Автор Тема: Измамата "славянство"  (Прочетена 116820 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #195 -: Юли 29, 2010, 23:49:28 pm »
Понеже обсъждате раковски,искам да Ви дам подсказка.Вижте за Кръстьо Раковски . Ще разберете,че се казва Хаим Рейковер и носи фамилията на вуйчо си, който също е от Котел ;).Научете как се казват сестрите му и майка му.Има и един роднина,който се признава че е от еврейски произход и се заселва да живее към Варна...занимава със земеделие.И така нататък....Четете повечко  ;).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #196 -: Юли 29, 2010, 23:58:08 pm »
Някой беше питал "вътрешният"  ;D за произхода ни,но той отговори,че патриотизма пречел или че нямало значение не си спомням точно.  ;D  :writer:
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #197 -: Юли 30, 2010, 01:11:06 am »
Само не мога да разбера хората които толкова мразят славяните и славянската теория какво ще стане ако след ДНК тест се окажа,че имат повече славянска кръв ? Ще се резнат вените ли ? Аз не приемам славянската теория,че са претопили прабългарите,но пък не отричам,че имаме славянска кръв макар и малко.
На твоето мнение съм.
Вероятно заради соц пропагандите, преувеличаването на славянския фактор през ония 60тина година сега довежда до пълното му пък отричане. Наш`та работа е досущ като тая с македонците - върви им кажи че имат българска кръв: "Ний сме от македонската раса  ;D"

А иначе Раковски, не съм му изследвал родата, и честно казано не ме интересува дали има дядо Евреин, защото е направил много за развитието на българската култура през възраждането, но май бях дочул отнякъде че бил Масон. Вярно ли е това? Ако е бил такъв, то на света е имало поне един полезен масон  :)

Неактивен 4i4obil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #198 -: Юли 30, 2010, 19:00:43 pm »
Тъъъъй, ... няма да опитвам да доказвам нищо. Ще подскажа само някой и друг простичък въпрос, пък вие си отговаряйте ... Да речем, че сме поне 50% славяни. И "руснаците" са ни кръвни братя. Защо тогава всеки път когато ни "освобождават" се държат като окупатори (да не кажа по-груба дума)?? Защо се държат така и с другите си т.нар. славянски братя (питайте поляците и чехите колко ги обичат)? Аз мисля, че просто такава "кръвна братска връзка" няма. Ако ние сме славяни, значи те не са или обратното.
Второ ... Като ни е "славянски" езика, ... защо вече почти нямаме падежни форми? Как така "славянския" език еволюира само при нас?
Да сте чували някой да споменава славяни преди средновековието? Освен нЕкои руснЯци, според които те били дошли от космоса преди 200 000 години (грубо), друг не знам. Как така се получава със техните свръх-древни писания, че се появяват все през ХХ век и не могат да покажат оригиналите ... И на тях някой все им унищожава древните книги, но понеже не могат да намерят подходящи чужденци (с изключение на няколко германци и евреи) обвиняват собствените си управници и духовенство. "Не е за вярване! Страшна история!!"

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #199 -: Юли 30, 2010, 20:53:14 pm »
Ето - възможно най-официалната информация за славяните:
http://bg.wikipedia.org/wiki/Славяни

Може да служи като добра база за разсъждения.
« Последна редакция: Юли 30, 2010, 20:59:05 pm от otnesen »

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #200 -: Юли 30, 2010, 21:50:13 pm »
Тъъъъй, ... няма да опитвам да доказвам нищо. Ще подскажа само някой и друг простичък въпрос, пък вие си отговаряйте ... Да речем, че сме поне 50% славяни. И "руснаците" са ни кръвни братя. Защо тогава всеки път когато ни "освобождават" се държат като окупатори (да не кажа по-груба дума)?? Защо се държат така и с другите си т.нар. славянски братя (питайте поляците и чехите колко ги обичат)? Аз мисля, че просто такава "кръвна братска връзка" няма. Ако ние сме славяни, значи те не са или обратното.
Второ ... Като ни е "славянски" езика, ... защо вече почти нямаме падежни форми? Как така "славянския" език еволюира само при нас?


