Автор Тема: Шестата раса  (Прочетена 57849 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен denis_74m

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re:Шестата раса
« Отговор #105 -: Април 02, 2011, 11:34:23 am »
    Съжалявам ако повторя някой, но прегледах началните и крайни коментари.
Трета коренна раса- развитие на физическия носител;
Четвърта          - развитие на астралното тяло;
Пета              - развитие на умственото тяло.
Това са трите тела изграждащи личноста ни и чрез които трупаме опит и изграждаме /да ли е адекватен изразът/ съзнанието си- целта на еволюцията.
В следващата шеста раса- сливане /съзнателно/ с душата си.
Седма             -разтваряне в Монадата- нашият висш Аз.
    Нищо във Вселената не става рязко. Расите "преливат" една в друга. В шестата раса не са някакви полубогове, това сме си ние хората. Еволюция. Накрая всички ще се слеем със висшия си Аз. Едни по–рано, други по–късно -имали значение. 
УВАЖЕНИЕ ВСЕКИМУ, ДОВЕРИЕ НИКОМУ!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Шестата раса
« Отговор #106 -: Април 02, 2011, 13:37:59 pm »
Буда и Христос от коя раса са били?

Седма? А може би седемнайста?
Въпросът ти е все едно третокласник да пита в кой клас е учителката му по математика. Тя (учителката) също има какво да научи, но нещата са поставени вече по друг начин.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Шестата раса
« Отговор #107 -: Април 03, 2011, 00:29:58 am »
А твоят отговор е все едно брадатия ми отговаря.
Висикопарни празни приказки.
Защо не опиташ по същество?

От коя раса съм аз и от коя Исус?
Само недей казва, че сме от различни.
Щото даже няма да се смея. А ще се чудя. (на акъла ви)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Шестата раса
« Отговор #108 -: Април 03, 2011, 13:21:20 pm »
Расите в езотериката се отнасят до различни степени на съзнание, а не до някакво генетично и етническо различие. Седем раси образуват един кръг. Човекът е в четвъртия си кръг, Буда е в шестия, Христос е в седмия. Това означава, че Буда е развил тази степен на съзнание, която масовото човечество няма да има не само в своята седма раса, но и през целия последващ цикъл от седем раси. Буда и Христос не са хора и не можеш да ги разглеждаш в рамките на човешката еволюция.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Шестата раса
« Отговор #109 -: Април 05, 2011, 06:25:00 am »
Христос и Буда не са хора!?
Били в петия и шестия кръг?
Какви кръгове, какви са тия мерки?

И откъде черпиш информация за тези прозрения?

Дай някой достоверен източник.

И само не ми говори, че няма генетика и цветове в цялата работа.
Даже няма нужда да търся цитати. Просто прочети темата от началото.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Шестата раса
« Отговор #110 -: Април 05, 2011, 06:44:35 am »
Ако Христос и Буда не са хора-много ми се иска да разбера какъв произход имат. :boredom:
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Шестата раса
« Отговор #111 -: Април 05, 2011, 11:29:51 am »
Какъв произход?! Монадите нямат произход. Христос и Буда се появяват в човешки тела и само в този смисъл можем да говорим за произход. Не са хора, защото са преминали човешката си еволюция, завършили са я в далечното минало. Това за тях е преминат етап. Те нямат нужда от въплъщения в човешка форма заради своето собствено развитие. Няма какво да научат на Земята. Примерът с учителката и третокласника беше наистина на място.

Христос и Буда не са хора!?
Били в петия и шестия кръг?
Какви кръгове, какви са тия мерки?
Това са основни понятия в доста западни езотерични учения. Сигурен съм, че можеш да си намериш информация. При теософите класиката е разбира се Блаватска и Писма на Махатмите до Синет. Там има много информация. Също вероятно и в някои книги от А. Безант и Ч. Ледбийтър, и вероятно в по-разбираем вид от Блаватска. От книгите свързани с Розенкройцерите можеш да прочетеш Макс Хайндл – Космогония на Розенкройцерите, въпреки че там термините могат незначително да се различават.


Цитат
И само не ми говори, че няма генетика и цветове в цялата работа.
Даже няма нужда да търся цитати. Просто прочети темата от началото.
Проблемът е, че се ограничаваш в изводите си от предоставените в темата цитати. Потърси повече информация от повече източници.
« Последна редакция: Април 05, 2011, 12:08:23 pm от Iris »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Шестата раса
« Отговор #112 -: Април 05, 2011, 12:33:28 pm »
. Няма какво да научат на Земята.
Е как да не са научили....живяли ли са? - живяли са, даже още са живи. Най малко са създали определени взаимоотношения и т.н. което съвсем не е нищо но да не влизаме в подробности.
Все едно ти да живеш 40 години и нищо да не научиш, а това е немислимо според мен.
И незнам защо редом с Буда слагате и Христос и обратно. :unknown:
« Последна редакция: Април 05, 2011, 12:37:50 pm от fishbone »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шестата раса
« Отговор #113 -: Май 17, 2011, 18:36:27 pm »
Буда и Христос от коя раса са били?

Седма? А може би седемнайста?
   :) Просветлеността на същностите определя нивото на познание за съществата, от което за мен следва, че просветлени същности като Буда и Иисус и редица други адепти, макар и в човешки тела са далеч по-високо в йерархичната стълбица от настоящият жител на планетата Земя! Но пътят на познанието е труден, вероятно за това просветлените са и малцина на брой!  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27