Автор Тема: "Бъдете разумни като змиите", какво значи това?  (Прочетена 54975 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MartOh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:"Бъдете разумни като змиите", какво значи това?
« Отговор #60 -: Септември 27, 2010, 22:49:50 pm »
Хора, не искам да съм груб, но май тълкувате библията прекалено буквално.Не приемайте всичко, точно както се казва там. Например това с ябълката, едва ли е имало даден плод с висока концетрация на дмт, древните мъдреци едва ли са говорели в прав текст. По-скоро става въпрос за знания, от които първичните хора са се изкушили, вследствие на завист към Бог. А за темата, наскоро четох един пасаж на Дънов, който се отнасяше конкретно ,че трябва да сме мъдри като змията, не си спомням точно какво казваше,но мисля, че имаше в предвид да сме търпеливи като нея.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:"Бъдете разумни като змиите", какво значи &#
« Отговор #61 -: Октомври 12, 2010, 22:00:39 pm »

Животните не могат да бъдат "търпеливи", това е позиция на човек спрямо външни събития. А отностно "ябълката" това е един от първите измислени текстове в Библията от по-късно време. Адам и Ева са били изгонени от рая защото Кайн убива Авел, а не заради опипване на дървета и приказки със влечуги.
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 22:19:47 pm от Mirotvorec »
Soli Deo Gloria!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:"Бъдете разумни като змиите", какво значи &#
« Отговор #62 -: Октомври 12, 2010, 22:34:01 pm »

Могат да са търпеливи животните и това се нарича инстинктивно търпение, инстинктивно изчакване, прочети малко повече биология.
За библията не коментирам. А ти явно говориш за някаква алтернативна библия, за която никой не е чувал. Дай някакъв източник...
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 13:27:19 pm от Mirotvorec »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:"Бъдете разумни като змиите", какво значи това?
« Отговор #63 -: Октомври 13, 2010, 13:21:09 pm »
Чел съм достатъчно биология, вие трябва да прочетете малко малко тълковния речник;
http://www.t-rechnik.info/search.php?search=%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5

Това за което говорите няма нищо общо с понятиетето в езика за търпение.
А за истинската Библия ето тук;
https://docs.google.com/?hl=en&tab=wo&authuser=0#folders/folder.0.0B8DLMmdMtyutMGQ0OWZhN2QtOGY0Yi00NzJiLTk5YjItZjlhODU3M2NmMTBi
Soli Deo Gloria!

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:"Бъдете разумни като змиите", какво значи това?
« Отговор #64 -: Октомври 14, 2010, 04:12:50 am »
Прочетете книгата на Робърт Морнинг Скай :) мисля, че беше казано някъде в "документите тера"... ще намерите интересно обяснение там защо точно змията

Неактивен bullet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 64
Re: "Бъдете разумни като змиите", какво значи това?
« Отговор #65 -: Юни 20, 2012, 14:13:45 pm »
Относно това да сме разумни като змиите...в Битие се казва "ще поставя вражда между потомството на жената и потомството на змията" Битие 3:15...Но нека започнем отначало:
Грехът на Ева НЕ Е, че е дала на Адам да яде от крушата, кивито или друг плод (пише плод). Къде пише в Библията, че е било ябълка? Пише плод. Грехът е, че Ева е правила секс със Сатана, онази старовременна змия, която в Откровение вече я описват като змей. И така се ражда Каин. В оригиналният текст Ева казва: "От ангела Господен придобих човек". Затова Каин, който между другото е бил великан, с 50% човешко и 50% ангелско ДНК (Сатана е паднал, но  ангел все пак), убива брат си Авел (100% човек). Враждата между потомството на жената и потомството на змията Битие 3:15. Защо?

Адам е направен, за да владее над космоса, над целият омниверс Пс. 8:5,6 "А Ти си го направил само малко по-долен от ангелите, и със слава и чест си го увенчал. Поставил си го господар над делата на съцете Си, всичко си подчинил под нозете му". "Всичко" в оригиналният текст се превежда като ALL, Universum. Това галактическо господство се наследява от Авел. И тук се намесва Каин. И го убива. Нататък е ясно.

Днес също сме свидетели на враждата между потомството на жената и потомството на змията. Едните, с човешко ДНК и символ лъвът (неслучайно Христос е от племето Юда, със символ лъв) и другите, с ДНК на Сатана и символ змията, дракона (например Китай). Сблъсък на две философий, две религий, две раси. Христос каза: Опознай врага си, бъдете като змията. Едните водят военни действият , основани на тактиките, стратегиите и философията на Клаузевиц, а другите на Сун Дзъ. Лъвът срещу змията.

