Автор Тема: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?  (Прочетена 41705 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #30 -: Май 03, 2011, 13:12:28 pm »
Знаех си, че така ще кажеш. Но не каза, според теб съществува ли кармата или не? ;)
old, казаното от теб е правилно , но в друг смисъл, а именно, че "няма пропилян живот - всичко е опит!" и още в смисъл, че "всичко върви по планът, защото то кой знае какъв план - просто няма!"   :) Така да. Ако това имаше предвид, би бил прав. Но ти нямаш предвид моето тълкуване...

Хахахаха значи моето тълкуване не е правилно защото не съвпада с твоето хахахаха ... бравос.
Както писах, кой както го разбира  ;), карма няма вие я искате а щом я искате,я получавате ;)!

П.С. Който иска да играе лош, може в хилядите си инкарнации да е такъв.

П.С.П.С.Мога да взема участие само ако е по темата за "съдниците".

« Последна редакция: Май 03, 2011, 13:14:29 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #31 -: Май 03, 2011, 13:27:34 pm »
Една прекрасна книга, горещо я препоръчвам - тя дава някои отговори по темата:
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%F3+%E4%EE%EC%E0+%F1+%E1%EE%E3%E0
 :)
old, всеки си е прав за себе си. Но понеже се опитваме да оформим разговор, затова оставаш с това впечатление, че ти налагам своето виждане. Не е така. Само се опитваме да изясним нещо. Но явно - няма да стане. Не е фатално.  :)
« Последна редакция: Май 03, 2011, 13:30:54 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #32 -: Октомври 02, 2012, 22:31:13 pm »
Не зная кой го е казал,но по-интересно е защо някой му е повярвал.Човека е уникален с мазохизма си-та той се съди за всяко нещо на всяка крачка-и не след смъртта,а по време на целия си Живот.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #33 -: Октомври 03, 2012, 11:02:33 am »
Човек може да се съди по време на целия си живот, дори да е осъден реално и от други хора и съд, но това не е признак за някакъв мазохизъм. Въпросът в темата е риторичен и не означава, че някой в нещо е повярвал, а само че е възможно да има  съдник след смъртта и дали е по-страшен, безапелационен и окончателен от способността ни и съденето по време на самия живот.

Друг и съвсем отделен е въпросът за хилядите, а защо не и милионите неосъдени реално и видимо, по време на живота си, които си живеят по ЮАР или някъде другаде, от където не бързат много да умират, че и да  ги съдят. А и да ги съдят едва ли им дреме като те са си се наживяли и нищо повече не ги интересува.

Как ще докаже този "съдник", че нещо лошо сме извършили, ако сме забравили, примерно?
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #34 -: Октомври 03, 2012, 19:22:12 pm »
Питайки"Защо някой му е повярвал"-отговарям на въпроса-не,няма висшестоящ съдник.Допълвайки,че всъщност човека сам се съди по време на живота-отговарям на въпроса кой е съдника.По същия начин човека се мъчи да живее "праведно"(според изопачената религия),за да не отиде на място,наречено "ад",а всъщност приживе вече е там.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #35 -: Октомври 03, 2012, 19:47:37 pm »
за да не отиде на място,наречено "ад",а всъщност приживе вече е там.

 :good:
Много точно и вярно, преди време питаха наш известен медиум, къде е ада на земята ли е , я познайте какво отговори.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #36 -: Октомври 03, 2012, 20:40:50 pm »
Следният текст е отговор на въпрос, зададен на изпита по химия във Вашингтонския университет. Отговорът на един от студентите бил толкова “изчерпателен”, че професорът го споделил в Интернет, благодарение на което го четем и ние.

ВЪПРОС: Адът екзотермичен (отделя топлина) ли е или е
ендотермичен (поема топлина)?

Повечето студенти написали отговор, съгласно вярванията си, позовавайки се на
Закона на Бойл – газовете се охлаждат при разширявaне и се нагряват
при свиване.

Един от студентите обаче написал следното:
Първо, трябва да знаем как масата на Ада се изменя във времето.
Следователно трябва да знаем скоростта с която душите влизат в Ада и
респективно излизат оттам. Мисля че с достатъчна точност можем да
предположим че след като една душа попадне в Ада, тя не може да го
напусне. Следователно напускащи Ада души няма.

По въпроса колко души влизат в Ада, нека да разгледаме различните
религии съществуващи в днешния свят. Почти всички религии твърдят, че ако не си техен последовател, ще попаднеш в Ада. След като религиите са повече от една и никой не принадлежи на повече от една религия, можем да приемем че всички души ще попаднат в Ада.

