Автор Тема: Митът за българската интелигентност  (Прочетена 66288 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: Митът за българската интелигентност
« Отговор #30 -: Май 27, 2006, 17:55:52 pm »
Цитат
1-во това проучване не е много вярно, тъй като големия коефициент на западните държави идва от българските студенти, които учат там.
добре че сме ние, иначе светът е загубен без нас и нашият интелект. Направо се питам примерно как иначе германците щяха да изобретят толкова много неща като се почне от пералната мишина та се стигне до реактори на атомният синтез ... ами французите и англчаните - добре че има толкова много български студенти иначе света е за никъде.
хехехе то руснаците трябва тогава да са много тъпу щото отдавна не е модерно да се следва в Русия ... хехеххех ... мдаа това ще да е и логичното обяснение

преди да пишеш нещо мисли моля те, щото бих те сложил в групата на приматите с тези твои изказвания.

сам пишеш че "учениците са правят по-тъпи" а същевременно "който е решил да успее не се е провалил" - само си противоречиш. Хората които искат да се научат го правят независимо дали някой те прави на тъп или не

Поздрави
Атила
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Отг: Митът за българската интелигентност
« Отговор #31 -: Май 27, 2006, 18:19:03 pm »

сам пишеш че "учениците са правят по-тъпи" а същевременно "който е решил да успее не се е провалил" - само си противоречиш.
Не виждам противоречието къде е ?
Цитат
Хората които искат да се научат го правят независимо дали някой те прави на тъп или не
Което е точно това което написах. Ако си противореча, защо се съгласяваш с мен ?

Така като се поразходиш из кафетата случайно да си забелязъл, че е пълно с ученици, които най-вероятно имат час в момента ? Според теб те твърдо ли са решили да успеят? Единственото, което ще успеят е да станат роби и консуматори. Има един лаф 18+"Отличниците ебат путките"
Подиграват се на някой, който чете вкъщи докато те праскат белот и после от жигулито си се чудят как тоя зубър кара S класа и им е шеф :)
Това за бъкгарските студенти е майтап, да не мислите, че само ние сме мноо умни :D а другите са някви идиоти.
Пропуснал си да цитираш нещо
Цитат
Някой трябва да бачка все пак
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Митът за българската интелигентност
« Отговор #32 -: Май 30, 2006, 00:28:28 am »
 flyDragon много точно Ви описа термините.
Но полза никаква.
:(
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен nik

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #33 -: Април 28, 2007, 19:45:35 pm »
Лично моето мнение е ,че като даденост и генетични заложби,българите нямат  равни.Тоталната разруха на държавата ни  обаче и геноцидът упражняван върху българският народ,изкуствено причинен от разрушаване на икономиката, ограбването ,съсипването на образователната ни система и допускането на "търговци в храма"какъвто тя е,ппрогонването на най способната и кадърна част от нацията,както и тъпотията,която ежесекундно ни залива ІвъзпитаваІ от електронни и други медии доведоха до тотално оглупяване и бих казал оскотяване на българина,който мисли единствено за оцеляването си.Всичко се прави умишлено и с цел.На отъпял и мързелив народ,не му трябва държава.Нея ще я вземат други и  май почти са я взели! Просто-трагедията на един народ!

Неактивен Petee

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #34 -: Май 10, 2007, 15:17:23 pm »
Може да се каже, че евреите наистина са по-умни от нас, защото имат образование на което да стъпят. Но не такова, каквото се преподава в училищата и университетите, а истинско образование - посветеност. Малко българи го имат.
То образованието е само стрелка, която ти сочи пътя по който да вървиш, канал към егрегора. Но трябва да имат здрави обувки, защото по пътя има тръни. Тръгнеп ли по джапанки ще те боде докато се откажеш.
Иначе мозъка ни не работи по-зле от техния. Само дето нашите умници са потенциални, а техните са кинетични.
 :)  ;)

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #35 -: Май 10, 2007, 15:28:31 pm »
Може да се каже, че евреите наистина са по-умни от нас, защото имат образование на което да стъпят. Но не такова, каквото се преподава в училищата и университетите, а истинско образование - посветеност. Малко българи го имат.
То образованието е само стрелка, която ти сочи пътя по който да вървиш, канал към егрегора. Но трябва да имат здрави обувки, защото по пътя има тръни. Тръгнеп ли по джапанки ще те боде докато се откажеш.
Иначе мозъка ни не работи по-зле от техния. Само дето нашите умници са потенциални, а техните са кинетични.
 :)  ;)

Какво имаш предвид под "кинетични"? Да не би да искаш да кажеш "генетични"?

