Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82876 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #225 -: Април 03, 2011, 19:32:42 pm »
:hi: Моето мнение е, че не си спомняме нищо, понеже не се е случило.
      Не  си  спомняш  защото  не  искаш! 
Мдам.Има го и тоя момент.

 :hi:Да не искам да пробвам, чрез хипноза!
Понеже по време на хипноза, хипнотизирания е манипулиран и каква е гаранцията, че това което си “спомня“ ще е мои спомени?
Има извънземни на земята които много обичат да използват такива ситуации за манипулация.
На времето медитирах и се напарих достатъчно! :bad:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #226 -: Април 03, 2011, 20:51:10 pm »
Избрани за какво, Митко?
      О,  не  за  Рая!  Избрани  са  да  носят  отговогност  от  по-висок  ранг!  Например  да  бъдат  наставници  на  група  души!  Правилно  изживяната  тежка  съдба,  горе  се  превежда - На  тази  душа  може  да  се  има  доверие!  Може  да  се  каже,  че  борбата  е  за  доверие!!!  
     Да не искам да пробвам, чрез хипноза!
Понеже по време на хипноза, хипнотизирания е манипулиран и каква е гаранцията, че това което си “спомня“ ще е мои спомени?
Има извънземни на земята които много обичат да използват такива ситуации за манипулация.
На времето медитирах и се напарих достатъчно! :bad:

      Хахаха,  приятелю,  мислех,  че  не  искаш,  но  тебе  просто  те  е  страх!! :flag_of_truce:  Една  регресия  винаги  се  записва  на  касета  и  след  това  можеш  да  си  я  слушаш  колкото  пъти  си  пожелаеш  и съответно  да  я  анализираш.  Имам  моя  регресия,  но  не  знам  как  да  пратя  записа.  И  още,  независимо  дали  вярваш  или  не  след  регресия  не  можеш  да  бъдеш  същият  човек,  просто  се  променяш  задължително  към  по-добро,  задължително!!
     Никога  не  си  медитирал,  искал  си  да  минеш  по  съкратената  процедура :diablo:
« Последна редакция: Април 03, 2011, 21:08:32 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен N*e*a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #227 -: Април 04, 2011, 15:35:30 pm »
 Е, не съм казала, честава въпрос за рая. Това изпитание за доверие ти ли си го предизвикал(прослувутата карма) или онези, които си казват"на тази душа може да се има доверие"? И какво се променя, когато евентуално успееш да спечелиш доверието?
 Какво се случва с останалите души, които си прецакал, ако не си изпълнил плана?
 Това с непременно жестоката съдба ми звучи малко пресилено, но както и да е.
 

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #228 -: Април 04, 2011, 19:19:04 pm »
      Хахаха,  приятелю,  мислех,  че  не  искаш,  но  тебе  просто  те  е  страх!! :flag_of_truce:  Една  регресия  винаги  се  записва  на  касета  и  след  това  можеш  да  си  я  слушаш  колкото  пъти  си  пожелаеш  и съответно  да  я  анализираш.  Имам  моя  регресия,  но  не  знам  как  да  пратя  записа.  И  още,  независимо  дали  вярваш  или  не  след  регресия  не  можеш  да  бъдеш  същият  човек,  просто  се  променяш  задължително  към  по-добро,  задължително!!
     Никога  не  си  медитирал,  искал  си  да  минеш  по  съкратената  процедура :diablo:

 :hi:  ;D Това,че те записват, с какво те предпазва от това да бъдеш излъган че си бил еди какво си.
Това е манипулация от страна на "подземните" същества.
И като се чуя да говоря като друг човек с какво ще си помогна? Ами ако разбера че съм бил мошеник, това с какво ще ме направи по добър?  ;D
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #229 -: Април 20, 2011, 16:03:23 pm »
Ето какво се е случило със Сократ, когато умирал. Неговите ученици започнали да плачат и ридаят, което е естествено. Сократ отворил очи и казал:

- Спрете! Какво правите? Защо плачете и ридаете? Аз си изживях живота, изживях го напълно. Сега идва смъртта и аз съм много възторжен за нея. Чакам я с такава любов и нетърпение, чакам я с надежда. Нова врата се отваря: животът разкрива нова загадка.

Някой попитал:

- Не се ли страхуваш?

