Автор Тема: Масонството - тайна или не  (Прочетена 151330 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:защита от Масонството
« Отговор #90 -: Декември 30, 2010, 15:07:50 pm »
Rosenkreuz, благодаря ти...
Би ли споделил някои от "игрите" на управляващите с които ни тормозят, а ние трудно забелязваме и някакъв хитър начин да им се изплъзваме. Питам за нещо чисто практическо, което, например, ще ни позволява да сме незабележими пред фолицията и подобни...

Монк здравей! Аз ти благодаря за въпроса. Вече дадох доста примери но пак ще кажа понеже е по твое желание.

Има много такива игри както казваш и ако се замислиш, ще видиш колко са видни  :) просто както споменах няма нищо толкоз скрито колкото някой хора тука просто ЖЕЛАЯТ да си мислят. Играят си с нас като ни отнемат индивидуалността най-вече. Има милиони примери, ето някои от тях.

Забележи следното >

Как се мият мозъци с музика? Стратегията е отново същата - разделяй и владей. Също така предполагам знаеш, че определена честота от звук може да влияе по различни начини на поведението на един човек. Различните фрекуенции или честоти звук (музика) предрасполагат към различен начин на поведение и към различни чувства, тоест може да се предизвика състояние на еуфория, агресия, смиреност, релакс и прочие. Хората нямащи контрол над емоциите и мислите си са много лесни за обработване по този начин, това са предимно младите хора. Този е много ефективен метод. Забележи начина на поведение на един хеви металист - как се държи, как се облича, какви символи използва, за какви неща мисли и тн, след това го сравни с един рапър, после с един техно маняк и след това с един цигулар от филхармонията.

Създаването на коренно различни urban cultures (не знам как е на БГ) също цели разделение, тоест приобщаване на маса от хора към едно или друго стадо а в повечето случаи хората изобщо не знаят кой стои зад създаването на въпросното стадо, нито с каква цел е създадено, просто се поддават!!! Човек с не-изграден характер , тоест без затвърдено собствено мнение (начин на мислене) базирано на собствени проучвания и знания се приобщава много лесно към отделните стада. Всичко това цели едно - отнемане на индивидуалността, когато човек се включи в стадото той рядко мисли индивидуално, там се появява така нареченото стадно мислене, това значи че на този човек лесно може да му се индуцира начин на поведение като му се предложи СТИМУЛ свързан да речем с начина на мислене на стадото, към което принадлежи. Когато се активира този стимул или заряд, реакцията също може да е контролирана ето друг пример, който показва това и той си е чисто Български, свързан е с някой от хората отговорни за рушенето на Българщината >

Излиза господинот Красьо Каракачанов уж да прави митинг срещу членството на Турция в ЕС, което така или иначе е невъзможно, защото при една такава претенция от турска страна европейските демокрации биха провели референдуми, които ще изключат членството и в ЕС. На неговите хора постоянно им се втълпяват едни мними инвазии и последователно се подтикват към състояние на вечна борба и омраза Тоест това играе ролята на поредния фалшив стимул. Реакцията, която този стимул или заряд провокира е митинг от имащи се за патриоти хора (стадо), на които им е насаждана изкуствена омраза в продължение на години. Правено е с тях така, че да отричат всичко около себе си, да са центрирани в омразата и само на база на нея да действат, тоест радикализирани са, хора лесни за контрол, избухват при поредната изкуствена провокация (стимул). Аз произлизам от тези среди и знам доста за керливите им ризи.