Неактивен Petee

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #36 -: Май 10, 2007, 23:56:08 pm »
Мислят и действат. Ние умуваме и дърдорим :)
Това имам предвид.

stt

  • Гост
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #37 -: Май 15, 2007, 18:45:54 pm »
http://kosmos.pass.as/e107_plugins/content/content.php?content.30

Сравнете се с френските студенти тогава   :'(

Неактивен Petee

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #38 -: Май 17, 2007, 00:21:40 am »
Остави ги французите. Нека гледаме към първите места.
В момента България е една от страните в света, която притежава най-много езотериюни знания (Слава Севрюкова, Петър Дънов и т.н...."знания дадени отгоре"). На тези езотерични знания ще се градят бъдещите науки и технологии. За да се възползваме пълноценно от тази информация, да я разберем и приложим трябва да разполагаме с "груби" инструменти, на които да стъпим като например математиката.
Понеже имам възможността да наблюдавам нивото на образованието в България и чужбина, смея да кажа, че има нещо много гнило в училищата и университетите и то навсякъде. В България имаме едни от най-добрите в света математици, който не могат да си приложат знанията в която и да е сфера на науката, тоест в други науки (интердисциплинарен подход). Още не мога да кажа каква точно е пречката, но ми се струва, че една от причините е липсата на философия, която да върви успоредно с дадената наука, а също и дългогодишното преподаване на суха теория.
Познавам един велик Българин, който е преодолял тези пречки и е започнал да свързва математиката и физиката с биологията, анатомията, музиката и т.н.
Казва се Васил Канисков и е лечител практикуващ българска народна медицина. Между другото е и екстрасенс. Ако някой е от София да отиде да се прегледа - безплатно е.
Препоръчвам последната му книга "Духовното лечение и българите" за да разберете какво имам впредвид за образованието и бъдещото развитие на дадените ни знания.
« Последна редакция: Май 17, 2007, 00:23:04 am от Petee »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #39 -: Май 17, 2007, 07:10:59 am »
Въпрос на допълнителна интелигентност и гъвкавост е да приложиш знанията си от математиката в други науки, а също и мотивация. В България възможностите са ограничени и математиците нямат особен стимул, а също и нямат полета за развитие.
Имам предвид да се приложи математиката в програмиране, електроника, инженерни разработки.

Математиката не е груба наука. Това е абстрактна наука, на ума.
А за универистетите, точно тези които се занимават с математика, физика и др подобни (СУ) са доста добри ... незнам защо ти се виждат лоши. Виж икономическите нещо не ми допадат.

А западното образование никак не е лошо. Малко се елиминира креативното мислене, но за сметка на това с много високо темпо се преподават много и като обем и като трудност неща. Преподават се пресни неща, най-новото за дадена сфера, а и най-ефективното и същественото. Човек като завърши, директно започва да работи и е ефективен.

Човешкия живот няма да стигне, ако хем се преподават неща за по-дълго и оригинално мислене, за да развият креативност, хем нови и важни неща, които ще ти свършат практическа работа, хем и философия и дълги разсъждения.
На запад всичко е на чудовищни обороти.
Например дават ти домашно да напишеш програма на нов и непознат език за програмиране. До 2 седмици трябва да е готово. Какво ще правиш и как ще го направиш е твой проблем. Седиш, ровиш, четеш, прекарваш часове в ровене и търсене. Така се възпитава мотивация и чувство да си пестиш и цениш времето.
Също и навика, ако не знаеш нещо, да си го научиш и да си винаги подготвен и да четеш нови неща.
На мен лично западното ми харесва повече (висшето). А и то си има класации на университетите за тия работи, но не съм ги гледал.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #40 -: Май 17, 2007, 12:27:38 pm »
Брутален и много истински коментар по темата:

"Аз съм от поколението, когато учехме математика и физика не на шега. Още в първите курсове (аз съм завършил Киевския политехнически институт), забелязах, че мозъка ми се освобождава почти мигновено след изпита от всички интеграли, редове, трансформации и какви ли не отвлечени понятия. През последните години, точно когато трябваше на практика да прилагам всичките тензори, матрици, интеграли на Фурие и Гаус и какви ли не още премъдрости, аз със ужас забелязах че вече почти нищо не помня. Останали ми бяха в съзнанието само няколко "техники" за боравене със познатите символи, които в крайна сметка са достатъчни за един инженер. Сега си давам сметка, че аналитичния математически апарат е измислен от великите Нютон и Лайбниц поради една съвсем прозаична причина - не са имали компютри. Смазващия авторитет на гениалния Нютон създава еталон за всички приложни и инженерни науки като някакви клонове на математиката. И до ден днешен преподавателите в инженерните вузове се опитват да "извеждат" с математически формули иначе прости емпирично открити факти от рода на закона на Ом. Тежък случай са не горките френски (и български) студенти, а зомбираните преподаватели, които са забравили, че интегралите са измислени за пресмятане на площи, а не за доказване на природни закони. След появата на компютрите, пресмятането на площи вече не е проблем, така че най-добре май да спрем да мъчим масата студенти с неща, които те никога няма да приложат и най-после да научат дробите, т.е. прагматични неща. А що се отнася до творчеството - сега както никога има поле за неговото развитие - програмирането. Защото със сравнително прости средства може да се моделира произволно сложно явление и да се изследва в действие, да се експериментира.
Ако езика на който говореха учените от Нютон до сега беше езика на математиката, то отсега нататък за описанието на природните закони все повече ще се използват алгоритмичните езици за програмиране. Сигурен съм че след 50-100 години само единици в целия свят ще са в състояние да разчетат символите в някой университетски учебник по математика, а вместо тях студентите ще изучават компютърни програми, моделиращи природните закони."

