Автор Тема: Масонството - тайна или не  (Прочетена 145245 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #15 -: Декември 28, 2010, 14:56:14 pm »

Още веднъж ще ви кажа, тайната на просветлението всъщност не е никаква тайна, то се крие в себепознанието. Човек сам на себе си е самодостатъчен за да бъде каквото пожелае, помнете всичко е въпрос на личен избор - To be or not to be, to know or not. Останалото са просто детайли. Това, което има значение тук е възможността за ясни и конкретни отговори на въпросите.

Поздрави.

Е вярно ли е тогава, че точно тук, във възможността за качествено себепознаване, ни удрят най сериозно, поставяйки ни, вече, в хронични кризи, трудни условия на живот, постоянно напрежение, несигурност.А както и чрез страха, във връзка с всичко казано дотук.Зачести и инфото, свързано с края-2012 (е не сме наивни толкова).

Всъщност за страха и аз мисля, че насаждан и продължава да се насажда, по всякакъв начин.
Древен мъдрец е казал :"...робството не е нищо повече освен страх.Преодолейте страха и сте свободни..."
Преодоляването на страха е и себеопознаване, нали. :hi:

« Последна редакция: Декември 28, 2010, 14:58:51 pm от marhs »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #16 -: Декември 28, 2010, 15:15:07 pm »
Цитат
Господина Розенкройцер не ми отговори на твърде важния въпрос, каква степен има.

Даскале, тук не е важно кой каква степен има. Като каратист ще ви кажа, че колана служи за да си връзваме гащите и нищо повече от това. Степените в масонството са крачки в изкуството на СЕБЕПОЗНАНИЕТО, разберете го веднъж за винаги и престанете сами да си задълбочавате заблудата. До определена степен всичко е теория и дялане на суровия груб камък символизиращ себе самият.


Цитат
Явно че той защитава и пропагандира тезата, удобна за "новия световен ред", "аз не съм като теб,нека сам да вървя..."

Кажете ми сега, как е възможно някой да се обедини в нещо, когато той самия не е наясно със себе си? Супер интересно ми е как ще стане подобен фокус.  :) Всичко започва от АЗЪТ, АЗ! Всяка промяна и всяко обединение в нещо започва от там. Вижте Дякона Васил Левски. Какво казва той? “ . . . какво аз мисля да правя и ще го направя, ако рече Бог, . . . , за което ако испечеля, печеля за цял народ, ако изгубя – губя само мене си.“ Има ли нужда да ви тълкувам тази фраза? Фразата на Дякона на нашата Свобода, който е бил масон както и 90% от водачите на Българската Свобода има много общо с АЗЪТ. Един велик майстор по карате на име Хитоши Като казва следното ``Най-тежката битка и най-истинската победа е битката със самия себе си, в която човек побеждава самия себе си`` Какво иска да каже с това Сенсей Като? Иска да каже отново същото, пречупването и преодоляването на АЗЪТ, тоест егото, страховете, предрасъдаците и т.н Замислете се над тези думи и практикувайте себепознание, така ще разбере че колана служи да си вързваме гащите, и че степените не са от никакво значение, важно е развитието!

Цитат
Това че братята масони наши и чужди разграбиха България за него е много морално.
Това че масоните в съдебната система законно си запазват анонимността,също е много морално.

Никак не е морално за мен, че шайка комунисти и сътрудници на КГБ и ДС се подиграват с Народа ни. Вие не виждате ли все още какво се опитвам да направя, пишейки тук на този форум? Мислите ли, че си нямам друга работа? Противопоставям се съвсем открито на хората работещи за погром над Българщината, аз съм преди всичко човек и горд Българин, мога да ви уверя в това.

Ако искате ще дебатираме положението на България в отделна тема, има много за говорене по нея. Ще ви обясня там как започнах да виждам паяжината около всичко Българско и родно. Само кажете или вие сам отворете такава тема и започваме.

