Автор Тема: Опростачването на България  (Прочетена 57176 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Опростачването на България
« Отговор #15 -: Септември 30, 2009, 20:04:29 pm »

Другата причина е, че държавата е абдикирала от функциите си.  :negative:

Мисля че не си прав. Според мен това е една от точките в програмата за унищожаване на българския народ част от програмата ран-ът и държавната администрация ги следва,
защото прост народ по лесно се управлява.

Точно затова исках да намекна.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Опростачването на България
« Отговор #16 -: Септември 30, 2009, 20:12:29 pm »
Работата е там, че далеч не е нужно да имаш блог на тема "човешка еволюция", за да видиш безсмислието на това да не разхищаваш пластмасови чашки.

Тук не си прав и съм убеден в това. Че зелените са същите подлоги и манипулатори на обществото, така е. Но не можеш да ме убедиш, че изкарването на фосилни горива над повърхността на Земята, не и вреди. Просто това е примитивна технология за енергия, с която притежателите й упражняват контрол над потреблението й и могат да дърпат лостове.

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Опростачването на България
« Отговор #17 -: Септември 30, 2009, 20:51:36 pm »
Браво lightworker! :-* Вдъхнови ме!
За да  променим света, трябва да започнем от себе си.Ти си запазила човешката си същност и ще търпиш развитие, останалите като спорт-здрач, ще си живеят още хиляди години в матрицата, търсейки вината и проблема - винаги извън себе си.Сигурен съм че хората които СЪЗНАТЕЛНО замърсяват природата, през следващия си живот ще обикалят кофите за смет или ще имат постоянна работа на сметището :blum1: :hi:
« Последна редакция: Септември 30, 2009, 20:52:44 pm от hung »
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Опростачването на България
« Отговор #18 -: Октомври 01, 2009, 08:57:02 am »
Както казах - това поведение на управляващие на света се обяснява с евгенията, но някой ми е изтри лпоуста.

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Опростачването на България
« Отговор #19 -: Октомври 01, 2009, 09:49:15 am »
Далие е програма за унищожаване или нещо друго, абдикирането е факт. Когато педофили и убийци се разхождат по улиците, хората не могат адекватно да сеи ползват правата, бюрокрацията е навсякъде - това е абдикиране.
За въпросната програма - ако народа не иска да бъде унищожен това няма да стане.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Опростачването на България
« Отговор #20 -: Октомври 01, 2009, 11:11:02 am »
Когато педофили и убийци се разхождат по улиците, хората не могат адекватно да си ползват правата, бюрокрацията е навсякъде - това е абдикиране.

Това са само следствия...и даже и да не бяха следствия, тва са страшно лесно решими проблеми.

Работата е в създаването на еволюционна пропаст между управляващия елит и робската човешка раса.Чрез мутиране, болести и специална обработка на съзнанието в продължение на поколения:
-техните гени се подобряват чрез селекция на сношенията и новите им поколение...
-нашите гени се влошават чрез селекция на сношенията и на новите поколения, но в обратна посока - към деволюция.

И така докато се създаде непреодолима пропаст във физическото и ментално същество на робската раса и на владеещата раса(защото робската раса хора вече ще са нещо друго от хора - нещо много по-нисше, а управляващата каста ще са еволюирали, подобрили се човеци).И тази пропаст ще е такава, че всяко надигане на бунт да е просто немислимо - управляващата каста и робската каста ще са два различни вида същества, произлезли от човека.

Трябва с ръка на сърцето да кажа, че това е просто гениално и че се възхищавам на тази дълбочина на мисъл.Само дето съм причислен към робската каста и въпреки възхищението ми, нещата не са розови.
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 11:22:29 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Опростачването на България
« Отговор #21 -: Октомври 01, 2009, 11:49:00 am »
Излиза, че според теб е излишно да се опитваме да противодействаме на това, така ли? Всички сме обречени да регресираме до груб човекоподобен ресурс.
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 12:47:21 pm от Mirotvorec »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Опростачването на България
« Отговор #22 -: Октомври 01, 2009, 12:37:21 pm »
Противодеяствието е сложно, тъй като действието идва от много посоки и засяга всеки един елемент от живота ни.Едно противодействие, ако въобще се стреми към ефикасност, ще трябав да се занимава с всеки един аспект от ежедневието.И поради тази сложност, всеки ще трябва да го прави индивидуално.