Друг Български пример за контрол над определена маса от хора са партиите ДПС и Атака. Създадени, финансирани и употребявани от едни и същи комунисти офицери от старите служби за сигурност. Те са същите хора, които съсипаха България на всяко ниво и то съвсем целенасочено. Стратегията е същата - разделяй и владей но приложена тук по малко по-различен начин - религиозна или етническа радикализация на масите. Господин Доган е една от пеонките в ръцете на въпросните полковници. Той е създаден с цел контраразузнаване насочено към турските служби предимно в Германия сред многобройната турска общност там, но след идването на демокрацията това става безсмислено тъй като Турция от враг се превръща в наш съюзник. Доган е отговорен до голяма степен за насилственото отнемане на имената на Българските турци като заедно с това спомага за основаването на турското съпротивително движение в България отговорно за атентатите с бомби, за които всички знаем, тоест той е двоен агент. Та каква е целта на гн Доган? Неговата цел е да манипулира чрез религиозна и етническа радикализация турското и изобщо населението от не-български етнически произход, което включва предимно турци и цигани. Детайлите тук са прекалено много, ето я същността на проблема > Гн Доган радикализира турците и циганите, гн Сидеров, Каракачанов и всички фалшиви месии и патриоти радикализират Българите, получава се експлозивна смес и тя застрашава както Българи така и турците и циганите. Интересното тук е, че както Доган така и Сидеров са подлоги на едни и същи хора, скрития елит в България. Сидеров е създаден в момента на упадък на ДПС, под предлог патриотизъм неговата цел беше да подсили омразата от Българска страна и това да спомогне за радикализирането на турците.

Вижте тези интервюта с един от малкото истински политици в България. Този човек открито говори Истината но понеже народа е винаги подканван (манипулиран) да търси призраци там където ги няма малко хора са забелязали какво говори той. Осман Октай бивш диригент на паритята ДПС >

За партия Атака - http://www.youtube.com/watch?v=nGDJPgIktds&feature=related

Как се отклонява вниманието от истинските проблеми с небивалици като изкуствения етнически конфликт - http://www.youtube.com/watch?v=F1PNxeAt5BE&feature=related

Кой е Ахмет Доган - http://www.youtube.com/watch?v=6OstoBSBug4&feature=related
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #91 -: Декември 30, 2010, 15:21:04 pm »
Всеки атентат срещу индивидуалността на един човек, и това се отнася най-вече за младите хора като мен е ясен пример за манипулация. Не се ли даде възможност на младите хора да рзвият собствена преценка и собствен начин на мислене тяхното поведение става лесно за манипулиране. Особено в нашата Родина по всякакъв начин се прави и невъзможното мислещите и будни Българи да се почувстват пренебрегнати и даже застрашени с цел да напуснат България. Ще ви дам пример как мой приятел много добър финансист с опит в лондонското сити първо беше привикан на интервю от министър Дянков за да му бъде съветник а след това отхвърлен заради една госпожица с вид на мис калифорния и средно образование. Примерите са просто милиони и докато такива хора са на власт единствения начин за промяна е самия Народ да промени начина си на мислене и поведение. Всяка промяна започва в посока от вътре на вън, от отделния човек към обществото и от там към държавата. Народа трябва да осъзнае, че всички сме отговорни за това, което ни се случва. Ако мислехме по правилния начин щяхме да знаем, че от нас зависи в каква държава ще живеем и как ще живеем, само от нас. От нас зависи кой ще управлява България и как, отново само от нас. А ние бягаме! Искаме промени а в същото време спим и чакаме някой външен да ни оправи окаяното положение. Наричаме се свободни а не сме, не виждаме че истинската Свобода е преди всичко Отговорност и умишлено бягаме от нея за да си пием ракията, да си играем кючеците и да чакаме някой да дойде да ни оправи. В какво се превърнахме заради това - В ОВЦЕ!

До къде опряхме отново? До себе си, себепознание и в себе си да търсим всичко, тоест да бъдем свободни (ОТГОВОРНИ).

Кажете ми как тогава искате да не ни правят на маймуни като ние самите се предлагаме и оставяме в ръцете на подобни хора? Нашето внимание е постоянно отклонявано на къде ли не а ние не виждаме и пред краката си какво правят с нас  :negative: замислете се и пак ще си говорим по темата България, нарочно я отворих, защото касае директно всички ни.

« Последна редакция: Декември 30, 2010, 15:43:18 pm от Rosenkreuz »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #92 -: Декември 30, 2010, 15:35:35 pm »
Нас ни манипулират и по още много начини, както казах и вие много добре знаете примерите са просто милиони. Друг начин за масово заробване е самата глобална монетарна система, която вече поддава. Замислете се как действат така наречените централни банки и кой е собственик на най-големите банкови институции в света - ТЕ СА ЧАСТНИ! Ако не знаете какъв е принципа на работа на централните банки или най-ясния пример, който е държавния резерв на САЩ (също в частни ръце) кажете ми и ще ви обясня по най-лесен начин.

