Автор Тема: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?  (Прочетена 65820 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Едно или повече човешки съзнания може/могат да въздействат на друго, или други човешки съзнания (хора) като част от действителността. И за това има много факти и доказателства : хипнозата ; заповедите на шефа и изпълнението им като дейности и материали, в различни институции ; урочасването на деца или възрастни от други хора ; влиянието на различните новини от медиите върху хората-радост, паника, уплаха и др.
И т.н.
Това си е психологическо въздействи (без урочасването, де), с което съм напълно съгласен, че съществува.
Но обективната реалност е една, независимо как я възприемаме ние. А човек да въздейства качествено на обективната реалност, мисля, че е невъзможно.

Неактивен Robo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Здравейте на всички  :hi:
Цитат
А човек да въздейства качествено на обективната реалност, мисля, че е невъзможно.
Напълно е възможно и ние го правим постоянно. Понеже виждам, че не приемаш неща недоказани от науката и противоречащи на вярата ти ще приложа и малко доказателства.
цитата е от wikipedia - Квантова механика
Цитат
Гореказаното променя понятието „наблюдаване на микрочастица“. Всъщност наблюдаването е процес на взаимодействие на обекта с прибора, в резултат на което прибора отчита някаква стойност. Но всяко взаимодействие, следователно и наблюдаването, въздейства върху наблюдаемия обект, променя свойствата му. Важното е, че не е възможно това въздействие да се направи пренебрежимо малко.

Следователно, при измерването на някое свойство на частицата, и даже просто при наблюдаването и, изходното състояние на частицата, по принцип се разрушава. Така да се каже, което и да било определено квантово състояние на частицата е нещо невероятно „крехко“.
Ето и един експеримент Котка на Шрьодингер
И един клип - /извинявам се, че клипа е малко детски час е от филма What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole/
Всичко което е дадено по горе е доказано от науката  ;D a с нея не се спори   :blum1:
Квантовата механика доказва, че е възможно въздействието над реалността.
А дали всеки може да въздейства на реалността разбира се, че може но negative е прав това че някои огъва вилици не значи, че и ти можеш като него. Въпреки че не можеш да нарисуваш Мона Лиза можеш да рисуваш и с упражнения можеш да подобриш уменията си  :).
В книгите на Кастанеда намерението е начин за въздействие на реалността (в хакери на сънища намерението е представено много добре)
« Последна редакция: Юли 17, 2010, 10:54:34 am от Robo »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Цитат
А човек да въздейства качествено на обективната реалност, мисля, че е невъзможно.
Когато опознаеш съзнанието и реалността едва тогава можеш да твърдиш дали е възможно или не. Иначе мнението ти ще се базира на вяра и убеждения, които в повечето случаи са погрешни...

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Здравейте на всички  :hi:
Цитат
А човек да въздейства качествено на обективната реалност, мисля, че е невъзможно.
Напълно е възможно и ние го правим постоянно. Понеже виждам, че не приемаш неща недоказани от науката и противоречащи на вярата ти ще приложа и малко доказателства.
цитата е от wikipedia - Квантова механика
Цитат
Гореказаното променя понятието „наблюдаване на микрочастица“. Всъщност наблюдаването е процес на взаимодействие на обекта с прибора, в резултат на което прибора отчита някаква стойност. Но всяко взаимодействие, следователно и наблюдаването, въздейства върху наблюдаемия обект, променя свойствата му. Важното е, че не е възможно това въздействие да се направи пренебрежимо малко.

Следователно, при измерването на някое свойство на частицата, и даже просто при наблюдаването и, изходното състояние на частицата, по принцип се разрушава. Така да се каже, което и да било определено квантово състояние на частицата е нещо невероятно „крехко“.
Ето и един експеримент Котка на Шрьодингер
И един клип - /извинявам се, че клипа е малко детски час е от филма What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole/
Всичко което е дадено по горе е доказано от науката  ;D a с нея не се спори   :blum1:
Квантовата механика доказва, че е възможно въздействието над реалността.
А дали всеки може да въздейства на реалността разбира се, че може но negative е прав това че някои огъва вилици не значи, че и ти можеш като него. Въпреки че не можеш да нарисуваш Мона Лиза можеш да рисуваш и с упражнения можеш да подобриш уменията си  :).
В книгите на Кастанеда намерението е начин за въздействие на реалността (в хакери на сънища намерението е представено много добре)
Благодаря ти, Robo, за изчерпателният и добър отговор.
 С книгите на Карлос Кастанеда не съм запознат, но ще поправя това в скоро време.