Основните аспекти са:
-култура на дишане
-култура на хранене(поемането на вещества и отделянето на вещества)
-култура на натоварване(култура по поемането на битови натоварвания и изтощение и култура по начина на възстановяване и почивка)
-култура на битовите навици, свързани с личността и нейното психическо и телесно здраве

Човек бързо ще види, че ако трябва да предприема нещо в посока на спиране на деволюцията по всички тези точки, то животът му ще стане много сложен, а ежедневието му - обвързано в правила.
Това произхожда от факта, че ако човек осмисли еволюцията и деволюцията, бързо ще види, че обществото и цивилизацията са вредни за него среди на съществуване.От друга страна - те са му необходими.Този парадокс(нарочно създаден) прави ежедневието на човека, правещ постъпки против деволюцията си, сложен и нелек.

На това също има решение - да се организира живот на ново място, с ново общество и нова цивилизация.Но това е малко далече, а групите, които вече са го осъществили(било то скоро или от векове) са се погрижили да са труднодостъпни.

Затова трябва да почне мот себе си, преди да се мисли в тази посока.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Опростачването на България
« Отговор #23 -: Октомври 01, 2009, 12:41:47 pm »
Ето, така вече ми харесваш.  :hi:

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Опростачването на България
« Отговор #24 -: Октомври 01, 2009, 13:03:23 pm »
Затова трябва да почне мот себе си, преди да се мисли в тази посока.
Според мен първото, което трябва да направим е да изхвърлим  телевизорите си.

"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Опростачването на България
« Отговор #25 -: Октомври 01, 2009, 13:10:18 pm »
Да, наистина това е първо важно условие. За да може човек да си отдахне първо, да си направи равносметка и едва тогава да започне етапите на духовна и физическа репарация.

Човек трябва да спре първо войната "ОТ ВЪТРЕ".
« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 13:11:35 pm от sidewinder »

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Опростачването на България
« Отговор #26 -: Октомври 01, 2009, 14:10:47 pm »
........

Работата е в създаването на еволюционна пропаст между управляващия елит и робската човешка раса.Чрез мутиране, болести и специална обработка на съзнанието в продължение на поколения:
-техните гени се подобряват чрез селекция на сношенията и новите им поколение...
-нашите гени се влошават чрез селекция на сношенията и на новите поколения, но в обратна посока - към деволюция.
......
Трябва с ръка на сърцето да кажа, че това е просто гениално и че се възхищавам на тази дълбочина на мисъл.Само дето съм причислен към робската каста и въпреки възхищението ми, нещата не са розови.
Ох, не съм от тези дето са толкова извисени. За мен са по-важни малките неща и неглобалните конспирации.  :blum2:
От една друга гледна точка, аз мога да си помисля, че ти си програмиран и че световният елит те кара да мислиш гореописаните ти неща и да се възхищаваш. :dance:
Всеки може да направи опит да вкара ред в собствената си среда. Когато нещата се оправят вътре (човек, семейство), ще се оправят и навън (държава, свят).  :unknown:

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Опростачването на България
« Отговор #27 -: Октомври 01, 2009, 14:27:57 pm »
Hung, радвам се че си успял да се вдъхновиш от това, което споделих. От друга страна, не бъди така сигурен какво ще се случи на друг човек (в случая Спорт-Здраве) в неговото следващо преживяване/прераждане. Освен това твоята визия за него е в случая негативна. Пожелай му нещо хубаво, пожелай му повече светлина и любов. Това ще е много по-ценно за теб самия, защото ние всички сме ЕДНО.
Говорейки по-общо, искам да ви обърна внимание на факта, съфорумци, че такива размишления относно опростяването на един народ имат много негативен заряд. Това е концентриране на енергията на мисълта в деструктивна насока и следователно поражда повече негавитет в живота на всички нас. Нашите мисли градят нашият живот. Ако констатирате, че една нация деволюира, това означава, че тези които излъчват позитивни мисли са много малко. Всеки е съпричастен! Не може да хвърляме вината на невидимото правителство, на държавата, на матрицата (все наши продукти), без  да включваме нашите действия и мисли. Ако кумулираме възмущение, отвръщение към нашите съжители, как да очакваме позитивна промяна?! Всяка промяна започва от мислите и когато все повече хора започнат да мислят еднакво, тогава това става и наша реалност. Спрете да се държите като жертви!
 На всеки, който ви дразни и от всеки, на който се възмущавате, пратете мисловно в сърцето му лъч на любовта си и радостта си. Пожелайте му нещо хубаво, докато се разминавате по улицата. Благословете го! ( благославям = благи слова).  Благодарете всеки ден на Създателя за възможността да преживявате творението във всичките му форми и благодарете за възможността да се учите. Това правя аз! Всеки ден, когато се събуждам благодаря и изпълвам сърцето си с радост, светлина и любов. Така нагмагнетизирам пространството около мен с позитивна енергия.
Давам личен пример на моите приятели и околните с начина ми на живот и не го натрапвам на никого! Който има очи, който е подготвен ще го види и последва! Дори и само един да е! Това е грандиозна победа!
Към Спорт-Здраве..
Не е необходимо да се преселваме в други светове, преди да сме научили уроците си тук. Тези други светове не са недостъпни за нас. Ние самите сме преградата, а не те! Никой не е обречен да регресира! Това са влечугоподобни мисли! Това е, което те искат да мислиш! Това са мисли на роб!  
Нека светлината и безкрайната любов на Създателя изпълнят сърцата ви!
Namaste

