Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82358 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #270 -: Ноември 26, 2012, 15:34:04 pm »
Кибела,логика има във цялата Вселена.Изборът е твой.Ако смяташ,че слизането/връщането назад по еволюционната стълбичка ти е нужно,то никой няма да те спира..Червей,торен бръмбар..Изборът е твой.
Примерите ти се неадекватни,защото касаят реакции на егото,а темата е за смъртта.И да.Наистина сложи грозен и осиновен под един знаменател.Даде ги като пример за евентуална обида!!!
Мозъкът не играе роля,как възприемаме думите!Все едно на лаптопа ми да му пука,кво пиша Аз или какво чета Аз.Емоционалното тяло да!Ти изобщо знаеш ли,че имаме емоционално тяло,чиито шаблони най-често следваме,вместо да го развиваме,балансираме и контролираме?

На Геновева мъчница ли се правиш?Всички просто си разсъждаваме.Не виждам някой да претендира,че разполага с доказателства,ама па и е мноо тъпо в тема за ирационално да настояваш за рационалност.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #271 -: Ноември 26, 2012, 16:01:38 pm »
...ама па и е мноо тъпо в тема за ирационално да настояваш за рационалност.
:good: Кратко, точно и ясно  :yes:
Кибела подскочи на моите думи, затова иска доказателства...И най-хубавото е, че такива има!!! Купища при това. Но самият факт, че така подигравателно се отнася към книгите на Майкъл Нютон, говори, че дори не ги е чела...
Кибела, и на теб ще кажа нещо, което съм казвала и на други хора преди това: "не мога да ти прожектирам на екран сънищата си и срещите си с починалите, които имам там, нито мога да ти пусна на компютъра онова, което чувам като чужди мисли в ума си..." Пък ти ме разбирай както можеш.
Константин, и аз отдавна съм се отказала да убеждавам когото и да било...Индианците казват още нещо по този повод, /наблюдавайки монтирането на първите улични газени лампи от страна на белите хора/: "За какво ви са лампи да виждате нощем, при положение, че не виждате денем"?!
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Уко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #272 -: Ноември 26, 2012, 20:01:02 pm »
Уфф..Сто пъти ти отговорихме,че нещата са субективни.Според съзнанието.Ако ще и ...емнайсе сирачета да е оставила.СУБЕКТИВНОСТ.
Ние отде да знаем?Да не сме врачки?А ако вместо само да задаваш въпроси,беше отделил малко време и да почетеш из темата,можеше и да ти просветне!
        Цитат
 Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #149 -: Юли 05, 2010
Навиците и желанията, заседнали в душите, ги разкъсват и горят... Говорят на близките, искат нещо от тях, но никой не ги чува. Лишени от език... Огънят на неосъществените желания - това е адът. А не някакви абстрактни вечни пламъци... Тези духовни същности формират низшия астрал.   Край  на  цитата   
          Ето  доказателство  за  ровене  в  темата!   Но  възниква  въпрос,  всичко  това  може  ли  да  се  случи  на  душа  която  обича?   Може  ли да се  заседне  в  астрала  от  любов?     
       
       

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #273 -: Ноември 26, 2012, 20:09:21 pm »
    Но  възниква  въпрос,  всичко  това  може  ли  да  се  случи  на  душа  която  обича?   Може  ли да се  заседне  в  астрала  от  любов?     
       
       

Може! Ако човекът, който "обича" в същност не се е научил да обича! БЕЗУСЛОВНАТА ЛЮБОВ е единствената, която те откъсва от материалното. Или както обичам да се бъзикам с астроложките по повод отработката на Плутон: 4-то ниво (най-високото ниво) на отработка на тази планета в хороскопа е когато в същност осъзнаеш, че твоите деца не са твои!  :D :D :D

Родителите създават само тела и това е. Душата просто ги населява. Ако родителя не се е научил да обича безусловно, то никога не би се откъснал от децата си. Това е същото и при любов между мъж и жена, жена и жена и прочие.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #274 -: Ноември 26, 2012, 20:44:15 pm »
Може! Ако човекът, който "обича" в същност не се е научил да обича! БЕЗУСЛОВНАТА ЛЮБОВ е единствената, която те откъсва от материалното.

При такова условие мисля, че горе ще е доста пренаселено. Има огромна разлика между любов и безусловна любов и не мисля, че са много хората, които са способни на второто, нито пък че човечеството е достигнало до такова ниво на развитие. Даже точно обратното.

Неактивен Уко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #275 -: Ноември 26, 2012, 20:44:56 pm »
        Леле!!  Значи  изоставените  деца  са  от  родители  които  знаят  да  обичат  истински! 

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #276 -: Ноември 26, 2012, 21:17:02 pm »
        Леле!!  Значи  изоставените  деца  са  от  родители  които  знаят  да  обичат  истински! 

Уфффф...Пиле със зеле!Да!Точно така е!

При такова условие мисля, че горе ще е доста пренаселено. Има огромна разлика между любов и безусловна любов и не мисля, че са много хората, които са способни на второто, нито пък че човечеството е достигнало до такова ниво на развитие. Даже точно обратното.
Моля?Я първо си разясни кво е това горе! :D :D :D
За безусловната любов..Докато егото е домината,безусловна любов не може да има.