 За филма What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole мога да кажа, че не е нищо повече от едно псевдонаучно промиване на мозъка в стил "Тайната", ама за уж по-напреднали. Най-малкото най-сериозният учен, занимаващ се с квантова механика, там е човек, учил и работил като инжинер през целият си останал живот. А и аз познавам достатъчно физици, занимаващи се с квантова физика през целият си живот, чието мнение е, че този филм е научно неиздържан.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Учените в този филм застават зад името си, титлата и института.
Твоите учени кои са, къде са завършили и какви им са контра-аргументите?
Нали все питаш за доказателства, ти някакви конкретни аргументи можеш ли да ни представиш?

Неактивен Robo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
За филма What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole мога да кажа, че не е нищо повече от едно псевдонаучно промиване на мозъка в стил "Тайната", ама за уж по-напреднали. Най-малкото най-сериозният учен, занимаващ се с квантова механика, там е човек, учил и работил като инжинер през целият си останал живот. А и аз познавам достатъчно физици, занимаващи се с квантова физика през целият си живот, чието мнение е, че този филм е научно неиздържан.
ОК не признаваш филма твоя работа а материалите от wikipedia или въобще квантовата механика коментирай по тях.  :) Ами разработките на Нилс Бор те потвърждават същите работи като филма  ;D.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
"не знам" са две думи, за разлика от "невежа"

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
"не знам" са две думи, за разлика от "невежа"
Ей това, ако не е заяждане...
Между другото "невежа" си е правилната граматична форма на думата.
« Последна редакция: Юли 17, 2010, 14:22:20 pm от negative »

Неактивен radev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Преди да се отрича или потвърждава нещо е разумно човек да се запознае с материята. Има научни изследвания, които засягат материята по която спорите. Това е книга, чиято авторка е изследвала множество научни изследвания опитващи се да отговорят да въпроса дали мисълта може да въздейства на света около нас. Тя е изследвала стотици научни трудове провеждани при най-строги условия, от водещи учени физици и учени от други области.

http://culture.actualno.com/news_275111.html

Книгата е революционно пътешествие в науката за намерението. Черпейки от откритията на водещи учени от целия свят, „Експериментът с намерението” показва, че мисълта има силата да въздейства. Това е също първата книга, която кани вас, читателя, да вземете активно участие в научното изследване.

Като се позовава на най-нови експерименти, проведени в Принстън, МТИ, Станфорд и много други престижни университети и лаборатории, „Експериментът с намерението” разкрива, че всичко във вселената е свързано помежду си чрез огромно поле на квантова енергия. Мисълта генерира своя собствена напълно реална енергия, която може да се използва за подобряване на живота и – когато е овладяна от група хора – за промяна на света.

Световноизвестната Лин Мактагарт ни повежда на грабващо и зашеметяващо пътешествие в дълбините на съзнанието. Докато разказва за вълнуващите открития в науката за намерението, тя ни запознава и с колоритните учени и пионери, които изследват поддаващите ефектите от фокусираното групово намерение върху различни цели – животни, растения и хора.

„Експериментът с намерението” ни кара да преосмислим какво означава да бъдеш човек. Книгата доказва, че сме свързани с всички и всичко – и това откритие изисква да обръщаме повече внимание на своите мисли, намерения и действия.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
10 човека с необикновени способности.

Под номер 5 е Мирослав,той владее така наречената телекинеза – преместване на предмети с мисъл, без да се ползва физически контакт. Мирослав може да привлича всякакви предмети към себе си – от метални предмети до мраморни статуи. Той транспортира предметите във въздуха. След като те се залепят за неговото тяло, той ги задържа залепени чрез мисълта си.

Менталната му сила е толкова мощна, че той може и да върти и люлее предмети във въздуха без изобщо да ги докосва.

Мирослав обяснява умението си по прост начин: „Става, защото аз съм зареден с енергия и защото желая предметите да се движат.”

Учените още нямат обяснение затова, как функционира телекинезата.
http://interesen.com/?p=1995
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Цитат
Слу­ча­и­те на об­себ­ва­не чес­то са съп­ро­во­де­ни с емо­ци­о­нал­ни на­ру­ше­ния, свръх­въз­бу­да, апа­тия, аг­ре­сия и ав­то­аг­ре­сия, как­то и с ал­ко­хо­ли­зъм, нар­ко­ма­ния, сек­су­ал­ни из­в­ра­ще­ния, свръх­сек­су­ал­ност. Към до­пъл­ни­тел­ни­те сим­п­то­ми за об­себ­ва­не от зли де­мо­ни се от­на­сят и те­лес­ни­те приз­на­ци, ко­и­то мо­гат да съ­път­с­т­ват об­себ­ва­не­то, ка­то глу­хо­та, не­мо­та, зло­во­ние от ус­та­та, раз­лич­ни по­ду­ти­ни по тя­ло­то, как­то и свръ­хес­тес­т­ве­на си­ла и из­д­ръж­ли­вост.

