Автор Тема: Хищничество и паразитизъм във Вселената и къде сме ние във всичко тов  (Прочетена 25668 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Old4 - казваш, че човекът е жертва на СТРАСТИТЕ си, а спрямо какво е хищник?

Това пише за хищник в уйкипедията
Цитат
Хищник се нарича живо същество което се храни с животни сходни по размер с него самото и ги убива за сравнително кратко време.

А сега да видим що за хищник е човека ,човека убива освен освен за прехрана и за удоволствие !
При животните двубоя е зъби и нокти срещу зъби и нокти , при човека дете 12 годишно влиза с автоматично оръжие в училище и ............ Да пиша ли още или вече съм ясен ?

П.С. Само немога да разбера защо такава тема е в раздел Езотерика и какво е общото ?
« Последна редакция: Май 29, 2010, 20:18:49 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Ми...в езотерика е, защото дословно последвах инструкциите на ARRI как да отворя нова тема и не се замислих за раздела. Но се предвижда темата да стане езотерична в един момент, така, че ще си дойде на мястото.
Щом говорим за човека и неговото хищничество няма начин да не стигнем до езотериката.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Цитат
П.С. Само немога да разбера защо такава тема е в раздел Езотерика и какво е общото ?


Понеже съм заподозрял конспирация във всичките езотерични учения . Имам чувството , че в тези духовни извисявания и просвещения има нещо гнило . Сигурен съм , че те помагат на лошите да ''изяждат''  смирените и добрите . 
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
   Кое  е  първичното?  Нищото  или  нещото?  Тъмнината  или  светлината?  Студът  или  топлината?  Доброто,  лошото  или  безразличието!   Защо  сатаната  е  олицетворение  на  лошото  като  и  той  знае,  че  има  Бог!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Митко, извинявай но не отиваме ли малко надалече от с тези по същество неясни понятия. Ние още не можем да се оправим с това какво е "хищник", а сега ако включим и "добро", "лошо", "нищо" и "нещо"....просто ще се удавим.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
  Кое  е  първичното?  Нищото  или  нещото?  Тъмнината  или  светлината?  Студът  или  топлината?  Доброто,  лошото  или  безразличието!   Защо  сатаната  е  олицетворение  на  лошото  като  и  той  знае,  че  има  Бог!


Аз мисля , че доброто и лошото са две половини от едно цяло .

"Всичко е двойствено; всяко нещо притежава два полюса; всяко нещо има своя противоположност; еднаквото и различното са едно и също; противоположностите са еднакви по своята природа, но са различни по степен; противоположностите се привличат; всички истини са полуистини; всички парадокси могат да се помирят."
« Последна редакция: Май 30, 2010, 00:41:24 am от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
                   Бог
     Тъмнина     - Светлина!
     Студено     - Топло!
     Безразличие - Емоции
     Хищници     - Жертви
     Сатана      - Ангели
     човек       - Може  би  Човек  с  главно  Ч  
     Следователно  Бог  създавайки  все  по-съвършенни  организми  създава  все  по-усъвършенствани  хищници.  По-съвършеното  винаги  господства  над  по-нишето!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Аз мисля , че доброто и лошото са две половини от едно цяло .

    Да!  Затова  смятам,  че  на  доброто  и  лошото  антипода  е  безразличие!  Който  се  е  срещал  с  него  знае,  че  е  по-страшно  от  лошото  и  обезличава  всичко  положително!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
                  Бог
     Тъмнина     - Светлина!
     Студено     - Топло!
     Безразличие - Емоции
     Хищници     - Жертви
     Сатана      - Ангели
     човек       - Може  би  Човек  с  главно  Ч  
     Следователно  Бог  създавайки  все  по-съвършенни  организми  създава  все  по-усъвършенствани  хищници.  По-съвършеното  винаги  господства  над  по-нишето!