При сегашните данни за раждаемост и смъртност, може да се очаква броят на душите в Ада да нараства експоненциално. Да разгледаме скоростта на изменение на обема на Ада, тъй като законът на Бойл твърди, че за да се запазят температурата и налягането в него, обемът му трябва да нараства пропорционално на нарастването броя на душите там.

Оттук произтичат две възможности:

1. Ако Адът се разширява по-бавно отколкото душите постъпват в него,
тогава температурата и налягането ще нарастват докато вратите му не
издържат и целия Ад се изсипе на Земята.

2. Ако Адът се разширява по-бързо от нарастването броя на душите в
него, тогава температурата и налягането ще спадат докато той замръзне.

И така – кое от двете?

Ако приемем за верен постулатът, формулиран от приятелката ми Тереза, през първата година от следването ми че: “По-скоро ще студено в Ада, отколкото аз да спя с теб” и като вземем предвид факта, че миналата нощ спах с нея, тогава 2 е вярно, и в такъв случай Адът е екзотермичен и вече е замръзнал. Крайният резултат от тази теория е че щом Адът е замръзнал, то той не приема повече души и следователно е изчезнал безвъзвратно, оставяйки само Рая, което между впрочем неоспоримо доказва съществуванeто на Светия Дух и обяснява защо снощи Тереза викаше през цялото време: “О, боже!”.

"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #37 -: Октомври 03, 2012, 20:57:42 pm »
Бил си в ада,докато тя склони да спи с теб,и в рая,когато е викала"О,Боже",следователно има излизане от ада :)

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #38 -: Октомври 03, 2012, 23:00:22 pm »
Питайки"Защо някой му е повярвал"-отговарям на въпроса-не,няма висшестоящ съдник.Допълвайки,че всъщност човека сам се съди по време на живота-отговарям на въпроса кой е съдника.По същия начин човека се мъчи да живее "праведно"(според изопачената религия),за да не отиде на място,наречено "ад",а всъщност приживе вече е там.

Прекалено общи приказки, както отбелязах и в съседната тема. Ти хубаво си отговаряш като в "Стани богат", ама може и да не са правилни отговорите ти. Ами, ако има съдник, какво? Ще ни се извиниш, че си се объркала или просто ще замълчиш засрамено? Аргументите са интересни, а не мнението ти по принцип. Не че е задължително да са интересни отговорите, но все си мисля, че бих уважила и оценила една дискусия, която се развива и с възможност за тълкуване, отколкото просто за споделяне. Има си фейсбук, блогове, пишат хората статуси, статии и разни други разсъждения за живота.
Дай някаква статистика или проучване колко хора са споделили, че искат да живеят праведно, за да не "отидат" в "Ад"-  може би транспорта им разрешват да си изберат поне- със самолет, с влак или с летяща чиния. На земята има доста райски кътчета- ако се уточни някъде какво е рай и ад де, ама ще се отклоним от темата.
Иначе, нежеланието да се запознае някой с темите и вече написаното преди него малко ме отчайва, но не безвъзвратно.
Мисля, да не отговарям и да не обръщам внимание на хора, които ги мързи да мислят и да напишат нещо смислено.
Бай от мен.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #39 -: Октомври 04, 2012, 07:50:23 am »
Много благодаря за разбирането :hi: Наистина нямам нужда от твоето внимание.Надявам се да проявиш постоянство в намерението си да ме игнорираш.Благодаря още веднъж!Желая ти приказно красив и пълноценен ден :)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #40 -: Октомври 04, 2012, 12:12:13 pm »
И ада и рая са състояние на съзнанието.Не географско понятие.СъдникъТ може да бъде само един единствен.Същият който ни съди и тук на Земята.Самият Аз.Никой друг няма право,и не може да съди.
Друг е въпросът,че ние сами позволяваме(и търпим)да бъдем съдени от други.
п.п.Самоосъждането респективно,зависи от нивото на съзнанието.Примерно..Едно по-неразвито съзнание едва ли би се съдило,за постъпки за които би се терзало едно по-развито такова..
Допускам намесата на"учители"водачи"и т.н,но не като съдебно жури,а по-скоро като своеобразен барометър,който спомага да усетим"правилната посока".
« Последна редакция: Октомври 04, 2012, 12:22:07 pm от konstantin2007 »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #41 -: Октомври 04, 2012, 14:47:07 pm »
Аз в известна степен разбирам твоето мнение за "съдник"-ът, където и който и да е той, но това не е достатъчно ... обективно. Ще ти обясня по-надолу, защо.
 Иначе за "рая" и "ада" като състояния на съзнанието, може и така да е от психологическа гледна точка, но спрямо о-съждането, или като някаква награда/наказание-резултат от осъждането, няма как да си ги самовнушим или представим в съзнанието, ако нямам и малка идея за тях (било от книжките, от приказките или от филмите и собствените преживявания и нагледи в реалността). За това и споменах "райските кътчета" и съвсем очевидните качества на една действителност, към които се стремят голяма част от хората. Ако питаш Веска Меджидиева дали се чувства в "ад" тук на земята, едва ли би отговорила утвърдително.

