Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82307 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #60 -: Декември 02, 2009, 21:39:20 pm »
"Смисъл" в човешки мерки няма.

Смисълът е едновременно двете си крайности:
1. Липса на какъвто и да е смисъл
2. Всичкия смисъл на Света. (Нещата просто СА; Светът Е)

Виж книгата на промените. Прекъсната ли е 1та линия или непрекъсната? А 2та, а 3та?
Понякога да, понякога не. А средно аритметично е по равно ...
В цялостта си, общо 64те хексаграми нещата отиват от едната крайност, та чак до другата.

В Божественото (т.е. в Цялостта) не съществува съдене и преценка. Следователно няма и конкретен смисъл.
Не се цели, не се преследва нищо. Всичко си го има и всичко Е. Цялата Хармония, всичко е там. А за наблюдателя остава само съзерцанието. Няма нужда да се тревожи за нищо, или пък да следва някакъв смисъл.
Нищо няма значение, нито това, че си пропилял ден от живота си, нито това, че си пропилял цял един живот. Няма нужда да се тревожиш за нищо.
Това, разбира се, от гледна точка на Цялото ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #61 -: Декември 02, 2009, 21:49:01 pm »
Попринцип и аз съм на това мнение,но също си мисля,че има смисъл,просто нямаме интелекта да го разберем все още?Изхождам от теорията от книгата "Холографската Вселена".Там се казва,че не съществува такова нещо като хаос и случайност.Просто има явен и неявен ред.И понеже нямаме достатъчно развит интелект все още,явния ред го разбираме като причино-следствена връзка,а неявния като хаос или случайност.И мисля,че тази теория както се отнася за това така може да се каже и за "смисъла" на екзистенциалното.
Fallow your bliss!

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #62 -: Декември 15, 2009, 16:55:12 pm »
 :hi: Когато съм разговарял с хората на различни теми и се стигне до темата смърт, съм наблюдавал че хората се променят стягат се и са леко уплашени. Не смятам, че смъртта е нормална развръзка на нашия живот. Смятам, че ние хората сме сътворени за вечен живот, но в същото време не вярвам в прераждания за мен единственият изход от състоянието смърт е Възкресението
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #63 -: Декември 15, 2009, 17:40:54 pm »
А какво точно според теб възкръсва? Тялото, душата, нещо друго?

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #64 -: Декември 15, 2009, 23:31:10 pm »
:hi: Ще се опитам да обясня моята гледна точка чрез сравнителния метод. Като използвам за сравнение компютърните технологии. Избирам тях имайки предвид пространството в което общуваме, че е познато на всички нас.
 За мен ние хората оставяме следа след себе си и то не само физически но и да ги наречем магнитни следи върху Хард-Диска наречен Бог. Имам предвид и нашите мисли и неосъществени планове. За мен зачеването на човешкото същество го сравнявам с програма да речем като Мозила или Интернет-Експлоер В момента в който се инсталира освен че човека започва да съществува в реалната среда той бива записан и при Бога да го наречем в Програм Файлс. Ние живеем развиваме се едни се ъпдейтват с по нова версия други им харесва да я карат със старите елементарни но работещи версии. Ние се развиваме и трупаме информация но не само за месец два а Хисторито пази всичко от начало до край. В зависимост от средата в която се развиваме и живеем ние сме повече или по малко защитени от вирусни атаки. Например W98 не може да се сравнява с W7 или Линукс но ние не можем да избираме родителите си и средата. В един момент се бъгваме яко и забиваме на всеки 5 минути и се налага да ни деинсталират така наречената смърт за нас, но папката с нашите архиви дейности и задачи си стои надеждно архивирана при Бог в "Програм файлс" В тази папка не се съхранява нашата Душа а сомо нейните настройки! В един момент като се огледаш и хоп някой приятел бил де-инсталиран.

А какво точно според теб възкръсва? Тялото, душата, нещо друго?


Имайки предвид, че Библейския доклад казва, че в началото е имало два компонента Тяло и Жизнено Дихание и от комбинацията на двете се е получил трети компонент Жива Душа. Което ще се опитам да обясня най просто. Ако тялото е електрическа крушка а Жизненото дихание Електрически ток 220 V при протичане на ток през Здрава крушка се получава светлина която в случая е символ на душата. Ако вашето дете ви попита "Когато изгори крушката, светлината къде отива?" Вие какво ще му отговорите?  В изгорялата крушка ли се скрива, или отива по жиците до атомната електроцентрала, чрез която се е появила или просто спира за момента да съществува.
Нашата душа  умира: Думата Душа означава Живот
Езекил 18:20 Душата, която греши, тя ще умре; синът няма да понесе наказанието на бащиното беззаконие, нито ще понесе бащата наказанието на синовото беззаконие; правдата на праведния ще бъде за него, и беззаконието на беззаконника ще бъде за него.