Англичаните и германците също имат общ произход,но не се обичат и често са впрягали щапи във войни.
П.п. в спорта също има голямо съперничество(футбол,Формула1 и т.н...)
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Tye

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #201 -: Юли 30, 2010, 22:25:14 pm »
Реално има няколко групи славяни , все пак българите заварват България като местност почти обезлюдена , а и помислете , колко хора познавате с типично славянски генотип-руси , светла кожа и очи? Както и да го погледнеш България е застанала на такова географско място , че ние вече имаме какви ли не примеси , и именно това ни място е повлияло за развитие на езика и осъвременяването му и опростяването му , руснаците в техните диви губерни , са си запазили езика , уникално дълго и май ще си го пазят , те развитие и прогрес не обичат  ;D

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #202 -: Юли 30, 2010, 23:00:23 pm »
Второ ... Като ни е "славянски" езика, ... защо вече почти нямаме падежни форми? Как така "славянския" език еволюира само при нас?


Падежни форми сме имали до 17-18, и началото на 19ти век, и още се пазят в диалектите. Знаеш ли че Старобългарския е КЛАСИЧЕСКИ СЛАВЯНСКИ ЕЗИК, който до такава степен е повлиял на всичките останали славянски, че те реално са повече Български отколкото славянски? Еволюирал е при нас, защото сме били 500 години в изолация, без образователна система и никакви държавни институции.
Като незнаеш за какво говориш, по-добре недей!

Неактивен 4i4obil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #203 -: Август 01, 2010, 22:12:40 pm »
Второ ... Като ни е "славянски" езика, ... защо вече почти нямаме падежни форми? Как така "славянския" език еволюира само при нас?


Падежни форми сме имали до 17-18, и началото на 19ти век, и още се пазят в диалектите. Знаеш ли че Старобългарския е КЛАСИЧЕСКИ СЛАВЯНСКИ ЕЗИК, който до такава степен е повлиял на всичките останали славянски, че те реално са повече Български отколкото славянски? Еволюирал е при нас, защото сме били 500 години в изолация, без образователна система и никакви държавни институции.
Като незнаеш за какво говориш, по-добре недей!

Смятам се за доста умерен човек и обикновено мисля преди да говоря. Предварително съм приел възможността да бъркам, но с настоящите си знания и разбирания това е позицията ми.
За славяни се споменава около VI  век, а за Българи поне през IV (да не избързвам много, но в този форум има и по-интересни дати :)) Горките илитерати, трябвало е да чакат 200 години някой да им "сервира" "език по славянски", че с това мълчание още малко и телепатията щяхя да усвоят. О, забравих че руснЯците (слИвяните, де) много преди това са поминували на апенините под името етРуски ;) (Хети Руски). Това чувал ли сте го? Ей ги 'де са класическите славянски езици.
По-добре се примирете с "класическото" Робство. Изолация звучи модерно, но безумно. Интересно коя държава е имала "образователна система" по това време?! Университети и Академии - да, но масово образование или структурирано такова ... Бъдете по-Осторожен и Акуратен при употребата на думите.

... все пак българите заварват България като местност почти обезлюдена ... Както и да го погледнеш България е застанала на такова географско място , че ние вече имаме какви ли не примеси , и именно това ни място е повлияло за развитие на езика и осъвременяването му и опростяването му ...

Къде пише, че "траките" са изчезнали? Имам пред вид сериозен, а не коминтерновски източник. Е, ако Аспарух не е заварил никого на това прекрасно парче земя е ясно защо е останал. Глупавите византийци явно са имали недостиг на 'ора, за да не я заселят и да събират данъци и войска от нея. Къде се е дянал втория по многочисленост народ (след индийците)?! Може би е дошъл космически кораб и си ги е прибрал ;) пък след две години ще дойде и за нас :lol: Като не е имало заварен народ, откъде са примесите?
Дано съм ви разбрал правилно - географията влияе на езика. В "обширните руски степи" гъстотата на населението е много по-малка и трудно могат да си разговарят заради големите разстояния  ;), а при нас ("земя като една човешка длан") е инак.
Добре е да се поинтересувате и за ДНК изследвания.
За да сте подготвени следващия път:
1. Четете!
2. Четете!
3. Мислете!
4. Пак четете!
5. Сравнявайте, осмисляйте и анализирайте!
6. Питайте (себе си и другите)!
7. Много внимателно пак си помислете преди да пишете!
8. ...

