Автор Тема: Ако има война .. готови ли сте?  (Прочетена 21613 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nukeforce

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Ако има война .. готови ли сте?
« -: Август 25, 2011, 18:14:47 pm »
Дълго време се чудех, как точно да формулирам заглавието на тази тема, но то няма толкова голямо значение, колкото това, което можем да напишем тук.

В случай, че България бъде въвлечена във война или настъпи природно бедствие, как мислите, че ще оцелеете? Имате ли екипировка, оръжия, медикаменти и други предмети от първа необходимост? От край време мисля да скатая някъде 2 куфара с туй онуй, защото в последния момент трудно се намира най-важното, а и всеки го търси. Например, когато обявиха грипна епидемия преди година, пред аптеките имаше опашки от хора, които купуваха маски.

Някой от вас запасил ли се е с нещо и с какво? Или ако не е, какво има намерение да приготви за тази цел? ;)

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #1 -: Август 25, 2011, 19:37:41 pm »
Ние като софииски жители мислим да се евакуираме при роднини в планински регион. В такива ситуации големите градове трябва да се избягват.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Georgia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #2 -: Август 25, 2011, 19:59:22 pm »
Някъде в планината ... и трябва да се вземат малко , но полезни неща ...
« Последна редакция: Август 25, 2011, 20:49:11 pm от Mirotvorec »

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #3 -: Август 25, 2011, 21:11:56 pm »
Родопите, скатал съм и туй онуй най-необходимо. Това за бедствие(наводнение, потоп)
За война пак там ;) не бих воювал за никаква кауза, при масова мобилизация фащам гората и ако щат да ме търсят с хеликоптери няма да ме намерят.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен nukeforce

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #4 -: Август 25, 2011, 21:38:43 pm »
Че ще сме по планините е ясно. Но какво ще вземем с нас?

Ето, ще дам примерен списък:
1. Ножове
2. Бинокъл
3. Маркуч /да точа гориво/
4. Бутилка уиски
5. Въжета
6. Карабинери
7. Свещи
8. Аптечка
9. Туби с вода, бензин и нафта
10. Амониева силитра, Сяра и Калиев перманганат

и т.н. Идеята ми е да съберем перфектна компилация с провизии
Ако приемем, че имаме на разположение помещение /бункер или пещера/ от 10-тина квадрата...

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #5 -: Август 25, 2011, 22:30:52 pm »
Не съм готов и никъде няма да ходя. Чел съм законите на Мърфи. ;D
Dreams are messages from the deep.

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #6 -: Август 25, 2011, 22:42:10 pm »
Искали питане!  ;)
TRUE OR DEATH

Неактивен jah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
  • Има неща, от които трябва да се освободим,за да г
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #7 -: Август 25, 2011, 23:53:35 pm »
има форуми,блогове,книги! Подготовката става  с четене практика, преодоляване на страхове, свикване с това и без онова, доста от вас пият пушат ядат вредна храна, не спортуват, в планина ходят с лифт,четат само конспирации и ънзвънземни , а  тези дето четат религия,чакат някой друг да ги спаси.


 От скоро почнах да  изучавам оръжията

 спрях се на  12 gauge ZIP GUN   :--- , имам бая ножове но искам като на РАМБО !

друго което трябва да знаем  да си шием раните,да си вадим куршумите,строене да обежище , и сигнализация, от там отиваме на пиротехника..

абе сложно е ама поне не скучаем



трябва превозно средство !



но ако  стане най-лошото аз  смятам да направя следното, харесвам си някоя кола,ако има и гориво още по-добре няма да я сменям,после си бера екипировка от някой готен магазин за екстремни спортове,после се спирам за малко аммо от  ловно-рибарския, и накрая храна, после се отправям към някое  място сред природата,къдетп съм бил и познавам както познавам шибания си град и от там  ако нямам предварително направени капани  ги правя, после търся оцелели правим армия и ставаме основатели на нова цивилизация, но аз имам още много да уча !


Тук има хора,които го мислят сериозно, спортуват хранят се правилно,даже целят да спрат храненето ,за да не са зависими от нея ,нали при бедствия и войни няма много.... четат книжки за оцеляване , бачкат купуват мембранки . Ето с тях желая да се запозная и 1 ден да се намерим из  пустоща нарамили тежки багажи .

