Автор Тема: Камъни в градината на идеята за прераждане  (Прочетена 26934 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #45 -: Февруари 15, 2011, 19:31:41 pm »
   Е  не  се  отплесвайте  де.  Дайте  определение  на  НИЩО,  Много  ви  моля,  но  не  започваите  с  НИЩОТО  е  нещо  което  благодаря  за  което!
Празнота.Отсъствие на"нещо"
На  какво  нещо?

 
Положително определение няма как да се даде (или поне аз не мога), а само отрицателно, т.е. описващо какво нищото не е.
 

Още  по добре!!
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 19:38:01 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #46 -: Февруари 15, 2011, 19:38:19 pm »
Чичо0 Митко,игра на думи!казах ти..празнота..

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #47 -: Февруари 15, 2011, 19:42:18 pm »
Чичо0 Митко,игра на думи!казах ти..празнота..
  А  дали  е  така!  Колко  е  голяма  тази  празнина?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #48 -: Февруари 15, 2011, 20:01:58 pm »
Няма празнота и нищо, да сте чували за тъмната материя и тъмната енергия ?
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 20:03:19 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mechka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #49 -: Февруари 15, 2011, 20:09:22 pm »
Няма такова нещо като енергия всичко е материя в някаква форма която реагира с останилите материи в един безкраен цикъл. Когато цикъла "човешко тяло" приключи той се разпада и преминава в цикъла природа. Реалноста е основана на цикли. 8)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #50 -: Февруари 16, 2011, 10:50:58 am »
Чичо0 Митко,игра на думи!казах ти..празнота..
 А  дали  е  така!  Колко  е  голяма  тази  празнина?
Би могла да бъде огромна..както и нищожно"малка"...стотна или хилядна от ядрото на атома примерно...

Няма празнота и нищо, да сте чували за тъмната материя и тъмната енергия ?
Именно де..Ядрото на всеки атом,е едно"нищо"
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 10:52:14 am от konstantin2007 »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Камъни в градината на идеята за прераждан&
« Отговор #51 -: Февруари 16, 2011, 13:10:34 pm »
Няма такова нещо като енергия всичко е материя в някаква форма която реагира с останилите материи в един безкраен цикъл. Когато цикъла "човешко тяло" приключи той се разпада и преминава в цикъла природа. Реалноста е основана на цикли. 8)
Мечка, доста противоречиво изказване, в духа на диалектическия материализъм и научен комунизъм, които в голямата си част вече са на бунището на историята. Напротив всичко е енергия  честота и движение. Ти виждаш определен материален обект, защото притежава определена честота. Ако вибрира с друга, ако я промени, ти няма да го виждаш. Както и за звука. За съжаление, поне аз не съм чел, не е определена /в херци/честотната лента в която виждаме, но за звука е уточнена.Както не чуваме  примерно хипер звука, така и не виждаме инфрачервените, ултравиолетови и т.н. лъчи.Горепосочените изми са на бунището, тъй като се оказаха неспособни да обяснят редица явления от нашия живот и реално се оказаха спънка да развитието на науката. Н.Тесла обаче успя да постигне много именно на базата на това, че не съобразяваше с наложените догми. Честотното мислене беше в основата на конфликта му с Едисон-за предимствата на променливия ток над постоянния.Колкото до цикличността спор няма, само че следващия цикъл е с по-голяма честота, грубо казано или на по-високо ниво.Считам, че още горе-долу сме в темата.Успехи.
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 13:12:39 pm от teni »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #52 -: Февруари 16, 2011, 14:14:24 pm »
Уважаема Касио, ако имахте познания във физиката, щяхте да знаете, че цитирам основен закон в термодинамиката/за енергията става въпрос/.Иначе добре сте го написали с големи букви.Поне аз, нямам основание и не виждам причини да го ревизирам. С Вашите знания не може да ми бъдете полезна.Четете повече.Сори. @---
Изчервяващи се емотиконски глави с розички ще помоля да изпращате на Кони-то, аз предпочитам смислени думи навързани в сравнително логично изложение, за да има за кво да си губя времето да отговарям. Както прави впечатление и на останалите Вие не сте отговорил на въпросите, които съм задала. Може би ... не можете? Защо ли не можете? защото не знаете. Защо не знаете? Защото не се замисляте. Защо не се замисляте? Щото е по-лесно да се плещят тъпотии, упс, безМислици.
Основния закон на Айнщайн не разбирам с какво помага на комата Ви и прераждането. Как доказва, че има или няма прераждане? Въобще физиката какво общо има с прераждането, за да ми споменавате физици и разни изплуващи от тук от там откъслечни именца на тесла и Едисон без конкретна връзка с темата. Интересно защо смятате, че с моите знания АЗ БИХ ИСКАЛА да съм Ви полезна?  :--- нещо сте се объркал. С моите знания аз мога да ви се аргументирам по много начини и все интересни свързани с прераждането, а вие с Вашите едва ли. В такъв случай и без Вашия съвет аз не спирам да си чета, нямам нужда нито от разрешението Ви нито от подкрепата Ви за това толкова елементарно действие. Мислете повече! защото за това аз наистина не мога да Ви помогна, ако не Ви се отдава априори.

