Автор Тема: Има ли Бог? Доказателства, За и Против  (Прочетена 135888 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Daichi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #390 -: Август 10, 2011, 21:15:39 pm »
  Честно да си призная набързо прочетох тази тема и забелязах, че почти навсякъде дори и в заглавието на самата тема се говори за съществуването на бог. Но всъщност кой е тоя бог? Доколкото съм се убедил всички духовни същества от най-низшето до самия творец си има име. За кой бог говорите? Най-разпространените религии като християнството и исляма имат в техните основи един върховен бог, но от антропософска и езотерична гледна точка, те не са богове а са елохими.
  Или може би заглавието на темата трябва да бъде по-скоро "Има ли духовен свят?"
  Просто гледна точка :P

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #391 -: Август 10, 2011, 22:29:35 pm »
Извинявай, че не усетих колко си интелигентен по начина по който пишеш.
Името ми го остави, то не е важно в случая. Виждам, че ти е трудно да го разчетеш.

Нарича се Хигс бозон, о запознатий с основните науки.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #392 -: Август 11, 2011, 01:28:34 am »
Защо се карате  ??? Всеки има право на мнение. За един има Бог, за друг няма такова ''животно''(по шопски). Реално погледнато, тези които са с двата крака в съвременния свят го отричат. А тези, които са по-навътре в духовния свят го приемат и даже го намират във всяко живо и не живо растение и предмет. Живеем в дуален свят, все пак ;). Според мен, понеже съм човек на крайностите, при който няма средно положение, е най добре планетата Земя да се раздели на две части. В едната част да останем да живеем материалистите-капиталисти, а в другиата част да живеят духовните същества . Естествено, няма да строим берлинска срена по между си, а ще си ходим на екскурзии и на гости свободно. Нека всеки сам да избере къде да живее. А не като сега, да се хапем до кръв, да се нараняваме и обиждаме, като спорим кое е по-право и праведно. Тва е. АЗ лично си признавам, че нито мога да живея с духовни същества, нито пък и искам. Сигурен съм, че и те не ме понасят. И за това не бива да си пречим, и най-добре е пътищата ни да се разделят. Планетата е за всички, и за всички има място под Слънцето. Въпросът е как да стане  :-X. Ей тва е въпросът, а не, има ли Бог, няма ли......кой строй е по-добър, комунизма или капитализма........геьове или хетеросексуални.... бедни-богати.....и пр. До като ги разрешим тези въпроси, той животът ни, ще оттече. За тва трябва да мислим по разделянето ни. Заедно не можем да живеем, поне на този етап. След няколко стотин години, нашите поколения като еволюират достатъчно може и да се обединят. Ама за сега е най-добре да си живеем по отделно. Сорри, мое мнение  8). Много се отклоних от темата, ама да се върна и да Ви кажа от мое наблюдение и анализи, че Бог има, ама на него не му пука за нас до като сме тук на Земята. Обаче съм сигурен, че един тъжен за роднините ни ден, когато отидем там горе за да му цапаме царството небесно, Той ще ни потърси сметка за делата, които сме вършили тук. А до тогава, всеки трябва да си живее живота според нуждите му и обкръжението. Не може АЗ да се правя на кротка офчица сред вълци, и да се оставя да ме изяждат. Е па не може. Ставам чакал и ги изяждам още преди да са ме погледнали. Факт. И за тва Ви казвам, че трябва да се разделим. Има една стара приказка - ''Покрай сухото, гори и мокрото'' . Напускайте до де е време нашия свят, и се крийте в джунглите, горите, църквите......и пр. тихи и на завет места за да не пострадате, и ще се срещнем там горе . И Вие мъчите нас, ние мъчим Вас. Факт. Всеки който се е обърнал към духовното е пострадал от някой вълк или чакал. За да не си причиняваме взаимно неудобства е редно да си разделим територията Земя и по - малко да страдате. А отделен е въпросът, кой Ви излъга, че сте духовни същества, и че във Вас има божия частица и пр. лукуми, сега няма да го коментираме. Важното е, че сме толерантни и Ви даваме право на избор. Свободен избор, при това. Вместо да ревете от нас бездуховните материалисти, да си тръгнете с добро и да си живеете в не материалния свят. Ама как ще стане, не знам  ??? Само знам, че трябва да се разделим  :-X. Усещам го с всяка клетка на тялото си. И държа да бъда разбран правилно. АЗ не Ви гоня от мойта територия, а Ви предпазвам от лошите като мен. АЗ не вярвам в карма, марма, ама Вие вярвате, и за да не заработвате лоша карма, се снижавате и Ви изяждат и употребяват такива като мен, и след това страдате. Да. И след това обвинявате нас, лошите, за своето нещастие и страдание. А ние не сме виновни. Вие сте си виновни, че го допускате. А кой Ви прави слаби и се оставяте да Ви хапват, е друг въпрос ;). На кого са нужни покорни оффффци, Вие си знаете .........  ;D ;D ;D

