Автор Тема: Измамата "славянство"  (Прочетена 117734 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zxcbv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #210 -: Август 02, 2010, 16:51:24 pm »
Цитат
Аз започвам и завършвам с няколко думи и факти.

България

Българи

Bulgarians

Bulgarian language
deznam ето ти малко факти

Унгария

Унгарци Маджари

Hungarian

Значи унгарците са арийци.

ЗИГФРИД, това ,че пишеш с ГЛАВНИ букви , и че даваш патетични и прибързани коментари,относно това че съм красноармеец ,цесекар, не българин ,сърбоман и тор те прави прав нали .

Sangre Славянския език ,какъвто е старобългарския е измислен от Кирил и Методий ,които са....византиици,с цел по-лесно културно и религиозно навлизане в славянските народи.


« Последна редакция: Август 02, 2010, 16:58:38 pm от zxcbv »

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #211 -: Август 02, 2010, 17:18:35 pm »
Смята се, че етнонимът унгарец произлиза от оногур, названието на (едно от) българските племена през 7 век, тъй като маджарите са конфедерати в Стара Велика България.
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #212 -: Август 02, 2010, 17:43:33 pm »
Според мен "-ария" е просто съвпадение.Както се вижда и Унгария има "-ария". Не ми се вярва ние и те да сме арийци,защото имаме различен произход.

Левскарите са супер хора - арийци.Ние ЦСКАрите сме слаби славяни плюс това сме комунисти.
Най-голямата глупост е човек да бъде определян какъв е според това на кой отбор симпатизира. Не съм очаквал в този форум да пиша за футбол ...
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен zxcbv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #213 -: Август 02, 2010, 18:07:44 pm »
Цитат
Смята се, че етнонимът унгарец произлиза от оногур, названието на (едно от) българските племена през 7 век, тъй като маджарите са конфедерати в Стара Велика България.
Да но това не ги прави арийци.А и намираме ли сричката "ария" в Швеция, Норвегия, Дания и дори Германия.
И защо езикът ни не се доближава вобще до езика на някой от горепосочените народи.
И би ли ми обяснил някой ,коква ще е разликата ,ако наистина има арийска кръв в гените ни,ще се запълнят ли,ще спрат ли да крадат политиците и кликите около им,ще престане ли озлоблението между хората?
Цитат
Най-голямата глупост е човек да бъде определян какъв е според това на кой отбор симпатизира. Не съм очаквал в този форум да пиша за футбол ...
И аз не съм очаквал да прочета такива неща във форума,не виждам нищо възвшено в някакъв фанатизиран футболен хулиган,пък и с божествен произход ако ще да е.

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #214 -: Август 02, 2010, 19:11:23 pm »
Траки: приблизително 40%
Българи: приблизително 30%
Славяни: приблизително 15%


Описал съм всичко вие сте с закостеняло виждане за нещата славяни та славяни- арийци та арийци: По мое мнение: Овце(не Българи това сте вие)
« Последна редакция: Август 02, 2010, 19:13:02 pm от deznam »
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен zxcbv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #215 -: Август 02, 2010, 21:00:46 pm »
Къде остават куманите,печенегите,дори татарите,и безброй многото народи минали през земите ни?И на какво базираш процентите си?За траките също малко ме съмнява да е толкова висок процент,но понеже траките са се славянизирали процента е със сигорност не малък - 20% или 30%,но това са само мой предположения.

Неактивен Bibl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #216 -: Август 03, 2010, 00:52:49 am »
Защо господата от Афганистан, Памир и п*чка му майчина не вземат да се завърнат по родните места и не оставят кореняците българи да си живееме  :negative:

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #217 -: Август 03, 2010, 09:38:13 am »

Sangre Славянския език ,какъвто е старобългарския е измислен от Кирил и Методий ,които са....византиици,с цел по-лесно културно и религиозно навлизане в славянските народи.


 ;D Измислен от Кирил и Методий сигурен ли си? Да не си го чел на някой македонистки сайт. Старобългарският(Църковно-славянският) е в основата на славянските езици, които еволюират в последствие до сегашната си форма. Езика на Шекспир от преди 400 години е също толкова труден за разбиране от английско говорящите както за нас старобългарския.
Привърженик съм на автохтонната теза, че българите сме си местно население от времето на потопа и сме си били на целия Балкхански(грешката е вярна!) полуостров.
Интересно ми е "прабългари", "траки" и "славяни" как са се разбирали идеално без преводачи. ;)
Не преди а след като България вече е била империя сме асимилирали над 50(петдесет) народа. авари, хазари, печенеги и т.н. от там идат различията в гено типа. Все пак преобладаващия(около 70%) си е български. Последно през 13 век идват 800 000 - 1 000 000 кумани.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #218 -: Август 03, 2010, 10:32:28 am »
Смята се, че етнонимът унгарец произлиза от оногур, названието на (едно от) българските племена през 7 век, тъй като маджарите са конфедерати в Стара Велика България.
Hungary
Hun
Нещо да ти щрака?
В науката за най-правилно се приема най-простото обяснение.
Маджарите нека са каквито си искат, но нека не забравяме и че са участвали в хунският съюз.