филми като Книгата на Илай мисля ,че подготвят хората,които им се оцелява, само самотата е кофти факт ,но 1 2 кучета дресирани може да оправят психическата драма,след някой година може и да си говорим на кучешки !

сбогом

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #8 -: Август 26, 2011, 00:17:41 am »
И представа си нямаме в какъв конфликт, срещу какъв враг и оръжие можем да бъдем замесени. Не изключвам възможността оцелелите от "първата вълна" да съжаляват за това, че са оцелели.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #9 -: Август 26, 2011, 09:09:09 am »
Ако има война, дълбоко се съмнявам, че ще е по начин, който познаваме. Визирам двете световни и т.н.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #10 -: Август 26, 2011, 10:47:22 am »
Те планините май ще се попренаселят  ;D,няма да е точно скривалище.Предсказуемо е да се скриеш в планината.Измислете си други скривалища,това е второто място където ще ударят при война.При катаклизъм е добре обаче.Багажа трябва да е малко,за да си мобилен.Това с тубите бензин ме разби.Интересно как ще ги носите по байрите?Относно брането от спортните магазини,що ли ми се струва че няма да сте първите,и май няма да намерите нищо.Според мен човек не може да се запаси за повече от 3 до 5 дни.Моя списък би бил.
Лекарства
палатка
въже и нож
консерви
вода
естествено дамски превръзки  ;D
здрави и удобни обувки и малко дрехи
хубаво е да имаш количка за пренос на тези неща,ако те чака голямо ходене.
свещи,лампи,зпалки и кибрити
Гледали ли сте филма - Пътят? Липсваха им предимно храна,оръжие и лекарства

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #11 -: Август 26, 2011, 11:21:16 am »
Така като си мисля при война планината е доста неподходящо място.Суровото време ще се яви втори враг,та ще се чудите от кой да се спасявате.Другия основен враг ще ви бъдат самите бежанци,не за друго ами защото те ще станат по опасни от нападателите.Най добре на малки групи и постоянно в движение.Пътувайки естествено към най мирния район.Другия варянт на фронта,ама умно.Не да си от онези дето пуцат с пушките,а от тези дето нападат отзад тихо.Ако ще се мре по добре да е в битка,отколкото бягайки.Аз като майка незнам кво ще направя,заради детето ще бягам сигурно,за да го спася него,но иначе мисля че бягството ще ме накра да се чувствам зле,ще се стрхувам повече от колкото ако вляза в битка.А в битка сигурно ще изгоря бързо,но то тогава няма да има такова значение.


Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #13 -: Август 26, 2011, 11:58:04 am »
Проведох едно бързо проучване в офиса - 15 човека.
Та 10 от тях казаха че ще отидат в планината,ще вземат оръжия,храна,вода и лекарства с тях.някой от тях ще останат да се бият а аз ще обикалям населените места и когато мога ще светвам някой.Като извод мога да направя следното. След 3 дни в планината и свършили провизии,половината ще се върнат на фронта,другата половина ще останат да ядат трева и тук таме някое врабче,някой от тах ще ги намерят вкоченени от студ на сутринта.Други ще се изпоколят взаимно. Тези дето ще се върнат на фронта малко ще са закъснели,щото там малкото останали на фронта ,отдавна ще са убити поради ниската им численост,та и те също ще бъдат светнати. В най добрия случай битката ще продължи 1 седмица,щото няма да има с кой да се води.И когато тези от планината решат все пак че на трева няма да изкарат още дълго време и решат да се върнат ще попаднат в една окопирана страна,ще станат или пленници или роби. Затова извода е заебавайте тубите с бензин и провизии ами отидете и се биите като мъже за да има шанс да спасите децата си.Относно чуждата кауза,ще ви кажа че ще стане много лична при вида на давещото ви се дете в кръв  ;)
« Последна редакция: Август 26, 2011, 12:02:49 pm от eses »

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #14 -: Август 26, 2011, 12:32:55 pm »
Значи така, в планината ще стават най-големите боеве(кланета). Щом почти всеки ще бяга към планината, логично е врагът да удря точно там.
Dreams are messages from the deep.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27