П.П. АЗ съм сигурен, че няма да обърнете внимание на поста ми и това, което Ви казвам, защото сте прекалено заслепени от манията Ви да се правите на добри, хрисими и богоугодни. Ама давате ли си сметка, че доброто и злото, са създания на един и същ Творец ;). И ако се изправим пред Твореца АЗ и Вие(добрите), той кой ли ще предпочете? Вас, които сте си навели доброволно в този живот главите, или Мен и ятаганат ми, който Ви е посякъл  ;)? Бог ОБИЧА СИЛНИТЕ  :yes:. Утре ако му се наложи да свормира армия, кой ще предпочете  ;). Не си мислете, че и Той си няма дертове. Не сме му само ние на главата, има и по-сериозни дела там горе. Никой не залага на губещи и наведени глави. Всеки, дори и Той, търси силния отбор на когото да се довери. Светът не започва и не завършва със нашата Вселена все пак......има много Вселени.....Тва, че са се промъкнали ''врагове'' във нашата вселена и промиват мозъците ни със религии, христосковци, доброта, филма ''тайната'', карма, буда.... и пр., не означава, че с това свършва Света. Тва е само отбора на добрите пешки. А пешките оттичат първи ;). И все пак, ще следя темата, за да видя колко зомбита са успяли да привлечът в своя отбор. Щото манипулацията сега е тотална  ;D.
« Последна редакция: Август 11, 2011, 01:30:17 am от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #393 -: Август 11, 2011, 02:24:14 am »
Е как да не вярвам в Бог, като виждам и чувам думите на Дявола на толкова много места :)
ARRI, забрави само да кажеш кои сте Вие? Или вашето име е Легион?

Неактивен M.E.S.S.I..A.H

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #394 -: Август 11, 2011, 03:52:37 am »
В тази тема чрез старанието си да научим другите кое е правилното  и грешното влизаме в конфликт единствено със себе си ,защото останалите си имат тяхна собствена истина и визия има ли го, измислица ли е, кой е ,какво е , разум ли е ,любов ли е ,ние ли сме той, той ли сме ние ..... знам че когато не можеш да докажеш че го няма не можеш да спориш с тези които вярват ,че са го познали а те не могат да принудят другите да вярват на сляпо. Знам само че който е тръгнал да търси  ще са му нужни много сила и воля за тази битка и ако я спечели разбира ,че следва и друга, след нея и друга и ако не вярваш в нещо няма как да спечелиш войната ,а бойното поле си самият ТИ. Времето което ще отделиш и пътя по който ще минеш са си лично твои,в този трип важният си ти и сам правиш свой избор :bye2:

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #395 -: Август 11, 2011, 05:12:44 am »
... най добре планетата Земя да се раздели на две части. В едната част да останем да живеем материалистите-капиталисти, а в другиата част да живеят духовните същества .
...
Решил Лъва да дели животните в гората. Събрал всички на една поляна и казал "Всички красиви да се съберат отдясно, а всички умни отляво"
Жабата веднага се обадила "А аз кво, да се разчекна ли!?"