Друг начин за манипулация е постоянното насаждане на омраза и противопоставянето на едни хора на други, разберете че това е много лесно да се направи стига да имаш достъп до водачите или сам да ги направиш такива.

Друг начин за масов контрол и манипулация е телевизията. Забележете колко хора са верни последователи на нямащата НИКАКВА СТОЙНОСТ информация давана в безмислените турски сериали, реалити шоу програми и т.н Това за какво служи според вас? ЗА ОТНЕМАНЕ НА ВНИМАНИЕТО, което ако попитате някой психиатър ще се окаже, че е вид хипноза (...алфа... ...)!

Забележете колко хора имат свой начин на мислене!? Колко са в днешни дни и особено сред младите? Кой днеска стимулира подрастващите в изграждането им на начин на мислене базирано на себепознанието, умерената критика т.е да си задават въпроса ***защо е така?*** На подрастващите им се ИНДУЦИРА начин на мислене и поведение като се стимулират да се включат към нечие стадо, което да им отнеме индивидуалността, тоест да им отнеме личността и те да бъдат част от нещо общо, у което някой чрез стимули предизвиква общи реакции и от там - КОНТРОЛ. ВИЕ КАКВО ПРАВИТЕ С ДЕЦАТА СИ?

Много са примерите, за това говоря преди всичко за себепознанието като най-важен елемент на защита.

Кой от нас разбира природата на мислите и емоциите? Колко от нас се питат постоянно кое причинява дадена емоция и от там мисли, от къде идва тази емоция, наша ли е, не е ли наша, с каква цел ни се причинява дадена емоция и т.н? Колко от ВАС си ги задават тези въпроси? Знаете ли колко е ЛЕСНО човек сам да манипулира себе си, когато не се познава и не се пита КАК и ЗАЩО? Колко от нас знаят сънищата какво са? Вие знаете ли какви начини има за обработка на сън? На много места е показано, но колко от вас са го видели, колко от вас са си направили труда да го потърсят?

Всичко това влияе на възприятията и разбиранията за света....замисляйте се много сериозно над себе си, аз ви казах масонските и всичките останали тайни са у вас самите, ако ви мързи да ги търсите ще сте си просто овце и ще ви водят като кукли на където си поискат.
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 15:46:01 pm от Rosenkreuz »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #93 -: Декември 30, 2010, 16:07:53 pm »
Драгите ни съфорумници като господинът с изключително светлото и праведно име Sangre значещо на испански кръв възприемат нещата по следния начин >

Виждат нещо, което не разбират и егото им говори така >

``Неее неможе тоя да ти каже, кое е истинско и кое не, отречи го! Дразни се с него и така покрий собствените си СЕНКИ!``

Знаете ли какво значи това? Тези хора съзнателно или не покриват собствената си слепота като вместо да се запитат и да стимулират обмен на опит и информация, те отричат, дразнят се, провокират, опровергават и т.н Това говори само едно  :) Ниска самоотценка, комплекс за малоценност, дълбоки не-познания на материята, желание да издигне себе си над останалите (тоест пак комплекс за малоценност).

А знаете ли кое провокира това? - МЪРЗЕЛЪТ, също така и тяхното подсъзнателно нежелание да си срутят собствените илюзии  :) Понеже такива хора им е по-лесно да не мислят и да не търсят те самите правят така >

Покриват пак казвам съзнателно или не мързела си като вместо сами да учат предпочитат да възприемат нещо вече изтъркано понеже им харесва и се наглася добре по техните объркани разбирания. Така правят, ЗАРОБВАТ СЕБЕ СИ и се подаряват на нещо, което ИМ ХАРЕСВА но не знаят с каква цел е създадено  :)

А сега кажете ми как може да се води диалог с такива хора когато те не говорят от първо лице единствено число ами рецитират нещо заучено, което с времето така им се е забило в съзнанията, че извън него не виждат и вече са си го затвърдили сами като начин на мислене  :)

Кажете ми това какво е? > САМОЗОМБИРАНЕ. Такива хора повличат със себе си и други овце, други мързеливци бягащи от отговорност към себе си и се получава едно заблудено стадо от хора мислещи се за знаещи.

