Автор Тема: Масонството - тайна или не  (Прочетена 145374 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #30 -: Декември 29, 2010, 00:05:01 am »
Би ли ми казал(беше го споменал в предишните постове), защо според теб, за нас Българите има специално подготвени правила, които трябва да се изпълняват дословно?
С какво са по-различни българите от другите народи освен с грешен ген за дълголетие?
Напомням, че темата е "Масонството - тайна или не". Има достатъчно отворени теми за България, ако трябва и нова отворете, но не разваляйте тази.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #31 -: Декември 29, 2010, 00:08:39 am »
Сега ще отворя.  :)

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #32 -: Декември 29, 2010, 00:13:05 am »
Ха, ми много ясно че търся истинана спрямо собствената си слепота, нима това те учудва...всеки гледа от неговата си камбанария(егото).

Би ли ми казал(беше го споменал в предишните постове), защо според теб, за нас Българите има специално подготвени правила, които трябва да се изпълняват дословно?
С какво са по-различни българите от другите народи освен с грешен ген за дълголетие?

dragonn не се оправдавай, бъди честен поне пред себе си, мен не можеш да ме излъжеш толкоз лесно. Ако търсиш Истина не ти е правилен подхода с оправданията. Направи го за себе си най-вече ако искаш да намериш Истина за собствената си слепота. Бъди честен със себе си на първо място и с всички останали след това. Приеми се като Свободен човек, но за това ще ти е нужно да носиш Отговорност, Свободата е Отговорност отново към тебе самия, към всичките ти дела, мисли, думи и всичко и всеки, който те заобикаля. Може би го знаеш, но не го ли приложиш на практика няма да имаш напредък. С предния си пост показа, че не си го приложил на практика.

Относно Българите >

В същността си абсолютно всички човешки същества са равни, няма разлики между хората, разликите ни ги натрисат а ние си ги досъздаваме вече в последствие. Ние Българите сме много много много стар Народ. Народ минал през много, дал цивилизация и култура на много други народи, помогнал много за световното културно развитие. Някои от нас Българите носят в себе си спецялна конфигурация така да се изразя и в интерес на някои ``хора`` е такива като нас никога да не научат кои са и какъв потенциал могат да разгърнат. Отделно е туй дето се намира под собствената ни земя.

Това в същност не е толкоз важно, най-важното е какво се случва СЕГА, миналото си е минало.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #33 -: Декември 29, 2010, 00:32:41 am »
Благодаря за отговорите Rosenkreuz.
По-нататък. :)

Да, прав си за знанията и средствата даващи особени сили и атомните бомби са достатъчен пример.
Както разбирам масоните са доста съвършени хора, пазители на важни знания и тайни за доброто хората.Имат средства и понякога заемат важни постове, но една от основните им цели е да са незабележими.Добре, но докога ще се чака и какво се чака, за да се разкрият тези полезни за цивилизацията неща?
Ако се чака (както си и мисля)усъвършенстването на цивилизацията, май няма да е скоро.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #34 -: Декември 29, 2010, 00:33:34 am »
Случайно се натъкнах на едно интервю с д-р Николай Михайлов и между другото той казва:
"Не случайно българските масонски ложи са препълнени с бивши агенти на ДС. Масоните са във всички парламентарни групи и никой не пита за „конфликт на интереси”, а им се радват като на някаква екзотика."
Според Rosenkreuz има масони, спазващи определена етика и морал(ще бъде полезно да се запознаем с тях), но има и такива, на които не им пука. Видно е, че вторите са в управлението и се питам-а какво правят първите? Достатъчно ли е себепознанието, ако не можеш да направиш така, че тези, вторите, да се махнат. Достатъчно ли е себепознанието, когато в същото време виждаш как Родът български бива съвсем целенасочено и планомерно подлаган на геноцид във всички аспекти на реалността?
Не съм запознат с масонството, но чини ми се, че най-напред всеки трябва да изчисти собствената си кочинка от тези, вторите. Или те са от друга кочинка, нерегулярна(каквото и да означава  това).
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #35 -: Декември 29, 2010, 00:50:47 am »

