Автор Тема: Страхът от...  (Прочетена 44919 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #210 -: Май 30, 2010, 21:44:53 pm »
Чудя се когато някой греши и аз виждам това....трябва ли да се обаждам.
Да речем, че аз имам в себе си силата да понеса грешката му, дори и когато съм засегната лично, но...човекът как ще разбере, че е сбъркал ако аз не реагирам?
Не е ли нечестно спрямо него да си затрая и да развивам само своята издръжливост и зрялост...и да го оставя без...коректив? Това не е ли егоцентрично?
 
     Ще  ти  отговоря  с  пример.  В  началото  понеже  съм  гола  вода  на  темата  компютри  получих  от  един  умен  и  тактичен  човек  следното  на  лични:  "  Бъркаш  в  употребата  на  цитати,  ако  не  знаеш  как  питай!!"  Е  вече  не  бъркам  много,  но  ако  беше  написал  това  в  дискусията  щях  да  реагирам  и  щеше  да  се  получи  една  на  никого  ненужна  полемика......
     Когато  виждаш,  че  някой  бърка,  трабва  да  се  реагира  по  начин  максимално  щадящ  достойнството  му!!  Загубата  на  достойнство  е  един  от  основните  страхове!!  На  един  човек  само  можеш  да  посочиш  грешката  от  твоя  гледна  точка  (последното  трябва  да  се  подчертае  дебело)  и  ако  той  поиска  помощ  да  му  се  помогне,  в  противен  случай  действайки  като  коректив  се  намесваш  в  кармичните  му  обвързаности! 
     "Когато  публично  критикуваш  целиш  следното - да  изтъкнеш  себе  си  и  да  смачкаш  достойнството  на  опонента,  а  когато  посочваш  грешките  му  на  четири  очи  същата  тази  критика  вече  е  добронамерени  съвети "  П. Х.

А страхът е от това,че можем да изгубим себе си такива,каквито сме в момента,.....

    Наистина  основателен  страх!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #211 -: Май 31, 2010, 09:48:14 am »
Митко, ЖИВОТЪТ като учител така ли прави? Щади ли те? Пука ли му зя дойстойнството ти и за чувствата ти?
Ако сгафиш си получаваш веднага заслуженото. То може и да е доста мъчително за теб, но това е положението.
Това щадене на достойнството....това е динена кора.


Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #212 -: Май 31, 2010, 10:04:14 am »
Житотът те щати,ти сам си вредиш!Човек има избор и го прави,и след това си получава заслуженото-на живота му е все тая дали добро,или лошо-значи от теб зависи как ще си направиш живота.Животът е една страхотна приказка,а в приказките има и кофти моменти,но като цяло са положителните.И съм съгласна с цитата на Mitko-ако някой отказва да ти щади достойството,то той иска да изпъкне,да се покаже,но уви,вреди само на самия себе си,та после му е мъчително и не знам си какво.Има причина,има и следствие-нали,ако човек си сложи ръката на котлона,не очаква да не се опари-е,тогава защо си мисли,че в живота може да си прави всичко без да плаща цената за това?!Пък после животът бил кофти.Животът си е страхотен и цялото Мироздание е супер,друг е въпросът,че на доста хора им се иска друг да им е виновен,да им плаща тяхната цена,а и отгоре на всичко се оплакват.Та,според мен един от най-големите страхове на човек е да поеме отговорност,защото поемеш ли отговорност за действията/мислите си знаеш,че ти сам си си виновен и за хубавото,и за лошото.И нито Марийка,и Иванчо,нито някой си там може да сърба това,което ти си си надробил.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Страхът от...
« Отговор #213 -: Май 31, 2010, 17:32:43 pm »
Митко е 100% прав. При критика трябва да се щади достойнството. И за предпочитане забележките да се правят на 4 очи. Или пък по възможно по-позитивен начин.
Мога и да го обоснова подробно, и да разгледам различни случаи и варианти, но ще излезе обемно.

Не знам дали само аз имам такова чувство, но напоследък няколкото теми се превърнаха в пълен хаос. Говорилня. Опитвам се да си втълпявам, че просто се минава в посока, която не ме вълнува лично и се въздържам да пиша
... но ... може и да е друго.

