Автор Тема: Може ли съзнанието да въздейства на реалността?  (Прочетена 65804 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pavli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
    • Минали животи и хипнотична регресия
Re:Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #15 -: Февруари 28, 2010, 23:41:55 pm »
  :hi: Реалността е изцяло плод на действието на нашето съзнание (What the bleep do we know" един от най-емблематичните филми на нашето време).

  ??? По-скоро трябва да се питаме как бихме могли да контролираме съзнанието си така, че то да създава реалността, която желаем.

Един от методите за контрол над ума е разработен от Хосе Силва. Метод, чрез който всеки човек сам може да контролира живота си и да предизвиква нещата, които му се случват чрез контрол върху собствения си ум (използване и на дясната половина на мозъка, която едва 10 % от хората по света  ползват ). Метода използва медитацията в нискочестотно ниво на функциониране на мозъка наречено Алфа Ниво. Това е нивото, през което минаваме преди да заспим и когато се събуждаме. Характеризира се с 10 вибрации в секунда, за сравнение будното състояние – 20 в секунда.

Създателят Хосе Силва 10 години изследва способностите на човека в Алфа Ниво и доказва, че оперирайки на това ниво човек е много по-продуктивен, креативен и учи и запомня по лесно, а дъщерите му които били и първите обекти на изследване развили и способността да педвиждат нещата които ще се случат.

Хосе Силва започва изследванията си през 1944 в Ларедо, Тексас и до края на живота си  усъвършенства Метода който в момента е преведен на повече от 19 езика, разпростира се чрез курсове и лекции на всички континенти.

Това е по общо казано представяне за всички които за пръв път чуват за Метода Силва. ;)

Една част от нещата които могат да се постигнат в резултат на Метода на Силва:
добро здраве
професионални успехи
финансови постъпления
да привлече подходящ партньор
развиване на творческите си способности и креативност
развиване на умения за по-бързо и ефикасно учене (много полезно за всеки дето се е нагърбил с работа и образование едновременно)
развиване на способностите си - 5те сетива до ниво на свръх сетивни възприятия
Засилване на интуицията
Способност да предвижда нещата преди да се случат
Метод за получаване на отговори на важни за нас въпроси от живота ни
Привличане на благоприятни обстоятелства в нашия живот
Контролиране на болестни състояния до пълното им излекуване
Ползотворно влияние върху  здравен проблем на друг обект

  :lol: Практикувам метода на Хосе Силва за най-различни проблеми и ситуации в живота. В практиката ми, която е вече повече от година резултатите са невероятни. Те не винаги се появяват точно, когато ги поискаме, но винаги ги получаваме тъкмо навреме, както се казва "когато ножа опре до кокала"    ???
Самата медитация не е обикновена медитация - тук ние сме създателите на реалността, която искаме и желаем. Успеха ни зависи от 3 неща - да искаш силно, да вярваш, и да очакваш че ще го получиш.

До колкото на мен ми е известно Силва метода е едно от най-хуманните средства за помощ на човека - можеш да помагаш за подобряване здравето на себе си и на други хора.
В България се организират курсове, но няма свестен уебсайт, който да дава информация на български език.

Ако някой се интересува от подробна литература ( на английски и на български) мога да му пратя  :writer:



Неактивен Xerth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #17 -: Март 23, 2010, 21:47:41 pm »
  :hi: Реалността е изцяло плод на действието на нашето съзнание (What the bleep do we know" един от най-емблематичните филми на нашето време).

  ??? По-скоро трябва да се питаме как бихме могли да контролираме съзнанието си така, че то да създава реалността, която желаем.

Един от методите за контрол над ума е разработен от Хосе Силва. Метод, чрез който всеки човек сам може да контролира живота си и да предизвиква нещата, които му се случват чрез контрол върху собствения си ум (използване и на дясната половина на мозъка, която едва 10 % от хората по света  ползват ). Метода използва медитацията в нискочестотно ниво на функциониране на мозъка наречено Алфа Ниво. Това е нивото, през което минаваме преди да заспим и когато се събуждаме. Характеризира се с 10 вибрации в секунда, за сравнение будното състояние – 20 в секунда.

Създателят Хосе Силва 10 години изследва способностите на човека в Алфа Ниво и доказва, че оперирайки на това ниво човек е много по-продуктивен, креативен и учи и запомня по лесно, а дъщерите му които били и първите обекти на изследване развили и способността да педвиждат нещата които ще се случат.

Хосе Силва започва изследванията си през 1944 в Ларедо, Тексас и до края на живота си  усъвършенства Метода който в момента е преведен на повече от 19 езика, разпростира се чрез курсове и лекции на всички континенти.