Айде ако въпросните господа искат да поспорим над това. Нека ми докажат противното ако могат. Ако не могат аз ги подканвам лекичко да пречупят егото си и да проведем полезни разговори тук, защото нямам намерение да развивам повече теми и да се опитвам да помогна на хора, които НЕ ИСКАТ ДА СА ИМ ОТВОРЕНИ ОЧИТЕ И СЪЗНАТЕЛНО ИЛИ НЕ СИ ТЪРСЯТ ПРИЧИНИ ДА НЕ ВИЖДАТ ПОНЕЖЕ ТОВА, С КОЕТО ЩЕ СЕ СБЛЪСКАТ БИ СРУТИЛО ИЗКУСТВЕНО СЪЗДАДЕНИЯ ИМ СВЯТ, който разбира се те самите са си създали като вместо да търсят и да изследват сами, са възприели за начин на мислене неща, които не знаят с каква цел се пускат в обществото. Така че никой не им е виновен.

С всичко това на въпросните господа им казвам само едно, че не ги обвинявам в нищо, на тяхна страна съм И ГИ РАЗБИРАМ! Нищо повече от това.

Вижте сред нашите драги съфорумници има и психолози, ако желаят нека и те се намесят.
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 16:27:29 pm от Rosenkreuz »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #94 -: Декември 30, 2010, 16:46:20 pm »
Извода от всичко до тук е следния >

Ако ще обменяме опит и информация, дайте да го правим като хората. Аз не съм тук да се състезавам в надпреварата кой е най-светнат, нито пък имам нужда или потребност да развивам теми на някой хора понеже не разбират и самите себе си. Нямам нужда нито ме интересува. Правя го от желание и нищо друго. Хабя се доста тук и ако ще водим диалог нека е диалог а не монолог.

Тези, които си мислят, че съм тук за да разкривам тайни са в дълбока грешка - тайните ги има само ако човек се противи на себе си.

Има един закон за еволюцията, който би бил сериозно нарушен ако някой предостави нещо на готово, ето защо пак опираме до самите себе си и винаги до там ще опираме. Нито един съзнателен човек не би нарушил личното развитие и по този начин еволюцията на друг човек като му даде нещо на готово. Даденото на готово имаме навика да го пропиляваме, за жалост тази е Истината. Никой няма да ви даде тайни учения  :) Те не са тайни, запомнете го това  :) те са въпрос на възприятие и осъзнатост на самата реалност и собствената личност - АЗЪТ.

Бихте ли дали на 6 годишно дете зареден АК-47 да си играе с него? Вече го зададох този въпрос, логичния отговор е - НЕ. Същото се отнася и за определен вид информация, не всеки е способен да борави с такава информация. Хората са алчни, жадни за какво ли не, за това човек не обработил себе си просто би бил прекалено опасен ако борави с такива неща, а лошото е, че такива хора има доста. На първо място те са опасни за самите себе си, за околните и изобщо за средата, която ги заобикаля.

И пак опряхме до едно и също - дялайте собствения си камък, дялайте себе си, работете над себе си и в процеса на работа информация ще ви се предоставя. Така функционира и масонството, за това има степени. Всяка степен се отнася за определен брой ДОКАЗАНИ НА ПРАКТИКА знания, ДОКАЗВА СЕ УСВОЯВАНЕТО или не на знанията и няма нищо тайно в това. Ако търсите бели мечки в пустинята просто няма да ги намерите, защото ТАМ ГИ НЯМА! По този начин заблуждавате единствено себе си. Съзнанието ви трябва да е отворено за нова информация и за нови знания и ако над вас надделяват предрасъдаците и изобщо егото и вие изхождате от него, вярвайте ми, сами ще се самозомбирате.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен illegal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #95 -: Декември 30, 2010, 16:51:33 pm »
От какво се страхува един масон, който е навътре в нещата?   :)
Познанието води ли до страх или го "изчиства"? Трябва ли в живота въобще да има страх?  :hi:

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #96 -: Декември 30, 2010, 17:42:07 pm »
От какво се страхува един масон, който е навътре в нещата?   :)
Познанието води ли до страх или го "изчиства"? Трябва ли в живота въобще да има страх?  :hi:

Приятелю ей тука удари десетката  :) Този въпрос трябваше да ми го зададат други хора преди да започнат да се състезават и да се заяждат с мен, но няма никакво значение за мене, то си е тяхна работа, личен избор е. Пак казвам, че ИЗОБЩО не е нужно да си масон за да си навътре в нещата. Казах го безброй пъти и пак ме нападат със същото ``вие масоните`` ``вие не знам си какво``, това какво говори?  :) Говори, че изобщо не са чели какво пиша ами са тук за да се заяждат и да избиват комплекси  :) този е единствения отговор на въпроса.

Относно страховете >

Когато разбереш какво е страхът и се изправиш срещу него има 2 варианта >

1. Продължаваш да си слаб като се поддадеш на страховете.
2. Изправяш се срещу тях и превръщаш страхът в сила (този вариант е за      предпочитане).

Страхът в основата си е емоция, разрушителна емоция, която задейства механизми пречещи на човек да бъде себе си в истинския смисъл на фразата - да бъдеш себе си. Точно поради тази причина страхът е един от най-добрите методи за контрол над масите. Елита си измисля какви ли не непознати неща за да провокира страх у хората.

Собствените страхове се пораждат главно от непознание било то на дадена ситуация, обект, от неизвестното (което само по себе си е непознание какъвто смисъл има и самата дума неизвестно), и абсолютно всичко останало което не можем да определим. Когато не успеем да определим дадено нещо каквото и да е то имаме навика го отричаме, което поражда и мисли а някой мисли провокират и емоции  :) една от тях са страховете  :) Правилния подход тука за да не си генерираме страх е когато се изправим пред нещо непознато, просто да го проучим какво е, тоест да го разберем или осъзнаем, тогава много от страховете се превръщат в знания и се получава една огромна верижна реакция - страх*осъзнаване на страхът**знание***превръщане на знанието в сила****използване на силата по личен избор.

Това само по себе си е едно от така наречените тайни знания, които много хора поради факта, че са супер мързеливи не си правят труда да видят и след това покриват собствения си мързел като обвиняват другите, че били конспиратори  ;D не знам за тебе но на мене ми е комично, смешно ми е просто  ;D

Как използват страховете срещу нас - много лесно, ето пример как >

На колко от вас им е обяснено какво е страхът освен това, че е емоция? Колко пъти са ви казвали кои са различните видове страх? Знаете ли колко имена има страхът? Използват го срещу вас като ви набиват в галвите, че страхът е нещо като на пример да те е страх от котки  ;D или от вампири и караконджули  ;D....да ама не, някой от най-опасните имена и видове страх са например омразата и расизма и самите те по себе си СА ЕДИН ОТ ЗАДЕЙСТВАЩИТЕ МЕХАНИЗМИ НА ПОХВАТА РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ, тоест използват ги срещу нас. Не са ни обяснили от мънички какво е страхът и имената му и след като пораснем и натрупаме илюзии...хоп попадаме в капана  :)

Излиза имам Али Ал Сахауи Бен Хамза Бу Ахмет Камзарев и казва пред 10 000 озъбени чеченци ***Те Християните са синове на маймуни и на прасета, те туй, те онуй**** Какво прави по този начин човека с дългото име?  :) СЪЗДАВА СТРАХ ОТ НЕПОЗНАТОТО КАТО ПО ТОЗИ НАЧИН ПРОВОКИРА СЛУШАЩИТЕ ГО ХОРА ДА ТЪРСЯТ СПАСИТЕЛ ОТ ТОЗИ СТРАХ. А я познай ся ама от първия път, кой ще им даде спасител? Ами имама Али Ал Сахауи Бен Хамза Бу Ахмет Камзарев, кой друг? Нали той ги манипулира като им насажда страх от непознатото.