Имам чувството, че паралелно се водят спорове за всевъзможни дреболии, които дори са очевидни ... поне за някои хора. Но за други не са, и човек трябва от 10 кладенеца вода да донесе, за да се аргументира и обоснове за нещо очевидно. А следва срещу мнението му някакъв аргумент от сорта "е аз пък си мисля по еди какъв си начин". И накрая тоя с многото аргументи осъзнава, че досега е преливал от пусто в празно. И накрая му писва.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #214 -: Май 31, 2010, 18:29:55 pm »
Митко, ЖИВОТЪТ като учител така ли прави? Щади ли те? Пука ли му зя дойстойнството ти и за чувствата ти?
    Живота  ме  е  мачкал  много,  изцеждал  ме  е  до  капка! Но  съм  забелязял,  че  за  всяко  следващо  упражнение  по  мачкане  му  трябваше  все  повече  сила  да  се  изправи  срещу  ми!  Сега  вече  ме  е  оставил  на  мира! 
"Бог  (Живота)  не  те  натоварва  с  проблеми  които  не  можеш  да  решиш" 
И  още - никога  живота  не  е  посягал  на  достойнството  ми!!!!!! 
Трябваше  да  направя  тежка  черепно-мозъчна  операция  (според  оф.  медицина) - удар  от  живота  нали!  Попитах  професора - Гарантираш  ли  ми  нормално  мислене  след  операцията?  Отг.  Живота  ти  гарантирам,  друго  не.  С  този  проблем  ще  изкараш  още  година  две  и  пак  ще  дойдеш  при  нас!  Попитах  и  едни   други  личности.  Отг.  Ще  живееш  колкото  ти  е  отредено  със  или  без  операция!   
  Е  предпочетох  определеният  ми  отрязък  от  време  наречен  живот  да  го  изживея  достойно!!!!  А  според  докторите  съм  си  съкратил  живота  но.....       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #215 -: Май 31, 2010, 19:19:05 pm »
Мисля си,че има разлика между достойство и гордост-едното е за пред хората/обществото,а другото за (пред)нас самите.
mitko,лекарите и официалната медицина понякога грешат.Има много хора,които според лекарите са били "неизличимо" болни,а са живяли след това 20-30 и повече години.Искрено ти пожелавам и ти да си един от тези хора,на които им се е случило "чудо".Някъде бях чела,че на всеки от нас му е предопределено определено време,само начина на смъртта можем да избегнем.Макар че на едно друго място пък,авторът споменаваше за удължаване на живота,понеже дадения човек има духовни търсения и просто някои му "отпускат" по-дълъг период от време.Интересно е,че линиите на ръцете се формират още в корема на майката и при взимане на жизненоважни решения се променят.Ако не съм виждала тази промяна на тези линии-честно казано,не бих повярвала.Но живота несъмнено е хубав,колкото и трудности,и изпитания да имаме. :)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Страхът от...
« Отговор #216 -: Юли 04, 2010, 22:37:55 pm »
Да фобиите са интересно явление, и аз си имам...Дано се сетя да намеря нещо по въпроса...но искрено се съмнявам, че ортодоксалната медицина ще предложи добри отговори...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #217 -: Юли 05, 2010, 11:41:34 am »
Но живота несъмнено е хубав,колкото и трудности,и изпитания да имаме. :)
 
     На  мен  ли   го  казваш?  Живота  е  прекрасен  и  благодаря  от  сърце  на  Този  който  ме  е  дарил  с  него!  Ще  се  прераждам  винаги  (това  зависи  от  мен)  зажото  живота  е  наркотик  и  аз  съм  пристрастен  към  него!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Страхът от...
« Отговор #218 -: Септември 11, 2010, 21:24:08 pm »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
45824 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
0 Отговора
10646 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
26 Отговора
20598 Прегледи
Последна публикация Декември 01, 2009, 16:24:53 pm
от Alien
2 Отговора
4298 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2010, 16:56:55 pm
от %00
0 Отговора
2564 Прегледи
Последна публикация Април 12, 2010, 15:08:52 pm
от sidewinder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27