Знайте също така, че всеки пост, всяко послание, всяка насочена дума или фраза имат сила, имат вибрация и са част от човека, който ги казва. Всеки пост и послание черпят енергия от човека, който ги говори било то и в писмен вид. Нямам намерение да се хабя за безмислени спорове.

Ако мислите, че не съм прав докажете го. Поздрави!
« Последна редакция: Декември 28, 2010, 15:46:23 pm от Rosenkreuz »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #17 -: Декември 28, 2010, 15:41:19 pm »
Ако искате ще дебатираме положението на България в отделна тема, има много за говорене по нея. Ще ви обясня там как започнах да виждам паяжината около всичко Българско и родно. Само кажете или вие сам отворете такава тема и започваме.

Хм, стана ми интересно. Предполагам, че от твоята гледна точка, има какво да кажеш. Разкрий такава тема! Примерно с подобно заглавие: "Представата на един масон, или розенкройцер /не знам какъв си/, за действителното положение в България".

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #18 -: Декември 28, 2010, 15:43:43 pm »
Морфей, Приятелю ти имаш отговорите  :) Но защо ги интерпретираш по този начин? Извинявай, ще си позволя да се обръщам към теб на ти.

Ето и моят отговор >

Цитат
Ако не се криеше нямаше да го има тоя световен ред в момента и всичката тая галимация тук. Как може да избираш меду това да си роб и роб. Аз лично несмятам да чукам на никоя врата за да ме посвещават в по више робство, от роб на паричната система да стана пряк роб на демоните(всички същества които ни дуят по една или друга прична и държат в тая ферма)които ми дават власт над другите роби и ми внушават че съм свободен и посветен. И без библия народа е казал с питане и до Цариград се стига!

Обясни ми как да обясним на Бай Мирчо от Горно Александрово сливенско, че човешката душа е бесмъртна? Или как да кажем на кака Донка от Каспичан, че един от важните вселенски Закони е този на дуалността и противоположностите?  ;) Виж, ето защо и масонството е дискретна организация, и не е само масонството такова!  :) Просто има хора, които са способни да разберат има и други, които са толкоз слепи, че просто им е невъзможно и малко хора ще се изхабят да отворят очите на средностатистическите нашенци с високо развита чалго-кръчмарска култура, които са толкоз надълбоко в матерялната тиня, че няма на къде просто! Замисли се и ще видиш, че имам право. Нас ни заробва ОБЩЕСТВОТО, то е подло, матерялно, страхливо и с много големи предрасъдаци. От малки ни заробва по този начин, като ни заковава за матерялното от самото ни раждане. Идва обаче момент от нашия живот, в който се чувстваме подготвени да упражним правото си на ЛИЧЕН ИЗБОР, да бъдем или да не бъдем. Приятелю току що каза много голяма Истина, не знам дали се усети, просто все още я интерпретираш малко грешно, не си преодолял предрасъдаците и търсиш вина у другите. Търси причините първо в себе си, питай се роб ли си или не си, ако си, замисли се кое те прави роб. Сам си задавай въпроси но бъди ЧЕСТЕН пред себе си, само този е начина.


Цитат
Ами аз ги виждам редовно тия многизмерни гадини докато "спя". Нали те създадоха масоните те ги научиха да тарнсформират енергиите между измеренията и да им строят храмове за жертвопринушения и всичко останало.

