направиш още по-голямо впечатление.
...  :D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Татуировките
« Отговор #81 -: Май 07, 2012, 09:55:02 am »
...
Добре, ок, темата е за тату и аз, както някой други хора споделих, какво имам ( и да целя впечетление щях да сме снимам директно, а не да поствам картинка) и изведнъж бях оплют и нареден - бг форум! Не съм вслязал да чета и пиша тук, за да се опитват да ме "мачкат" разни "неизвестни" за мен личност.
А за печатите и "дядо боже" - хора често се раждат маркирани с родилни белези. Аз за мен, дали ще закача мадельонче или ще си го нарисувам си е мой и само мой проблем!
Не искам да ми отговаряте на този пост... темата е хубава и нека си продължи!

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Татуировките
« Отговор #82 -: Май 07, 2012, 10:46:26 am »
tectonics,

разбира се, че темата е за "татуировки"и колкото и невероятно и парадоксално да изглежда, единствено ти и аз сме се изказали адекватно и аргументирано, че и с картинки. Останалите, дори, които са си написали, че имат някакви... но явно от притеснение и `уплашени` от остананал...ата ...`плява`, така са преценили.
Не виждам, по какъв начин искат да приема тяхното `лично-субективно` - задръстено или консервативно мнение, просто защото те си имат мнение и аз съм длъжна да науча за него.
Ами имайте си. Мислете си каквото искате, но е по-логично като си направите татуировка, да заповядате и да споделите, какво, защо, как ... хайде, ако сте мъж и сте се разплакал, може и да не го споделяте.
Хубаво беше включването за `символите`, т.е. татуировки, които не са просто картинки, ясни за всички- цвете, пеперудка или просто русалка с палма на по-възрастен моряк или военен- а самото значение и защо, аджеба, някой да си помисли тия хора решават да си плеснат тези татуси?


Ами не съм скулптор, не съм художник, не съм музикант, нямам таланти никакви. Бойните изкуства са ми интересни, но само ако имам възможността да ги изучавам в Шао-Лин, а не в клуба на някой измислен емигрант, гледал много филми с Жан-Клод Ван Дам.. И поради тази причина се интересувам от разни символи.. харесва ми пеперудка. Не мога да си препарирам, по-скоро не искам. Картина нарисувана в къщи да ми стои е тъпо. Да я издълбая на някой камък... защо? Та защо да не си направя една татуировка?
Като говорим за `сила`, нали не си мислите, че всяка вечер при пълнолуние се превръщам в пеперуда и си фъркам наляво, надясно??? Не. Само красива и нежна съм, ама си бях такава и преди да се татуирам :)


Връзката с чиповете е никаква... ама ни-какваааааа. И ако писането в този форум, за повечето (за съжаление) не се беше превърнало в някакъв навик, като да си пият кафе рано сутрин, без да четат и да мислят, че няма да свърши света, ако и нищо не напишат- то щеше да се види, че в тази тема за чиповете, лично аз съм постнала едно мнение и то доста конструктивно според мен, ама кой да го прочете??? като има толкова по-интересна тема за `татуировките`- ама за всички, които нямат татуировки!!! Това е специална тема! Защо? Защото е в Езотерика.

От тук нататък всеки който не е медитирал, е свободен да пише в медитация, какво мисли за медитиращите. Който е нямал ОИТ или някакви паранормални преживявания, всичко което е чувал от баба си и леля Пенка и въобще е важно хората да пишат свободно и да са ...happy! :dance:
« Последна редакция: Май 07, 2012, 11:00:42 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Татуировките
« Отговор #83 -: Май 08, 2012, 03:55:18 am »
...
Добре, ок, темата е за тату и аз, както някой други хора споделих, какво имам ( и да целя впечетление щях да сме снимам директно, а не да поствам картинка) и изведнъж бях оплют и нареден - бг форум! Не съм вслязал да чета и пиша тук, за да се опитват да ме "мачкат" разни "неизвестни" за мен личност.
А за печатите и "дядо боже" - хора често се раждат маркирани с родилни белези. Аз за мен, дали ще закача мадельонче или ще си го нарисувам си е мой и само мой проблем!
Не искам да ми отговаряте на този пост... темата е хубава и нека си продължи!
Никой не би могъл да те мачка, ако си сигурен в позицията си.
Съжалявам, че го виждаш по този начин.
Изобщо не съм говорел да правиш впечатление тук. Просто повторих твоите думи. По-добре се запитай сам себе си, защо ги употреби.
За родилните белези ...
Не мисля, че е голяма придобивка. Според някои хора, дори е белег за лоша карма. Защо да си причиняваме доброволно това?
Темата, може би неправилно сте разбрали, не е за описание кой каква татуировка има, а за да се дискутират "за" и "против". Така, че мненията "против" изобщо не са извън темата.
Няма плюене и други подобни.
Ако не сте готови или не желаете такава дискусия, няма нужда да хленчите и да се оплаквате.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен torino