И аз затова си мисля, и затова питам, какви са принципите им на действие, каква е логиката на съществуването им ? След като Rosenkreuz казва, че има масонски ложи, които са с елита на света, то какво да кажем за нашите си отцепници.Явно и при тях всичко е по 2, най-малко, както си е в нормалния двуполюсен свят.Явно недостойните масони са отцепници и при тях, но как са ги допуснали да се издигнат толкова. Не знам.
« Последна редакция: Декември 29, 2010, 00:58:19 am от Mirotvorec »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #36 -: Декември 29, 2010, 00:58:45 am »
Цитат
Както разбирам масоните са доста съвършени хора, пазители на важни знания и тайни за доброто хората. Имат средства и понякога заемат важни постове, но една от основните им цели е да са незабележими.

Методите на масоните да станат незабележими са влизали в употреба тогава, когато са били преследвани. Католическата Църква е започнала да преследва първа рицарите Тамплиери, заради това, че са осъзнали какво прави самата католическа Църква с хората. Сетете се за инквизицията и до какво могат да ви докарат знанията в определен период от историята. По тази причина биват едновременно нападнати и почти избити до крак Тамплиерите в Европа. Все пак много от тях успяват да се спасят и минават в тайнство, което мисля, че е логично в случая. Всички екстремистки режими са преследвали масонството и са го забранявали заради това, че проповядва равенство, Свобода и се противопоставя на екстремите целящи заробване. Помисли сега Приятелю, къде виждаш връзка на елита с обикновените масони? Когато всички целенасочено създадени политически (идеологически) режими са преследвали, забранявали ложите и избивали масоните. Хитлер е започнал инквизицията от масоните, комунистите на СССР и те от там са почнали, с избиването на масони и забраната на масонските ложи.


Цитат
Добре, но докога ще се чака и какво се чака, за да се разкрият тези полезни за цивилизацията неща?
Ако се чака (както си и мисля)усъвършенстването на цивилизацията, май няма да е скоро.

Чака се да, свикнали сме нещо да ни се даде на готово, няма как да стане по този начин обаче. Даденото на готово сме склонни да го пропиляваме и тези от нас имащи користни цели базирани на страх, егоизъм и предрасъдаци няма да използват наученото за добри цели бъдете сигурни. Не се питай какво чакат масоните, запитай се КАКВО ЧАКАТ ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ ХОРА за да се вземат в ръце. Масоните са си масони и не са виновни за това, че хората спинкат и не искат да се събудят. Разясних в преден пост значението на думата помощ, там ще намериш още отговори и по тази тема.

А за да ви докажа, че знанията не са тайни, вижте Ганди, Дънов, Малкъм Х, вижте всички водачи посветили живота си на Мира и хармонията в човешките животи. Какво се случва с тях, повечето биват убивани. А защо? Защото целят събуждането на хората, тази е и друга причина много от братствата да са дискретни. Войната е срещу всички включително и масоните.



Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #37 -: Декември 29, 2010, 01:10:19 am »
И аз затова си мисля, и затова питам, какви са принципите им на действие, каква е логиката на съществуването им ? След като Rosenkreuz казва, че има масонски ложи, които са с елита на света, то какво да кажем за нашите си отцепници.Явно и при тях всичко е по 2, най-малко, както си е в нормалния двуполюсен свят.Явно недостойните масони са отцепници и при тях, но как са ги допуснали да се издигнат толкова. Не знам.

С това отговарям и на Миротвореца >

Marhs с казаното до тук искам да подканя хората търсещи призраци там където ги няма да не обобщават, да не слагат всички под общ знаменател, защото това ще им създаде още объркване. Това искам да кажа.

Разбира се, че има много масонски ложи, които са подлоги на елита, и в България за жалост до това ниво е сведено масонството. Там има разделение, борят едни срещу други за приетите критерии за признаване и един Господ знае за какво още. В България има ложи съсредоточени върху бизнеса не върху масонството като такова! Играят театри по телевизии и радиа, представят се за такива каквито не са. Разбира се, че зад погрома над Българския Народ стоят и масони, тези масони не са достойни да носят символите на Братството. Изобщо Родината ни се е превърнала в страната на чудесата! А ние спим бе хора! Не търсете бели мечки в пустинята, там ги няма! Няма как някой да ви даде нещо на готово, разберете го. Много от многознайковците тука ще го пропилеят ако се направи!

