Автор Тема: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?  (Прочетена 65832 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Ясно,че нивото ти е ала Джон Кехоу ;).Та за това не схващаш.Мозакът изпраща,макар и лек сигнал или импулс.Електродите го го приемат.Въпросът тук е как да не използваме ''посредници''-електроди,а директно да въздействаме в/у събитията или ръката в случая.И как да увеличим тези сигнали.
Изобщо, ама изобщо не го одобрявам тоя мошеник Джон Кехоу между другото. Не разбирам с какво заслужих такава обида...
Върху събитията въздействаме с воля и силен характер.
А да управляваш механична ръка, без да е свързана с мозъка ти по някакъв начин е глупост, питай учените, които са правили експеримента. Нарича се, до колкото знам, телекинеза, и все още няма достоверно доказателство, че съществува.
« Последна редакция: Юли 16, 2010, 14:41:09 pm от negative »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Аз съм виждал,как хора огъват вилици с поглед(силата на мисълта).В Москва.А това,че твойте учени не са го доказали,не е мой проблем.Въпросът ми е ,как можем да увеличим тези наши способности.Защото съм сигурен,че щом едни го могат,го мога и АЗ.Без значение,какво твърди официалната наука.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Аз съм виждал,как хора огъват вилици с поглед(силата на мисълта).В Москва.
Аз съм виждал как хора вадят зайци от празни шапки. В цирка.
Цитат
А това,че твойте учени не са го доказали,не е мой проблем.
На мен също, ама изобщо никак не ми е проблем.
Цитат
Въпросът ми е ,как можем да увеличим тези наши способности.
Що не ги пита тия московците, те щяха да знаят.
Цитат
Защото съм сигурен,че щом едни го могат,го мога и АЗ.Без значение,какво твърди официалната наука.
Както аз съм сигурен, че щом Леонардо е можел да нарисува Мона Лиза, и аз мога! Без значение, че четка не съм хващал през живота си и, че рисувам ужасно...
« Последна редакция: Юли 16, 2010, 14:48:45 pm от negative »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Имаш късмет,дете мое,че съм обещал да се държа прилично.В противен случай,щях лично да ти покажа,как вадя зайци от бутилка :yes:.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Съжалявам, че звуча цинично, но искам да покажа, че заиграването на наука с философия е опасно! И далеч не значи, че щом някаква маймуна има чип в мозъка си, който я свързва с механична ръка и маймуната управлява ръката, това значи, че би било възможно и без чип. Дори самото наличие на чипа говори в полза на противното твърдение.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Един поглед отстрани на вашия спор (извинете, че се меся):
Ари казва - да, с чип може, даже маймуна, обаче не може ли и без чип?
А negative непрекъснато обяснява, че "с чип не е като без чип" и това са различни неща.
Нещо ви се губи обратната връзка.

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
С чип е изцяло физио-механичен процес.
Без чип е различно явление.
Правилно си разбрала, това се опитвам да обясня.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Да, но твоят отговор не отговаря на поставения въпрос.
Не става ясно ти отричаш ли подобни явления на телекинеза - въздействие на хора над предмети без никакъв посредник от материален характер.