Орфей, щом ги виждаш значи си масон от поне 18º степен  ;) Виждаш ли сега, че няма нужда да си масон за да са ти отворени очите. Ако си чел Кастанета или Акексей Ксендзюк, би трябвало да знаеш какво виждаш! Това, което религията е обявила за демони са същества, които са създадени от същия Създател сътворил и нас. Замисли се сега но без предрасъдаци от какъвто и да е тип. Има един вселенски Закон отговарящ за дуалноста и противоположностите > материя-анти материя, гравитация-антигравитация, тъмнина-Светлина, мъж-жена и прочие. Самата Природа работи по този принцип! Той е навсякъде около нас! Ако в медитативно състояние или в което и да е друго състояние на възприятие виждаш подобни същества, трябва да знаеш само едно за тях > те просто СА, просто съществуват и се борят за отцеляване както и ние. Не са демони нито са нещо, което може да се определи просто този им е начина на съществуване. Могат да променят формата си в каквато ти ще я възприемеш за да продължават да се хранят с това, което отделяш - ЕНЕРГИЯ. По този начин отцеляват и са много умели в заблудата. Много хора канализиращи информация канализират в същност точно от тях, като по този начин се превръщат в жертви, защото не са си направили труда да се допитат до себе си дали е правилно туй дето го вършат. Хранят се с твоите негативни емоции и най-вече със страховете ти. Това трябва да ги говори само едно и смело да продължиш на следващото ниво, там ще ти се промени възприятието и ще видиш нещата от друг ъгъл, ПРЕВЪРНИ СТРАХЪТ В СИЛА! Преодолей ги като не им обръщаш внимание, като ги приемеш за нещо нормално, защото те са нещо нормално, там са, съществуват, те СА както и ти СИ.

Цитат
Така че ритуалите не са просто традиция за забвления ами зверско инсталиране на енегиен трафик между боговете и робите. Верно е че няма нужда вече да си масон за да те издуят или накарт да им служиш, има интерактивни технологии. Няма кво да избираме, то ни се полага по право ние сме многоизмерни същества поданали или взети в робство тук.


Ритуалите са символични, също както ги прави и църквата. Верно има наистина тайни организации, които ползват точно определени ритуали за точно определени цели, те са от лошите, да, няма да го отричам, защото е Истина.

Ако наистина правиш това, което правиш, в същност си много напреднал и това, което те задържа да не полетиш са предрасъдаците, страхът и най-вече егото. Преодолей ги и ще видиш КАКВО си  :) :) :) След това ще си говорим пак, по масонски степени ти си с поне 16º майсторска степен.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #19 -: Декември 28, 2010, 16:05:38 pm »
Цитат
Е вярно ли е тогава, че точно тук, във възможността за качествено себепознаване, ни удрят най сериозно, поставяйки ни, вече, в хронични кризи, трудни условия на живот, постоянно напрежение, несигурност.А както и чрез страха, във връзка с всичко казано дотук.Зачести и инфото, свързано с края-2012

Разбира се, че точно там ни удрят! Този е начина да ни държат слепи и лесни за манипулиране. Един матерялен човек, който възприема себе си като едно парче месо с мозък е като кукличка, която само мърдат на където си пожелаят!  :) Тази е суровата реалност амигоси! Важния въпрос тук е КАК ДА ИМ СЕ ПРОТИВОПОСТАВИМ? Над него трябва да мислим и отговори има много! Страхът като метод за подчинение е много ефективен, защото създава точно това, за което говорите вие, а именно
Цитат
в хронични кризи, трудни условия на живот, постоянно напрежение, несигурност
. Човек е уязвим само до като възприема себе си единствено като нещо матерялно. Тогава след като е насаден страхът, същите хора ако така можем да ги наречем спускат и фалшиви спасители. Вижте 11 септември! Вижте самата наша Родина! Създадоха едни невидими и неуловими терористи, които в същност не съществуват за да всеят страх, после дадоха и спасителите и сега рушат на воля! Същото е и с България, това го знам от личен семеен опит, част от моето семейство беше буквално изселено от Татковина поради това, че се противопостави на манипулацията, която разиграваха още в първата година на така наречения преход. Нас Българите спецялно ни манипулират по много точен и ясен план, ние сме така да го кажем спецялни, малко народи има като нас. Вие не виждате ли какво правят с нас?

2012 не е никакъв край, просто е начало на нещо ново.