Об­себ­ва­не­то чес­то е съп­ро­во­де­но със свръ­хес­тес­т­ве­ни зна­ния и уме­ния, ка­то га­да­тел­с­т­во, яв­ле­ни­е­то пол­тър­гайст, те­ле­ки­не­за и дру­ги.
http://www.pravmladeji.org/node/302

Цитат
Във време на всеобща бездуховност силите на мрака действат особено решително и неприкрито. Окултни и сатанински учения и занимания заливат света. Те имат различни наименования: екстрасензорика, биоенергетика, астрология, магия, спиритизъм, парапсихология, телекинеза, контактуване с „висшия разум”, хипноза, йога и други източни култове, медитация и…, те нямат край. Но ако не се спираме върху външните им различия, ще видим, че всички те изхождат от един общ източник и имат една обща цел – отдалечаването на човека от Бога и въвличането му в общение със сатаната. Отстъплението от истините на Христовата Църква е довело до загуба на духовни ориентири и до забравяне на елементарни религиозни знания.
http://www.pravmladeji.org/node/905
« Последна редакция: Юли 17, 2010, 16:52:27 pm от negative »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Невежество е да отричаш нещо което не познаваш.
Това исках да ти кажа negative със заядливия коментар...
Понеже си фен на св. християнска църква, ти препоръчвам книгите на Палюшев "Физика на Бога", може би с тях по-лесно ще навлезеш в тази материя.

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Може ли съзнанието да въздейства на реалн&
« Отговор #72 -: Юли 17, 2010, 16:59:40 pm »

Не съм "фен" на св. Църква. Фен съм на Секс Пистълс, Дъ Доорс, Иги Поп и т.н., но на св. Църква не съм. "Член" ми звучи по-добре.
Аз пък ти препоръчвам тази книга:
http://www.novchovek.com/catalogue/book.php?BookID=120
Но аз не отричам нещо, което не познавам. Мнението ми за телекинезата е, че е причинена от бесове.  ;)
А относно квантовата механика и физика - това е дял от науката, който все още не е на ясно със самият себе си дори. Все още се градят фундаментите на тази наука. Може би изобщо не е това, което си мислим за нея. За това ми е тъпо някакви хора, дето цял живот с друго са се занимавали най-малкото, да ми се правят на много напреднали. А това, което проповядват филми като What the bleep е религия, а не наука.
« Последна редакция: Октомври 20, 2010, 17:39:59 pm от Mirotvorec »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Душата на науката - http://www.novchovek.com/catalogue/book.php?BookID=120
Цитат
"Писателката Нанси Пиърси и ученият д-р Чарлс Такстън обединяват усилията си, за да покажат, че разцветът на съвременната наука е обусловен от юдео-християнския светоглед за наистина съществуващата, действителна, физически зависима Вселена, сътворена от всемогъщия личностен Бог, Който е създал човека със способността да опознае творението", пише д-р Дейвид Шотън от Оксфорд.

Юдео-християнският светоглед определено обуславя умовете на хората, затова е създаден. За 2000 години така и не можа този светоглед да обясни на хората какво е съзнанието, как се проявява и как да го опознаем... Източните учения и практики които същата тази църква смята за сатанични отдавна са дали отговор и начертали пътя...
« Последна редакция: Юли 17, 2010, 17:15:25 pm от xnet_user »

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Грешката на тези източни практики е, че приемат, че няма универсална истина, и че чрез собствените си сили можем да постигнем всичко. А това е гордост. Не отричам, че със собствени сили можем да постигнем много, но не и всичко.
Либералните хора на новото време, като теб, за това и мразят едната религия и се отдават на другата. Защото е много по-трудно да признаеш, че има висш авторитет над тебе, който  е създал някакъв закон и ти е дал свободата дали да го спазваш или не, пред това да казваш "аз съм собственият си шеф и мога да постигна всичко без Бога", но е очевидно, че не можеш. А като сте толкова либерални и отворени за различни гледни точки, защо поне за миг не допуснете, че телекинезате и подбните "феномени" са дело на демони, а не на хора?
Също така искам да подчертая, че християнството ни учи, че човешките взаимоотношения са едно от най-сложните неща на света, може би - най-сложното и че трябва да сме добри към остналите хора. Също - човешката личност е най-сложното творение на Бога и трябва да подхождаме много внимателно, при опознаването й. Но това не значи да не я опознаваме, дори напротив. А чрез опознаването на Бога, (до колкото е възможно) ние опознаваме и самите себе си. Именно заради това е мога да се съглася, че
Цитат
За 2000 години така и не можа този светоглед да обясни на хората какво е съзнанието, как се проявява и как да го опознаем
« Последна редакция: Юли 17, 2010, 17:38:11 pm от negative »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27