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Опростачването на България
« Отговор #28 -: Октомври 01, 2009, 15:05:49 pm »
Не си ме разбрал, lightworker. Исках да кажа, че ще си стоим в този живот и на тази планета...никой в никакъв друг свят няма да ходи.Исках да кажа да се излезе от цивилизацията и обществото, да обособи друга цивилизация и друго общество.

А по повъд отделянето на негативни мисли - нещата, които говориш, може да разполагат със стотици книги и описания, но нямат нито капка практическо покритие.В действителността това, за което говориш, просто не се случва.Защото това, за което говориш, е зависимо от мащабите си.

Искам да кажа, че колкото и да се убеждаваме в положителни неща, че еволюираме например - ще се заблуждаваме докато не умрем.И тия добри мисли нищо няма да направят по въпроса на нашата слепота.

Не е въпросът да се правим, че не забелязваме очевидното! Било то добро или зло! Напротив - колкото повече се констатира и посочва очевидното, толкова по-добре.

А аз не се държа като жертва :) По-скоро ти се държиш като потенциална бъдеща жертва, ако продължаваш да се правиш, че не забелязваш очевидното.

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Опростачването на България
« Отговор #29 -: Октомври 01, 2009, 18:11:04 pm »
Спорт-Задраве,
Очевидното е твърде субективно! Това, което е очевидно за мен, за теб може би няма стойност, и обратно!
Дали се държа като потенциална жертва?
Какво е жертва? За мен жертвата се оплаква, хленчи, възмущава се, критикува. Жертвата обвинява тайните правителства в заговори, възмущава се от некъдърността на правителството, от корупцията, от лъжите на политиците. Тя е все ограбена, излъгана, подведена, в безнадежно положение. Тя все възстава против несправедливостта! Защото ако не е жертва, а господар, положението би я устройвало прекрасно! Тя има очи за лошото, а когато нещо красиво се случи или каже ...казва ДА, АМА....и пак по старому.
Не мога да те убедя в положителните неща, изписани в хиляди книги. Това е въпрос на лично преживяване и мога да говоря само за себе си.
На мен ми беше много трудно да се науча да прощавам. Прошката е антипода на осъждането! Все още се уча да прощавам! Стигнах до извода, че без грижливо да разгръщам в себе си енергията на любовта и светлината, не съм способна да проявявам търпение, разбиране и състрадание към хората около мен. Ние всички сме ЕДНО, ние всички сме еманации на Твореца! Ако осъждам другите, осъждам себе си! Всеки един човек, който ангажира моето внимание е мое огледално отражение! Всеки от нас е на различно ниво в своето развитие и е нормално да прави грешки! Ние сме тук да се учим! А положителни примери за следване и подражание има малко! Бъди един от тях! Следващия път вместо да създаваш работа на чистачките, като пълниш кофата с буклук, направи нещо друго! Остави я празна, кажи на чистачката, че вместо да й създаваш безсмислена работа, искаш да й разкажеш нещо весело, интересно. Накарай я  да се засмее, да се зарадва! При следващият път или пъти, тя ще започне да се открива пред теб и споделя, или търси съвет. И тогава може би ще й помогнеш да заживее по-здравословно и по-щастливо.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
6644 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2010, 22:40:11 pm
от elunez
1 Отговора
5658 Прегледи
Последна публикация Септември 17, 2010, 00:07:22 am
от insomnia1304
3 Отговора
5794 Прегледи
Последна публикация Декември 24, 2010, 14:53:07 pm
от cassio
5 Отговора
7118 Прегледи
Последна публикация Април 14, 2013, 01:40:01 am
от forcomnet
91 Отговора
51889 Прегледи
Последна публикация Февруари 19, 2012, 00:37:45 am
от Bibl

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27