Това е по общо казано представяне за всички които за пръв път чуват за Метода Силва. ;)

Една част от нещата които могат да се постигнат в резултат на Метода на Силва:
добро здраве
професионални успехи
финансови постъпления
да привлече подходящ партньор
развиване на творческите си способности и креативност
развиване на умения за по-бързо и ефикасно учене (много полезно за всеки дето се е нагърбил с работа и образование едновременно)
развиване на способностите си - 5те сетива до ниво на свръх сетивни възприятия
Засилване на интуицията
Способност да предвижда нещата преди да се случат
Метод за получаване на отговори на важни за нас въпроси от живота ни
Привличане на благоприятни обстоятелства в нашия живот
Контролиране на болестни състояния до пълното им излекуване
Ползотворно влияние върху  здравен проблем на друг обект

  :lol: Практикувам метода на Хосе Силва за най-различни проблеми и ситуации в живота. В практиката ми, която е вече повече от година резултатите са невероятни. Те не винаги се появяват точно, когато ги поискаме, но винаги ги получаваме тъкмо навреме, както се казва "когато ножа опре до кокала"    ???
Самата медитация не е обикновена медитация - тук ние сме създателите на реалността, която искаме и желаем. Успеха ни зависи от 3 неща - да искаш силно, да вярваш, и да очакваш че ще го получиш.

До колкото на мен ми е известно Силва метода е едно от най-хуманните средства за помощ на човека - можеш да помагаш за подобряване здравето на себе си и на други хора.
В България се организират курсове, но няма свестен уебсайт, който да дава информация на български език.

Ако някой се интересува от подробна литература ( на английски и на български) мога да му пратя  :writer:


Найстина ще съм ти благодарен ако ми предоставиш някакъв материал :)

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #18 -: Март 23, 2010, 23:13:21 pm »
 :) А кой твърди, че сме в реалността? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #19 -: Март 24, 2010, 16:27:46 pm »
Ами аз твърдя, че съм. А за тебе не знам.  ;)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #20 -: Март 24, 2010, 16:41:49 pm »
Всеки е в реалността, просто тя е различна за всички ни.
Няма двама души видели еднакви неща ;)

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #21 -: Март 24, 2010, 17:48:31 pm »
Реалността е една, всички сме в нея, и тя не е различна за наблюдаващите я. Различен е начинът по който те я възприемат. Всеки си има определено поле на видимост, не само в пространствен и времеви, но и в психологически смисъл (например способност за разбиране, за различаване, за синтез). Също така хората са ограничени и в плановете, които са способни да видят – физически, астрален, ментален, духовен и т.н.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #22 -: Март 24, 2010, 18:14:10 pm »
Процеса на въздействие би следвало да е двустранен. След като реалността(все пак е добре да се даде определение за реалност) може да въздейства върху нашето съзнание или върху целия индивид следователно може да въздейства и То върху нея но най-вече вътре в собственното си съзнание. Физически погледнато може и навън. Въпрос на гледна точка и на възприятие. Всяко съзнание е една отделна реалност или поне може да създаде такава чрез мисъл формите. Но така или иначе всяка мисъл има форма и цвят.
 

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #23 -: Март 24, 2010, 18:32:55 pm »
 :)  Егати реалността, щом за всеки е различна! Страхотна реалност в изменчиви условия!Но всеки си има свое мнение. :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #24 -: Март 24, 2010, 21:39:29 pm »
Процеса на въздействие би следвало да е двустранен. След като реалността(все пак е добре да се даде определение за реалност) може да въздейства върху нашето съзнание или върху целия индивид следователно може да въздейства и То върху нея но най-вече вътре в собственното си съзнание. Физически погледнато може и навън. Въпрос на гледна точка и на възприятие. Всяко съзнание е една отделна реалност или поне може да създаде такава чрез мисъл формите. Но така или иначе всяка мисъл има форма и цвят.
Да, добре е да се даде определение за реалност. Но пък дори и да вземем основните религии и учения, тези определения доста се различават. Според Будизма примерно реалността е вечна и неизменна. Това е същността на всичко съществуващо, която се проявява чрез видимите форми. Самите форми (предмети, явления и т.н.) обаче са илюзия. Това означава, че човек може да влияе на външното проявление на нещата, но не и на същността (реалността). Външните проявления на нещата също могат да влияят на външното проявление на човека, но не и на самия него (на неговата същност). В индуизма нещата са горе долу същите (различието е в гледната точка към тази същност, която според индуизма е Бог).

