Автор Тема: Камъни в градината на идеята за прераждане  (Прочетена 26795 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #15 -: Юни 25, 2010, 22:33:10 pm »
Въпрос на избор!....и както се казва"на печелившите честито!"
Амин!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #16 -: Юни 25, 2010, 22:40:49 pm »
100-тната маймуна ти показва, че има критически праг на натрупване и че информацията се прехвърля по неизяснен начин, но последното което изисква е маймуната да се прероди на другия остров за да научи останалите маймуни на навиците от предишния си живот.
Твоят си Аз би трябвало да еволюира докато е тук на Земята, така или иначе и в идеята за прераждането се казва, че еволюцията е само тук. Това последното винаги ми е звучало странно и какъв е замисъла да се прераждаш при положение, че съзнателно си загубил всички поуки от миналите животи?

Mitko, ами по-скоро да, но със сигурност това нещо го има, то какво означава според теб? Според мен това вече е въпрос в който могат да се включат още повече неизвестни, например това какво е времето, дали наистина съществува и още много въпроси. Не е задължително всички феномени да намират едно обяснение.
Ashaman,надявам се да откриеш това,което търсиш.Знам,че ще отречеш-но аз преди време бях на пътя,по който си поел ти.Макар сега всичко да ти изглежда противоречиво и лишено от смисъл,след време може,и да го разбереш.Което май би трябвало да ми напомни,че цялото безмислие,което виждам сега е просто нещо,което аз отказвам да разбера.Но искам да те попитам-ако да речем вярваш в съдбата и че някои неща се случват-наистина ли вярваш,че има "случайност"?!Защо,ако си бил убиец в някоя твоя инкарнация и знаеш това-дали би се оставил доброволно убитият от теб в този ти живот да те убие(или били го помолил за прошка)?!Та,дали вярваме или не в нещо-то си го има.Въпросът е там,че,ако откажем да направим някои неща-пак ще се самопринудим(колко и странно да звучи). ;)Успех ти пожелавам! :) :hi:
« Последна редакция: Юни 25, 2010, 22:44:06 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Камъни в градината на идеята за прераждан&
« Отговор #17 -: Юни 26, 2010, 16:58:36 pm »
Не става въпрос, какво може да загубиш, ако ставаше би могъл да загубиш например живота си, чакайки друг който може да не дойде.

Може и без прераждане да има смисъл, пак повтарям че не мисля, че хората са венеца и център на вселената та всичко да се върти около нас и без нашето прераждане да няма смисъл...
Не искам да се впускам по-подробни спорове, защото така или иначе засега от тоя "спор" не научавам нищо за прераждането.

Не уцелих заглавието на темата, сигурно някой от вас са го приели за провокация, ако можех бих го сменил. Целя да науча нещо ново за прераждането, нещо което не съм чел, а не неаргументирани препирни.
« Последна редакция: Ноември 20, 2010, 19:42:23 pm от Mirotvorec »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #18 -: Юни 26, 2010, 17:21:13 pm »
Ashaman,отказвам да се препирам с теб или който,и да е.Ако така си приел написаното от мен-друг въпрос е.
Защо мислиш,че,ако има прераждане трябва в този си живот да седим и да си клатим краката чакайки следващия?Не е ли по-логично,ако има друг живот така да направим,че да няма или най-малкото да си улесним някои неща?!Ти май искаш да научиш всичко накуп,но колко от тези знания,които имаш би дал ей така без нищо на някой?!Замисли се.А и не е нужно,де.В крайна сметка всеки от нас има право на избор.Твое право е да вярваш или не в различните инкарнации,и в каквото там си помислиш,и никой няма право да ти се меси. :)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #19 -: Юни 26, 2010, 19:18:44 pm »
Не съм от тия които пазят знанието за себе си, все пак не съм масонче   ;D

Неактивен rilian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #20 -: Ноември 20, 2010, 14:28:05 pm »
Ако никой не може да ти даде задоволителен отговор на някой въпрос допитай се до Менделеев и природата ми беше казал един виден столичен пропадняк докато закусваше салата от пейот и червени мухоморки увкосена с 2 зрънца татул и няколко капки мескалин. ;D
Притежаваш цялата мъдрост на вселената и знаеш всички отговори, просто не си открил ключа към тях.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Камъни в градината на идеята за прераждан&
« Отговор #21 -: Февруари 14, 2011, 19:45:51 pm »
Неговата идея е, че в настоящия си живот ще тачи логиката и ще я препоръчва на ближните си.

Преражданията са като гравитацията, не е нужно да им се вярва, за да се случват и действат.
Така е. И аз не вярвах, но през 2000г., август, изпаднах 10 минути в кома, вследствие силен стрес и изживях някои моменти описани в книгите с тази тематика, тъй че вярвате не вярвате, това е положението-градината си е там, без камъни. :lol:
« Последна редакция: Февруари 14, 2011, 23:13:58 pm от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #22 -: Февруари 14, 2011, 20:09:27 pm »
ама не си се преродил ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #23 -: Февруари 14, 2011, 20:56:35 pm »
Тангра, с тези неща шега не бива.Просто се върнах, по точно сякаш се събудих, преди да премина през някакъв тунел, пълен с жълта мъгла.Беше много приятно и топло .Чух че колегите викат бърза помощ. Първите ми думи бяха-май съм позаспал. А те ми казаха-изобщо нямаше пулс 10 минути.Теб те нямаше тук.Естествено- прераждането е след това. А и малко са хората по земята, които си спомнят предишните животи, но има описани случаи. Дълга тема.

