Автор Тема: Свободната енергия и генератори  (Прочетена 380753 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #255 -: Ноември 26, 2006, 12:58:15 pm »
Малко инфо и от мен
Бензина Е85 се произвежда от доста време (2-3 години) General motors даже са пуснали два модела, който използват такова гориво. Най-големия производител е Бразилия (със захарна тръстика). Когато преди няколко години технологията е видяла бял свят (предполагам отдавна е открита и покрита) ел президенте на Бразилия решил да превърне страната в най-големия производител на етанол и официално това е факт за момента.
Източникът е "Живот на скорост" по btv.
Етанол всички знаете какво е - това алкохолът и може да се произвежда от всяко растение, което ферментира.
След 20-тина години всеки ще си произвежда гориво за колата в задния двор (или поне тези като мен, които имат такъв, но ако засадя и нивите на село... ще мога даже две коли да храня :D )
А ако към това се добавят едни фотоволтаици и вятърни ел. централки можем да кажем сбогом на НЕК ;)

Това мисля да направя ,ама кат оимам вече къща :)
За етанол от трева ..хм ,аз знам за ферм-та трябва захар ,за да се получи етенол .
2) В Бразилия щом са на етанол значи могло ... двиателите много ли се различават от бензиновите?

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #256 -: Ноември 28, 2006, 19:30:47 pm »
аиде да кажа и аз ко съм постигнал до тука докато не съм "изчезнал"
значи става въпрос за автотермията направена на лада-измислена от един руснак.
магнитен катализатор на входа на въздушния филтър.направих го от 12 броя постоянни магнити от твърди дискове от компютър като ги наредих един над друг с разтояние между тях от 4мм. така че въздуха като влиза във въздушния филтър да минава напреко на магнитните силови линии.около и между магнитите за катализатор сложих оловни сфери с диаметър около 1,5мм от ловджиския магазин-1кг ми отиде точно.целта на това нещо е гориво-въздушната смес да влиза през силното магнитно поле и с оловото като катализатор/платина наи добре- ама няма/ ,да се отделят повече свободни електрони.след това около тръбата на ауспуха-генерацията демек навих медна тръба диаметър 6мм. която е навита на вертикалната част от тръбата на ауспуха при мене на лада е около 50см тази част която е вертикална-целта е с един резервоар за вода сложен отстрани двигателя на принципа на скачените съдове в тази тръба винаги до половината да има обикновенна вода която се награвя веднага и почва да се изпарява влизаики направо във въздушния филтър през магнитния катализатор така че парата да се засмуква от двигателя.нови свещи и бобина на всеки цилиндър за да има максимално голяма искра на свещите достатъчна за да се получи режима.на карбуратора са намаляват всички горивни жиглъори ,а въздушните се увеличават-аз едните с телче намалих наполовина,а вторите с свредло 2,4мм разпробих те бяха иначе 1,9мм.след това се отива на газоанализатор и с винта за обедняване са прави да работи загрял двигателя на максимално бедна смес като се гледа съдържанието на СО да падне под 1 при мене падна на 0,2.
това е цялата философия и резултата е разхода на бензин от 6 литра на 100км ми падна на 3литра бензин и 2-3 литра вода на 100км.до сега имам над 5000км или казано на по прост език 50Х3=150литра наи малкото, чиста икономия на бензин-около250лв да кажем за има няма 5 месеца колата не я спирам и дет се вика навсякъде отивам с нея -то къде ли ходя :D до магазина и обратно ама няма къде дургаде де.
Водата я слагам в едно шише от 1литър което на около 40-50 км се изпразва-изпарява се и като тръгна на някъде по дълго от 50км спирам през един 40 мин някъде или около 50км преход и напълвам шишето отново  с вода -това докато да си измисля някъв по голям резервоар за водата но сигурно ще бъде догодина че зимата има опасност да замръзва.
относно характеристиките на двигателя-максималната скорост падна с около 10км.в час,и вече не може да върти гуми при тръгване от място, но за нормално каране си е повече от добре.
Това само за карбъратор ли става ,за моноинжекция ???
Нещо не разбрах много от поста ти ,но имам 2-3 въпроса:
Водата какав ароля играе (процесът..)
2) Амортизира ли се по-бързо от нормалния режим?
 3) От къде да си намерим книжката?

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #257 -: Декември 02, 2006, 17:20:52 pm »
Кожухаров работи в ХТМУ ,там следвам ,мога да поразпитам за какво става дума  :-\

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #258 -: Декември 05, 2006, 04:53:27 am »
Ето линк от форума на Изворите:
http://www.jivdom.info/forum/index.php?showtopic=471
Изглежда намериха свободната енергия чрез Неподвижният Електромагнитен Генератор или MEG
Ако има по-запознати с материята съфорумци може да опитат силите си в една реализация.
:)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Eon

  • Гост
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #259 -: Декември 05, 2006, 09:09:50 am »
Виждам риск такова нещо да повлияе върху електромагнитните полета около Земята, които я защитават и свързват с околния космос подобно на аурата при човека...