Нищото не е празнота и не е липса на нещо. Мисля че Iris достатъчно ясно и добре е обяснил какво е нищо. Именно невидимото и недостъпно във видимия свят. Интересното е, че това невидимо /за очите/ ни всъщност не е толкова невъзможно да се опознае. Сложността се изразява в това, че принципно действителността и реалността са времево-пространствени определения на един свят, в който само видимите неща въздействат и създават или променят тази действителност. А невидимите няма как да отразим въздействията им и поради това остават като "фон" по-скоро на който изпъква всичко останало. В този ред на мисли аз не смятам, че нещо невидимо /тежащо 21 грама/ би имало силата и възможността да се прероди, ако не е претърпяло и елементарно развитие- ама не да стане от 21, 22 грама, а да създаде/прокара/ "път" или начин /метод/, по който да се развива нещо следващо.
Аз дори не изпитвам любопитство да отида на тия реинкарниращи сеанси, защото ми е ясно, че там евентуално могат да се инсценират много малка част от минало мое съзнание, оето с времето, за да е това, което е в момента е претърпяло подобрени качествени изменения, които дори нямат пряка връзка, а са на осемнайсто нивоо от осемнайстия подраздел в десета група... :writer: :yes: :-X

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #53 -: Февруари 16, 2011, 14:27:14 pm »
Уважаема Касио, много емоции и нищо свързано.Пак Ви препоръчвам да четете.Може би е добре да започнете с учебниците по физика, за началните училища.За да мисли човек е необходимо да има познания. С Вас съм приключил. @---

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #54 -: Февруари 16, 2011, 14:34:15 pm »
Уважаема Касио, много емоции и нищо свързано.Пак Ви препоръчвам да четете.Може би е добре да започнете с учебниците по физика, за началните училища.За да мисли човек е необходимо да има познания. С Вас съм приключил. @---
:DЕee..а поне е'но цветенце за"кони-то"няма ли,бе teni?

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #55 -: Февруари 16, 2011, 14:39:42 pm »
Кони, сори. Изпратих ЛС. @--- @--- @---