Понеже тези няколко хиляди озъбени чеченци НЕ ПОЗНАВАТ нищо друго освен скалистите планини на Кавказ. Ето на този принцип се използват собствените страхове на хората против самите тях и при това БЕЗ ХОРАТА ДА ГО ОСЪЗНАВАТ, а знаеш ли що не го осъзнават? Защото просто не са си направили труда да го познаят, ей толкоз е простичко.

Стана ли ти малко по-ясно сега как се правят войни?  :) И колко самите хора имат вина за това?  :) Е то не е вина ами си е чиста проба мързел...овче съзнание.


Цитат
Трябва ли в живота въобще да има страх?
- Ей сега мисля отговора стана ясен  :) Страхът съществува, защото ние го създаваме  :) от тук идва поредния извод за това колко сме заспали и колко сме мързеливи, това води и до двата варианта които посочих по-горе.

Страхът не е нищо повече от нещо, което не ни е познато но ни е домързяло да проучим и разберем. Нищо повече от това не са страховете. За това, когато сме осъзнали вече, че сме под контрол место да си бием главите у стената и да се съсредоточаваме да търсим миналото и белите мечки в пустинята ТРЯБВА ДА СЕ СЪСРЕДОТОЧИМ НАД ТОВА КАК ДА ПОПРАВИМ СЕБЕ СИ и върху нищо друго. Елита ще прави същото, ще насърчава вашите страхове, все ще измисля нещо ново и непознато за да ви е страх, така че ПРОУЧВАЙТЕ всичко непознато ВИЕ САМИТЕ и не се оставяйте някой си да ви използва заради собственото ви непознание и мързел да учите.

illegal говоря в м.ч заради други хора най-вече, поздрави на всички!
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #97 -: Декември 30, 2010, 18:01:30 pm »
Страхът в основата си е емоция, разрушителна емоция, която задейства механизми пречещи на човек да бъде себе си в истинския смисъл на фразата - да бъдеш себе си. Точно поради тази причина страхът е един от най-добрите методи за контрол над масите. Елита си измисля какви ли не непознати неща за да провокира страх у хората.

Собствените страхове се пораждат главно от непознание било то на дадена ситуация, обект, от неизвестното (което само по себе си е непознание какъвто смисъл има и самата дума неизвестно), и абсолютно всичко останало което не можем да определим. Когато не успеем да определим дадено нещо каквото и да е то имаме навика го отричаме, което поражда и мисли а някой мисли провокират и емоции  :) една от тях са страховете  :) Правилния подход тука за да не си генерираме страх е когато се изправим пред нещо непознато, просто да го проучим какво е, тоест да го разберем или осъзнаем, тогава много от страховете се превръщат в знания и се получава една огромна верижна реакция - страх*осъзнаване на страхът**знание***превръщане на знанието в сила****използване на силата по личен избор.

Има две основни чувства и това са страхът и любовта. Всички други са тяхни производни. Именно страхът поражда всички негативни емоции. Има ли любов няма страх, колкото любовта е по-малка, толкова страхът е по-голям и обратното.
 
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #98 -: Декември 30, 2010, 18:08:30 pm »

Абсолютно точно, мерси колежке !  :drinks: :hi:
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 18:32:04 pm от Mirotvorec »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #99 -: Декември 30, 2010, 18:25:13 pm »
Rosenkreuz, както и преди писах, себеопознаването и контролирането на емоцията страх,са най-важните неща, защото тогава човек ще знае какво може и какво не.Повечето реват-живеем зле, използват ни, мачкат ни, ограбват ни, и не знам си още какви оплаквания.
А това е, защото не знаят как да си търсят правата в държавата.
Е какво излиза, че в съседна Гърция, където животът е много по-добър, явно хората се се себеопознали по-добре от нас в БГ.Както и в много други евро държави, в които хората скачат масово на протести само като чуят, че някакви техни важни права, ще се нарушат.Единни са мравките.Щото контактуват нормално, без злоба, лъжи и задни мисли.
И то без да се смятат за велики народи.А тук в последно време се чуват пак гласове де се смятаме за велики.Е как.Как ще си велик ако те е страх и не си единен с другия в борбата за оцеляване.И като не правиш нищо, което е ще те направи такъв.Велики са били тези наши прадеди, които са направили тогавашната България велика.Затова смятам, че не трябва да има призиви за величие, а призиви да вземем да пооправим БГ, за да стане и тя бяла държава, за която да казваме, че има закони и хората живеят добре... :hi:
 