Ако в един момент бъдем деинсталирани това не означава, че след една година не можем да бъдем инсталирани със същите настройки и Хистори но да речем вече в по нова версия.
Кое сте вие, тялото ли? Хубавата коса, красивите очи, или големия нос? Ние сме това което разсъждава в нас, а то е програмата която работи благодарение на средата която  е осигурена от операционната система която от своя страна е инсталирана върху Харда -Бог
Има и първа и втора смърт но за нея ще говоря по късно.

Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #65 -: Декември 16, 2009, 10:56:29 am »
:hi: Ще се опитам да обясня моята гледна точка чрез сравнителния метод.
Ясно,според теб се ъпгрейдваме,не се прераждаме.Игра на думи.Разлика не виждам.А за втората смърт ми много любопитно...
За едно съм съгласна.Че душата е като чип който съдържа цялата информация.За всичко.


Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #66 -: Декември 16, 2009, 11:29:33 am »
:hi: Ще се опитам да обясня моята гледна точка чрез сравнителния метод.
Ясно,според теб се ъпгрейдваме,не се прераждаме.Игра на думи.Разлика не виждам.А за втората смърт ми много любопитно...
За едно съм съгласна.Че душата е като чип който съдържа цялата информация.За всичко.



 :hi: Пак останах не разбран, но тава са рисковете на сравнителния метод- "всеки си мисли каквото си знае"

Под ъпгрейд имах предвид образоване в дадена насока и морално израстване на личността /не е задължително да се образоваш в учебно заведение  ;D /  Освен това поясних с примера с електрическата крушка, че душата спира да съществува за известно време. Остават само нейните настройки -/ твоята духовна насоченост и идеали/ За теб бива съдено по електронната, така да се каже, следа която си оставил в пространството. Моето мнение е, че ние се намираме в Бога и оставяме следи върху самия Него. Шантаво нали ;D
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #67 -: Декември 16, 2009, 13:24:12 pm »
:hi: Пак останах не разбран, но тава са рисковете на сравнителния метод- "всеки си мисли каквото си знае"

Под ъпгрейд имах предвид образоване в дадена насока и морално израстване на личността /не е задължително да се образоваш в учебно заведение  ;D /  Освен това поясних с примера с електрическата крушка, че душата спира да съществува за известно време. Остават само нейните настройки -/ твоята духовна насоченост и идеали/ За теб бива съдено по електронната, така да се каже, следа която си оставил в пространството. Моето мнение е, че ние се намираме в Бога и оставяме следи върху самия Него. Шантаво нали ;D
Мисля си, че разбрах последните ти постове. Моето мнение обаче е малко по-различно, въпреки че частично се припокрива с твоето. Смърт няма, поне що се касае за душата. Личността ни – това с което сме се идентифицирали по време на земния си живот умира и наистина оставя след себе си запис, който ще се включи в следващото въплъщение като навици, предразположения и др. Душата обаче не умира, а преминава определени етапи на съществуване в надземните светове. Всъщност именно споменатите по-рано записи определят кармата на човека и предизвикват следващото въплъщение на душата. Последната има известна свобода на избора, но в същото време е длъжна да се съобрази с тях. В крайна сметка тя самата ги е породила. За сега ще спра дотук за да не разширявам и усложнявам прекалено много темата.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #68 -: Декември 16, 2009, 14:09:14 pm »
:hi: За сега ще спра дотук за да не разширявам и усложнявам прекалено много темата.
Е защо?Супер си го написал.Давай нататък