Сократ казал:

- Не виждам причина защо човек трябва да се страхува от смъртта? Тъй като първо, аз не знам какво ще бъде и второ, има само две възможности - или да оживея, и тогава няма причина за страх, или да не оживея, за което също няма причина за страх. Ако не оживея, няма проблем - щом като ме няма, не може да има проблем - ако оживея, така както съм тук сега, ако съзнанието ми оживее, няма проблем, защото всичко си е както преди. Проблеми в живота ми имаше, но аз ги решавах, така че, ако си остана така и има проблеми, аз ще ги реша, това създава стимул за живот.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #230 -: Април 20, 2011, 17:52:14 pm »

Сократ казал:

- Не виждам причина защо човек трябва да се страхува от смъртта? Тъй като първо, аз не знам какво ще бъде и второ, има само две възможности - или да оживея, и тогава няма причина за страх, или да не оживея, за което също няма причина за страх. Ако не оживея, няма проблем - щом като ме няма, не може да има проблем - ако оживея, така както съм тук сега, ако съзнанието ми оживее, няма проблем, защото всичко си е както преди. Проблеми в живота ми имаше, но аз ги решавах, така че, ако си остана така и има проблеми, аз ще ги реша, това създава стимул за живот.
 
       Ето  затова  след  толкова  години  цитираме  Сократ!!!  Но  питам,  защо  още  преди  хиляди  години  се  е  предполагало,  че  има  съществуване  след  смъртта,  а  ние  още  тъпчен  на  това  ниво?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #231 -: Април 20, 2011, 19:31:27 pm »
:hi:  ;D Това,че те записват, с какво те предпазва от това да бъдеш излъган че си бил еди какво си.
Това е манипулация от страна на "подземните" същества.
И като се чуя да говоря като друг човек с какво ще си помогна? Ами ако разбера че съм бил мошеник, това с какво ще ме направи по добър?  ;D
Да :hi:, хубави въпроси на които засега никой не е отговорил.
А това с чуването да говориш като друг човек е доста.....
 направо класика в жанра.
Има го при екзорсизма, когато изгонват беса(нечистия дух) от обладания.
Ако го има при регресивната хипноза съпроводено с изкривяване на фейса хич няма да е чиста работата.
« Последна редакция: Април 20, 2011, 19:39:06 pm от fishbone »

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #232 -: Април 22, 2011, 23:09:39 pm »
Няма начин да умра :nea: ;D Много смело нали?
Просто може би някой ден може и да се утърва от прекрасното си тяло :o :( Е, ако погледна от друга гледна точка - една грижа по-малко ;D
И все пак душата ми? Невярвам! Аз се чувствам много повече душа от колкото тяло! След като учих анатомия и можеби не само заради това, осъзнах, че аз не съм тялото си. Аз съм една безкрайна душа. Рано или късно ще трябва да се разделя с любимите ми хора :o :( :D (виж тука вече хумора ми изчезна). И все пак аз цял живот се уча на това. Не ме е страх от смърта, но ме натъжава. И понеже тя "чука на едното ми рамо" гледам, хем да съм максимално полезна, хем да изпитам максимално удоволствие от живота.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #233 -: Април 23, 2011, 13:15:14 pm »

Сократ казал:

- Не виждам причина защо човек трябва да се страхува от смъртта? Тъй като първо, аз не знам какво ще бъде и второ, има само две възможности - или да оживея, и тогава няма причина за страх, или да не оживея, за което също няма причина за страх. Ако не оживея, няма проблем - щом като ме няма, не може да има проблем - ако оживея, така както съм тук сега, ако съзнанието ми оживее, няма проблем, защото всичко си е както преди. Проблеми в живота ми имаше, но аз ги решавах, така че, ако си остана така и има проблеми, аз ще ги реша, това създава стимул за живот.
 