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re: Татуировките
« Отговор #84 -: Май 09, 2012, 22:33:48 pm »
Ами всеки прави това,от което изпитва нужда...ето момичето си е татуирало пеперуда и веднага и отговориха с проекта Монарх,brainwash и така нататък...черно-оранжевите пеперуди ги е имало доста преди каквито и да било проекти,от една страна е дори по-добре,че въобще не е знаела за това,защото някои неща ти пречат да видиш и различиш нещата в по-широк спектър безпристрастно....Разбира се винаги е добре да има нормална дискусия за и против,да си татуираш нещо,за което не знаеш почти нищичко и го правиш,защото е модерно например,е глупаво,но да заклеймяваш и да отричаш напълно и в цялата му пълнота каквото и да било въобще не му отстъпва...Както се спомена татуировките датират от хиляди години,не са нещо ново и случайно.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Татуировките
« Отговор #85 -: Май 10, 2012, 02:45:39 am »
Датират, ама при диваците.
Те колко работи още датират от преди 10 000 години. Да не давам сега примери. Имаше там 2 града. Дето изчезнали ...
Народа нито особено е поумнял, нито оглупял, за тия 10000години.
Под небето има всичко.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Татуировките
« Отговор #86 -: Май 10, 2012, 11:02:55 am »
Моето мнение е че от татуировка до татуировка има разлика и на някои им отива да се "шарнат", на други им стои като на свинче звънче.
 
П.С.По добре да видиш едно стегнато мускулесто тяло без цапаница, или със семпла татуировка отколкото разплут папуас. ;)
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Татуировките
« Отговор #87 -: Май 10, 2012, 16:24:40 pm »
Танграта, аргументирано започна и след това взе да цепиш едни... какти и да е! По отношение на по горния ни спор - не ми се спори... много релаксиращ ден имах и не искам да го развалям :)
Та за татуировките... ооо да! Предполага се, че след като си решил да маркираш тялото си нещо си преживял или нещо ти е липсвало и това е една празнота, която запълваш и тя винаги ти напомня какво е било!

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re: Татуировките
« Отговор #88 -: Май 11, 2012, 02:07:01 am »
Какво да коментирам за татуировките?  Значи, аз съм за татуировките, все пак всеки си има правото на личен избор и предпочитание.  На човек татуировките  или им отиват или не им отиват и  никой не може да съди и да казва кое отива и кое не.  Само Господ има правото да ни съди за делата ни .   :blum1:
« Последна редакция: Май 11, 2012, 02:10:13 am от ALive »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Татуировките
« Отговор #89 -: Май 11, 2012, 02:17:41 am »
Ти също чети по-бавно.

Ако периодично връщам това, което е казано обратно до получателя, то е за да го накарам да се замисли над собствените си тези.
А не за да се "цепя", или да "не се аргументирам"
Т.е. опитвам се поне частично да сляза на нивото на събеседниците.
Аргументи, нямам конкретни, защото не разполагам с точни доказателства. Както впрочем и вие.
Не съм много сигурен ... но ... мисля, че древните българи не са позлвали татуировки.
Дори жреците, а и всички други люде, са носили специална превръзка на ръката. Някои превръзки са ги носили и по 50 години. За да означат ранга и позицията. Жреците на лявата ръка, войните и царедворците на дясната.

Също така, приеми, че вярвам (лично мнение), че тялото е уникално огледало на макрокосмоса. Също и храм Божи.
Да се грижиш за него и да го пазиш чисто, във всякакъв смисъл, си длъжен, като уважение, един вид, към този, който те е създал. (ако вярваш в тези работи!, съществен момент ...)
Аз лично, съм далеч и от официалните религии, и от ню ейдж бозите. Имам си моя представа и вярвания за света. Но ако вярваш, че някаква велика сила е създала всичко наоколо, включително и теб, то може би ще разбереш.
И ако вярваш в дълга, като принципно понятие, може би ще разбереш.
Ти лично, след като нямаш талант, с какво трудно постижимо се занимаваш през живота си?
Имаш ли някаква цел, за постигането на нещо, да кажем, след месец, след година, след 10 години?
Да кажем, 100, 500, 5000 лицеви опори?
5 мин, 30 мин, час, 6 часа в ездачна позиция?
Или и за тях също се иска талант?
Ако човек има дълбока цел, извън материалното, не че ще е вредно, а просто няма да му се занимава с никакви, ама никакви татуировки. Все едно на магарето да сложиш червило.

Същото нещо, за чистотата, но погледнато от друг ъгъл.
Ако приемем, че тялото и всеки негов орган, включително и кожата вибрира, то и влиянието върху него оказва влияние върху цялостната вибрация, която се излъчва. И дори приема.
Най-лош, и определено много вреден, е варианта с пийрсинги, които са където и да другаде освен ушите. Защото ушите са единственото място в тялото, което не е кръвоснабдено, от кожата, и кръв не циркулира.
Продупчиш ли с метал място с кръв, разваляш перманентно общата аура, и изобщо енергийното поле.
За татуировките нямам идея дали има сходен ефект/дефект.

И така, опитах да отговоря, до колкото мога.
Сега да видим,
кой точно е носил татуировки преди 10000 години?
Бил ли е образован?
Откога се брои за изкуство консуматорството? Аз ако отида на кино, правя ли изкуство? А ако ида да ми направят автопортрет?
Откога "какво съм изпитал" е мотив и аргумент за това, какво правя? И то без да имат връзка, на всичкото отгоре.
Ами ако съм "изпитал някоя депресия", и се напия като свиня (свинете не пият, но такъв е израза), това означава ли, че напиването е много хубаво нещо, чак изкуство?
Ако нямате работа, и се намирате на работа, ок, татуирайте се и на д-то.
Ама да го оправдавате, че видиш е голяма работа...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27