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #69 -: Декември 17, 2009, 17:57:42 pm »
До преди 6 години смърта за мен не струваше нищо.Не се страхувах, даже си я търсех постоянно.До като за 2 години станах свидетел на 3 смърти който ме потресоха.И трите на млади 20-30 годишни хора,внезапни,неочаквани и ужасно нараняващи.Тогава в мен се отключи страха.Изпитвах ужасяващ страх,задушавах се от страх.Беше просто ужасно.Ходих на психолог,започнах да чета книги и така малко по малко моето пробуждане дойде. Сега често виждам в мислите си смърт,но не се страхувам.Понякога си мисля че виждам на непознати за мен хора случайте, защото ми се е случвало да мина покрай някакъв блок и да видя в мислите си линейка която откарва човек на носилка.След 15 минути излизам от същия блок и виждам същото но този път наяве.
За живота след смърта препоръчвам книгата Пътят на душата.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #70 -: Декември 17, 2009, 19:38:23 pm »
Пътят на душите - Майкъл Нютон , за тази ли книга става дума ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #71 -: Декември 17, 2009, 21:03:41 pm »
 :hi: Обещах да говоря за втората смърт.
Написана е в стил разбираем само за духовно извисени леко посивяли Анунаки. На другите се извинявам за нецензурния език, ако имат конкретни въпроси ще им отговоря на лични.
Та, Голямата страшна черна книга казва, че преди да има втора смърт ще има и второ възкресение на Анунаки.
А щом говори за второ то по пътя на логиката трябва да има и първо възкрисение. За голямо съжаление на някои мои приятели не пише пъво да се възкресяват Рептилите. Може и да лъжат но казват, че щяло да има голям съдебен процес преди още планетата Нибиру да дойде до Земята и от нея да се чуе гласът на Архангел Михаил. Та казват този съд бил започнал 141988444година
от смъртта на великия Дракон, което по нашия календар е 1844 след Христа защото тогава свършвало някакво си маловажно пророчество което предсказвало какво ще се случи за период от 2 300 години и започвало през великата година отбелязана в календара на маите но не само на тях а и на някакъв си цар Артаксеркс 457 лето преди Христа. Та това интергалактично пророчество казвало, че 1844 година щял да започне съдебен процес на който ще се разглеждат кандидатурите на тези Анунаки които желаят да се преселят на друга планета обикаляща най-лявата звезда в колана  на съзвездието Орион. И тези, чиито кандидатури за зелена карта за Орион бъдат одобрени, ако в момента са заспали в първата смърт Ще Бъдат Възтановени с възтановяваща компютърна програма. Като няма да се взема предвид каква религия са изповядвали а основния принцип ще бъде До каква степен имат лична връзка с Михаил и са готови да спазват небесните закони като са го доказали на земята докато са биле в изтрезвителното. И дали имат провинение което не е заличено от кръвта на въплътилия се Велики Дух. Ако отговарят на всички небесни критерии и не са ритали другарчето си под масата да го карат да им плаща на тях те да му  прощават белите които е нацвъкало. Тогава е първото възкресение. След като всичките такива които са възкресени и префасонираните които са биле живи при великата среща с Михаил.Ги завеждат на една планета не да лежат на една кълка и там разни ханъми да фърлят гюбеци ами - Биват натоварени с тежка небесна задача. Да разгледат делата на всички от земния криминален контингент и да решат дали заслужават да бъдат небесни жители или трябва да сложат делата им в сектора за перманентно изтриване. Не знам след точно колко земни години ще се върнат на планетата земя по принцип пише след хиляда години но не знам на системата в която ще прибивават дали един ден е равен на наши 24 часа, за колко дни обикаля планетата около звездата и дали в случая тези години са пророчески символ на време но за това ще питаме рептилите те може и да знаят, понеже главния им Рептил, някакъв си Сатанасиевич шял да бъде заточен на планетата Земя без право да я напуска. Ох горкичкия сигурно ще му бъде много тъжничко, няма да има с кого да се заяжда.  Та като свъшат хилядата години щяло да има второ възкресение та всяка пошлама да си получи заслуженото за това което е направила приживе. И тогаз ще се види кой кум, кой сват, кой на булката брат... Ама нали са си от тъмния контингент дамите и господата които са току що възкресени веднага ще хвърлят око на космическото корабче с който са дошли съдебните заседатели, ама пише че нямало да ги огрее. Та тогаво щяло да бъдат перманентно изтрити всички заедно с папките от Програм Файлс и Систем32, директорията щяла да бъде дълбоко форматирана. Казват че някои щяли да бъдат изтрити по-трудно от други поради многото им папки със золуми които трябва да се изтрият. Та и помен от рептили да не остане барабар в кюпа Главния Рептилин с антуража от Систем-666
Така хортуват древните Велики Духове: който иска да вярва - Добре, който неще- ко-ще, Туй си е право на неговата Интуиция  :flag_of_truce:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #72 -: Декември 17, 2009, 21:26:37 pm »
Ти варваш ли във всичко това? Щото незнам и аз какво да мисля вече. Не е нужно JG. Aз те разбрах. :yes:  ;DНе е това начина да ядат фандаци анунаките. ;D А втората смърт се поотдалечи като че ли? Добре си го замислил сценарият. :hi:

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #73 -: Декември 17, 2009, 21:41:39 pm »
 :hi: Аз го вярвам на 100 % но имената на нещата са малко по различни ;D
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #74 -: Декември 17, 2009, 21:44:45 pm »
 :hi: А похвалите за идеята отправете към Z-931   :drinks:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27