Автор Тема: Масонството - тайна или не  (Прочетена 147475 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #60 -: Декември 29, 2010, 18:42:50 pm »
Хитлер е започнал инквизицията от масоните, комунистите на СССР и те от там са почнали, с избиването на масони и забраната на масонските ложи.
Това е поне нещо от хубаво, което са направили тези сатанински, сатрапски режими. В България Закон за защита на държавата от 1924г. също допринася за ограничаването на масонството.
Аман от посветени. :mad:


Рио, запомни едно и го проумей > Каквото и да е онова, което осъждаме или отричаме у другите, в крайна сметка, то е отхварлена или игнорирана част от самите нас.

Преди да търсиш вина у който и да е, погледни себе си... Този яд и тази злоба у теб какво ги причинява? Запитай се и пак ще стигнеш до себе си  :) а ако имаш добелста и смелостта да бъдеш честен със себе си, ще направиш голяма крачка напред! Желая ти го от сърце!
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #61 -: Декември 29, 2010, 18:47:08 pm »
Чакай да ти разкрия сега една масонска тайна, спецялно за теб се отнася >


То не е и тайна в същност ама като не си правите труда да развивате себе си......никой не ви е виновен, само вие сте си виновни...или пък не  :) въпрос на разбиране...


Всеки човек притежава своя светла (осъзната) и тъмна и тайнствена (подсъзнателна страна от природата си. Сянката е метафора на онази неизследвана и непозната страна, за която дори Аза не подозира. Но нейната енергия и капризи са толкова силни и натрапчиви, че харесваме ли или не непрекъснато се сблъскваме с тях. Всяко нещо има своята обратна страна и човешкото съзнание не е изключение от това. Тази полярност съществува навсякъде в природата и във Вселената. Сянката олицетворява всичко онова, което не влиза в съзнателната система на Аза, не е част от онова, което възприемаме за себе си. Но това не намлява енергията на този феномен. ..."Сянката е онова, което бихте могли да бъдете, ако бяхте родени от другата страна на бариерата..." - пише Джоузеф Кембъл. Сянката е съд, в който наливаме всички онези желания и идеи, които потискаме и повече нямаме съзнателна връзка с тях. А защо ги потискаме? поради различни обстоятелства - семейна среда и модели, културна или религиозна среда, които имат своите изисквания към нас. Но като цяло са обществените модели, норми и очаквания, които имат за нас. Тогава едно по-едно желанията и копнежите биват натъпквани под килима, за да можем да бъдем приети в общността.
Сянката обаче е онзи жизнено важен фактор, който изпраща в живота ни различни събития или хора, с които сме обвързани с невидима корда и колкото по-потисната е Сянката, толкова повече ще е натиска на тези събития и хора. Защото ние не забелязваме това, което крие Сянката, напротив в реалния си живот го отблъскваме с такава ярост и ненавист, че се фанатизираме. Но защо все се сблъскваме с нещата, които не харесваме и не понасяме?! Няма приказка или мит, в който да не е описана Сянката, просто трябва да я разпознаем и интерпретираме. Азът е героят, а сянката е дракона, с който героя трябва да се пребори, това е битката на Люк Скайлокър с лорд дарт Вейдър, защото почти през целия си живот водим тази изначална битка с част от собствената си природа. Колкото сме по-ожесточени в тази борба и неприемаме съществуването на Сянката, толкова повече тя набира застрашителна и разрушителна сила. Когато обаче се обърнем лице в лице с нея и приемем нейните условия и изисквания, а тя всъщност иска единствено да бъде призната, че съществува, е тогава вече сме победители - отсякли сме главата на дракона.От този момент нататък вече сме нова и по-осъзната личност, Азът ни вече е по-зрял и мъдър. След тази битка вече контролираме събитията и хората, които влизат в живота ни.
Как да разпознаем собствената си Сянка? Просто си мислете за хората, които не харесвате и които отключват отрицателни емоции у вас, или пък има и обратна страна - погледнете онези, на които се възхищавате. И едните и другите съответстват на онази личност, която бихте могли да бъдете! Е това е причината, поради която харесваме или не определени хора. А проблемът не е в хората, а в техните качества и модели, това е което ни отблъсква или привлича към тях. Те стават като чисто езеро, в което виждаме собствения си, но изкривен образ. В сянката се крият най-примитивните ни и разрушителни качества, но и най-големия ни потенциал, затова обикновено на входа на пещерата със скритото съкровище стои ламята или триглавия дракон, с когото трябва да влезем в открита схватка за да заслужим съкровището - а то е метафора на скритият ни потенциал или талант. А какво се крие във вашата Сянка?!