В по-практически план, човек определено влияе на средата в която живее. Средата също влияе на човешките тела – мисли, желания, действия, – но поне за първите две (мисли и желания), е във възможностите на човек да бъде независим. За действията няма как да е напълно независим от средата.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #25 -: Март 25, 2010, 12:42:07 pm »
Според една концепция всичко е потоци енергия, излъчвания,поместени в различни форми, които би следвало да могат да се превръщат една в друга според закона от физиката, който гласи, че енергията никога не се губи, само сменя формата си.
Светът, такъв какъвто го виждаме е една поддържана от всички представа, на базата на питте ни сетива, които дават ограничена и изопачена представа на нещата, но ние сме я приели за даденост и я предаваме на децата си и взаимно си я поддържаме. Това, в което всички вярвеме според всеобщото споразумение го наричаме реалност, а хората, които вярват в него - нормални хора.
Ако някой реши да се усъмни, да подложи на съмнение нещо от тази реалност, не дай боже да види нещо по-различно и още по-недай боже да го сподели на глас пред другите го обявяват за "психо", "луд", "ненормален" и т.н.
Но най-великите открития винаги са започвали с един такъв, който е решавал да погледне света отвъд всеобщото споразумение (дори заговор) на супир нормалните нормалните .

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #26 -: Март 27, 2010, 15:10:36 pm »
Доктор Фалос IV - Добър вечер Брюксел!

Център на вселената с куп традиции струващи милиони евро.
Бели лампички, окъпани в пот и кръв на шепа нещастници, искащи да са щастливи.
Нека засвири Виенската филхармония с диригент... Ото фон Бисмарк, защото имам рожден ден!
Мразя рождения си ден.
Не обичам точни дати.
Не обичам нещо да ми казва - днес ще празнуваш, а утре е ежедневие.
Сякаш някакъв гаден вселенски закон ти заповядва.
Не обичам уговорки.
Веселието, радостта, щастието, тъгата, скръбта - всичко това е импулс.
Който е решил да го контролира е бил човек без емоции.
Така са се създали традициите.
За добро или лошо.
Разбирам хората, които празнуват годишнини.
Годишнината е постижение.
50 години брак - браво на вас, железни нерви, как не се изтрепахте!
100 години кино - еволюция на човешкото въображение, аз съм възхитен, носталгичен и ръкопляскащ!
2 години от създаването на всепопиващата гъба - с трепет и блясък в очите поздравявам учените, работили над това!
Имен ден... ъъъъъъъЪк!
Какво по дяволите, празнуваш - че не си кръстен Кока-Кола?
Кока-Кола празнува!
Приятно ми е Димитър - още един куп индивиди са ухилени като тикви, защото се казват така.
Присъедини се към сектата на хората, които няма какво да си празнуват, та честват съвпадения.
И то често срещани!
Аз, ти, ти, ти и ти - минахме по обяд на зелено пред Министерство на земеделието, мамка му, какво ще кажеш да го сложим в календара си?!?
Не! Имам рожден ден, още една стъпка към отвъдното - ела да го полеем!
Еее, кръвното скача, патката пада, кръстЪТ ме стяга, но какво пък - нека викнем още хора да го разберат... И нека да ми се радват за това!
Умирам, да го еба - какво по дяволите ви прави толкова щастливи?
Толкова ли ви е дразнил шибаниЯТ ми живот, че си казвате - още малко му остава на нещастното копеле!
Ама със съчувствие!
Но нека да погледнем от положителната страна.
Може да се радвате за мен.
Не, наистина.
Искрено!
Това е добре за него - изкара още една година!
Какво съм аз - шибан инвалид?!?
Да изглеждам като човек с порок на сърцето?
Едва ходещ, толкова лабилен - изкара още една година?!?
Бедното копеле, изглеждаше толкова блед!
Блед, но жив!
Все още!
Лека нощ!


http://www.forumat-bg.com/obshtestvo/589?task=view

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Може ли съзнанието да въздейства на реалността?
« Отговор #27 -: Април 11, 2010, 08:48:34 am »

По света и у нас – vol.8
 :o
http://www.ivanstamenov.com/?p=1067

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
 :) Всеки от нас посредством мислите, които допуска в съзнанието си е творец на реалността си! И по този начин  ;Dзащото мислите на по-големият % от населението на планета Земя е негативно ...та ето и реалността ни е  :dance:прекрасна. :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Според една концепция всичко е потоци енергия, излъчвания,поместени в различни форми, които би следвало да могат да се превръщат една в друга според закона от физиката, който гласи, че енергията никога не се губи, само сменя формата си.
Светът, такъв какъвто го виждаме е една поддържана от всички представа, на базата на петте ни сетива, които дават ограничена и изопачена представа на нещата, но ние сме я приели за даденост и я предаваме на децата си и взаимно си я поддържаме. Това, в което всички вярвеме според всеобщото споразумение го наричаме реалност, а хората, които вярват в него - нормални хора.
Ако някой реши да се усъмни, да подложи на съмнение нещо от тази реалност, не дай боже да види нещо по-различно и още по-недай боже да го сподели на глас пред другите го обявяват за "психо", "луд", "ненормален" и т.н.
Но най-великите открития винаги са започвали с един такъв, който е решавал да погледне света отвъд всеобщото споразумение (дори заговор) на супер нормалните .

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27