Автор Тема: Опростачването на България  (Прочетена 58679 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Опростачването на България
« Отговор #45 -: Октомври 20, 2009, 02:26:58 am »
Не съм комунист нито фашист, моите уважения и съболезнования, Зигфрид, просто ми е мъчно и за битите комунисти, които всъщност не са били такива, а са ги изкарали такива, не мислиш ли, че може и да има и :hi: такива. :D
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 13:08:08 pm от Mirotvorec »

Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:Опростачването на България
« Отговор #46 -: Октомври 20, 2009, 11:15:26 am »
Не съм комунист нито фашист, моите уважения и съболезнования, Зигфрид, просто ми е мъчно и за битите комунисти, които всъщност не са били такива, а са ги изкарали такива, не мислиш ли, че може и да има и :hi: такива. :D

Съжалявам ако съм те обидил с квалификацията (комунист),но за съжаление,тази тема е доста деликатна за мен, а и няма как всичката простотия изляла се върху мен от дете, да не е оказала някакво влияние. Нали не искаш точно аз да ти отговоря, за "битите" комунисти,но все пак ето ти един пример ,колко "ХУМАННИ " са комунистите - да направиш ТЕРОРИСТИЧЕН атентат (през 1925г.) в христянска ЦЪРКВА  да избиеш 213 невинни и да раниш тежко над 500.... ,това сигурно за ония от позитано 20 е "ДОСТОЙНО и велико дело"...,  според теб тези страхливци ,като какви би ги определил, добри - невинни ....? Имайте също в предвид, че евр(ейската)опейската (EC) пропаганда ,мълчи за зверствата на американските,ингелизките и съветските войници в Германия (по време на настъплението и след войната)а и във всички останали страни ,които са били на страната на Германия, навсякъде се лее антиФашистка пропаганда и всичко, което не се харесва на еврейодемократите или трябва да се заклейми като лошо,се лепва етикета Фашистко ! В СССР са избити над 35 000 000 неудобни на съветската власт ,в България са избити над 320 000 ,в  комунистически китай цифрата е над 70 000 000 избити ,в малка куба са стотици хиляди ,но никой ев(рейски)ропейски "демократ" не обелва и дума по въпроса,защо ли така !!!???  
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 15:48:36 pm от Зигфрид »
"Wir sind wieder da!"

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Опростачването на България
« Отговор #47 -: Октомври 20, 2009, 22:21:05 pm »
Невероятно казано Зигфрид!!!Просто нямам какво да добавя!В сравнение с това,което направиха с тази държавица за 65 години турците с техните 500 години са като лек повей!!!

Това мнение в резултат на незнание ли е или неразбиране? За 500 години имате ли представа колко български деца за взети от родителите им, потурчени и изпратени да се бият и умират за интересите на Османската империя и еврейския капитал? Защото финансовата система в османската империя е в ръцете на богоизбраните.

Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:Опростачването на България
« Отговор #48 -: Октомври 21, 2009, 11:06:48 am »
Значи комунистите нищо лошо не са направили България да е в това УМРЯЛО състояние ,за ПАГУБНОТО състоянието на България СЕГА ,са виновни само и единствено турците !!!???
А Римляните,а Византийците, а Кръстоносците нямат ли и те някаква вина ,еми "имат разбира се",казваш само да не пипаме комунистите и да ги обвиняваме несправедливо тях,за състоянието в което в момента се намира България ,нали така ли !
Аз знам много добре какво са направили турските мангали за България и не го отричам,но не мога да разбера ,турците ли ти налагат чалгата ,турците ли ти налагат просташката борческа култура ,турците ли разбиха Българската икономика ,турците ли създадоха ДПС ,турците ли създадоха псевдо дясната партия С-ДС която измами хората,турците ли ОКРАДОХА Банките,турците ли обраха наивния народ с финансовите пирамиди,турците ли приватизираха (за без пари)цялата промишленост в България,турците ли некадърно управляваха държавата и крадоха от нея за собствено обогатяване, турците ли не мислят за Българските пенсионери,турците ли измислиха ниските пенсии за пенсионерите ,турците ли направиха така в България да няма НИКАКВА здравна реформа,турците ли измислиха да няма никаква политика за младите семейства,турците ли доведоха еврейския кръдец от Мадрид,турците ли не построиха и една магистрала до морето, турците ли убиха земеделието и промишлеността в малките градове и села и направиха така,че София вече да изнемогва с Два милиона и половина население....спирам,защото мога да напиша още много неща ,за които НЕ СА ВИНОВНИ турците а САМО и ЕДИНСТВЕНО комунистите,но и НИЕ ,защото все още ги търпим ! По принцип ако искаш да премахнеш една зараза ,трябва да я изтриеш завинаги от лицето на земята,а не да я оставяш да живее под различни имена !       
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 12:44:51 pm от Mirotvorec »
"Wir sind wieder da!"