Работата със сянката ни позволява да интегрираме несъзнаваните емоции и мисли и да ги изведем на съзнателно ниво. Тя ни помага да „прочистим мазето” на нашето подсъзнание. Това са онези части от нашата същност, които не признаваме понякога дори и пред себе си и които често проектираме върху другите. Много често това са апсекти от същността ни, които смятаме за неприемливи или отблъскващи. Понякога обаче това са и най–добрите и светли аспекти на същността ни, за които не се чувстваме достойни или склонни да проявим. Аспекти от висшият ни Аз, както и аспекти от по–стари в еволюционно отношение части от съзнанието ни (например инстинктите ни), могат да се крият в нашата Сянка. Работата със Сянката ни помага да се сприятелим с тях и да ги интегрираме, така че да бъдем по–здрави и цялостни, за да имаме повече свободна енергия.
Когато подтискаме или отричаме онези аспекти от себе си, които ни смущават и които не приемаме, то те са склонни да се проявяват по други пътища. Обикновено първо ги проектираме върху някого другиго: „Ти си ядосан, не аз!” След това напълно ги отричаме, така че те се проявяват единствено като повишена реактивност на определени външни обстоятелства или като физиологични симптоми. С други думи всичко тръгва от първо лице – „Аз”, минава през второ лице – „Ти” и стига до трето лице – „То”, винаги криещо се от осъзнаването и маскирайки се като нещо, което е извън нас.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #62 -: Декември 29, 2010, 18:50:19 pm »
Добри масони няма. Това е анти българска организация още от създаването си.

От къде това дълбоко ваше познание за масонството?  :) А знаете ли, че масони са планирали и осъществили Освобождението на България от турско робство? Може би също така не знаете, че 90% от водачите на Революционното Движение във всички краища на България са били масони, и сега ще ви изненадам - включително и Баба Тонка  :) една от първите жени масони от първата Българска смесена ложа  ;)

Айде сега... Тук, в този форум, се намират снимки на паметника на първия масон и основателя на масонството в България. Първият масон от от Разград, а паметника пак е в Разград. Между впрочем, паметникът е построен върху бившите стари централноградски тоалетни на Разград... Пардон, ако съм обидил някого, но си е факт!
Rosenkreuz, да не би да намекваш, че още преди оснобождението на България от турско иго е имало организация на масони българи, ако ще и нелегално зад граница, и за това официално нищо никъде не е казано и написано? Нали нямаше нищо скрито от масонството и всеки би трябвало да може да намери такава информация? Аз ли не разбирам или ти се опитваш да кажеш нещо друго? Изясни се!

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #63 -: Декември 29, 2010, 18:56:13 pm »
Аз между другото си свърших работата на този форум, срещнах се с когото трябваше, казах много от това, което искам да ви кажа за масонството. Много от вас само преглеждат без да си правят труда да разберат, това което написах до сега, но то си е за тяхна сметка  :) Ще продължават да търсят призраци там където ги няма, ще продължават и да си създават бели мечки търсейки ги отново там където ги няма - в пустинята.

Това се нарича самозаблуда, и отново ви казвам отговорите на всяка тайна се намират у вас, там е цялото знание, от което имате нужда.

Поздрави!
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен illegal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #64 -: Декември 29, 2010, 19:12:55 pm »
Как да го търсим в нас? Нещо по разбираемо, като за по-неуки хора :blush:!
Наблюдавам хората и виждам тоталната им деградация! Няма с кой да се общува вече! Повечето хора се намират в някакво много елементарно и примитивно ниво! Пиене, наркотици.....защо е така? Сами ли сме виновни? Не всеки има достъп до информация! Колко хора си заминават без да имат понятие за почти нищо! Низшите духом- за тях е Божието царство! Това майтап ли е или истина?

И да добавя! Толкова ли е страшно да си жив на тая планета в тоя момент? Защо все до страх трябва да се опира? Много въпроси, но малко отговори......
« Последна редакция: Декември 29, 2010, 19:40:32 pm от illegal »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #65 -: Декември 29, 2010, 19:47:38 pm »
Цитат
изшите духом- за тях е Божието царство! Това майтап ли е или истина?