Повече за истинският грях в Едемската градина тук: http://www.serpentseedline.com/

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: "Бъдете разумни като змиите", какво значи това?
« Отговор #66 -: Юни 20, 2012, 14:31:56 pm »
Цитат
Грехът е, че Ева е правила секс със Сатана, ...
  :o

Това сигурно ли е?

Защо не са изгонили само Ева тогава, като парясница, а и Адам?

Излиза, че всички сме наследници на Змията, след като остава само Каин с това "дяволско" семе. От къде се появяват китайците като врагове .
Обърках се ужасно!

Тълкуването на заглавието не ми е по силите  :(


Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: "Бъдете разумни като змиите", какво значи това?
« Отговор #67 -: Юни 20, 2012, 16:59:31 pm »
Незнам какъв разум биха имали змиите, но ако има нещо такова девизът им е, ухапи преди да те настъпят :D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: "Бъдете разумни като змиите", какво значи това?
« Отговор #68 -: Юни 20, 2012, 17:17:50 pm »
Това сигурно ли е?
Що се отнася до Библията няма нищо сигурно. За съжаление още масово хората я смятат едва ли не за документална.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: "Бъдете разумни като змиите", какво значи това?
« Отговор #69 -: Юни 20, 2012, 23:49:14 pm »
Незнам какъв разум биха имали змиите, но ако има нещо такова девизът им е, ухапи преди да те настъпят :D.

Това е интересното. Преди да те ухапят и Защо (да те ухапе, ако не искаш да я настъпваш)(?).

В тази връзка ще си позволя да цитирам нещо, което се надявам малко да пояснява тълкуването за "разумност".

"Интуитивния ум е свещен дар, а рационалния ум е верен слуга.
Ние създадохме общество, което почита слугата, а забравя свещения дар." Айнщайн

Ако се вслушваш в интуицията си (която при животните е неправилно омаловажавана като рефлекс) рационалността ти ще е полезна и ще те предпази (най-малко)- предвид цялото послание-съвет, което си е именно коан за оцеляване  ;)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: "Бъдете разумни като змиите", какво значи това?
« Отговор #70 -: Юни 21, 2012, 00:51:59 am »
Змиите са по разумни от нас защото ние хората сме по прости от тях, така например баба ми е разправяла, че навремето един път когато след работа на нивата отишли да почиват на сянка под едно дърво намерили гнездо със змииски яйца вътре и го преместили на друго място защото им пречело и седнали да почиват. След като починали малко се върнали пак на работа докато в това време змеицата се върнала под дървото, където трябвало да бъде гнездото но след, като установила, че то липсва тя отишла и си изплюла отровата във съда със мляко, който бил закачен на клоните на дървото подозирайки, че намиращите се наблизо хора може да са разрушили гнездото но не след дълго змеицата намерила гнездото и установявайки, че е цяло и невредимо с яйцата вътре отива веднага и излива съда със отровеното мляко защото видяла, че хората нищо лошо не са и сторили и така със това действие тя решила да ги предпази от отравяне. Това наистина е деиствителен случай, който както посочих баба ми неведнъж ми го е разправяла и със който искаше да ми каже, че змията е умно животно и не трябва в никакъв случай да се подценява!
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен dalagg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: "Бъдете разумни като змиите", какво значи това?
« Отговор #71 -: Юни 21, 2012, 12:27:09 pm »
Не знам доколко е "действителен случай", но тази история е имам в сборник с български народни приказки  ;) :D
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 07:10:42 am от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: "Бъдете разумни като змиите", какво значи това?
« Отговор #72 -: Юни 21, 2012, 13:02:52 pm »
 :D Тъкмо снощи си мислех..Бах маа му,ква ли змия ще да е била!

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: "Бъдете разумни като змиите", какво значи това?
« Отговор #73 -: Юни 21, 2012, 16:08:21 pm »
Как каква? С ръце и крака. И айкю, най-малко трицифрено. И деца от първи клас май почнаха да разказват народни приказки във форума.
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 07:11:08 am от Mirotvorec »

Неактивен jelio0o

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
  • ''Think'' (LEVEL UP)
Re: "Бъдете разумни като змиите", какво значи това?
« Отговор #74 -: Юни 21, 2012, 17:47:42 pm »
http://vbox7.com/search/?completed=0&vbox_q=David+Icke+-+The+Reptilian+Agenda
Момчета мисля , че това донякъде би ви помогнало понеже тоя се сещам разправяше някаква история която се разправяла от поколения , че хората са били 1 пол обаче идват рептилите и се създават 2 пола нещо такова не съм го гледъл одавна обаче ви го препоръчвам :)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
42209 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12740 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
11060 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
Anti - "Zeitgeist"

Започната от Breath « 1 2 3 4 5 » Мултимедия

65 Отговора
38227 Прегледи
Последна публикация Декември 06, 2012, 23:03:22 pm
от blade
7 Отговора
15663 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27