Автор Тема: Ако има война .. готови ли сте?  (Прочетена 21717 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nukeforce

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #15 -: Август 26, 2011, 13:03:51 pm »
Тя тубата с бензин няма да е за врага, а за изгладнелия "съюзник". В един момент, той ти става враг и ще дойде да те напада с ножче, понеже само това ще си е взел ;)

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #16 -: Август 26, 2011, 13:11:21 pm »
АКО...желаеш мир защо се готвиш за война?

Мислите ли,че при военни действия плановете ви ще издържат?Планина,консерви,ножове...все едно на пикник ще се ходи.Ами след седмица, какво ще стане,когато ще си останете с голия нож и без дамски превръзки ;),а и в планината лесно не се преживява особено ако има много хора.
Ще пожелая на тези от вас, които се готвят за физическа война да променят мисленето си иначе ще станат жертва на създадената от тях реалност.

И накрая един въпрост към автора.
Мислил/а ли си, че България може да има голямо духовно влияние в света, което да доведе до разчупване на "елит-ните морални модели" и спиране на войните?
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #17 -: Август 26, 2011, 13:18:29 pm »
Именно защото всичко ще свърши бих останала на фронта.Аз се страхувам от война,но да бягам ми изглежда тъпо,човек не може да си избяга от съдбата.Колкото и абсурдно да звучи,шанса да оцелееш е еднакво равен и в планината и на фронта.Да седя и да гледам как убиват семейството ми ,само защото аз искам мир,също няма да го бъде.Ако ще мра във война,ще е в битка. Ако избера да съм мижитурка,ще е само за да спася поколението си.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #18 -: Август 26, 2011, 13:19:50 pm »
Тя тубата с бензин няма да е за врага, а за изгладнелия "съюзник". В един момент, той ти става враг и ще дойде да те напада с ножче, понеже само това ще си е взел ;)
А ти ще го залееш с бензина и ще му драснеш клечката ли?Или ще запалиш огън и ще пекнете току що уловения дивеч?  :unknown:

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #19 -: Август 26, 2011, 13:28:40 pm »
Аз си мисля ,че повече от половината се изживяват като Робин Худ,а останалите като Рамбо,а някой като Ганди.А пък си имаме прекрасен образец - Левски. И въпреки че времето е различно си мисля че той го е казал най добре.- Ако спечеля аз ,печели цял народ,ако загубя,губя само себе си.
Никой не иска война,но впредвид времето в което живеем не трудно да си представим такава за напълно възможна.И въпреки че и аз смятам себе си за миротворец, в такава ситуация ще стана регенерат, ще унищожа наложилата се ситуация.Естествено според силите и възможностите си.Друг е въпроса ,че в Българи е загубена кауза,защото както виждаме,повечето ще се скатаят,а тези дето се хвърлят с главата напред ще трябва да отскочат до някоя кариера за повечко камъни,щото няма да има с кво да я водят тая война.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #20 -: Август 26, 2011, 13:29:23 pm »
Е продължавайте да мислите за войни тогава и как се нараняват хора и т.н...Дано само тези които мислят за войни са малко,че да не им сърбаме попарата и останалите.
Интересно ми е само как се мисли за 4,5,6....измерения и дълбоки ценности, а в същото време се готвим за бой...и така като гледам има доста хора, които се подготвят за "мирно" бъдеще.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #21 -: Август 26, 2011, 13:31:09 pm »
Наистина има много филми за мрачно бъдеще, с конфликти и войни с мутанти, терористи,  и др., извънземни инвазии, които навярно въздействат на въображението. Но смятам, че война не е много вероятна в близко бъдеще.
Иначе, като комплект за оцеляване, всеки може да си направи списък, като помисли какво се използва в ежедневието и какво реално може да носи на раменете си, ако ходи извън населено място.Е сега може да се добави GPS навигация, ако има (ако работят и съответните сателити де),а компасът е задължителен... :)
« Последна редакция: Август 26, 2011, 13:32:24 pm от marhs »