Та и аз ми иде същото да кажа. При все, че съм за подобно деление, къде да ида, като хем съм много духовен, хем съм и голям капиталист.

Виж ако ще делим "материалисти" и "нематериалисти" избора ми е ясен. Нека ходят, нека събират картофи и моркови. А за да не горят дърва при отоплението (за да не се хаби природата), могат да се топлят със сушени кравешки изпражнения.
Това не си го измислям. Навремето вашите баби и дядовци на село така са се топлели.

Но много се отплеснахме от темата. Ари, за материализма и нематериализма трябва да е в друга тема.

SoturinTie,
това ли ти беше коментара?
Че хикс-бизон не съм я казвал правилно. Честно, ХАХАХАХАХА!!!!
Супер интелигентна забележка! Цепи мрака!

Имаше една притча, за човека, дето повтарял грешно формулата за ходене по вода.
И си ходи по водата с кеф. А подир него гребял един с една лодка, да му обяснява, че това не са правилнте букви.

Както и да е, не се чувствай задължен да коментираш. Тоя спор е безмислен.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Solley

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #396 -: Август 11, 2011, 05:58:14 am »
  Честно да си призная набързо прочетох тази тема и забелязах, че почти навсякъде дори и в заглавието на самата тема се говори за съществуването на бог. Но всъщност кой е тоя бог? Доколкото съм се убедил всички духовни същества от най-низшето до самия творец си има име. За кой бог говорите? Най-разпространените религии като християнството и исляма имат в техните основи един върховен бог, но от антропософска и езотерична гледна точка, те не са богове а са елохими.
  Или може би заглавието на темата трябва да бъде по-скоро "Има ли духовен свят?"
  Просто гледна точка :P
Е,да,но нали на върха на този Духовен свят трябва да има някой управител.
 :blum2:

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #397 -: Август 11, 2011, 07:59:04 am »
Заклеймяването и предразсъдъците ще си продължават каквото и да става. Всички, които не вярват в Бог са гадни капиталисти и материалисти, а останалите са извисени духовно и са нива напред в развитието си.
Вярваме в Бог, защото сме хора. За нас като хора е нормално да има шеф, покровител или баща. Иска ни се да има и повече след смъртта, от която изпитваме неистов страх. Иска ни се да има някаква сила, която е изтъкана от любов, но реалността е много далече от това. Говори се за духовност, но какво е духовността?

Цитат
Та и аз ми иде същото да кажа. При все, че съм за подобно деление, къде да ида, като хем съм много духовен, хем съм и голям капиталист.
Tangrata_, ти май си като жабата от твоята история.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #398 -: Август 11, 2011, 12:39:10 pm »
П.П. АЗ съм сигурен, че няма да обърнете внимание на поста ми и това, което Ви казвам, защото сте прекалено заслепени от манията Ви да се правите на добри, хрисими и богоугодни. Ама давате ли си сметка, че доброто и злото, са създания на един и същ Творец ;). И ако се изправим пред Твореца АЗ и Вие(добрите), той кой ли ще предпочете? Вас, които сте си навели доброволно в този живот главите, или Мен и ятаганат ми, който Ви е посякъл  ;)? Бог ОБИЧА СИЛНИТЕ  :yes:. Утре ако му се наложи
:hi:
ARRI искам да ти кажа че на дедо ти господ не му пука на патката за нас, злото и доброто го правим ние човеците.А това с ятагана и кой какво и кого обичал си на абсолютно погрешен път.