... и не цитирайте Wikipedia

Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #204 -: Август 02, 2010, 11:23:20 am »

ц(*ка е отбор със СЛАВЯНСКА ПУБЛИКА , СРЪБСКО САМОСЪЗНАНИЕ и БОЛШЕВИШКО ВЪЗПИТАНИЕ !


или отбора на СЛАВЯНСКОТО МАЛЦИНСТВО в БългАРИЯ, поне те така се САМООПРЕДЕЛЯТ - като СЛАВЯНИ !
« Последна редакция: Август 02, 2010, 12:28:38 pm от Зигфрид »
"Wir sind wieder da!"

Неактивен zxcbv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #205 -: Август 02, 2010, 15:06:58 pm »
Феновете на Левски - арийци и духовно извисени свръхчовеци ?

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #206 -: Август 02, 2010, 15:16:13 pm »
Феновете на Левски - арийци и духовно извисени свръхчовеци ?


 :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Правилно.Ние сме в пъти по-просветени от чорбите.На мен още в 8клас,на Герена ми дадоха книга на Николов.Вместо задължителните книги,четях конспираторски.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #207 -: Август 02, 2010, 15:45:12 pm »
Феновете на Левски - арийци и духовно извисени свръхчовеци ?


Не мога да разбера сарказъма ти, но нищо АЗ ще ти отговоря,понеже виждам,че явно си красноармеец :

Комсомолския ви секретар, Димитър Ангелов - ЧЕ ГЕВАРучето по всички телевизии,вестници и радиа преди около година и нещо заяви,че ВСИЧКИ це(*екари са СЛАВЯНИ и СЛАВЯНСКИТЕ братя на сърбите и затова агитката на ц(*ка ще подкрепя СЛАВЯНСКИТЕ си братя сърбите за КОСОВО !? !?
1-во щом сте СЛАВЯНИ ,ЗНАЧИ - НЕ СТЕ БЪЛГАРИ.
2-ро щом сте братя на СЪРБИТЕ,които са СЛАВЯНИ и са били винаги ВРАГОВЕ на АРИЙСКИЯ Ни Народ,значи не сте НАШИ братя,на БЪЛГАРИТЕ,които сме НАСЛЕДНИЦИ НА ВЕЛИК АРИЙСКИ НАРОД ! За това правиха и ГЕНЕТИЧЕСКИ изследвания(дано си чел) и се доказа ,че имаме 94 % АРИЙСКИ ГЕНИ и около 4-5 славянски ,ТИЯ 4-5 %  ЯВНО СТЕ ВИЕ комунистите почитатели на отбора на СЛАВЯНСКОТО малцинство - ц(*ка !
3-то Кой друг БЪЛГАРИН освен вас славяните подкрепи ВЕКОВНИЯ ВРАГ на БългАРИЯ - сръбската славянска ТОР за Българско КОСОВО, никой !
Кой грухтя като РАЗПРАН ПАРТИЗАНСКИ гъз - KOSOVO JE SRBIJA , на Шипка, на стадиона ви и където ви паднеше.
Кой вя СРЪБСКИ ЗНАМЕНА на Шипка навръх НАЦИОНАЛНИЯ НИ ПРАЗНИК 3-ти Март - пак вие от славянското малцинство,кой разпъна на стадион НАРОДНА АРМИЯ ОГРОМНО СРЪБСКО ЗНАМЕ - пак вие от славянското малцинство.Аз лично не си спомням ,НЯКОГА да сте опъвали въобще БЪЛГАРСКО ЗНАМЕ , а да разпънете Българско знаме с такъв РАЗМЕР, ТОВА НИКОГА НЕ се е СЛУЧВАЛО !
Ти знаеш ли ,че областа Косово е ИСКОННО БЪЛГАРСКА ТЕРИТОРИЯ ,а вие БЕЗРОДНИЦИ се борите за ЧУЖДАТА СРЪБСКА КАУЗА ,как пък веднъж не се сетихте да се БОРИТЕ ПОНЕ за ЕДНА  Българска кауза,аз ще ти отговоря ,НЕ се сещате, защото НЕ СТЕ БЪЛГАРИ а - СЛАВЯНИ !
Искам само да завърша ,че аз не съм против малцинствата :) и съм за това всички малцинства да имат еднакви възможности и права в БългАРИЯ, но все пак да знаят в коя страна се намират, Великият ни АРИЙСКИ Народ ви е приел, не се ОСИРАЙТЕ отново, както се осрахте с НАЛАГАНЕТО с помоща на славянските ви братя от СССР на СЛАВЯНСКО-чифутския ви комунизъм!
Българския народ е търпелив,но идва един момент когато НИКОЙ няма да може да удържи АРИЙСКАТА ЯРОСТ !
« Последна редакция: Август 02, 2010, 16:04:36 pm от Зигфрид »
"Wir sind wieder da!"