Неактивен nukeforce

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #22 -: Август 26, 2011, 13:37:05 pm »
Аз война не искам да има ;) Те и либийците не искат, ама кой ги пита? Овиват им труповете в найлони и с камиони ги извозват до ями за общи гробове. За това трябва да сме подготвени.  Моя приключенски дух ме кара да се замисля, а и си е някаква манийка да събереш важни провизии в няколко глинени съда и да ги заровиш на няколко места, които само ти знаеш. Далече от цивилизацията на трудно достъпни места. Знаеш си къде точно ти е оръжиети и амунициите, знаеш къде ти са въжетата, уискито, прашка, пенсета, тел, отвертка, клещи и т.н. знаеш къде са ти медикаментите: бинтове, антибиотици, дестилирана вода; на други места са ти веществата, с които се правят бомби, на съвсем друго место горивото .. факли лесно се правят с нафта, парцали и тел, с бензин - коктеил молотов и т.н. Това са неща, които няма да ги намерите в разграбения магазин и ще трябва да убиете някой, за да му ги вземете. с тях пък може да защитите семейството си и т.н.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #23 -: Август 26, 2011, 13:43:07 pm »
Arakha в днешно време да не ти мине мисълта за война е като да не ти мине такава за катаклизъм.При все че се водят войни и се редят катаклизъм след катаклизъм,за каквито и измерения да си мечтаем ,ние не сме достигнали нивото да не ги мислим,при все че са част от ежедневието ни.Естествено никой тук не си мисли всеки ден кво ще направи при война,мислим го в контекста на темата.Едва ли на теб никога не ти е минавала тази мисъл и самото ти възмущение дори говори за това,но повече издава страх от колкото логично обмисляне. Това което ще ти кажа ,ще ти се стори странно.Точно тези който мислят за 4-5 измерение,точно те са тези който ще водят битката,защото точно те искат да разбият системата и да свалят небето на земята.Някой просто още не го осъзнават.Точно те са тези който ще поведат към промяна и повярвай ми това няма да е само с работа над себе си,медитация и преобразуване на съзнанието а именно чрез намеса в физическия свят.Именно чрез разрушение на старото.Виж Либия за пример.От една страна стара система,стар режим, от друга страна бунтовници който разрушават старата система.Кой са добрите? Разрушителите,колкото и да не ти се иска е точно така,защото имано те ще доведат до ново по добро измерение.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #24 -: Август 26, 2011, 15:00:48 pm »
Аз съм си мислил за отминалите войни(няма как), но не допускам и най-малката поява на такива мисли отнасящи се за  нова война на наша територия(или по света).Самото допускане на идеята вече захранва енергийно потенциала на подобна лудост и за това се възмущавам така.Явно четенето не помага за осъзнаването на някои закони.Това за мен си е логично от където и да го погледнеш.И си представи сумати народ да приема тази идея за война и да я захранва с чувства,емоции,визуализации къде и как ще си направи подслон,бомби....трябва ли да продължавам за да се разбере логично.
Битка няма да има, ако мнозинството не върви по пътя на разрушението.Ами ако този, който ни напада срещне само усмихнати лица(без оръжия) на границата, дали ще се пролее толкова кръв?До кога ше се върви по стария път на разрушаване при нужда от промяна след като има и по-добри аутобани.Да оставим миналото.Тези духовни същества преди време са ни помагали с разруха да започнем на чисто.Сега мисля,че подхождат по различен начин.Нима когато правиш експеримент при едни и същи условия чакаш различен  резултат.Сега нещата са различни, и експеримента и условията.
И когато говорите за Либия, знаете ли наистина истината за събитията там?Либия си има народ и карма, които допускат или не дадени събития на нейна територия.От нас зависи да бъдем мъдри и да не допускаме грешки тук.


« Последна редакция: Август 26, 2011, 15:10:43 pm от arakha »
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #25 -: Август 26, 2011, 15:23:00 pm »
Разбирам какво говориш.Но това не може да стане на този етап,защото сме с различни нива на съзнание.Колко ще отидат усмихнати на границата да посрещнат нападателите си? Кое правителство ще прати поданиците си да направят това?това за което говориш е утопия в сегашната действителност.След като все още нападат с самолети,усмивките няма да помогнат.Просто от високо не се виждат дали са усмихнати или с гранати в ръце.Воина тук няма да има. Мозъка на човека има нужда от сигурност.Той разиграва безброй сюжети за да я намери и част от тях са бункери и подобни.И така трябва да бъде. Това което ти пречи да разбереш това което казвам е идеята че искаш да действаш сякаш си вече в нова действителност,а ти всъщност не си.С усмивки може да спреш 2-3 войника,не цяла армия,не в тази действителност.Разрушението на старата система е нужно и не се явява стар метод.Дори да отидеш в рая тялото ти се разрушава.Това е естествено. Стар метод е разрушението да става чрез убийства,но така или иначе не сме достигнали периода в които го можем без убийства.Аз лично мравка не мога да убия,ако ми пречи я премествам,мухите също,само комари и хлебарки трепя.Това обаче не означава ,че ако се наложи няма да убия човек.
« Последна редакция: Август 26, 2011, 15:24:10 pm от eses »

Неактивен M.E.S.S.I..A.H

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #26 -: Август 26, 2011, 16:08:39 pm »
Ехооо вече сме в бъдещето, за какви оръжия и тактики говорат някои хора ..... събудете се малко. Във война се знае кой ще спечели всяка битка преди тя да започне. При природен катаклизъм единствено в някои от пещерите може да се оцелее, но те ще съберат твърде малко хора, а големите градове са по добро място за оцеляване от планините. Тази тема мисля че е дискутирана на много места.

Неактивен revolume1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #27 -: Август 26, 2011, 16:11:07 pm »
Въпреки, че поради някои причини се отказах да пиша в този форум, а само да чета, тази тема ме провокира да си дам и своето мнение. Много ми допадат мненията на arakha дотук и аз мисля като него! Най добре човек да следва интуицията си, да не следва общият масов план за евентуално спасяване, защото именно той е обречен за не спасяване. И според мен силата на физиката няма да е по важна от силата на психиката, инстинкта за самосъхранение и съхранение на близки идва от главата. Аз лично сега няма да мога да направя списък с неща които бих си взел, ако в момента избухне война, защото изключвам мисълта такава да има. И дано да няма. В кръга на шегата - ако ще гинем, колкото и неща да сме си понесли със себе си, няма да ни спасят. Идеята е ние да сме в изправност психически и в реално време да взимаме адекватни решения за нашето и това на близки оцеляване. :)

Неактивен revolume1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #28 -: Август 26, 2011, 16:24:37 pm »
Още нещо искам да допълня. Войните в днешно и бъдещо време мисля, че (ще) се водят по-скоро на психична/духовна основа, не толкова на физическа. Което е по-страшно и тъжно и така всякакви животоспасяващи запаси са излишни. На всяко място и по всяко време може да ти се случи най-страшното.

Неактивен Ivan_K

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #29 -: Август 26, 2011, 16:24:43 pm »
Кви визуализации, кви 5 лева!? Щели да бягат в планината.. смях. Естествено че ако недай си боже стане война, ще се бия до последен дъх за родината !

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27