Интересно ми е "прабългари", "траки" и "славяни" как са се разбирали идеално без преводачи. ;)
Ми много просто - имало е преводачи - на гръцки. :)

Така и никой не ми дефинира какво има предвид под "арийци".
« Последна редакция: Август 03, 2010, 10:36:11 am от negative »

Неактивен zxcbv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #219 -: Август 03, 2010, 11:11:23 am »
 
Цитат
Измислен от Кирил и Методий сигурен ли си?
И кой изработва кирилицата и глаголицата,на кой език е тя азбука,и как става така ,че една неславянска българия приема глаголицата за своя официална?

Цитат
от времето на потопа

И кога е станало това ,ако мога да попитам?

Неактивен negative

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 78
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #220 -: Август 03, 2010, 12:06:52 pm »
Цитат
Измислен от Кирил и Методий сигурен ли си?
И кой изработва кирилицата и глаголицата,на кой език е тя азбука,и как става така ,че една неславянска българия приема глаголицата за своя официална?
Глаголицата я изработват св. св. Кирил и Методий, има теория, че за основа вземат някакви наши руни, но като цяло тази писменост не се налага, защото е прекалено тромава, според мен. Изработват я като подарък за Великоморавия, но от там са прокудени и за това идват към България, където пък цар Борис има нужда от нещо, което да покаже благосклонност към Византия.

Кирилицата я измисля св. Климент Охридски, който, за разлика от солунските братя, има по-голяма вероятност да е имал българско самосъзнание. Тя вече е изработена специално за България, за основа взема гръцки и еврейски букви, не приемам възражения по тоя пункт, защото е очевидно.


Личното ми мнение е, че "славянски" език няма, а има езици, повлияни от старобългарският, който в древността естествено е бил един от важните световни езици. Не трябва обаче да пропускаме и факта, че думи на латински и старогръцки преобладават в повечето европейски езици и нашият не прави изключение.

Друго мое виждане, относно славяните - това не е отделен народ и никога не е бил. Славянството е културен модел, както например нордическите народи имат своя модел, както гръко-тракийската култура има своя модел и т.н., но това не значи, че генетично тези хора са еднакви. Самите тези модели не са особено различни един от друг и това се дължи на общият индоевропейски (или ако предпочитате - арийски) произход на тези народи/култури.
« Последна редакция: Август 03, 2010, 12:08:07 pm от negative »

Неактивен zxcbv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #221 -: Август 03, 2010, 13:51:29 pm »
Заради фанатичната ти привърженостата към една идеология на омразата,раздаването на определения на лаво и на дясно и осирането на теми със футболнохулигански снимки ,мисля ,че си за бан момче.

Неактивен zxcbv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #222 -: Август 03, 2010, 14:21:36 pm »
Честно казано на таквиз псевдопатриоти,футболни хулигани и идиоти като теб драги ми фашисте,един престой в горепосочените лагери няма да бъде чак толкова лош,пък и да не забравяме ,че и вие сте  си имали лагери,нали другарю  ;)
пс Цялата тема се осра в лично-футболни нападки  :(
« Последна редакция: Август 03, 2010, 14:27:16 pm от zxcbv »

Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #223 -: Август 03, 2010, 14:32:21 pm »
Честно казано на таквиз псевдопатриоти,футболни хулигани и идиоти като теб драги ми фашисте,един престой в горепосочените лагери няма да бъде чак толкова лош,пък и да не забравяме ,че и вие сте  си имали лагери,нали другарю  ;)

Да за НЕПЪЛНОЦЕННИТЕ ,ти към тях ли се числиш ,че толкова МНОГО се засягаш ?

Похвално е обаче това ,че и ти като роднините ти комунисти ИСКАШ да ВКАРВАТ истинските патриоти и Българи в комунистическите ви концлагери за да бъдем УБИТИ там и да може вие безпроблемно да ЛИЖЕТЕ СЪВЕТСКИЯ ДИРНИК и да искате я да сте част от ЮЖНОСЛАВЯНСКАТА ФЕДЕРАЦИЯ Начело със славянския ви брат ТИТО или да сте 16-тата реСПУБЛИКА на СССР, или с две думи БългАРИЯ да бъде ЗАЛИЧЕНА ОТ СВЕТОВНАТА КАРТА ,България да я НЯМА!
 
"Wir sind wieder da!"

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Измамата "славянство"
« Отговор #224 -: Септември 03, 2010, 16:19:21 pm »
Интересно ми е "прабългари", "траки" и "славяни" как са се разбирали идеално без преводачи. ;)
Ми много просто - имало е преводачи - на гръцки. :)

Ми не съм съгласен, говорели са различни наречия на общ език, или направо един и същи език.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
42151 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12729 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
11023 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
1 Отговора
7987 Прегледи
Последна публикация Януари 26, 2009, 15:03:26 pm
от Trandev
7 Отговора
15606 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27