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Опростачването на България
« Отговор #49 -: Октомври 21, 2009, 12:03:59 pm »

..... НЕ СА ВИНОВНИ турците а САМО и ЕДИНСТВЕНО комунистите,....    


Зигфрид, кой създаде комунизма и комунистите?
Кой им дърпа конците?
"Бръкни по-надълбоко".....! :)

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Опростачването на България
« Отговор #50 -: Октомври 21, 2009, 12:13:42 pm »
Невероятно казано Зигфрид!!!Просто нямам какво да добавя!В сравнение с това,което направиха с тази държавица за 65 години турците с техните 500 години са като лек повей!!!

Това мнение в резултат на незнание ли е или неразбиране? За 500 години имате ли представа колко български деца за взети от родителите им, потурчени и изпратени да се бият и умират за интересите на Османската империя и еврейския капитал? Защото финансовата система в османската империя е в ръцете на богоизбраните.

Значи комунистите нищо лошо не са направили България да е в това УМРЯЛО състояние ,за ПАГУБНОТО състоянието на България СЕГА ,са виновни само и единствено турците !!!???
А Римляните,а Византийците, а Кръстоносците нямат ли и те някаква вина ,еми "имат разбира се",казваш само да не пипаме комунистите и да ги обвиняваме несправедливо тях,за състоянието в което в момента се намира България ,нали така ли !
Аз знам много добре какво са направили турските мангали за България и не го отричам,но не мога да разбера ,турците ли ти налагат чалгата ,турците ли ти налагат просташката борческа култура ,турците ли разбиха Българската икономика ,турците ли създадоха ДПС ,турците ли създадоха псевдо дясната партия С-ДС която измами хората,турците ли ОКРАДОХА Банките,турците ли обраха наивния народ с финансовите пирамиди,турците ли приватизираха (за без пари)цялата промишленост в България,турците ли некадърно управляваха държавата и крадоха от нея за собствено обогатяване, турците ли не мислят за Българските пенсионери,турците ли измислиха ниските пенсии за пенсионерите ,турците ли направиха така в България да няма НИКАКВА здравна реформа,турците ли измислиха да няма никаква политика за младите семейства,турците ли доведоха еврейския кръдец от Мадрид,турците ли не построиха и една магистрала до морето, турците ли убиха земеделието и промишлеността в малките градове и села и направиха така,че София вече да изнемогва с Два милиона и половина население....спирам,защото мога да напиша още много неща ,за които НЕ СА ВИНОВНИ турците а САМО и ЕДИНСТВЕНО комунистите,но и НИЕ ,защото все още ги търпим ! По принцип ако искаш да премахнеш една зараза ,трябва да я изтриеш завинаги от лицето на земята,а не да я оставяш да живее под различни имена !       

Пропусна да споменеш и схемата за затварянето или по точно отказа от нашите огромни пазари. Всичко цитирано от теб е част от съдържанието на програмата ран-ът, осъществена от нашето МАСОНСТВО, под ръководството на международното масонство във техен взаимен интерес. Кой ръководи масонството,предполагам знаеш.

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Опростачването на България
« Отговор #51 -: Октомври 21, 2009, 20:11:53 pm »
То тука хубаво сте си набелязали виновници и в повечето коментари от ,това което прочетох съм съгласен, обаче кой е по-виновен? Този дето поднася лъжицата с лайната или този който я изяжда?
Защо се бяга от отговорност? Изял си порцията говна, а после се оплакваш, че имаш лош дъх... Под "говното" разбира се, имам предвид цялата тази помия, което се лее от медиите. И навярно някой ще каже "Ми то няма какво друго да се гледа/слуша." После ще си пусне Галена Дудука или Азис, ще врътне няколко мазни кючека, после пак ще тропне с краче и ще въздъхне, колко се е опростачил българският народ, след това ще включи БТВ-то да види дали Айшето от "Перла" има редовен мензис.
Човек е това, което яде. Тоест, ако поемаш боклуци, ще бъдеш боклук. А изборът е напълно и само твой. Ние сме съучастници в самоунищожението ни.
Съгласен съм, че проблемът има много по-дълбока същина, но вината никога не е едностранна.
Сам избираш какво ще бъде приоритет в живота ти.
Сам преценяваш кое ще допуснеш да се превърне в част от ежедневието ти.
Сам ще трябва съумееш да осъществиш успешен контакт с децата си, да общуваш с тях, да ги възпиташ като индивидуалисти, които ще се открояват от стадото мърша.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Опростачването на България
« Отговор #52 -: Октомври 21, 2009, 21:03:00 pm »
Обикновено тези, които ядат говната не го осъзнават. Затова сме се събрали тук, за да покажем кои неща от нашето ежедневие са говната и да си подадем ръка един на друг.

