Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82319 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #75 -: Декември 17, 2009, 21:58:32 pm »
:hi: Аз го вярвам на 100 % но имената на нещата са малко по различни ;D
Явно има някава причина. Ще бъде интересно тя да бъде достоверноо казана, а пък кой как ще си я тълкува е негова работа. Или сега ще кажеш: И аз мислих така някога?

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #76 -: Декември 17, 2009, 22:00:17 pm »
супер ;)браво за труда JG
Roswell
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #77 -: Декември 21, 2009, 09:24:45 am »
 :hi: Въпреки че разговаряме за смъртта, в момента сме живи и поради тази причина ви поздравявам с настъпващите Рождественни празници!

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,5676.0.html
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #78 -: Декември 21, 2009, 10:58:58 am »
JG техническите ти сравнения са доста едностранни.
Програмта може да се пренапише, да се изтрие, да се копира на диск, да се архивира, да се прати по скайпа на друго място и т.н. и т.н...
Цитат
Езекил 18:20 Душата, която греши, тя ще умре; синът няма да понесе наказанието на бащиното беззаконие, нито ще понесе бащата наказанието на синовото беззаконие; правдата на праведния ще бъде за него, и беззаконието на беззаконника ще бъде за него.
Синът няма да понесе наказанието на бащиното беззаконие?!
Да плача ли да се смея ли?
Хем говориш за извънземни и др. такива, хем в следващия момент цитираш във всеки пост по един дословен цитат от доста недостоверен източник. Не казвам, че библията няма астро-историко-духовни истини, но те са доста добре кодирани и това буквално тълкуване и рецитиране... До нищо добро неможе да доведе.  :hi:

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #79 -: Декември 21, 2009, 12:47:16 pm »
 :hi: Опитвам се да не усложнявам обяснението излишно. Надявам се по интелигентните да си до-развият модела сами!  ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #80 -: Декември 21, 2009, 16:14:35 pm »
Който не знае правилното тълкувание на Езекил 18:20, както JG го знае, значи е тъпак!
Аз съм супер глупак, ако бях "малко по интелигентен" щях да разбера ама...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #81 -: Декември 21, 2009, 17:02:29 pm »
Който не знае правилното тълкувание на Езекил 18:20, както JG го знае, значи е тъпак!
Аз съм супер глупак, ако бях "малко по интелигентен" щях да разбера ама...

:hi:
Не се коси,ставаме двама глупаци ;)
И честно казано,явно съм от най-най-глупавите,щом не разбирам как може да умре нещо безсмъртно ??? ???Може да се трансформира,но да умре ???

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #82 -: Декември 21, 2009, 18:16:11 pm »
 :hi: Къде в Библията и записано че човешката душа е безсмъртна? Освен думите на Сатана "Никак няма да умрете"!
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #83 -: Декември 21, 2009, 18:47:32 pm »
:hi: Къде в Библията и записано че човешката душа е безсмъртна? Освен думите на Сатана "Никак няма да умрете"!
Виж сега, :hi:моите уважения,но стига с тази боза наречена библия!!!!!!!Има една трета истина,а дали и толкова..
Какъв е този ограничен библейски бог,чиято енергия умира ???Може ли да умре нероденото ??? ???
Душата е искра от"самото пулсиращо сърцето на Бог",от извора най-висшата,чиста и силна енергия на Бога,и не умира.Тя е вечна.Не знам,приятелю,за теб,ти в какво вярваш,но Бог е Безсмъртен,Велик,Всемогъщ,Всезнаещ,Всевиждащ,Всепрощаващ и Любящ.Този Бог е сборът от всички Души и всяко Съзнание.Сборът от Всичко Което Е,Което Е Било,и Което Някога Ще Бъде.Нарича се Любов,но е твърде Огромно Съзнание за да го ограничините в някакви книжки!
Аз съм безсмъртна :)
Любов и Светлина
« Последна редакция: Декември 22, 2009, 11:24:55 am от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #84 -: Декември 21, 2009, 19:21:05 pm »
      Ще  умре  душата,  добре,  щом  вярваш  само  на  Библията!  
      Душата  е  безсмъртна, добре,  щом  вярваш  в  Езотериката!
      Душата  която  греши  ще  умре,  а  която  не,  какво  ще  стане  с  нея!
      18:20 Душата, която греши, тя ще умре;
      Тук  стои  въпроса  кой  ще  преценява  душата!  Цръквата  или  божествената  справедливост!  Например:  Папата  определя  кои  ще  попаднат  в  ада  кои  в  рая;  кой  да  бъде  светец,;  кой  анатемосан;  Затова  приемам,  че  душата  е  безсмъртна,  е  ако  душата  ми  умре  като  грешна,  а  тя  е  такава  с  сигурност  по  моя  преценка,  не  губя  нищо,  но  ако  душата  е  безсмъртна  само  печеля!  Въпрос  на  избор!  
        