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #208 -: Август 02, 2010, 16:16:18 pm »
Аз започвам и завършвам с няколко думи и факти.

България

Българи

Bulgarians

Bulgarian language


Генетичните изследвания показват а и изглеждат правдоподобни ,защото траките няма как просто да изчезнат а именно.


Траки: приблизително 40%
Българи: приблизително 30%
Славяни: приблизително 15%

За славяните: Като можете да отворите руската версия на уикипедия и да се уверите ,че в нашия регион славяните са около 15% ,факт е ,че като седнеш в автобуса почти всички са с тъмна коса докато в сърбия бройката достига 30%.

За Траките: това е коренно население според данните от времето когато българите идват по нашите земи живеят около 2 млн население от тракийски произход и 600 000 от славянски.

За българите след като Българите идват броят става от 2 600 000 на 4 000 000 "ЗА СПРАВКА ПЪРВА БЪЛГАРСКА ДЪРЖАВА" което доказва предположението ,че българите са около 1 300 000 когато идват. За българите е повече от ясно ,че са от региона на иран и афганистан ,всъщност от там са 80% от европейските народи включително и славяни.


Тоест е излишно да се спори Българите са си арийци.

Или Когато българия бива основана имаме:

2 000 000 Траки
1,300 000 -400 000 Българи
600 000 Славяни

Имаме си от всички няма страшно :) Сами си преценете какви са процентите, останалите проценти са на кумани и пеласги.

Ето и малко факти: http://en.wikipedia.org/wiki/First_Bulgarian_Empire

Надявам се ви е харесало обяснението. Аз се занимаам любителски с тази тема вче близо 6-7 години и съм стигнал до този извод който отговара напълно на броя на населението на региона преди и след идването на българите.

Доказателствата в някой региони доказват много сродства между българи и траки като дори е възможна връзка между тях, но това е теория и ще се урочнява занапред.



ЗИГФРИД Успокой си душата ето ти изследванията :) Няма нужда да летим все пак и дъмбо имаше крила ама килограмите пречат.
« Последна редакция: Август 02, 2010, 16:19:35 pm от deznam »
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #209 -: Август 02, 2010, 16:40:42 pm »
Езика си ни е Български, по-твърд е от останалите "славянски" езици. Никъде в световната история колонизатора не взима езика на колонизирания(в Авсралия защо не говорят аборигенски, а в Америките някое индианско наречие), следователно сме българи и само българи всичко друго е спекулация. Според мен е доста по-вероятно славяните да са Българи от колкото Българите - славяни.
Това все пак е второстепенен въпрос, еволюцията на телесната форма, по-важна е духовната.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
36689 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
11785 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
7887 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
1 Отговора
6953 Прегледи
Последна публикация Януари 26, 2009, 15:03:26 pm
от Trandev
7 Отговора
11294 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27