Как ще стане това?  :---

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #260 -: Декември 05, 2006, 10:50:35 am »
Според това, което съм научил от тук и там, човек поставен в силно електромагнитно поле се паникьосва. Т.е. изпитва безпричинен страх и други негативни емоции, на куп.
В книгата "Селестинските пророчества", ако може да и се вярва, при работа на генератори на свободна енергия с много големи мощности се получават изключително неприятни последици за природата и съществата на планетата.
Затова там препоръчваха вместо мощни генератори да се ползват локални - малки. При големите се получават застрашителни завихряния в полетата на Земята и работата може и се е смарангясала, когато големите компании правили опити с цел все пак да реализират проекта но да дърпат конците. Искали са отново контрола да е в ръцете им.
Известно е, че при някои от опитите на Тесла на разстояние от лабораторията му се наблюдавали артефакти ;) , по-точно конете ги удрял ток когато се движили край релсите или нещо подобно беше.
А в други опити са засечени температурни промени с харакерни полоси от по около 2-3 метра ширина, простиращи се извън сградата. Радиоапаратите и компютрите се включвали и изключвали самопроизволно.
Явно не е съвсем безопасно заниманието с генериране на свободни енергии, т.е. извличането им от околните пространства или измерения.
Така го знам аз, но дали е верно, времето ще покаже.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #261 -: Декември 11, 2006, 10:06:52 am »
Търся информация за параметрите на отделните компоненти на генератора на д-р Стефан Маринов. Може на български, руски или английски.
Става дума ей за това:
http://www.rexresearch.com/testatik/testatik.htm
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #262 -: Декември 13, 2006, 10:54:50 am »
Попаднах и на този сайт  http://www.akoil.ru/ru/news/ . Има представителство във Варна, някой ако е по-айляк може да отскочи.
г. Варна
ООД "АТ-ТОКМЕТ"
Атанасов Атанас
тел.: (8-10-359) 52-311-111
тел.: (8-10-359) 887-959-860
факс: (8-10-359) 52-335-364
e-mail: [email protected]
Аз вече им писах, чакам сега отговор.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #263 -: Декември 13, 2006, 14:45:38 pm »
Миро тези некви цени сложили ли са щото ако това дет пишат е вярно сигурно ще искат майка си и баща си за него  ;D

Първите в света създадени и изпитани електромагнитени преобразователи на електрическа енергия, които произвеждат електрическа енергия с различно напрежение при което НЕ използват никакво гориво!

Мощността на електростанциите, които се произвеждат през тази година ще са от 50Киловата до 10 мегавата а през 2007г ще са от 1киловат до 100 гигавата :P :P :P

Производството на на електростанциите започва в различни градове в Русия и Евросъюза както и други страни по света. технологията е патентована.


Ся с едно 10 киловатово такова прозиведение Енергото може да забрави за мен повече. Ама колко ли хиляди ще струва това чудо  :-\


« Последна редакция: Декември 13, 2006, 15:03:52 pm от Alien »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #264 -: Декември 13, 2006, 16:00:34 pm »
Въпросът ми към тях беше точно за един такъв 10 кВт-ов генератор колко ще струва, защото явно и аз мисля като теб. Да изчакаме , че да видим.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #265 -: Декември 13, 2006, 16:08:00 pm »
Да, това би било прекрасно само при не висока цена ;) А при статуквото на енергийния пазар в момента с такава "тулка" създателите си мисля че НЕ се целят в крайния потребител а в такива които ще произвеждат ток и от своя страна ще го продават. Което означава че ще струва мнооого скъпо. Иначе за краен потребител 10киловата е прекрасно, но има твърде много въпроси  освен цената като например колко време ще бачка тва чудо, изобщо на пълен самотек ли работи, дали на известен период нещо не трябва да се сменя и т.н  :P
« Последна редакция: Декември 13, 2006, 16:30:26 pm от Alien »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #266 -: Декември 13, 2006, 16:28:24 pm »
Ми той ти е под носа там, можеш да се вейнеш дотам и да поговорите очи в очи, то от това по-хубаво няма.  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #267 -: Декември 13, 2006, 18:21:32 pm »
Ми той ти е под носа там, можеш да се вейнеш дотам и да поговорите очи в очи, то от това по-хубаво няма.  ;)

Да де то въпроса е дали изобщо има "там"  ;) Никъде не се споменава за адрес на магазин или нещо подобно. А тази компания прави много продукти , даже един бих си го купил щото съм сигурен че няма да е много скъп. Но си мисля че едва ли ще ги имат на склад ако изобщо има магазин.
« Последна редакция: Декември 13, 2006, 18:22:16 pm от Alien »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #268 -: Декември 13, 2006, 19:50:26 pm »
Този мъж е дистрибутор за Бг и предполагам, че при него на склад няма да има нищо. Сигурно трябва да го поръчаш, да изчакаш да го доставят от Русия и тогава да си го получиш.  Само че все пак трябва да има някаква ценова листа, нали? Иначе как ще кандисаш да си поръчаш нещо?
За кой продукт мислиш, че няма да е скъп?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Свободната енергия и генератори
« Отговор #269 -: Декември 13, 2006, 19:59:27 pm »
За този  http://www.akoil.ru/ru/products/livewater/liveair/

Щото има подобни продукти на пазара и знам горе долу че  вървят на не особено високи цени. Но въпроса е че не съм сигурен кое колко е ефективно а тези по- ми вдъхват доверие отколкото нещо закупено от Технополис или друга подобна верига.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27