Моето разбиране за "съдник", не е за човек, който непременно има власт да ми наложи наказание или удостои с награда. Когато сгреша, но това за мен не е грешно, а имам оправдание, че така съм решила със свободната си воля, така съм постъпила, тогава не се уповавам на "чистият си разум", а на субективното си (за някои "егоистично") решение.
В такова настроение съм била така съм постъпила. Да, ама съм нарушила закон. Съвсем конкретно няма начин да не направим паралел с човешки съд и съдии. От къде на къде има такива институции. Какви са те, че да ми казват на мен, как като прострелям наркоман влязъл във входа ми, а аз съм популярен художник, трябва да бъда съден?
Тук се намесва моралът на човек. Това не е просто дума или куха от съдържание догма. Това е нещо много интересно и сложно като психологически процес и развитие на съзнанието, докато се оформи съвестта, и след това определени ценности, според които да живееш като добър човек.
И смисълът на това, когато се осъжда някой е да се покаже кое е добро. Но ако за твоя морал убийството е добро и не ти дреме дали тук ще те съдят или отвъд, тогава е по-добре да не живееш свободно сред останалите хора, а да си си в затвора и там в клетката, да помислиш малко като нямаш подръчни оръжия, за да постановяваш твоето "добро".

Аз лично, мисля, че е добре да има съдник, защото бих научила много неща, които не съм успяла да предценя отстрани. Но дали има, още не мога да кажа. Или какво/и са конкретните наказания ... но това е една от причините да се замислям за инкарнирането, без да го отхвърлям категорично- все пак един живот не знам дали е достатъчен, за да изкупиш достатъчен брой грешки.



"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #42 -: Октомври 04, 2012, 17:02:02 pm »
И ада и рая са състояние на съзнанието.Не географско понятие.СъдникъТ може да бъде само един единствен.Същият който ни съди и тук на Земята.Самият Аз.Никой друг няма право,и не може да съди.
Допускам намесата на"учители"водачи"и т.н,но не като съдебно жури,а по-скоро като своеобразен барометър,който спомага да усетим"правилната посока".
          Всеки  има  право  да  ни  съди,  тоест  да  изказва  мнение  за  постъпките  ни.   Но  никой  няма  право  да  осъжда!  Трябва  да  се прави  разлика  между  съдене  и  осъждане.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #43 -: Октомври 04, 2012, 17:20:01 pm »
Ти не се измаряш това да го пишеш отново и отново, но никога не обясняваш "защо?"

Защо да нямам право да осъдя постъпката на убиец, крадец и въобще лош човек? Защо има съдии, ако наистина беше толкова ненужно и е много по тясно свързано, именно с отсъждане на ПРАВО! буквално, отколкото да се остави хаос и кривото.
Не разбирам... всъщност разбирам, че е по-лесно за душичката сами да се самоосъждате, но разберете, че това е не-правилно. Винаги има Его има самомнение и самосъжаление, накрая страх, от къде на къде някой ще ме осъжда?! Следва намиране на оправдания и е..ал си избора и волятя свободна, като после ще ми съжаляваш, след свършено и извършено убийство!
Нали за това ни е този морал. Нали за това сме хора, а не животни в джунглата. Щото хищника си е хищник по природа и може да яде антилопи и сърнички. Ми, не става така. Накрая ще се самоизядат и ще изчезнат. Друго е човек да не го чувства като насилие, а като собствено убеждение, че е нормално да е добър. Така ще покаже разлика. Дори от страх за наказание, по-добре страхливи и добри хора, отколкото смели и лоши.  :---
Много е лесно да си лош и да си въобразиш, че никой не може да те о-съди. Въпросът е, че добрите също имат граници на търпение и в името на някое добро могат пък още по-лесно да поизчистят лошите без много обяснения.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Кой е казал, че има "съдник" след смъртта?
« Отговор #44 -: Октомври 04, 2012, 17:52:18 pm »
          Всеки  има  право  да  ни  съди,  тоест  да  изказва  мнение  за  постъпките  ни.   Но  никой  няма  право  да  осъжда!  Трябва  да  се прави  разлика  между  съдене  и  осъждане.
Прав си.Има разлика.Но е доста тънка.Като при смирение,и примирие..

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37711 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12109 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
8413 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12105 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
6081 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27