Цитат
Всъщност за страха и аз мисля, че насаждан и продължава да се насажда, по всякакъв начин.
Древен мъдрец е казал :"...робството не е нищо повече освен страх.Преодолейте страха и сте свободни..."
Преодоляването на страха е и себеопознаване, нали. :hi:

Абсолютно сте прав. Преодоляването на страхът освен себепознание е и СИЛА, която те не искат да притежаваме! Страхът има много имена и много лица, но не ни обясняват от малки кои са, това се прави точно за да сме уязвими. Аз мога да ви кажа как използват страховете ни против нас самите. Наистина ще взема да отворя тема спец. за състоянието на България, там има супер ясни примери как се прави това.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #20 -: Декември 28, 2010, 16:21:06 pm »

 Rosenkreuz, би ли обяснил какво символизират, тия сатанински пентаграми и пр. върху кръста във вашите "запазени знаци"
Също и  това червеното триъгълниче с обърнатото кръстче там долу?

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #21 -: Декември 28, 2010, 17:05:49 pm »
Цитат
Обясни ми как да обясним на Бай Мирчо от Горно Александрово сливенско, че човешката душа е бесмъртна? Или как да кажем на кака Донка от Каспичан, че един от важните вселенски Закони е този на дуалността и противоположностите?   Виж, ето защо и масонството е дискретна организация, и не е само масонството такова!

А ти можеш ли да ми отговориш Rosenkreuz, защо ти е нужно на теб и на тези "XYXЪТM" дискретни просветители да  обесняват  на Бай Мирчо от Горно Александрово Сливенско или на кака Донка от Каспичан за безмъртието на душата и дуалността на противоположностите, след като те самите нямат нужда от това и се чувстват щастливи!

От къде си вадиш и изводите?


Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #22 -: Декември 28, 2010, 17:08:40 pm »
Ако искате ще дебатираме положението на България в отделна тема, има много за говорене по нея. Ще ви обясня там как започнах да виждам паяжината около всичко Българско и родно. Само кажете или вие сам отворете такава тема и започваме.

Хм, стана ми интересно. Предполагам, че от твоята гледна точка, има какво да кажеш. Разкрий такава тема! Примерно с подобно заглавие: "Представата на един масон, или розенкройцер /не знам какъв си/, за действителното положение в България".
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #23 -: Декември 28, 2010, 17:49:05 pm »
Цитат
А ти можеш ли да ми отговориш Rosenkreuz, защо ти е нужно на теб и на тези "XYXЪТM" дискретни просветители да  обесняват  на Бай Мирчо от Горно Александрово Сливенско или на кака Донка от Каспичан за безмъртието на душата и дуалността на противоположностите, след като те самите нямат нужда от това и се чувстват щастливи!

От къде си вадиш и изводите?


Здравейте!

Аз казвам абсолютно същото ако забележите. Никой няма нито нужда нито потребност да събужда който и да било. Това е въпрос на желание не на нужда, включих се тук за да се опитам да покажа по-различно мнение. Тук хората обвиняват нещо, което не познават за всичко, което им се случва. Аз мисля, че не са прави, защото те и себе си не познават а какво остава да се опитат нещо съвсем непознато да променят. Също така ви казвам, че не е правилно да се нарушава личния избор на човек, защото по този начин може да се повлияе объркващо на неговата собствена еволюция като личност. Най-правилния начин е човека сам да осъзнае каквото трябва, да изпита на гърба си всичко, от което има нужда така да се изразя. Поради тази причина има и цивилизации, които не искат да се мешат директно в нашата еволюция, по този начин биха нарушили много важни вселенски закони. Истина е също така, че даденото на готово не служи правилно, имаме навика да го пропиляваме и не е този правилния начин за да се събуди някой.

Ако видим едно от правилните значения на думата помощ ще забележим следното >

Виждате човек проснат на улицата в окаено състояние, случило му се е нещо лошо и това е съвсем видно. Сега, повечето хора ще се втурнат да го утешават, но те не се замислят за значението на думата помощ или за значението на това кое е добро и кое е зло, тези понятия са много обширни. На въпросния човек му се е случило нещо привидно много лошо, но замисляме ли се, че може би този е единствения начин човека да се осъзнае за нещо, от което има нужда. Духът подбутва постоянно, все ни се представят възможности да сме това, за което сме създадени а ние все ги отхвърляме и пропускаме. Тровим себе си по този начин, и идва момент в който получаваме шамар. Аз лично съм го получавал и то супер сериозен, въпрос на живот и смърт. След дългото време, което имах за размисли след това видях в себе си причината. Там се крие всяка тайна, вътре в нас, там са и отговорите.