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 18:28:08 pm от marhs »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #100 -: Декември 30, 2010, 18:41:33 pm »
Marhs еми прав си  :)

Аз обясних съвсем на кратко и то с комичен пример как работи страхът. Нищо страшно няма в него  ;D

Бих те допълнил ето тук >
Цитат
контролирането на емоцията страх

Контрол е нищо друго освен едно определение  :) Какво е да контролираш дадена емоция или в този случай страхът? Просто да го видиш какво представлява туй нящо дето аджеба е непознато и повечето хора понеже не го познават веднага се опитват да го отхвърлят като сами почват да се убеждават в разни неща, което поражда страшно объркване. Ако не се вземе под внимание това, въпросното объркване може да се превърне и в начин на мислене! Там е проблема на тези наши съфорумници дето търсят белите мечки в пустинята.

Като го отхвърляме вместо просто да го проучим, самия факт че се противим да го проумеем ще ни породи веднага мисли базирани на друга предна илюзия, които още повече ще ни объркат и така по веригата дето се казва на жаргон ебати филма ще си създадем и на всичкото отгоре ще си го и вярваме. Най-важния възел тука е в самия момент, в който се изправяме срещу това непознатото, когато решим да го проучим ли или не, този е критичния момент. Ако го проучим страхът в повечето случаи се оказва, че е знание.....  :) а знанията са сила.....а силата може да се използва......а вече как ще се използва си е проблем на човека, който е стигнал до знанието.

За гърците си имам собствено мнение аз ;D и понеже съм горд Българин ще ти кажа, че могат да си гледат работата гърците, виж ги на какво положение са сега а отделно, че много като тях треперят да не се събуди Българщината.....че ако и тя се събуди вярвай ми перушина и сополи ще хвърчат  ;D Това ми е личното мнение базирано на някой мои осъзнати предрасъдаци  :) и изобщо нито ме е страх, нито срам, нито нищо да си ги призная и тука, аз съм честен със себе си, то това е най-важното.
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 18:43:07 pm от Rosenkreuz »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #101 -: Декември 30, 2010, 18:59:18 pm »

За гърците си имам собствено мнение аз ;D и понеже съм горд Българин ще ти кажа, че могат да си гледат работата гърците, виж ги на какво положение са сега а отделно, че много като тях треперят да не се събуди Българщината.....че ако и тя се събуди вярвай ми перушина и сополи ще хвърчат  ;D Това ми е личното мнение базирано на някой мои осъзнати предрасъдаци  :) и изобщо нито ме е страх, нито срам, нито нищо да си ги призная и тука, аз съм честен със себе си, то това е най-важното.

Еми точно заради това бъдещо събуждане са ни и всички писания и надежди.
Затова и правя сравненията.Белким, ни помогнат.То и аз се гордея, че съм българин, но все още не се гордея, с живота, който водим. ;)

Между другото, доста се говори и аз съм склонен да вярвам, че първият масонски орден е създаден от българските богомили.Вярно ли е това твърдение?
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 19:05:15 pm от marhs »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #102 -: Декември 30, 2010, 19:27:14 pm »
И аз не се гордея с начина, по който живеят нашенците. Просто държавата ни е превзета от много кофти хора и пак от нас зависи колко дълго ще продължи това.

Относно богомилите, до известна степен е така да. Има много общо между техните учения и масонските. Но какво е масонството освен университет за личностно развитие? Самата дума масонство е също само едно определение и нищо повече от това. Там са събрани знания от много култури и народи, които изобщо не са тайни, има си ги на разположението на тези, които ги търсят. Потомци на Българи богомили са създали някой така да кажем Ордени в западна Европа - Италия, Франция, Испания, Германия.