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #85 -: Декември 21, 2009, 20:12:03 pm »
От сега предупреждавам, когато се родим в някой друг свят, ако ви дойде някой дядка да ви съди - отпратете го с вълшебните думи "go away noob"  ;D
По същество сега, стига съм спамил само.
За мен смъртта е просто ново начало, дори е нещо като друг вид раждане.
Друго на което май не се обърна внимание, е че извън тази "троица" тяло-ум(съзнание)-душа, няма ли е дух? Синоними ли са дух и душа?
На инглиш душа е SOUL и не ми идват интерпретации, но на български "душа"...удушавам, душа(с ударение на у), кофти асоциации.
Нали българският език е (ужким) запазен горе долу с по-стари значения и смисъл в него.

Друго нещо на което искам да наблегна е:
Аз нямам душа! Защото изречение (ако кажа че имам), предполага че съм тяло което "има", "притежава" нещо си там...

Аз съм дух, който има тяло  ;)

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #86 -: Декември 21, 2009, 22:28:57 pm »
:hi: Къде в Библията и записано че човешката душа е безсмъртна? Освен думите на Сатана "Никак няма да умрете"!
Виж сега, :hi:моите уважения,но стига с тази боза наречена библия!!!!!!!Има една трета истина,а дали и толкова..
Какъв е този ограничен библейски бог,чиято енергия умира ???Може ли да умре нероденото ??? ???
Душата е искра от"самото пулсиращо сърцето на Бог",от извора най-висшата,чиста и силна енергия на Бога,и не умира.Тя е вечна.Не знам,приятелю за теб ти в какво вярваш,но моят Бог е Безсмъртен,Велик,Всемогъщ,Всезнаещ,Всевиждащ,Всепрощаващ и Любящ.Този Бог е сборът от всички Души и всяко Съзнание.Сборът от Всичко Което Е,Което Е Било,и Което Някога Ще Бъде.Нарича се Любов,но е твърде Огромно Съзнание за да го ограничините в някакви книжки!
Аз съм безсмъртна :)
Любов и Светлина

 :hi:Дали е Боза? Времето ще покаже! Дали има дори и една треска истина? Библията говори само на тези които я четът с вяра! Аз мога да докажа, че в нея има цяла гора истина! Но! Коня можеш да го закараш до реката, но не можеш да го накараш да пие! За третата истина изречението не можах да го разбера. Но наистина нещата не са само в бяло и черно! А дали Бога от Библията е ограничен? Да той е ограничен от своята Любовта си към нас, както ние от своите деца! За умирането на енергията, ще приема, че го казвате от непознаване на Библията! Понеже е казано Еклесиаст 12:7
И се върне пръстта в земята както е била, И духът се върне при Бога, Който го е дал.
А в самото начало е записано, че човек се състои от два компонента: Тяло и Дух от които се получава не Компонент, а Резултат- Жива Душа. В момента в който духът се върне при Бога душата спира да съществува.
Битие 2:7
И Господ Бог създаде човека от пръст из земята, и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа.
Нероденото може да умре! Адам и Ева умряха.
За вашия Бог ще видим дали е безсмъртен! Защото Бога на този свят ще бъде осмъртен в края на земната история! Дали е Любящ? Да, обича себеси и е сигурно, че Бога на този свят е Нарцистично същество! Преди да се запозная с Билията съм минал през атеизъм, поклонение пред мъртвите, Кришна, други източни, Православие и Адвентизъм. В някои от тях се срещнах лице в лице със Сатана. Никога не съм се плашел от четене на дебели книги, като Винаги съм бил критичен към материята. Като съм се опитвал да не се влияя от авторитети и противници. Човек трябва сам да изтъпче пътя си до Бога, а не да стъпва на главите на хората, понеже в противен случай когато се удавят теориите на тези на които си се надявал, се давиш и ти. И човек който не се надява на авторитети, а на задълбочени лични изследвания в един момент ако се провали, няма да се оправдава с другите като Адам и Ева, а ще си поеме сам отговорноста!
Приятелю, надявам се наистина да станеш любов и светлина! Успех!  :)



Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #87 -: Декември 22, 2009, 09:27:32 am »
Необратим термодинамичен процес :yes:

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #88 -: Декември 22, 2009, 10:49:10 am »
[! А дали Бога от Библията е ограничен? Да той е ограничен от своята Любовта си към нас, както ние от своите деца! За умирането на енергията, ще приема, че го казвате от непознаване на Библията! Понеже е казано Еклесиаст 12:7
И се върне пръстта в земята както е била, И духът се върне при Бога, Който го е дал.
А в самото начало е записано, че човек се състои от два компонента: Тяло и Дух от които се получава не Компонент, а Резултат- Жива Душа. В момента в който духът се върне при Бога душата спира да съществува.
Битие 2:7
И Господ Бог създаде човека от пръст из земята, и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа.
Нероденото може да умре! Адам и Ева умряха.
За вашия Бог ще видим дали е безсмъртен! Защото Бога на този свят ще бъде осмъртен в края на земната история! Дали е Любящ? Да, обича себеси и е сигурно, че Бога на този свят е Нарцистично същество! Преди да се запозная с Билията съм минал през атеизъм, поклонение пред мъртвите, Кришна, други източни, Православие и Адвентизъм. В някои от тях се срещнах лице в лице със Сатана. Никога не съм се плашел от четене на дебели книги, като Винаги съм бил критичен към материята. Като съм се опитвал да не се влияя от авторитети и противници. Човек трябва сам да изтъпче пътя си до Бога, а не да стъпва на главите на хората, понеже в противен случай когато се удавят теориите на тези на които си се надявал, се давиш и ти. И човек който не се надява на авторитети, а на задълбочени лични изследвания в един момент ако се провали, няма да се оправдава с другите като Адам и Ева, а ще си поеме сам отговорноста!
Приятелю, надявам се наистина да станеш любов и светлина! Успех!  :)

:hi:Да си беше останал атеист!Много по-добре отколкото да се биеш в гърдите с вярата си,която принизява Бога до ограничено съзнание,достатъчно глупаво при това само да се ограничи!!!!И то с мижавите възможности на грънчарството ???Поне малко да му беше дал шанс в генното инжинерство!А ти какво?Изкара го глупав грънчар!И какво значи,че е ограничен в любовта си?Любовта не може да създава граници!!!Тя ги руши!Хората направени от кал?!?Майка ти от кал ли те зачена ???
Какво значи"Ща видим дали вашият Бог е безсмъртен"Нима вярваш,че горе са се събрали четворка Богове и цакат белот ??? ???
Един много приятелски съвет от мен:Не си дорасъл да тълкуваш Библията,и това ти играе лоша шега.Спри да го правиш постоянно.Използвай онези клетки които изпълват черепната ти кухина,не само за четене.Използвай ги за мислене!!!!Знаеш ли какво значи това?!
Респект към вярата ти.Но не така слепешката.С нищо не си по-различен от хилядите фанатици,които са надъхани само със своята истина и не виждат по-далеч от носа си.
п.с.И защо пишеш"сатана"с главана буква?От уважение ли?Респект ли някакъв?  
« Последна редакция: Декември 22, 2009, 11:24:14 am от konstantin2007 »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #89 -: Декември 22, 2009, 12:46:16 pm »
 :)Смъртта е завършване на цикъл чрез трансформация на телата ни и завръщане на душата при първопричината. :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27