Неактивен Уко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #277 -: Ноември 26, 2012, 21:38:51 pm »
Уфффф...Пиле със зеле!Да!Точно така е!
          О   научих  нещо,  значи  задръстените  се  грижат  за  децата  си!   Но  да  се  върнем  на  темата!   
          Какъв  трябва  да  бъде  човек  за  да  не  попада  в  ниският  астрал?  Може  ли  да  "прескочи"  това  ниво?   
         

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #278 -: Ноември 26, 2012, 21:42:21 pm »
Ми да се отърве от страховете най-вече.
Прав си за "задръстените".Но не тези които са с физически тела.Задръстени са тези дето дори не осъзнават,че са умрели и се въртят около децата"си"/или пък друг обект на емоциите им."Задръстват" се и остават в нисшият астрал. :blum1:

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #279 -: Ноември 26, 2012, 21:45:38 pm »
При такова условие мисля, че горе ще е доста пренаселено. Има огромна разлика между любов и безусловна любов и не мисля, че са много хората, които са способни на второто, нито пък че човечеството е достигнало до такова ниво на развитие. Даже точно обратното.

Аха, пренаселено е  ;). Знам, че има разлика, но тя е основна. И да, кой е казал, че човека може да обича. На тая планета с думата любов така се спекулира, че не е истина. Под любов обикновено се разбира:

- Скъпи, ще ми купиш ли пръстенче?
- Не, мило, сега нямаме пари!
- Тогава ще спиш на дивана, дръвник такъв!

Това не е любов, а егоизъм. Родителите пък очакват децата им да се грижат за тях. Изобщо цялото човешко съществуване е изпълнено с очаквания за нещо. Е ок, ама очакването убива и друго не прави. Любовта не е да очакваш някой да направи нещо за теб и ти тогава да си помислиш. Просто обичаш и това е - без условия, без очаквания. Кво ти пука  :hi:...

Да допускаш, че децата ти си имат собствен Път и само да ги обичаш и подкрепяш - нищо повече от това. Трудно се научават тези уроци, но те са съществени.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #280 -: Ноември 26, 2012, 21:47:54 pm »
          О   научих  нещо,  значи  задръстените  се  грижат  за  децата  си!   Но  да  се  върнем  на  темата!   
          Какъв  трябва  да  бъде  човек  за  да  не  попада  в  ниският  астрал?  Може  ли  да  "прескочи"  това  ниво?   
         

Ти какво разбираш под грижа?

Щото за 99% от населението тази дума е равнозначна на контрол  :D.

А за прескачането на нива като те чета ти е още малко раничко.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #281 -: Ноември 26, 2012, 21:57:51 pm »
Уфффф...Пиле със зеле!Да!Точно така е!
Моля?Я първо си разясни кво е това горе! :D :D :D
За безусловната любов..Докато егото е домината,безусловна любов не може да има.

Под "горе" имах предвид астрала, тъй като такъв беше въпроса:
"Но възниква въпрос, всичко това може ли да се случи на душа, която обича? Може ли да се заседне в астрала от любов"

Няма как да си разясня какво е "горе" и какво "долу" също както и всеки друг. Можем само да спекулираме и гадаем, което не е достатъчен мотив за да се приеме дадена теория/разбиране за "истина". Това ме навежда на мисълта, че няма какво да си разяснявам, нито ти да ме подканваш да го правя ;). За взаимоотношението между его-безусловна любов споделям виждането ти. Именно затова твърдя, че не са много "успелите". В крайна сметка егото е много упорито животно и цялата икономика се върти около него.
Вещичка, абсолютно съгласен съм с последния ти пост. И предпоследния :D

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #282 -: Ноември 26, 2012, 22:05:12 pm »
Всичко е в ума ни.В съзнанието ни.Може да заседнеш и от любов и от омраза.Ментална вселена.Квото мислиш,това е!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #283 -: Ноември 27, 2012, 18:42:27 pm »
Вещичке,... :hi:  :drinks:  :good: Изказала си и моите мисли /за любовта, "грижата" и "либоффта"/ по най- подреден и изчистен начин! Споделям напълно казаното от теб, даже аз съм по-крайна  от теб по същия въпрос...

За заседналата душа: както и да е заседнала една душа, рано или късно желанията и изстиват, стават неадекватни на ситуацията, защото не се реализират чрез ресурсите на тялото...А и "съотборниците" се присъединяват към групата /децата порастват, остаряват и умират и те/.../използвам хубавия пример на Митко/, и въпросната заседнала душа продължава пътя към себе си. В този момент /а в някои случаи и по-рано/ идват и помощници, които да помогнат на душата да излезе от съня си...И да си спомни. /За който не ме разбира: изгледайте филма "В какво се превръщат мечтите", той е просто шедьовър - предадени са повечето принципи на функционирането на астрала - нагледно и точно!/...
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен ¿ Кибела ?

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #284 -: Ноември 27, 2012, 20:03:19 pm »
Кибела, и на теб ще кажа нещо, което съм казвала и на други хора преди това: "не мога да ти прожектирам на екран сънищата си и срещите си с починалите, които имам там, нито мога да ти пусна на компютъра онова, което чувам като чужди мисли в ума си..."
Ако ти се занимава да пишеш за това, можеш ли да опишеш какво точно ти се е случвало с тези срещи на починали хора и чуждите мисли или ако си писала преди това, да дадеш линк да прочета, че ми стана интересно.
Благодаря!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27