Богомилите са носители на оригиналното Християнство. Исус Христос е подарил на хората Съкровище а хората се противят да го приемат, да приемат себе си се противят. Винаги е имало и такива, които от собствена алчност и желание за власт са крили съвсем умишлено цялото това Съкровище от събратята си, но то в същност не е скрито  :) Никой не е способен да ни отнеме правото на личен избор, няма такава сила, която да ни го отнеме, могат да ни приспат и да не го забелязваме, но правото си на избор винаги сме го имали и винаги ще го имаме. Това право на избор създава големите революции като на пример френската революция сложила край на монархическия терор и дала начало на ново развитие. Зад нея стоят масони, тя е масонски проект, създаден и изпълнен от масони, така че не винете масоните за всичко и гледайте първо себе си. Различните Ордени се занимават по своему с различни неща, не слагайте всички под общ знаменател не е правилно това.

Богомилските учения не са съставени от нещо по-различно от това дето тук говорим, просто термините са като за миналите векове и някой знания нарочно не се интерпретират правилно, защото знанията са сила а така наречения Елит не иска всички хора да имат такива знания. Масоните нищо не крият, това което се разглежда там можете да го намерите навсякъде, по-точно в тази тема отдавна говорим за него  :) :) Има си причина някой неща да се интерпретират на спецялен кодиран език, казах ви вече и надявам се сте се уверили, че някой знания могат да се прекалено опасни за хора неотработили себе си. Аз не казвам директно кое кое е, защото не е правилно да се каже така, но в тази тема точно за тези знания говорим през цялото време, а група съфорумници тъъъъъъъъърсят ли търсят бели мечки в пустинята Сахара  :)
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #103 -: Декември 30, 2010, 19:30:06 pm »

От къде това дълбоко ваше познание за масонството?  :) А знаете ли, че масони са планирали и осъществили Освобождението на България от турско робство? Може би също така не знаете, че 90% от водачите на Революционното Движение във всички краища на България са били масони, и сега ще ви изненадам - включително и Баба Тонка  :) една от първите жени масони от първата Българска смесена ложа  ;)

Айде сега... Тук, в този форум, се намират снимки на паметника на първия масон и основателя на масонството в България. Първият масон e от Разград, а паметника пак е в Разград. Между впрочем, паметникът е построен върху бившите стари централноградски тоалетни на Разград... Пардон, ако съм обидил някого, но си е факт!
Rosenkreuz, да не би да намекваш, че още преди оснобождението на България от турско иго е имало организация на масони българи, ако ще и нелегално зад граница, и за това официално нищо никъде не е казано и написано? Нали нямаше нищо скрито от масонството и всеки би трябвало да може да намери такава информация? Аз ли не разбирам или ти се опитваш да кажеш нещо друго? Изясни се!

Само да припомня, че на мой въпрос не е отговаряно.

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #104 -: Декември 30, 2010, 19:45:09 pm »
Цитат
Rosenkreuz, да не би да намекваш, че още преди оснобождението на България от турско иго е имало организация на масони българи, ако ще и нелегално зад граница, и за това официално нищо никъде не е казано и написано? Нали нямаше нищо скрито от масонството и всеки би трябвало да може да намери такава информация? Аз ли не разбирам или ти се опитваш да кажеш нещо друго? Изясни се!

Разбира се, че и преди Освобождението е имало Българи масони  :) Първите от тях са иницирани в масонството в чуждестранни ложи. Русия, Германия, Гърция... Информация за това има! Въпроса е отново същия - Кой се е мръднал до някоя ложа да поиска да му покажат информация за това? Идете до ложите, поставете въпроса правилно, там ще ви разберат много лесно какви са ви мотивите. Със самия разговор, който ще проведат с вас, ще стане пределно ясно кое ви подтиква да искате информация от ложата. Ако мотивът ви е користен, съвсем любезно ще ви бъде отказано, ако покажете, че наистина ви води мотива за знание, няма да ви откажат. Говорете правилно и никой няма да откаже да ви потвърди колко Българи преди Освобождението са били масони и точно кои са били. Аз ще ви кажа, че са 90% от цялото Освободително Движение.

Ще проучат кой точно им иска информация и ще ви дадат период от време за отговор. Има много хора, които спекулират с масонството и масоните и тази именно е причината, поради която ще ви проучат. Съвсем нормално е мисля и ако отидете до Светия Синод и там ще направят същото заради това, че има прекалено много хора не с намерение да учат а със съвсем други намерения.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27