В повечето случаи понятията за добро и зло са базирани на нашите изкривени вярвания, които в повечето случаи са ни индуцирани от някой или нещо, за това и този просветения господин Вътрешен казваше, че нашите разбирания са просто изкривени и значенията на много от думите в нашите речници не са такива за каквито ги имаме. Не осъзнаем ли масово, че определенията създадени от нас може да са подвеждащи няма да имаме напредък. За някой хора нещо привидно зло си е просто зло, за Създателя обаче привидно злото е най-доброто, което може да се направи за човека за да се събуди. Духът, Вселената, Господ, под което име и да го кажем се съдържа в абсолютно всичко, от нашите мисли до състоянията на материята.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #24 -: Декември 28, 2010, 18:08:33 pm »

 Rosenkreuz, би ли обяснил какво символизират, тия сатанински пентаграми и пр. върху кръста във вашите "запазени знаци"
Също и  това червеното триъгълниче с обърнатото кръстче там долу?


Здравейте!

Пак изхождате на базата на нещо индуцирано, на предрасъдаци. Разбирам с какъв смисъл ми казвате за обърнатото кръстче и пентаграма. Знаете от колко много векове преди Христа кръстът и пентаграмата са се използвали за символи? Защо примерно католическата Църква не обясни публично истинската причина, по която е заклеймила някой знаци и геометрични символи? За да разберете езика кодиран в символиката и в геометрията са ви нужни спецялни познания, за които още не се те готов според мен. Това, което ви пречи е егото, и вие съдите на базата на нещо, което не знаете с каква цел е създадено. Мерите и притегляте с предрасъдаци, страх от непознатото и любопитство, което в зависимост как ще използвате е ЕКСПЛОЗИВНА смес. Ето защо някой учения и знания са опасни на първо място заради самите вас. Не говорим само за масонството, там са събрани комплексно много учения от много народи и традиции. Знанията могат да са ОПАСНИ, за това, човека желаещ да борави с тях трябва на първо място да е развил себе си и собствените си възприятия. Вие бихте ли дали на дете АК-47 да си играе с него? Аз не бих......

Разберете, всяко нещо може да е символ. Абсолютно всичко! И това свежда само до един извод, не е важно какво вземаме за символ, важно е ЗАРЯДА, който се придава на символа. Това което виждате на пръв поглед може и да не такова за каквото го мислите. Може една икона създадена по определен начин и привидно безобидна и Християнска буквално да ви убие и зароби, защото вие ще заложите Вярата си в нещо, което не знаете за какво е създадено. Това искам да ви кажа, не е важен самия символ, важен е заряда, който носи. Църквите, Джамиите, Синагогите и всеки храм са святи места, заради молитвите, желанията и емоциите които влагат хората там. Всичко това носи много силни енергийни заряди и в зависимост от заряда пак стигаме до същия извод - Добро или зло са въпрос на личен избор. На същия принцип един символ или друг се използват по начина, по който са били заредени, създадени и предназначени.

Въпросната рисунка, която ми показвате има общо с Кабала, аз не съм експерт по Кабала, нямам и нужда да бъда.

Поздрави!
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #25 -: Декември 28, 2010, 18:26:13 pm »
Привет Rosenkreuz.Благодаря за отговорите.
Немалко се каза дотук по темата и сигурно има много по толкова, и наистина изникват доста въпроси.

Каза, че елита преследва масоните, значи масоните са против елита ли?
Всъщност защо е създадено масонството, за да защитава кого? и да запазва какво? Каква е твоята гледна точка?

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #26 -: Декември 28, 2010, 22:52:29 pm »
Rosenkreuz доколкото разбрах от това което написа, е че българските масони се опитват да помагат на хората за разлика от други тайни общества. И присъединяваш всеки с по-отворено съзнание към масонското общество (Левски, твоят майстор по карате на име Хитоши и потребител "Орфей" (поне не знам да има такъв потребител), които трябва да е с поне 16º-18º майсторска степен на масонството.