Източник: http://kosmos.pass.as/e107_plugins/content/content.php?content.30
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #41 -: Май 18, 2007, 01:47:16 am »
Не може програмирането да замени математиката, защото взаимовръзката е обратна - именно програмирането използва за основа математиката, със всичките и формули (разбира се не само тях).
Разбира се за емпирични проверки може да се ползва и компютър, който да потвърждава теоремите и формулите. Това обаче няма доказателствена сила.

Това, че мигновено забравяш нещата няма вина математиката, просто така е устроено висшето образование - всичко се учи на бързи обороти, без да улегне. В последствие нещата с които наистина ще са ти интересни или пък ще се занимаваш многократно в живота си улягат и стават все по лесни за боравене.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен nik

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #42 -: Май 25, 2007, 23:45:55 pm »
Мислят и действат. Ние умуваме и дърдорим
Това имам предвид!   КАРДИНАЛНА МИСЪЛ! БЕЗ КОМЕНТАР,НО ВСЕ ПАК БРАВО,ТОВА Е ПРОЗРЕНИЕ!

Bell

  • Гост
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #43 -: Май 26, 2007, 16:56:07 pm »
Много ми е интересно как точно се провежда върпосното проучване и как се изчислява дадената статистика, след като тоя дори не знае коя е столицата на България и не е бил тук. Това е някакъв абсурд. Не мисля, че в България има надеждни структури, които да могат реално да отразят потенцияла на обществото и най-вече такива, които го правят!

За интелигентността и образованието. Като за начало не мисля, че днешната дефиниция и съответно представа за интелигентността е пълна и достоверна. Не мисля, че тестовете, които се прилагат, макар и световно признати и удобрени, могат да разкрият реалния потенциял на човека. Те могат единстевно да послужат като някаква много бегла и обща база за сравнение на определен тип качества и способности, поставени в определена ситуация! А образованието и интелигентността са все пак свързани, или по-точно интелигентността може да бъде развита чрез образованието, или най-точно - знанието, ученето. Те са нужни като база за развитие на самосъзнанието, на критичанта мисъл, на личността;
Обраозванието в БГ е скапано на ден днешен и е вярно, че основните проблеми са липса на дисциплина, липса на квалифицирани преподаватели (има такива, да, но поне половината преподаватели, на които попадат децата, са супер зле); Няма нужда да навлизам в подробни примери. Зле е и това, че всяка година се сменя плана на обучение и не е ясно какво точно става. Учебниците са също много зле - непълни, неясни, а някои и недостоверни, но както и да е. Във визшето образование, като стана на въпрос за добри математици и добри преподаватели, то истината е, че комунистическата система на взаимопомощ по партийна линия си стои все още, зашото учебниците, които се издават и постовете, които се раздават, са все между комунисти. Такива хора, които не се подчиняват на системата не биват допуснати до кариера и не им бива дадена свобода на преподаване и мнение по образователните въпроси. Познавам преподаватели, които се оплакват от това. Всичко е връзки и корупция! Да не говорим как се влиза в университетите - някои хора ги късат няколко пъти, докато не платят няколко пъти по ред! Имам такива познати.


Като цяло смятам, че самата система е такава в момента, че не позвулява да видим реално колко са интелигентни българите, защото има други психологически явления, които пречат на този потенциял да се разгърне. Точно за това е цялата промивка, за да може контролираното съзнание (и подсъзнание) да способства въпросните психологически положения, които да пречат на разсъдъка да протича по нормален път, така че интелигентността да не се ре разкрие в целия си потенциял! Зомбировка - по един или друг начин.


Аз също съм много по-доволна от западната система в университетите. Аз там открих някои нови заложби в себе си, преоткрих потенцияла ми за възприемане и учене и култивирах в себе си любов към ученето, а сега се чудя как изобщо съм успяла гимназия да избутам! Просто в нашата образователна система единствения стимул, който бива възпитаван в учениците е как да препишат и измамят, за да се отърват от досадата!

Имам и една интересна случка, по случай евреите и българите, която май бях споменала във форума на войните. Попаднах на една много строга преподавателка по един политически предмет в университета - тя беше еврейка, а сина и' и дъщеря и' бяха някакви с кариера в ООН и подобни институции. Когато разбра, че съм българка ми каза пред всички: "О, ти си българка?! От теб очаквам наистина много! Имала съм българи и преди - вие сте много способни!"


Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Митът за българската интелигентност
« Отговор #44 -: Май 28, 2007, 15:43:12 pm »
Не знам, обаче като се замисля, след 15-20 години, наистина само митове и легенди ще се носят за нашия интелект. Като гледам какъв ужас е в образователната система....След 15-20 год. само ще си говорим какви национални отбори по физика, математика и химия сме имали....
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27