Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82921 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #120 -: Юни 01, 2010, 15:24:31 pm »
Според мен такова понятие смърт няма. Човешкото тяло е обвивка на душата ни. Всъщност душата ни е тази, която може да се каже, че живее. Ние използваме тялото си за обвивка. Но то може да показва чувствата на нашата душа. Болестта всъщност е последствие от някакво емоциунално въздеиствие на душата ни върху тялото. Душата от друга страна е безсмъртна и дефакто само тялото загива. След като тялото умре тя утива на мястото наречено от нас Рай. Ако е натрупала необходимия опит, тя решава дали да остане в своя дом Рая, но ако не е успяла тя се инкарнира в друго тяло. Самата тя решава в какво семейство да се роди, в коя държава и т.н. Следувателно тя може да избере своята сътба. Така че, смърт е много неточно понятие. По точно е прераждане.  :hi:
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване
« Отговор #121 -: Юни 11, 2010, 20:41:33 pm »

Много точно казано!
« Последна редакция: Октомври 26, 2010, 09:05:15 am от Mirotvorec »
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #122 -: Юни 12, 2010, 11:20:51 am »
"..Смъртта е пустота. Смъртта е, когато губиш всичко и ставаш никой.Който не се страхува да загуби, той не се страхува и от смъртта. Да не се страхуваш от смъртта е висша добродетел. Трябва да се откажеш, и тогава няма да страдаш.Животът ти ще бъде щастлив. Не трови живота си със страха от смъртта.
- Донесох ти отрова -след дълга пауза му каза Секст и извади от джоба си малка глинена амфорка.
Максимилиан се усмихна в отговор:
- Благодаря ти, приятелю, но ние няма да бягаме от смъртта, когато се срещнем с нея, дори и да имаме шанса да го направим."
Секст скри обратно амфората.
- Боговете са ми отредили красива смърт, Секст - каза Максимилиан. - Умирам защото казах това, което мисля.Умирам заради самия себе си. Това не е подвиг - това е просто красива и достойна смърт. Радвай се за мен, направи ми тази услуга.
И отново тишина, звънлива тишина..."

Из "Учителят по танци" на Анхел де Куатие

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #123 -: Юни 12, 2010, 23:37:19 pm »
Трябва да се научим да възприемаме смъртта като част от живота, колкото и трудно да е това...
Не ме е страх от смъртта, защото когато аз съм тук - нея я няма, а когато тя дойде - мен ме няма...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #124 -: Юни 12, 2010, 23:42:30 pm »
Смърт = завръщане у дома :)

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #125 -: Юни 12, 2010, 23:46:20 pm »
 :good: :i_am_so_happy:
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #126 -: Юни 12, 2010, 23:53:30 pm »
Когато сме живи тук, там спим, и когато тук умрем, там се събуждаме.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #127 -: Юни 13, 2010, 01:49:17 am »
Няма начин. Това е положението. А и не е нужно да бъде друго.
« Последна редакция: Юни 13, 2010, 01:50:25 am от fishbone »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #128 -: Юни 14, 2010, 06:28:13 am »
Queen - Who Wants to Live Forever


I want to live forever.  :P


А ме накефи един път реплика на Вила от "7ката на Блейк"

I plan to live forever ... or die trying!


Култово ...

п.с. не ми обръщайте внимание. От 2-3 дена има формула1, тук в Монреал и скиторя денонощно. Снощи се прибрах в 6 сутринта. Туристи, туристки, луда работа ... Градът е заприличал на джунгла. Подивях. Скоро ще ми поникне опашка като на пещерните хора.
Днес пак цял ден бях навън ...  :drinks:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #129 -: Юли 03, 2010, 20:56:52 pm »
Ще споделя ,това което според мен от наученото досега е най-достоверно .Няма страшна смърт,а има страшен живот.Страхува ме се от смъртта ,защото незнаем!Незнанието ни прави неуверени,колебливи ,изпълвани с чувство за обреченост.Това е вечния антагонизъм.Но смъртта не е страшна.
Цитат
Вечер ,щом си легнеш и положиш морно тяло и заспиш-туй е една малка смърт.Същото е разбери.
Това го знам от книгата на Елисавета Логинова"КОЛЕЛОТО НА СЪДБАТА" :hi:

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване
« Отговор #130 -: Юли 03, 2010, 21:15:27 pm »

Бравос! Не знам на каква възраст си, но знай че като видиш смъртта в "лицето" и ако можеш да се отървеш, приказките ти ще са други, ВЕРВАЙ ми  ;).
« Последна редакция: Октомври 26, 2010, 09:06:49 am от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Търсеща

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 103
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване
« Отговор #131 -: Юли 03, 2010, 21:40:17 pm »
 О,old4,говориш сякаш си се върнал от отвъдното.Това не го казвам аз ,а "Акаша". old4,не мога да ти вярвам,вярвам повече на Елисавета Логинова,сори :nea:  Това:
Цитат
Не знам на каква възраст си
,звучи много несериозно и няма нищо общо със знанието.Ако видя смъртта в "лицето" и се отърва ,няма да съм била умряла ,че да говоря за смъртта,защото умреш ли наистина ,ти няма как да се върнеш и да разказваш.
« Последна редакция: Октомври 26, 2010, 09:07:09 am от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #132 -: Юли 03, 2010, 21:47:45 pm »
Бравос! Не знам на каква възраст си, но знай че като видиш смъртта в "лицето" и ако можеш да се отървеш, приказките ти ще са други, ВЕРВАЙ ми  ;).
 
     По  начина  на  разъждение  до  двадесет  и  пет!
     Каква  е  срещата  със  смъртта  ами  много  приятно  изживяване!  Краката  започват  да  изтиват,  обгръща  те  мрак  гъст  и  лепкав  и  студена  пот  те  облива  !  Устата  отворена  за  глътка  въздух,  да  ама  няма!  А  очите  й....  майчо  направо  те  парализират!  Абе  среща  на  която  не  питаш  кога  ще  се  видим  пак!  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #133 -: Юли 03, 2010, 21:55:05 pm »
Хм..намерих едно интересно видео..може и да е фейк,ама е готино

http://anomalia.kulichki.ru/news19/215.htm

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване
« Отговор #134 -: Юли 03, 2010, 22:09:23 pm »

Малко е възголемичка тази душа, ама ще го приемем за "достоверно"  ;)!
« Последна редакция: Октомври 26, 2010, 09:08:01 am от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27