П.С.Никой неможе да даде доказателство за или против дали има Бог.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #399 -: Август 11, 2011, 13:25:01 pm »
Заради Господ са убивани хора,водили са се войни, тази тема показва,че не сме мръднали и със сантиметър от тогава.Да не говорим ,че още се водят войни заради него.Тези които вярват в Бог и толкова върло защитават съществуването му всъщност май убеждават себе си,иначе не биха имали нуждата да го правят.
ПП Защо не спорите дали са ви кафяви очите? Защото знаете и такъв спор би ви изглеждал абсурден.Същото важи и за неверниците.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #400 -: Август 11, 2011, 13:58:47 pm »
Заради Господ са убивани хора,водили са се войни, тази тема показва,че не сме мръднали и със сантиметър от тогава.Да не говорим ,че още се водят войни заради него.
Мръднали сме, ама не ние като цяло. Тези, които мръдват напред вече не идват тука на земята. Продължават в по - горен клас. А тука идват нови новобранци...Затова изглежда, че нивото ни не мърда, то просто си е такова, каквото е.
Тези които вярват в Бог и толкова върло защитават съществуването му всъщност май убеждават себе си,иначе не биха имали нуждата да го правят.
ПП Защо не спорите дали са ви кафяви очите? Защото знаете и такъв спор би ви изглеждал абсурден.Същото важи и за неверниците.
Много добро сравнение! :hi:
откога го говоря. Абсурден е разбира се. Само раздвижваме енергиите - като в пералня.... >:( ;)
« Последна редакция: Август 11, 2011, 14:03:21 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #401 -: Август 11, 2011, 17:49:35 pm »
В тази тема чрез старанието си да научим другите кое е правилното  и грешното влизаме в конфликт единствено със себе си
:i_am_so_happy:   Това е много полезна тема! Защото в стремежа си да докажат своята теория, хората разбират до каква степен са овладели онова странно нещо толерантност ли, що ли? Всъщност темата доста често няма нищо общо с Бог, а с човешкото его!   

ВЯРА! (Извинявайте, че крещя, ама дано някой ме чуе, не че очаквам).
"Вяра e уповаването и вярването в идея, представа..." т.е. не са ви необходими доказателства, за да вярвате!
Но все пак ако някой иска доказателства, наистина феноменът Слава Севрюкова е ...  :good:

Знам само че който е тръгнал да търси  ще са му нужни много сила и воля за тази битка и ако я спечели разбира ,че следва и друга, след нея и друга и ако не вярваш в нещо няма как да спечелиш войната ,а бойното поле си самият ТИ. Времето което ще отделиш и пътя по който ще минеш са си лично твои,в този трип важният си ти и сам правиш свой избор :bye2:
При мен нещата се случиха по друг начин. Щом тръгнах да търся и за по-малко от две седмици намерих!  :)  Вече спирам всякакви войни, а най-хубавото е, че прекратявам войната със себе си. Знам, че имам право да съм щастлива!  ;)
Във войната няма победители, има само ГУБЕЩИ!
Така, че хора:  1 Коринтяни 13:13
http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=53&g=13&s=13&sw=%EB%FE%E1%EE%E2%F2%E0&tr_search=1
« Последна редакция: Август 11, 2011, 17:57:45 pm от Passiflora »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #402 -: Август 12, 2011, 04:38:39 am »
Заклеймяването и предразсъдъците ще си продължават каквото и да става. Всички, които не вярват в Бог са гадни капиталисти и материалисти, а останалите са извисени духовно и са нива напред в развитието си.
Вярваме в Бог, защото сме хора. За нас като хора е нормално да има шеф, покровител или баща. Иска ни се да има и повече след смъртта, от която изпитваме неистов страх. Иска ни се да има някаква сила, която е изтъкана от любов, но реалността е много далече от това. Говори се за духовност, но какво е духовността?

Цитат
Та и аз ми иде същото да кажа. При все, че съм за подобно деление, къде да ида, като хем съм много духовен, хем съм и голям капиталист.
Tangrata_, ти май си като жабата от твоята история.

Ами нали точно това казах!
Ти май си толкова тъп, че като прочетеш една идея, в същия момент забравяш, че е чужда и си мислиш, че си открил топлата вода.

И къде прочете това, че ако не вярваш си капиталист?
На, ето аз вярвам и съм капиталист. И през ум няма да ми мине да изкарам някой, който не вярва и той капиталист. ... ябълки с круши ...
Ама ти избираш най-тъпите изказвания от поддръжниците на вярването и баш тях оборваш.
Що не пробваш с някой, който поне малко е в час?