       Ето  затова  след  толкова  години  цитираме  Сократ!!!  Но  питам,  защо  още  преди  хиляди  години  се  е  предполагало,  че  има  съществуване  след  смъртта,  а  ние  още  тъпчен  на  това  ниво?
Имам предположение защо! Защото мястото на което сме е такова - учебен полигон. И който "изучи" - минава по - нататък, т.е. вече не идва на полигона, защото няма за какво да му е. Затова пък постъпват нови новобранци...И като погледнеш - средното ниво на полигона си е все едно и също - на учащи се, разбираш ли? Не, че няма движение нагоре, просто то не може да се види тука, на полигона. Защото е именно това - място за учене. Нещо такова. ;)
Друга аналогия: това е класната стая на 3-ти клас. В нея нивото е на трети клас. Някои повтарят, но повечето като изучат, отиват в четвърти клас и вече не идват в тази класна стая. А ти се чудиш защо нивото в тази класна стая е на 3-ти клас, е то си е правилното ниво, разбираш ли? Не е тъпчене на едно място. Просто не виждаш движението. ;)
« Последна редакция: Април 23, 2011, 13:20:07 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #234 -: Май 01, 2011, 15:43:41 pm »

Сократ казал:

- Не виждам причина защо човек трябва да се страхува от смъртта? Тъй като първо, аз не знам какво ще бъде и второ, има само две възможности - или да оживея, и тогава няма причина за страх, или да не оживея, за което също няма причина за страх. Ако не оживея, няма проблем - щом като ме няма, не може да има проблем - ако оживея, така както съм тук сега, ако съзнанието ми оживее, няма проблем, защото всичко си е както преди. Проблеми в живота ми имаше, но аз ги решавах, така че, ако си остана така и има проблеми, аз ще ги реша, това създава стимул за живот.
 
       Ето  затова  след  толкова  години  цитираме  Сократ!!!  Но  питам,  защо  още  преди  хиляди  години  се  е  предполагало,  че  има  съществуване  след  смъртта,  а  ние  още  тъпчен  на  това  ниво?

Аз не виждам къде точно от думите на Сократ се вижда някакво предположение за "съществуване СЛЕД смъртта", а само обяснение на имането ти и нямането ти тук. От друга страна"толкова години ЦИТИРАНЕТО" на Сократ е още по-проблемно, защото може би цитираме Платон (по-скоро) поради несъществуващи писани неща от самия Сократ (може да е бил и неграмотен, дори човека- да не е можел да пише)- но това не пречи да му се приписват доста изказвания и мъдрости, които може реално да са изказани и от Оби Уан Кеноби, ако е живеел по онава време в Гърция. Сократ е един литературен герой, Платон е философът  ;)
След като го уточнихме може би е добре да се отбележи и културата, информираността и въобще знанията, които са имали древните, за да установим основанията за техните разбирания. Ако заобяснявахте на Платон нещо за Бог (християнския)разни инкарнации или опити за хипноза, за да разберете какво ви се е случвало... най-малко ще се осъмни, че сте прекалили с медовината.

Ако умреш в сън (състоянието- т.е. сърцето на тялото ти спре, а от там и мозъкът да функционира), но в същото време в самия сън съзнанието ти си "живее" много истински и пълноценно, дали ще се наложи да разбереш и да осъзнаеш, че вече не си в определена реалност с/в определено тяло?

Неактивен Ангел

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #235 -: Октомври 08, 2012, 01:35:12 am »
За мен смъртта е интересна, дори мисля за прераждането сякаш съм го изживяла.

Неактивен Spoke

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #236 -: Октомври 10, 2012, 21:28:33 pm »
За мен смъртта представлява преминаване в духовна, нематериална среда. В тази среда се събират всички души и като им дойде реда, всяка се преражда в друго тяло. Това си е лично мое мнение. :)

Неактивен христинка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #237 -: Ноември 23, 2012, 18:12:07 pm »
бях в кома , видях  всичко ,което правеха лекарите около мен  и чух какво си говореха . чувствах се спокойна в искрящо бяла светлина осазнах ,че трябва да се върна  .живота ми се промени коренно .

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #238 -: Ноември 23, 2012, 18:32:57 pm »
бях в кома , видях  всичко ,което правеха лекарите около мен  и чух какво си говореха . чувствах се спокойна в искрящо бяла светлина осазнах ,че трябва да се върна  .живота ми се промени коренно .
Хаха..Христинке,изтепа рибата!То червени сфери,то кома..
Другия път,кат имаш подобен късмет,използвай силите на ирационалното да научиш барем малко правопис.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #239 -: Ноември 23, 2012, 19:41:58 pm »
бях в кома , видях  всичко ,което правеха лекарите около мен  и чух какво си говореха . чувствах се спокойна в искрящо бяла светлина осазнах ,че трябва да се върна  .живота ми се промени коренно .
Срещна ли някого от другата страна? Някого другиго освен лекарите?
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27