Автор Тема: За чесъна  (Прочетена 25308 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:За чесъна
« Отговор #60 -: Януари 14, 2010, 21:37:07 pm »
Същото.

Макар, че аз всъщност съм вообще против всякаква намеса в работата на тялото, вкл. и билки.
Всичко става по време на сън, когато целия енергиен ресурс е на разположение на лечебния процес.

Абе за какво си го говорим това, след като знаем, че не е задължително да се разболяваме. Достатъчно е да знаете това.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:За чесъна
« Отговор #61 -: Януари 14, 2010, 21:39:19 pm »
Има нещо вярно за съня но трябва да разглеждаш нещата синергитично ;)

Max

  • Гост
Re:За чесъна
« Отговор #62 -: Януари 14, 2010, 21:46:33 pm »
Продължи си мисълта .

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:За чесъна
« Отговор #63 -: Януари 14, 2010, 22:33:23 pm »
Това че си намерил метод който действа при теб не пречи да го комбинираш с други за да постигнеш още по-силен резултат.Да чрез сън можеш да си помогнеш, но не означава че трябва да пренебрегваш и другите методи.

Max

  • Гост
Re:За чесъна
« Отговор #64 -: Януари 15, 2010, 12:51:01 pm »
Съгласен съм.

Всъщност аз никакви методи не съм изнамерил, просто нямам избор.
Не съм толкова неуязвим, колкото може да изглежда от думите ми.
Имам си слабости:
1. След сън бавно идвам на себе си и съм особено слаб.
2. Лесно слънчасвам.
Случвало ми се е два пъти.На десетгодишна възраст и като възрастен.Още не съм разбрал това чрез горната част на главата ли става или през очите. Изключително чувствителни са към силна светлина, дори излуствена.

Знам, че здравите очи нормално понасят слънцето и не се нужадят от защитни очила.А забелязали ли сте колко много хора ги носят?


П.П.
Тези , които ядете лук и чесън, въпрос:
Лукът не ви ли изгаря гърлото?
Не ви ли горчи в устата сутин,ако вечерта сте яли чесън?


« Последна редакция: Януари 15, 2010, 17:27:28 pm от Raven »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:За чесъна
« Отговор #65 -: Януари 15, 2010, 15:31:22 pm »
 Raven  ;D
Цитат
Знам, че здравите очи нормално понасят слънцето и не се нужадят от защитни очила.А забелязали ли сте колко много хора ги носят?
Не е заради слънцето, а си крият очите. 8)   :hi:
« Последна редакция: Януари 15, 2010, 19:22:55 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За чесъна
« Отговор #66 -: Януари 20, 2010, 10:50:41 am »
Raven  ;DНе е заради слънцето, а си крият очите. 8)   :hi:
   8) Криенето на очите е приоритет на нечестните същества или на онези с болните очи! Но на кого са болни очите? Кога боледуваме?  ;D Едва ли е достатъчно да си правим колиета от чеснови плитки.  Може би е по-добре да се обърнем към позитивното в себе си и да потърсим и развием в максимална степен закодираните  добродетели. Допускам , че така ще намалим здравословните проблеми и най-вече чесънът е за консумиране ,не става за колие. :nea:  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:За чесъна
« Отговор #67 -: Януари 20, 2010, 11:01:07 am »
"Тези , които ядете лук и чесън, въпрос:
Лукът не ви ли изгаря гърлото?
Не ви ли горчи в устата сутин,ако вечерта сте яли чесън?"

Ами не :) Обаче когато преям с чесън, сутрин имам ужасна жажда.Някой път наистина прекалявам с него.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:За чесъна
« Отговор #68 -: Януари 20, 2010, 12:44:17 pm »
Списък на някои основни храни и тяхната енергетика от перспективата на ин/ян. Дано е полезна на някого.