Неактивен mechka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #24 -: Февруари 14, 2011, 22:07:09 pm »
Когато човек умира той просто губи себе си, а именно целия му живот е просто запаметена информация (нищо повече). Ако тази информация може да се извлече и зареди в друго тяло би могло да се живее практически вечно! И тъи като науката в момента е хал хабер няма да съм жив да го видя. Накратко щом тялото заедно с хардиска ви се разруши-> вие сте мъртъв - БЕЗВЪЗВРАТНО! :diablo:

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Камъни в градината на идеята за прераждан&
« Отговор #25 -: Февруари 14, 2011, 23:01:54 pm »
Мечка, никой не пита съвременната наука какво да прави с натрупаната информация. Тя е  енергия и си заминава с душата.Енергията нито се губи, нито се създава-тя само преминава от един вид в друг. Пък когато трябва тя се връща. Това с харддиска е много опростенческо. Може би знаеш, кое е било първо кокошката или яйцето? Ако не знаеш, ще ти кажа. А тялото е само опаковката, кутията.
« Последна редакция: Февруари 14, 2011, 23:04:19 pm от teni »

Неактивен mechka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re:Камъни в градината на идеята за прераждан&
« Отговор #26 -: Февруари 14, 2011, 23:22:00 pm »
Огъня гори и виждаме дим, огъня угасва - еми няма дим! Това което искам да ти кажа е че материята създава енергия не обратно, мъртвото тяло не отделя енергия (аура или както там и викаш). И от тука можем да кажем че материята се превръща не енергията! А тва за яйцето и кокошката е некоректно зададено - ми то прародителя на кокошката и петела е било некое едноклетъчно което след това е било еднополово и накрая са петела и кокошката. 8)
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 08:46:19 am от Mirotvorec »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #27 -: Февруари 14, 2011, 23:42:10 pm »
Просто с този въпрос за яйцето и кокошката исках да разбера доколко си навътре в материята. Съжалявам, още трябва да почетеш. Но на въпроса-кой-идеята е била първа,  първо е било словото /така подсказва книгата на книгите/, т.е. информацията, а след информацията идва енергията, полето и т.н. Това е отговора на зададения  ми според теб некоректен въпрос.От там вече ако се замислиш можеш да стигнеш и до съзнанието, душата....  А за пушилеците дето ги пишеш-наивни сравнения. Почети още книжки, мога и да ти препоръчам и пак ще говорим.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #28 -: Февруари 15, 2011, 08:39:02 am »

Енергията нито се губи, нито се създава-тя само преминава от един вид в друг. Пък когато трябва тя се връща.
...............................
Просто с този въпрос за яйцето и кокошката исках да разбера доколко си навътре в материята. Съжалявам, още трябва да почетеш. Но на въпроса-кой-идеята е била първа,  първо е било словото /така подсказва книгата на книгите/, т.е. информацията, а след информацията идва енергията, полето и т.н. Това е отговора на зададения  ми според теб некоректен въпрос.От там вече ако се замислиш можеш да стигнеш и до съзнанието, душата....  А за пушилеците дето ги пишеш-наивни сравнения. Почети още книжки, мога и да ти препоръчам и пак ще говорим.

Малко логика, ако позволите. Ако енергията нито се губи нито се създава... значи се намира , открива, генерира... някак трябва да се появи за да почне да преминава от едно състояние в друго. От къде, какво, кога как се появява тази енергия, защото ако нямаме енергия от къде пък ще дойде тази информация. И за каква информация-слово става въпрос в началото? Мисля, че четенето на книжки не означава преминаването на някакви букви пред погледа, ами и замисляне как от едноклетъчно е станал петелът. Направо ли от едноклетъчното или... ненаправо и директно? А самото едноклетъчно как се е появило? С дъжда със снега от пясъка, някоя комета както си лети, го е изпуснала... И по-интересното това едноклетъчно благодарение на информацията как е оцеляло, т.е. еволюирало до петел, за да срещне кокошката на която да направи яйце. А петела кой го е научил какви да ги прави с кокошките? Те петлите и кокошките яйца не ядат за кво са им били тия яйца? т.е. защо не са продължили да си се появяват петли и кокошки от едноклетъчни, ами решила яца да праят пък да мътят пък пиленца, пък я оцелеят пък я се превърнат в некой съвсем безполезен лебед....- кви книги четете не е истина!  Но поне доказвате, че информацията може да бъде и ужасен недостатък за съжаление, когато се използва от хора, които държат да са просто информиране, а не компетентни.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #29 -: Февруари 15, 2011, 10:16:39 am »
Уважаема Касио, ако имахте познания във физиката, щяхте да знаете, че цитирам основен закон в термодинамиката/за енергията става въпрос/.Иначе добре сте го написали с големи букви.Поне аз, нямам основание и не виждам причини да го ревизирам. С Вашите знания не може да ми бъдете полезна.Четете повече.Сори. @---

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27