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Опростачването на България
« Отговор #53 -: Октомври 21, 2009, 21:17:14 pm »
Обикновено тези, които ядат говната не го осъзнават.

Tук вече не съм съвсем съгласен. Има много хора, които осъзнават какво правят, чувстват, че е нередно, но нямат нито волята, нито търпението да се преборят със себе си. Много пъти съм приказвал на подобни теми с мои приятели, например единият от които е заклет тревоман, питал съм го защо и каква е ползата му от това. И той  си каза, че се чувства като боклук, когато няма тревица, съгласен е, че е тъпо, че губи разсъдък... обаче няма воля и ще продължи по този път , защото " и така съм добре, не ми се занимава"
Тоест, той е направил личният си избор - предал се е! Случаят е аналогичен с всякакви други ситуации във всичките им житейски проявления. В повечето случаи става дума за отчаяни и обезверени хора, които възприемат живота като чакалня...

Другата възможна причина е да ядеш говната, защото и другите го правят. И ако не дай си Боже, не ги последваш, ще бъдеш отритнат от лайноедното общество....
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 21:24:19 pm от Hannibal »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Опростачването на България
« Отговор #54 -: Октомври 21, 2009, 21:47:25 pm »
Може и така да е. Особено си прав за последното изречение.


п.п. Една от фабриките за простащина го отнесе:
http://www.dnes.bg/televizia/2009/10/21/sdelka-ili-ne-otnese-globa-za-obshto-blizo-330-hil-lv.79576
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 22:02:04 pm от sidewinder »

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Опростачването на България
« Отговор #55 -: Октомври 22, 2009, 07:49:51 am »
Обикновено тези, които ядат говната не го осъзнават.

Другата възможна причина е да ядеш говната, защото и другите го правят. И ако не дай си Боже, не ги последваш, ще бъдеш отритнат от лайноедното общество....

Изглежда тази уста си я избрал за по-удобно ядене.

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Опростачването на България
« Отговор #56 -: Октомври 22, 2009, 13:16:03 pm »

Изглежда тази уста си я избрал за по-удобно ядене.

Неуместният ти сарказъм, обаче не е единствения начин да блеснеш с оригиналност, мисли за алтернативи  :writer:....
Бай дъ уей, това е също много важен елемент от саморегулиращата се машина за опростачване - злобата!

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Опростачването на България
« Отговор #57 -: Януари 19, 2010, 19:04:11 pm »
Ти лично какво си направил за да не продължава така?
& @sidewinder

Държавата е нещо което трябва да умре рано или късно.
Земята на която се намира прекалено обсъжданата държава може и без наша помощ.
Каквото посееш това ще пожънеш така че гледам да не се правя на висш пред земята.

Никой не може да бъде накаран да стане простак.
Ако мнозинството от Българите са се превърнали в такива то значи са си развили потенциала на простаци.
По същата сила можеха да си развият потенциала и на съзнание. Да де ама не го направиха.

СтраниченНавивач интересно ми е коя част от първоначалния ти пост не е покрита от останалите очебиини теми из форума?

Както казва ханибал - злобата е основния инструмент.
Аз тая злоба я помня да се лее по улиците още от както съм се родил.
Не знам дали само комунистическите времена я натрупаха толкова или си я носехме от преди но си я има отдавна.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Опростачването на България
« Отговор #58 -: Януари 31, 2010, 10:41:44 am »
Това ли е България? Каква беше, а каква стана тя?

Напълно споделям казаното от тебе, sidewinder, но изглежда, че това е стара болест.
Ето какво споделя за България един друг българин преди 140 години:

"Подобен на маловръстно дете, нововъзрождающий са народ има слабостта да са досягва повече до ония неща, които бият повече на очи. Тъй вънкашната лъскавина на работите прави му най-силни впечатления. Следствието е взето вместо самата причина, отражението — вместо самата същност. Повърхните впечатления оставят и повърхни познания: а от такива познания излизат криви разсъждения. От това — и криви убеждения, които представят смешни умове.