Така се получава и при мен . Т.е. и аз си блъсках главата и достигнах до почти същия извод  ??? Не знам , но си мисля , че с тези религии , тези учения , които те учат да си смирен , те правят идеалната зомбирана жертва за по-силните от теб , или т.нар. хищници . И за това я накарах алибаба,да отвори тази тема . За да разчоплим , за какво иде реч.Разбираш ли?Има нещо гнило :diablo:
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
     Въпросът  е  дали  доброто  да  бъде  активно  или  пасивно! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
     Въпросът  е  дали  доброто  да  бъде  активно  или  пасивно! 


Точно това е манипулацията според мен.Във всяко учение ни учат,да си подаваме бузата,да си сваляме ризата....т.е. да сме добри.Значи да сме пасивни и да поемаме удари.Т.е. хищниците да ни шамаросват(изяждат) доброволно. :diablo: :diablo: :diablo:
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Митко, тая графичка дето си я изредил и си сложил Бог по средата....не е ли човекът по средата? Нали спрямо неговите ....ИНТЕРПРЕТАЦИИ ги и ма тези двойки .
За Бог днес не е нито топло нито студено...за МЕН, човекът Е.
За Бог това, че примерно съм се разболяла от рак не е нито добро, нито лошо, за МЕН Е.
За Бог лъвът не Е хищник, нито антилопата жертва , за чен, човекът е.
За Бог улавянето на антилопата от лъва НЕ Е преследване (убийство)на жертва (плячка), а е едно балансирано съществуване на два вида същества, нещо почти като договореност между тях - взаимно да се поддържат за да могат да съществуват заедно. Всичко е в баланса, може би Бог е в баланса. Във всичко и навсякъде.
А човекът е сложил себе си в центъра и спрямо СЕБЕ си е създал някакви си свои двойки противоположни понятия, които автоматично правръщан БАЛАНСА в нещо като махало.
Може ли да има балнс в едно махало?! Щом само лекинко се люшне в едната посока, автоматично отива в другата.
От тук по пътя на чистата логика следва, че щом се люшнем към ДОБРОТО следвайки призива "прави добро"...какво става?! Злото вече чака.
Бог НЕ Е по средата на тези двойки понятия, а просто няма нищо общо с тях. Човекът има нещо общо, и човекът може да усети Бог когато (и ако) успее да прозре тяхната несъстоятелност, т.е. да застане в точката на покой на махалото. И ОТ ТАМ, от тази точка да си преразгледа отново всичките понятия и интерпретации...
ОТНОВО.



Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
     Биволът  си  посе  кротко,  но  всеки  хищник  знае  какво  може!  Да  се  похваля!  Аз  съм  добър  кротък  човек,  но  доста  хора  знаят,  че  това  е  така  защото  те  са  добри!
     Алибаба  ти  знаеш,  в  природата  няма  застинали  системи!  Динамичната  система  предопределя  развитието,  а  то  спре  ли  това  е  началото  на  края!  Така, че  ако  се  изразим  образно  Бог  е  едната  страна  на  махалото  (горната),  а  ние  сме  топчето! 
 Бог  е  създал  условията  за  развитие  на  тези  динамични  системи  и  въпроса  е  защо  Му  е  нужно  това  развитие??
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Еми явно на НАС ни е нужно това.
Това люлеене на топчето в едната и другата посока...това го има само при хората.
Такава разбалансираност няма при животните. Не можеш да видиш животно, което се чуди какво да прави. Животното винаги прави каквото прави без никакви колебания напред назад.
Може би само при някои домашни любимци, повредени от стопаните си има нещо подобно на неуверено животно.
А за харата - обратно, рядко можещ да видиш вапълно балансиран, уверен, спокоен човек днес - те или са свръхзабързани, или свръхзагрижени, или свръх превъзбудени, или свръхапатични....

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Хайде да видим сега до къде ще стигнем по темата. Изходната позиция е, че живеем във Вселетна в която хищничеството и паразитимът са движещи сили на еволюцията.

Това е твое мнение и разглеждаш само една страна от въпроса. А и не можеш да съдиш по собствените си наблюдения на Земята за цялата Вселена  ;) (леко езотерично намигване).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27