Въпроса тук не е дали е Истина или майтап. Приятелю не се хващай на обясненията на традиционните институции и термините заложени от тях, просто не знаеш кое за какво е създадено, спец. католическата църква е създадена за съвсем други цели. В Божието царство както го нарича Църквата всички сме ВИСШИЯ СИ АЗ. От нова ниво на съзнание, се променя всичко, възприятие, усет, сетива, всичко! Под различни целенасочено създадени термини някой институции покриват големи Истини. Замислете се защо....и после се замислете вашите вярвания от къде идват, от вашия собствен опит или от нещо индуцирано от някого?

Цитат
Пиене, наркотици.....защо е така? Сами ли сме виновни? Нещо по разбираемо, като за по-неуки хора :blush:!
Наблюдавам хората и виждам тоталната им деградация!


Не е точно вина, винаги можем да упражним свободното си право на избор. Идва момент в живота, когато човек упражнява или не този негов свободен и личен избор. Забелязваш ли, че отново опираме до същото - to be or not to be. Не е вина а е личен избор.


Цитат
Не всеки има достъп до информация!

Всеки има достъп до информация. Питай се как Нострадамус, Кейси или Ванга са имали достъп до информация, така и ти и аз имаме достъп до информация, стига да го поискаме, и зависи какво имаме предвид като казваме информация, както знаеш малко неща са така както изглеждат. Същото се отнася и за етикетите които поставяме на някой неща.





Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #66 -: Декември 29, 2010, 19:51:04 pm »
Хитлер е започнал инквизицията от масоните, комунистите на СССР и те от там са почнали, с избиването на масони и забраната на масонските ложи.
Това е поне нещо от хубаво, което са направили тези сатанински, сатрапски режими. В България Закон за защита на държавата от 1924г. също допринася за ограничаването на масонството.
Аман от посветени. :mad:


Рио, запомни едно и го проумей > Каквото и да е онова, което осъждаме или отричаме у другите, в крайна сметка, то е отхварлена или игнорирана част от самите нас.

Преди да търсиш вина у който и да е, погледни себе си... Този яд и тази злоба у теб какво ги причинява? Запитай се и пак ще стигнеш до себе си  :) а ако имаш добелста и смелостта да бъдеш честен със себе си, ще направиш голяма крачка напред! Желая ти го от сърце!
??? :--- :flag_of_truce: :writer:

Рио що протестираш? Разбра ли сега, че Истината и Знанията не са лесни за носене? Намират се ВЪВ ТЕБЕ и не е правилно да обвиняваш други за собствената си слепота. Никой в нищо не те обвинява тебе  :) Замисляй се, за твое добро е Приятелю, аз нямам потребност или нужда от нищо тук. По собствено желание споделям с вас това, което знам. Не се меся, само подбутвам до колкото мога.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен illegal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #67 -: Декември 29, 2010, 20:29:08 pm »


Цитат
Големият елит, какво е? Инструмент на тия Демони за храна!
- Прав си, и не само за храна.

Цитат
Ваксини, намаляване на населението, отлитане за Марс, разни тайни проекти, подземни градове.....извънземни..Всичко това измислица ли е? Това население не е ли изгодно да е по-голямо за да "дава" храна.........въпроси хиляди! ???
- Отново си напълно прав! Не е измислица а има и по-кофти Истина, както вече споменах и много хора тука знаят в нашите аватари могат да се родят много неща, не само хора. Има доста хора на тая земя, които в същност изобщо не са хора.

Ако се разкрие изведнъж цялата панорама около реалността на Земята, много хора няма да могат изобщо да я понесат.

Нещо повече! Какво е елита? Рептили, извънземни, илюзия? Говори се много.......същественото обаче е почти нищо!
Еленко Ангелов и книгите му? Мнението ти?
Имаме висш Аз? Свободни ли сме, като не сме в телата си?
Каква борба водим? От къде идваме, защо сме тук и каква е целта ни?
Имаме ли изобщо цел? Защо реалността е такава, че да ни плаши?............въпроси, въпроси....Какво следва....? След 2012, какво ще измислят? 2017 ?
Хиляди въпроси изникват в съзнанието ми.....А един професор беше казал, че е вредно да се мисли, след това скъса колежката  :lol:

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #68 -: Декември 29, 2010, 20:48:45 pm »
Професора много правилно е казал  :) Искал е да каже с това, че много малко хора знаят мислите какво са, от къде идват, дали са наши или иднуцирани и т.н, в някой случаи мисленето е буквално вредно заради самата природа на мисълта. Това е врата към следващо ниво на съзнание и възприятие. Медитацията учи да се изчиства съзнанието от мисли за да функционира правилно зареждането с енергия чрез медитация. Замисли се защо  :)


Цитат
Имаме висш Аз? Свободни ли сме, като не сме в телата си? Каква борба водим? От къде идваме, защо сме тук и каква е целта ни?