У младите народи почти сичко върви по-скоро по подражание, отколкото по систематично изследувание. Много пътя най-добрите, най-нравственита начала са взети наопаки, разбрани накриво. От това вместо морал или благонравие в тях се вгнездява деморализация, разврат; вместо искреност, братска любов и привязаност — гордост, презрение и ненавист; вместо задружност и съгласие — раздор и разединение; следователно, вместо развитие — затъпление и заблуждение. А заблуждението спира напредъка на душевното развитие и образование.

Модата е зета вместо цивилизацията.

Действително, у тия новосвестявани народи облеченият с по модата панталони и герок, с часовник и кордон, на една ръка с преметнато пардесю, а в другата бастунче, с ръкавици и лъскави чепици, ако знае и две-три френцки или немски, минува за образован човек — разбрал света. Тъй и една жена, нагиздена с по модата кокошат костум, перест палтон, с изпърчени по последнята мода коси — кок или букли, - с над вежди или навръх капела, с прещипнати чепички, опънати ръкавички, копринена омбрелка и покачен с дълъг кордон злат часовник, е съща мадама или демоазела. А мъж и жена, заловени подмисца на разход са вече върха на цивилизацията.

Видиш ли по модата дрехи, по модата къща, покъщнина — там ти е вкарана цяла цивилизацията. Ако при тия чуеш, че са говори френцки или немцки, там ти е цветът на цивилизацията; ако ли има украсен ала франга салон и с клавир, там ти е тронът на цивилизацията. Тъй имали европейците и тъй живеели, затова и ний, за да бъдем като тях хора цивилизовани, тъй тряба да имаме и тъй да живейме. Ама европейците знаяли да правят фабрики и да вадят сякакви хубави, лъскави, красиви работи — нека ги вадят, а ний ще си ги купуваме скъпо-скъпо и с тях ще са красим. Сетне тий знаяли да правят вапори и железни пътища — нека ги правят, а ний ще им плащаме и ще са носим.
А в душевно отношение тази криворазбрана цивилизация има други хубости, други следствия: уважението към вероизповедните обряди много пътя е заместено с насмешни подигравки; почестта към старите — с презрение; учтивостта към нежния пол — с безочливост; срамът — с необюздана смелост. Гражданска добродетел, човеколюбие, братска любов, състрадание, социална привързаност: сички тия са избърсани из речника на мнимо образования. Криворазбраната свобода на съвестта е изгонила из главата му сяко вероизповедно и морално назидание, а софистическите мъдрования, кривовтълпените убеждения и съзетото твърдоглавие така са укоравили сърцето му, дето не може са откри ни най-малка нежна чувствителност. От това и в него ни най-малка черта от ония благородни чувства, които въздигат душата до истинското образование. Да, мнимоцивилизованият е нещо повече от простотата: той сичко умее, сичко знае; той ти говори за човеколюбие, за гражданска добродетел, за братска любов, за съгласие, за единство, но без да ги сеща той сам, без да ги има на сърцето си и без да ги върши. Сичко, що е вън от неговия собствен интерес, говори го само и само, за да препоръча себе си, че умее да разсъждава, да дава мнения, съвети, че знае, че е учен, образован.

Днес имаме живи примери пред очите си. Погледнете ония съседни нам народности, които, при сичката си политическа самостоятелност и независима самоуправност, от 30-40 години насам, като са били повечето слепи подражатели на вънкашната политура на цивилизацията, отколкото сериозни изследователи на нейните основни начала, не са направили никакъв успех в индустрията и въобще в промишлеността. Освен това в тях не може са каза, че има положени здрави основи от един морален живот за една благонадеждна бъднина: деморализацията, разпръсната чрез мнимообразовани личности в масата на народа, като заразява сяко благородно чувство, вдъхнато може от народното благочестиво предание, затрива и сяко морално наставление и поучение, което може да става било в училищата, било в черквите."

Досещате се кой е авторът.
Нищо ново под небето.




Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:Опростачването на България
« Отговор #59 -: Януари 31, 2010, 13:00:43 pm »
Ти лично какво си направил за да не продължава така?
+1

А както знаем, за да промениш света, започваш от себе си.
Дерзайте, и оставете тълпата по течението.
Те са направили своя избор, вече.
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
7257 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2010, 22:40:11 pm
от elunez
1 Отговора
6239 Прегледи
Последна публикация Септември 17, 2010, 00:07:22 am
от insomnia1304
3 Отговора
6386 Прегледи
Последна публикация Декември 24, 2010, 14:53:07 pm
от cassio
5 Отговора
7732 Прегледи
Последна публикация Април 14, 2013, 01:40:01 am
от forcomnet
91 Отговора
53141 Прегледи
Последна публикация Февруари 19, 2012, 00:37:45 am
от Bibl

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27