Max

  • Гост
Re:За чесъна
« Отговор #69 -: Януари 20, 2010, 20:31:58 pm »
О, това е от макробиотиката.
Тя отрича млякото.
За картофите Мичио Куши /едно от светилата/ твърди, че са крайно ин и трябва да се ядат само веднъж в годината, отгледани високо в планината, без сол и само от здрави хора.
Микробиотиката препоръчва храната да се консумира предимно термично обработена.
Твърди се, че хора стремящи се към физическо развитие могат да комсумират месо, а тези - към духовно - да консумират предимно зърнени храни.

За да реши какво да яде човек, трябва да знае какво преобладава в него. И да е наясно какво не му достига.

Освен ИН/ ЯН показателите, трябва да се следят КИСЕЛИННОСТ/АЛКАЛНОСТ.
Акочовек на закуска е ял само ИН-КИСЕЛИННИ храни, скоро се стига до умора, слабост.Освен това тялото силно се охлажда.

Чували ли сте за "портокаловата простуда"?
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 20:36:42 pm от Raven »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:За чесъна
« Отговор #70 -: Януари 21, 2010, 14:45:48 pm »
Списък на някои основни храни и тяхната енергетика от перспективата на ин/ян. Дано е полезна на някого.

Много ми беше полезна. Благодаря! :hi:
Чак сега ми се изясни нещо, което подозирах- че постоянното чувство на студ напоследък е свързано с храната. Най- малкото е интересно "съвпадение".



Освен ИН/ ЯН показателите, трябва да се следят КИСЕЛИННОСТ/АЛКАЛНОСТ.
Акочовек на закуска е ял само ИН-КИСЕЛИННИ храни, скоро се стига до умора, слабост.Освен това тялото силно се охлажда.
Още едно "съвпадение". :hi:
Чували ли сте за "портокаловата простуда"?
Не. Ще разкажеш ли?
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 14:47:56 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Max

  • Гост
Re:За чесъна
« Отговор #71 -: Януари 21, 2010, 20:07:27 pm »
От портокалите / и другите цитруси/ тялото се преохлажда.
Аз съм бил на 5 дневна портокалова диета за да проверя ефекта и защото ми е навик да злоупотребявам с храни, които обичам.Беше преди няколко години, май месец.
На петия ден носът ми течеше.Е на другия ден ми мина.
Цитрусовите плодове не са подходящи за употреба през зимата.Изключение прави лимонът, но само като средство против болно гърло и като заместител на оцета.

В макробиотиката има раздел, който разглежда подходящите храни по сезони.

Хоръс да ме извини, че много се отклоних.Ако изтрие поста, в реда на нещата е. Тъй че чети бързо.

Впрочем може и без макробиотика.Следвайте реда в който природата ви дава храната.

П.П. Двойното охлаждане, за което споменах в горния пост идва първо от ИН второ от киселинността.

Всички зърнрни храни, например са киселинни, с изключение на просото. То загрява тялото през зимата.
Смята се,ч е от него не се пълнее. /Вятър работа, всичко опира до количеството ))/
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 20:12:14 pm от Raven »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:За чесъна
« Отговор #72 -: Януари 22, 2010, 14:55:22 pm »
Raven , благодаря! :hi:
Аз се "подредих" така с цитруси, главно с кивита, като 80-90% от храната ми беше ИН.

Цитат
Хоръс да ме извини, че много се отклоних.Ако изтрие поста, в реда на нещата е. Тъй че чети бързо.
:)Прочетох бързо. Но имам предложение. Това( и "За чесъна" и за регенерацията на зъбите, особено коментара на H. може да "влезе" в тема:
"Езотерично за храната" (Храната от езотерична гледна точка) или ( Какво не знаем за храната?)
Ако няма такава тема, разбира се. :)

Какво ще кажете?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Guns N' Roses

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Не яжте душите си!
Re:За чесъна
« Отговор #73 -: Юни 30, 2010, 21:32:49 pm »
И аз питам за Ведите има ли ги на БГ някъде?
Очите на мъдростта са очи, които могат да обяснят и видят качество във всичко, за да опознаят себе с

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27