Ще ти кажа нещо, самият факт че търсиш учители или тайни общества като масонството за да се просветлиш говорят за теб, че си на много ниско духовно развитие.
Така че ти за мен си поредното менте(просветен), въпреки че ми хареса че говориш за себеопознаването (евала за което).


Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #27 -: Декември 28, 2010, 23:05:54 pm »
Rosenkreuz доколкото разбрах от това което написа, е че българските масони се опитват да помагат на хората за разлика от други тайни общества. И присъединяваш всеки с по-отворено съзнание към масонското общество (Левски, твоят майстор по карате на име Хитоши и потребител "Орфей" (поне не знам да има такъв потребител), които трябва да е с поне 16º-18º майсторска степен на масонството.

Ще ти кажа нещо, самият факт че търсиш учители или тайни общества като масонството за да се просветлиш говорят за теб, че си на много ниско духовно развитие.
Така че ти за мен си поредното менте(просветен), въпреки че ми хареса че говориш за себеопознаването (евала за което).

Амиго, на мен начина ти на говорене ми казва само едно. Търсиш оправдание за собствената ти слепота. Никой не присъединявам към нищо, колко пъти трябва да го кажа или просто четеш от горе от горе и после си чешеш егото и ти? Аз не търся нищо, и ти за мен нищо не знаеш, така че не си прави безмислени предположения.

Относно информацията за Освобождението на България осъществено главно от масони, тя е публична, потърси я и ще видиш сам. Не си търси конспирации там където ги няма, самозаблуждаваш се по този начин и така няма да постигнеш напредък а само ще потънеш още повече и съвсем ще ти стане невъзможно да различаваш Истина от лъжа.

Поздрави.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #28 -: Декември 28, 2010, 23:27:18 pm »
Ха, ми много ясно че търся истинана спрямо собствената си слепота, нима това те учудва...всеки гледа от неговата си камбанария(егото).

Би ли ми казал(беше го споменал в предишните постове), защо според теб, за нас Българите има специално подготвени правила, които трябва да се изпълняват дословно?
С какво са по-различни българите от другите народи освен с грешен ген за дълголетие?

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #29 -: Декември 28, 2010, 23:59:42 pm »
Привет Rosenkreuz.Благодаря за отговорите.
Немалко се каза дотук по темата и сигурно има много по толкова, и наистина изникват доста въпроси.

Каза, че елита преследва масоните, значи масоните са против елита ли?
Всъщност защо е създадено масонството, за да защитава кого? и да запазва какво? Каква е твоята гледна точка?

Marhs здравей!

Масонството под съвременната му форма е създадено от хора с революционни за времето си идеи и разбирания за реалността. То е съвкупност, комплекс е от много учения и практики събирани от много народи и традиции и не е съществувало само под тази му форма. Целта на масонството е да развива личността, да развива човека, приеми го като университет за личностно развитие.

Относно ученията. Предполагам знаеш, че АК-47 в ръцете на малко дете е повече от опасен. Същото е и с ученията. Не може човек, който не е осъзнал себе си да се занимава с такива учения на практика. Човек с такива знания и непреодоляно его може да се превърне в нещо много опасно, на първо място за самия практикуващ и заобикалящата го среда, не всеки може да се справи с такива знания.

Разбира се, че има много масони, които са против така наречения елит. Елита преследва всичко и всекиго дръзнал да се изпречи на пътя на тези по-малко от 300 души и техните господари имащи власт над всички ресурси на тази планета, включително и над човешкия. Масонския морал, масонската етика в истинската си същност са противни на елита и това, което те вършат с хората.

Има също така и привидно масонски ложи вързани буквално за задника на елита.... няма защо да го отричам, то си е Истина. Има ги тези, които спекулират със знанията и ги използват са собствените си користни цели или стават инструмент в ръцете на по-висши от тях, но не може да се обвинява всяка една ложа, че е подлога на елита, това в никакъв случай не е правилно.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27