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Не съм срещал още този феномен в живота си и докато не го сторя, не смятам да имам мнение. Факт е, че не се признава от официалната наука. Дотогава приемам становището им за правилно. А онези с лъжиците, защо не организират независимо изследване на способностите си, след като не са измамници? Или поне да споделят как го правят за пред широката общественост.
А ако самите те не знаят как точно го правят, или имат мъгляви полуобяснения, примесени със странни ритуали, тогава те ли го правят всъщност?
« Последна редакция: Юли 16, 2010, 15:25:50 pm от negative »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Мдаа,страхотна логика-око да види,ръка да пипне.Ами и аз не съм виждал на живо Анджелина Джоли.И сега да взема да отричам съществуването и ли?Това,че ти не си виждал нещо,нямаш право да го комемтираш.Можеш само да задаваш въпроси,но не и да го отричаш.И какво,като не се признава от официалната наука?То за това е феномен.Ако изобщо знаеш,значението на тази дума.
« Последна редакция: Юли 16, 2010, 17:17:04 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Не съм срещал още този феномен в живота си и докато не го сторя, не смятам да имам мнение. Факт е, че не се признава от официалната наука. Дотогава приемам становището им за правилно. А онези с лъжиците, защо не организират независимо изследване на способностите си, след като не са измамници? Или поне да споделят как го правят за пред широката общественост.
А ако самите те не знаят как точно го правят, или имат мъгляви полуобяснения, примесени със странни ритуали, тогава те ли го правят всъщност?
Да, има много хора, които не признават нищо преди да са видяли, пипнали и опитали...но същите те отричат и Исус. Лично на мен винаги ми е било много трудно да говоря с тях на всякакви теми касаещи християнство, Исус, Бог и изобщо Дух, Енергия и пр.
Странното е, че ти НАПЪЛНО отричаш едните и НАПЪЛНО приемаш другите "факти" :unknown:


Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
ARRI, неправилно си разбрал статията за маймуната.
Чипът в мозъка НЕ УСИЛВА сигнала.

Той просто го взима, и го предава СЪС СЪВСЕМ СТАНДАРТЕН ИНТЕРФЕЙС (кабел или безжичен няма значение), към ръката.
Просто журналистите вметват думички като 'телепатически' за да звучи по-шик.

Ако аз ползвам компютърна мишка за да местя маркера по екрана, мишката сама по себе си НЕ увеличава сигналите, които подавам от ръката. Само ги приема. И оттам с кабел или пък с радиовръзка, ги предава на компютъра. Но в сигнала между мишката и компютъра няма нищо телепатическо. А стандартна, елементарна електроника.

Значи първото слабо място е, че дори и с чип, мозъчните импулси си остават само във мозъка, и не се предават през въздуха сами.

Второто слабо място е, че тая ръка има електрически двигатели и способност да се движи чрез тях.
А ако решиш да местиш вилици те си нямат такива двигатели. И освен мозъчния импулс ще ти трябва още нещо. Нещо, с което да огънеш САМАТА реалност. Дори и да е възможно, едва ли са много хората, които могат да подчинят реалността по такъв начин.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Tangrata_,мойта мисъл,течеше в съвсем друга насока.Аз това с вилиците съм го виждал.И аз незнам как става  :nea:.Обяснявам си го с фразата(ако е вярна!),че мисълта е енергеия.И според мен,тази енергия не може да остане,като импулс в мозъка.Та мисълта ми беше,ако наистина съществува тази енергия,как да я увеличим.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Да, има много хора, които не признават нищо преди да са видяли, пипнали и опитали...но същите те отричат и Исус. Лично на мен винаги ми е било много трудно да говоря с тях на всякакви теми касаещи християнство, Исус, Бог и изобщо Дух, Енергия и пр.
Странното е, че ти НАПЪЛНО отричаш едните и НАПЪЛНО приемаш другите "факти" :unknown:
Христос и енергии?   ???
Аз вярвам в Него, за това не са ми нужни факти и доказателства.
Но за нещо, което според вас е наука - привеждате научни статии и т.н. за пример, се изискват факти и доказателства.
Ами аз не ги отричам, просто като са толкова отворени и "можещи", нищо не им пречи да покажат, нали?
Или не го правят те...

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Едно или повече човешки съзнания може/могат да въздействат на друго, или други човешки съзнания (хора) като част от действителността. И за това има много факти и доказателства : хипнозата ; заповедите на шефа и изпълнението им като дейности и материали, в различни институции ; урочасването на деца или възрастни от други хора ; влиянието на различните новини от медиите върху хората-радост, паника, уплаха и др.
И т.н.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27