Включих се в този форум за да покажа и различно мнение за масонството, тук повечето от хората пишещи в тези теми буквално сами си създават параноите и после си ги вярват. Доказателства има за всичко. Знанията не са тайни! Разберете го веднъж за винаги.

РАБОТЕТЕ НАД СЕБЕ СИ, само този е пътя и там се намира всеки отговор на всеки въпрос.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #38 -: Декември 29, 2010, 01:28:06 am »
За себе си няма нужда да говоря, но ако тук някой се е представял за масон, дайте го насам имам точно 2 въпроса към него.

Ако не успее да отговори, не е такъв за какъвто се представя и аз мога да го докажа, пробвайте ме  Smiley

Не знам... То сигурно и аз мога да ти задам два въпроса на които да не можеш да отговориш. Какво ще доказваме така?

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #39 -: Декември 29, 2010, 01:36:02 am »
Може би не съм се изразил правилно  :) Нямам нито нужда нито потребност да доказвам каквото и да е на който и да е, но все пак ако някой се появи с претенции, че е масон има си спецялно създадени за този въпрос така да ги наречем разпознавателни методи... Не става въпрос тука да си задаваме обикновенни въпроси...
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #40 -: Декември 29, 2010, 01:51:27 am »
Сетих се един въпрос да те питам. :)

Вие сигурни ли сте, че сте тайни? И вие живеете в 21-ви век, скритите и явните камери и микрофонченца са така да се каже ширпотреба, а интерес към вас не липсва. Отделно да не говорим за спътници и интернет проследяване. Въобще не вярвам, че сега си взел всички необходими предпазни мерки в мрежата, щото ако те изпитам за интернет мрежи, не знам какво ще ми отговаряш.
« Последна редакция: Декември 29, 2010, 08:02:51 am от Mirotvorec »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #41 -: Декември 29, 2010, 02:15:56 am »
Не ги разбирам интернет мрежите приятелю  ;D, изпитвай ме колкото си искаш, въпрос на мое желание е дали ще получиш достъп до мен, ама честно да ти кажа...не ти и трябва  :drinks:

Не са тайна организация масоните, дискретни са и имат много добри причини за да бъдат такива  ;) А аз не съм човека, който издава чужди тайни, за това не очаквай от мен и не ме питай за тайната дума или за знаците, защото няма да получиш отговор  ;)

Всичко добро ти желая амиго! :)
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #42 -: Декември 29, 2010, 02:44:33 am »
Отвеяния пак изби рибата :)

Розенкройц, смяташ ли че са изобщо актуални масоните точно сега, 21 век?

Защото според мен така се е предавал информация от човек на човек 17-18 век, сега всеки може да е просветлен и без да е масон. А ти , освободил ли си се от оковите на егото? Защото от постовете ти личи, че не си, вземаш се прекалено на сериозно, и по 10 пъти преповтаряш едни и същи неща.
« Последна редакция: Декември 29, 2010, 08:02:13 am от Mirotvorec »
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #43 -: Декември 29, 2010, 03:29:30 am »
РАБОТЕТЕ НАД СЕБЕ СИ, само този е пътя и там се намира всеки отговор на всеки въпрос.

Какво имате предвид под това?
А когато не получим отговор?
 :)
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен illegal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #44 -: Декември 29, 2010, 09:13:03 am »
В Тайните протоколи на Сионските мъдреци се казва, че многобройните масони по-света въобще нямат представа от Масонство и са просто инструмент! Тия протоколи са доста гаднички, като ги чете човек! Тъй, че не ми се връзва цялата работа с човек пишещ тука и вкарвайки хората в поредните лабиринти от объркване! :hi: Сори приятелю, но ако си масон, въобще няма да си тук и да се обясняваш на хора, които и без това са объркани!  @---

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27