Неактивен mechka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re:Камъни в градината на идеята за прераждан&
« Отговор #56 -: Февруари 16, 2011, 18:28:30 pm »
Няма такова нещо като енергия всичко е материя в някаква форма която реагира с останилите материи в един безкраен цикъл. Когато цикъла "човешко тяло" приключи той се разпада и преминава в цикъла природа. Реалноста е основана на цикли. 8)
Мечка, доста противоречиво изказване, в духа на диалектическия материализъм и научен комунизъм, които в голямата си част вече са на бунището на историята. Напротив всичко е енергия  честота и движение. Ти виждаш определен материален обект, защото притежава определена честота. Ако вибрира с друга, ако я промени, ти няма да го виждаш. Както и за звука. За съжаление, поне аз не съм чел, не е определена /в херци/честотната лента в която виждаме, но за звука е уточнена.Както не чуваме  примерно хипер звука, така и не виждаме инфрачервените, ултравиолетови и т.н. лъчи.Горепосочените изми са на бунището, тъй като се оказаха неспособни да обяснят редица явления от нашия живот и реално се оказаха спънка да развитието на науката. Н.Тесла обаче успя да постигне много именно на базата на това, че не съобразяваше с наложените догми. Честотното мислене беше в основата на конфликта му с Едисон-за предимствата на променливия ток над постоянния.Колкото до цикличността спор няма, само че следващия цикъл е с по-голяма честота, грубо казано или на по-високо ниво.Считам, че още горе-долу сме в темата.Успехи.
И трите (енергия,честота,движение) са характеристики(свойства) на материята! Ти си като некадърен доктор - лекуваш симптомите, а не болеста. 8)

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #57 -: Февруари 16, 2011, 18:44:24 pm »
Мечка, съвременната наука и открития напълно обърнаха наопаки, това което ти си написал. Записките ти са стари. Това е голяма тема и не е за тук.Бих те поканил на някои от моите лекции, но сигурно ще ти е скучно. :hi:

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #58 -: Февруари 16, 2011, 20:17:53 pm »
Имам един въпрос ! Дано не е в разрез с темата ! Та той е при прераждания се преражда душата . Тя е вечно,а физическото тяло умира.Човек обаче не само душа и физическо тяло,а има трета съставка - ум(съзнание мозък както искайте го наричайте). Когато човек умре с това не умирали и съзнанието му ? Т.е. когато се прероди то това вече е друг човек с други характеристики (характер,манталитет,интелект и др.) различен от този в предишния му живот ?
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #59 -: Февруари 16, 2011, 21:24:37 pm »
Много по темата си е въпросът ти. Не знам доколко ще мога да му отговоря. Просто прекалено много неща са, които трябва да се включат в обяснението.

С физическото и етерно тяло нещата са най-прости. Те се разграждат, едното веднага след смъртта, а другото малко по-късно. Човешките емоции, желания и навици остават под формата на предразположения на астрален план и при следващото въплътяване на човека отново влизат в състава на астралното му тяло. Т.е. склонностите от едно въплъщение се предават в следващите, докато не бъдат изживени, неутрализирани. Всъщност именно тези неизживени зависимости и желания привличат висшия аз към въплъщение и докато те съществуват, азът ще се въплъщава без значение иска ли го или не. Умът като умствени способности се запазва, но не и като памет и знания. Висшият аз е един и същ, но нисшия, т.е. личността е различна. Личността умира, но самото отъждествяване на човека с личността е илюзия. Ти си нещо много повече от това, което си представяш, че си, но просто нямаш достъп до спомена за това. От нивото на висшия аз всички спомени за настоящата ти и за предходни личности могат да бъдат извикани при желание, тъй че нищо не се губи. Повечето (разбирай почти всички) хора обаче не са стигнали до това ниво на развитие да могат да пребивават в будно съзнание на нивото на висшия аз. Това все още е цел пред тях. Но да се върнем на основния въпрос. Когато една дете се роди, физическото тяло е изцяло наследство от родителите. Сериозно влияние за сформиране на характера оказва средата в която детето ще израстна и възпитанието. Детето се появява със свои склонности и предразположения, с определен потенциал от миналите си въплъщения, но средата може да окаже огромно влияние за това как те ще се проявят и ще се развият. Разбира се при един дух на по-високо ниво на развитие, средата няма да окаже такова влияние, както при един относително по-слаборазвит дух.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27