Ние сме многоизмерни същества, имаме висше аз, ние сме висшето си аз но от друго ниво, за да го разбереш и видиш имаш нужда от още познания и много практика върху самия себе си. Относно другите въпроси те са твърде лични, питай се кой си и ще видиш кой си, в последствие ще видиш и какво си, което е по-важно от това кой си. Кой си тук и сега е различно от какво си по принцип.


Цитат
Нещо повече! Какво е елита? Рептили, извънземни, илюзия?


С практиката ще видиш какво са.


Цитат
Еленко Ангелов и книгите му?

Аз ли трябва да ти казвам какво мнение да имаш? Моето мнение няма значение и аз няма да налагам на никого това, което аз мисля, по този начин бих нарушил Законите и нямам намерение да го правя. Всеки има правилните отговори, това че не стига до тях в повечето случаи се дължи на мързел и чакане на готово, не става така.


Цитат
Имаме ли изобщо цел? Защо реалността е такава, че да ни плаши?

Имаме цел разбира се, иначе нямаше да сме тук. Реалността сами си я създаваме  :) тази е Истината за реалността. Плаши ни защото не познаваме себе си, от там не познаваме и това което създаваме и как го създаваме.





Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен illegal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #69 -: Декември 29, 2010, 21:02:34 pm »
Благодаря за отделеното време!  :hi:

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #70 -: Декември 29, 2010, 21:14:21 pm »
Аз ти благодаря  :drinks: :hi:
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 552
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #71 -: Декември 29, 2010, 23:13:28 pm »
Цитат
И какво можем да направим? Има информация за всичко повече отколкото можем да си представим на разположение на всеки, който може да я види. Единствения проблем, пред повечето е, че не знаят как да използват тази информация в собствения си живот. И рядко някой им и го обяснява. Има много хора , посветили живота за пробуждането на останалите хората, те имат най-трудната задача в нашето общество, защото никой не разполага с едно пълно и истинско познание. Истинското познание обхваща всички аспекти на съществованието, и доброто и лошото. А повечето хора не го правят. Обръщането към истинското познание обърква хората, защото им подсказва, че нещо не е както трябва в живота ни и в нашето съществуване. И друга характерна грешка е желанието ни да налагаме за абсолютни истини, относителните събития на нашия живот. Когато го правим си изграждаме структура, която се надяваме че ни определя най-добре когато сме в края на живота си на земята. Така, че всичко, което мислим, че сме. Всичко, което ни казват останалите, че сме. Всичко, на което базираме нашите решения и промени в живота си, всичко това зависи от определени принципни предпоставки, които могат да се сринат във всеки един момент. И както казахме целия ни живот се направлява по определена линия и определен морал, който повечето трябва да следват за да се самоопределят като достойни хора. Отхвърляме всичко, което би могло да бъде заплаха за нашата крехка система от принципи. Това е и причината поради която пренебрегваме истинските Хора!
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 09:13:39 am от Морфей »
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #72 -: Декември 30, 2010, 00:01:24 am »
Браво! Ей това е човека!
 
:yahoo: :yahoo:
:drinks:
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 01:03:42 am от Mirotvorec »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #73 -: Декември 30, 2010, 01:07:38 am »
otnesen абе Амиго, ти четеш ли изобщо какво пиша?  :)

Това, че човека не се поддава на зарибявките ти, не значи че не чете.
Твоя метод за манипулация както аз, така предполагам и колегата отнесен, сме я надраснали още като сме били в детската градина.

Левски не е бил масон, нищо че ритуалите за посвещение да си приличат, те са си български.
Познанията ми за масонството са пространни, изучавал съм ги от много източници на базата на сравнителния анализ. Те са антибългарска организация още от създаването си, позор е да се членува в подобна структура. Сега сме 21-и век да те светна, всеки може да е просветлен, няма нужда от посредник. Ясно.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #74 -: Декември 30, 2010, 01:35:51 am »

Кой къде говори за посредници? Какво знаеш ти кое е масонски ритуал и кое не? Изобщо имаш ли си на представа какво говориш? В коя ложа си видял документи за Българските масони?  :) Много ми е чудно, това че не можете да ми отговорите нито да си обясните с вашите терминчета постовете си е ваш проблем  :)

А какво е да си просветен?  :lol: :lol: :lol: Чакам отговори, закачките и чешенето на езици не са отговори  :lol:
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 08:06:35 am от Mirotvorec »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27