Passiflora,
феномените, ако ще и най-великите да са не могат да докажат нищо. И те са хора и те са грешни. Малко или много.
Колкото до вярата,
тая дума стана изтъркана и прекалено употребявана. Също както "любовта", "Бога" и тн.
Вярата та вярата ...

Ако нямаш необходимата психическа, физическа и енергийна подготовка, вярата ти за нищо не става.
Хайде пробвай да повярваш, че ще се телепортираш на Луната?
И още 1 милион примера. С вяра тръгни по вода, смени политиците, оправи България!
Можеш ли? Или не искаш?

Цитат
а най-хубавото е, че прекратявам войната със себе си.
Целия смисъл на нашия живот; на всичи животи, на всички хора; смисълът на цялото духовно развитие, това е борбата със себе си ...
Само тогава се върви напред.
Прекратиш ли борбата със себе си, се превръщаш в деградирало мекотело. Нещо, което често се среща у "духовно развитите". Надявам се, че нямаше точно това предвид
...
Заради Господ са убивани хора,водили са се войни, тази тема показва,че не сме мръднали и със сантиметър от тогава.Да не говорим ,че още се водят войни заради него.Тези които вярват в Бог и толкова върло защитават съществуването му всъщност май убеждават себе си,иначе не биха имали нуждата да го правят.
ПП Защо не спорите дали са ви кафяви очите? Защото знаете и такъв спор би ви изглеждал абсурден.Същото важи и за неверниците.
А ти като даде това мнение не направи ли и ти точно същото?

Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #403 -: Август 13, 2011, 08:26:11 am »
Цитат
Ами нали точно това казах!
Ти май си толкова тъп, че като прочетеш една идея, в същия момент забравяш, че е чужда и си мислиш, че си открил топлата вода.
Исках да кажа, че си си точно като жабата от твоята история. Само тя си мисли, че пасва и в двете категории.
Цитат
Ама ти избираш най-тъпите изказвания от поддръжниците на вярването и баш тях оборваш.
Що не пробваш с някой, който поне малко е в час?
Масата от вярващите са с такива тъпи изказвания. Масата вярващи не са в час. Много малко са тези, които са запознати със света, който ни заобикаля. Малко са тези, които наистина се интересуват какво се случва. Вярно, че неутронните звезди например не оказват голямо влияние на цените в супермаркета или на героите в турския сериал. За съжаление това са нещата, които интересуват масата. Затова масово сме свидетели на тъпи изказвания.
Разбира се хубаво е да се съмняваш и да не си склонен да повярваш във всичко просто ей така. Някои неща обаче са толкова недоказуеми и толкова малко вероятни, че няма нужда изобщо да го мислим. Предполагам си чувал за чайника на Ръсел. Вече давах тоя пример, но ще го дам пак. Бертранд Ръсел казва, че можем да предположим, че съществува чайник в орбита между Земята и Марс, но на практика няма как да бъде забелязан дори и с най-мощният ни телескоп. Ясно е че това твърдение не може да бъде доказано или доказано грешно, но едва ли заслужава да се хабим с подобно становище. Това важи и за спагетеното чудовище (което доста нашумя напоследък) и за дядо коледа и за какво ли още не. Защо становището за съществуването на всеможещо и всезнаещо същество ще е по-различна от чайника? Сътворило е вселената, но не можем нито да докажем, че съществува нито че не, защото не е подвластно на физичните закони, които познаваме. Въпреки всичко, много хора твърдят, че го усещат.
Ако от утре масово всички почнат да вярват, че усещат присъствието на онзи чайник, то това ще стане религия и ще започне да се приема сериозно. Ама няма да е нищо повече от делюзия, от заблуда на мозъка.
« Последна редакция: Август 13, 2011, 08:28:21 am от SoturinTie »
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #404 -: Август 13, 2011, 18:46:34 pm »
А според мен егото на някои другарчета е в пъти повече отколкото е нужно !
« Последна редакция: Август 13, 2011, 19:07:18 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27